בית פורומים יד בנימין

אני מרים ידיים

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-1/11/2017 19:11 לינק ישיר 
אני מרים ידיים

אני מאוד אוהב מדע וחדשנות. לפני כ 25 שנים כשהאינטרנט היה בחיתוליו הגעתי בשמחה לאבי וטענתי בפניו שהיושר הולך להגיע לעולם ואי אפשר יהיה לגנוב כי הכל יהיה חשוף. אבי צחק ואמר לי שחז"ל הקדימו אותי וכבר אמרו על הזמן הזה ש"חוצפא יסגא", אנשים יצפצפו על החוק ולא יהיה אכפת להם שכולם ידעו...

אתמול 31.10.17 כשהייתי בוועדת שורקות ושמעתי איך מחרטטים לחברי הוועדה על רחל אמנו, נזכרתי איך חירטטו לוועדה המחוזית והצליחו לארגן תוספת 120 יח"ד ל"אברכים" והבנתי שאבא שלי צדק והרמתי ידיים.

אני בטוח שהרבה תמימים מסביב לישיבה ישמחו לשמוע שאני חושב לרדת מהישיבה, אלא שהם לא מבינים שאני החזקתי את הישיבה, הם לא מבינים שהסביבה שלהם לא מוקפת בל"ו צדיקים שתורתם אומנותם ושמטרתם להגדיל תורה ולהאדירה, הם לא מבינים שהם מוקפים בנדלניסטים עם ראיה לטווח ארוך שרואים בשטחי הישיבה פיסת נדלן בלבד (לי אין ספק שהישיבה תפשוט את הרגל וקבוצת "נושים" תזכה בנדלן).

בשורות הבאות אנתח בע"ה את כל המהלכים שבוצעו עד עכשיו בהעברת נכסי ציבור אל עמותה פרטית שבראשה מכהן ח"כ ואיך אנחנו תושבי יד בנימין משלמים את המחיר.

אני חייב להתחיל בהבהרה, לישיבת תורת החיים לא היה כלום בגוש קטיף ולכן עד היום לא נחתם איתם סעיף 81 לחוק פינוי גוש קטיף, בהתאם לדוח מבקר המדינה 58א שבו ביקר המבקר את חלק א' של הקומבינות מסביב לישיבת תורת החיים.

(בכל מקום שאני כותב קומבינה אני לא מתכוון עבירה על החוק אלא "ערבוב" הנוגעים בדבר ובלבולם)

קומבינה 1

נדלניסטים משנים בבקשה לשינוי תבע (מבר/256 לבר/256/7) את מספר יחידות הדיור שהיו למוסד החינוכי מ 30 יחידות דיור בגודל 120 מ"ר ל 120 יחידות דיור.

בדיון על הנושא מצליחים הנדלניסטים לחרטט לחברי הועדה המחוזית על מה זה "אברך" ומצליחים להסיט את הדיון כך שלא דנו בתרגיל לשינוי מ 120 מ"ר ל 120 יח"ד

קומבינה 2

נדלניסטים מצליחים להוציא את יד בנימין מלוח 2 של תמ"א 35 וזאת על אף שמשרד הפנים יצא מגדרו לטעון בבית המשפט המינהלי ובבג"צ שביד בנימין אי אפשר להוסיף עוד יחידות דיור (כשהתברר למשרד הפנים שדיור מוגן מנסה להוסיף כ 200 יח"ד)

נ.ב. יד בנימין כלוא בתוך גבולות מאוד צפופים של הנחלים תמנה ומיתנה וכביש 6, כביש 3 וכביש 7

קומבינה 3

נדלניסטים מצליחים להוסיף את יד בנימין למפת חלוקת הדירות (יד בנימין הוא הישוב היחיד (ככל הנראה) שבו אפשר לחלק דירות והוא לא רשות מקומית מסוג עיר או עיירה).

קומבינה מקבילה 1

ישיבת תורת החיים ומוא"ז נחל שורק מצליחים לקבל ממשרד החקלאות מעל 5 מיליון ₪ לתכנון ישיבה חדשה וזאת על אף שלא נחתם עם הישיבה הסכם 81

הישיבה והמועצה חותמים עם המדינה שבתמורה לשטחים שהישיבה תקבל לבניית הבניינים ב 80 מיליון ₪, הישיבה "תחזיר" למועצה שטחי ציבור עליהם השתלטה הישיבה.

קומבינה מקבילה 2

מוא"ז נחל שורק מבקשת לשנות תב"ע ול"הצריח" שטחי ציבור עליהם קיימים היום קראווילות שנבנו עבור מפוני גוש קטיף, מבנים שלא פונו כחוק לאחר שהמפונים עברו למבני הקבע שלהם (קראווילות שעליהם השתלטה ישיבת תורת החיים) בתמורה לשטחים עליהם השתלטה ישיבת תורת החיים (שטחים שבהסכם של הישיבה, המועצה והמדינה, הובטחו להיות מוחזרים לציבור ב"קומבינה מקבילה 1).

קומבינה מקבילה 3

משרד האוצר מעוניין למכור למוא"ז נחל שורק 55 קראווילות ומוא"ז נחל שורק מנסה לארגן תב"ר מיוחד שבו ישיבת תורת חיים משלמת כ 2 מיליון ₪ כדי להפוך את הקראווילות מ"קומבינה מקבילה 2" לנכסים פרטיים של עמותה בבעלות ח"כ (מצבם של "מפוני" גוש קטיף נגע לליבם מאוד של משרד האוצר שכבר ביקר כאן בעבר).

סיכום זמני

תוך כעשר שנים המדינה מעבירה מרשותה עשרות קראווילות ושטחים ציבוריים לעמותה פרטית בצורה "שקופה" ביותר, כשאני מבין שאבא שלי וחז"ל צדקו...

נ.ב.

הקומבינות לא כוללות את כל הקומבינות הקטנות שבדרך, לדוגמא: גירוש תושבים מבתיהם ומשרדיהם, ניסיון לחסום מפונים להיכנס ליד בנימין, אי פינוי מבנים לאחר שתושביהם החוקיים עזבו, 31 עמודים של עבירות בניה המותרים בוועדת שורקות רק לישיבת תורת החיים (תושבים "רגילים" הועמדו לדין) ועוד.

תוקן על ידי איציק_בלוי ב- 05/11/2017 08:35:13

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/11/2017 16:24 לינק ישיר 

עלות קניית הישיבה הקודמת שהייתה ביד בנימין ושיפוץ המבנים עבור תורת החיים עלה לנו (תושבי מדינת ישראל) כ 60 מיליון ₪

עלות תכנון ישיבה חדשה ובנייתה כ 85 מיליון ₪, לטענת וועדת תנופה עדיף לתת סכום זה לישיבת חדשה עבור תורת החיים במקום הצורך לשפץ את המבנים (לא ברור למה המדינה אמורה לשפץ)

מתנה של 120 יח"ד (קראווילות וקרקעות) בשווי של כ 30 מיליון ₪

סה"כ כ 175 מיליון ₪ לישיבה שלא היה לה כלום ולא נחתם איתה הסכם 81 כחוק

רק טיפש חושב שאלו קומבינות על חשבון המדינה ולא מבין שאלו הקומבינות הקטנות שבסופם עמותות פרטיות חוגגות על חשבונינו וזו ככל הנראה דוגמה קטנה איך מתנהלת המדינה שבה "נציגי ציבור" שנבחרו לייצג ציבור ומקבלים שכר כמייצגי ציבור מתעסקים כל היום בחגיגה על חשבון הציבור

תוקן על ידי איציק_בלוי ב- 02/11/2017 16:33:39

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/11/2017 15:04 לינק ישיר 

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > חברה וקהילה > יד בנימין > אני מרים ידיים
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר