בית פורומים שידוכי חרדים

.

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-18/11/2020 22:36 לינק ישיר 
.

.

נשלח מהאנדרואיד שלי

תוקן על ידי רציף ב- 18/11/2020 22:36:40

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/11/2020 22:59 לינק ישיר 

חחח מה זה?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/11/2020 23:07 לינק ישיר 

נקודה למחשבה

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-19/11/2020 01:26 לינק ישיר 

חחח בטעות שלחתי לכאן שיר.
אז מחקתי את זה.
השיר מופיע באשכול ההקדשות

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/11/2020 05:45 לינק ישיר 

אדם_ה1 כתב:
נקודה למחשבה

ואני חשבתי שזו נקודת ההתחלה... .email-autocomplete-ext { display: none; direction: ltr; text-align: left; z-index: 99999999; font: 14px arial, sans-serif; background: #fff; padding: 1px; line-height: 25px; box-sizing: content-box; border: solid 1px #ccc; position: absolute; white-space: nowrap; left: 0; top: 0; right: auto; box-shadow: 0 1px 3px 0 rgba(0,0,0,.2), 0 1px 1px 0 rgba(0,0,0,.14), 0 2px 1px -1px rgba(0,0,0,.12); } .email-autocomplete-ext .email-complete-value { cursor: pointer; padding: 2px 10px; letter-spacing: 1px; color: #222; transition: background 0.2s; } .email-autocomplete-ext .email-complete-value:hover, .email-autocomplete-ext .email-complete-value:focus, .email-autocomplete-ext .email-complete-value.focus, .email-autocomplete-ext .email-complete-credit:hover, .email-autocomplete-ext .email-complete-credit.focus { background: #eee; outline:none; } .email-autocomplete-ext .email-complete-value span { display: inline-block; } .email-autocomplete-ext .email-complete-value .suffix { letter-spacing: 1px; } .email-autocomplete-ext .email-complete-credit { cursor: pointer; padding: 0px 15px; transition: background 0.2s; text-align: right; color: #777; font-size: 13px; line-height: 22px; border-top: solid 1px #ececec; } .email-autocomplete-ext .email-complete-credit a { color: #777; text-decoration: none; }

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/11/2020 12:02 לינק ישיר 

אכן העלית נקודה טובה..

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-19/11/2020 16:55 לינק ישיר 

בס"ד

חחחח פשוט רציף למד מקייט לעשות לנו ספורט לאצבעות...

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-19/11/2020 17:10 לינק ישיר 

נראה לי שאי אפשר למחוק כאן אשכול או הודעה שנכתבה.
חייבים להשאיר זכר כלשהו

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/11/2020 17:18 לינק ישיר 

בס"ד

נכון. בדיוק כמו שכשאנחנו נולדים? לא ניתן לחזור אחורה מה שנעשה נעשה...

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-20/11/2020 09:05 לינק ישיר 

ע''י תשובה שלמה אפשר למחוק את העבר בלי שנשאר שום רושם.. אפילו לא נקודה קטנה!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/11/2020 10:07 לינק ישיר 

נו33ת כתבה:

ע''י תשובה שלמה אפשר למחוק את העבר בלי שנשאר שום רושם.. אפילו לא נקודה קטנה!

לא מדוייק. אין דומה תפילתו של צדיק בן צדיק לצדיק בן רשע. אבל זה נכון שאפשר להגיע לרמות מאוד גבוהות אחרי תשובה

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/11/2020 17:02 לינק ישיר 

אתה לא מדייק. מה הקשר בין זכות של תפילה של מי שאבא שלו רשע, לבין נקיונו וטהרתו של בעל תשובה? לא חסר מקורות שהחטאים כשלג ילבינו... וזדונות נהפכים לזכויות... אני לא יודעת לשלוף, אבל תשאל את חייכניתוש המדהימה והחכמה, היא תרשום לך ים של מקורות... תזהר רק לא לטבוע...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/11/2020 19:32 לינק ישיר 

נו33ת כתבה:

אתה לא מדייק. מה הקשר בין זכות של תפילה של מי שאבא שלו רשע, לבין נקיונו וטהרתו של בעל תשובה? לא חסר מקורות שהחטאים כשלג ילבינו... וזדונות נהפכים לזכויות... אני לא יודעת לשלוף, אבל תשאל את חייכניתוש המדהימה והחכמה, היא תרשום לך ים של מקורות... תזהר רק לא לטבוע...

לא משנה לי כל המקורות. ברור שאחרי שאדם חטא, גם אם תשובה מכפרת לגמרי מהחטא והוא בדרגה של כאילו לא חטא, הוא שונה מאדם שלא חטא בכלל. (את מפרשת שהיא לא נענתה בגלל חוסר בזכות אבות. הפשטות היא לא כך).
כתוב שבמקום שבעלי תשובה עומדים, צדיקים גמורים אינם עומדים. זה נכון אבל זה גם הפוך. במקום שצדיקים גמורים עומדים, בעלי תשובה אינן עומדים גם אם נעשו צדיקים גמורים.
קחי לדוגמה את אדם הראשון. הוא אכל מעץ הדעת ולמד פתאום מה המשמעות של טוב ורע. לפני כן לא היה לו ניסיון? היה לו אבל זה היה ניסיון אחר של צדיק גמור ולא של אחד שחטא. תבקשי במדרשה, בטוח שירחיבו לך על זה.
(לא בא להוריד לבעלי תשובה חס ושלום. אבל זו מציאות שחשיפה למשהו, משנה אותך. בין תרצי או לא)

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/11/2020 23:05 לינק ישיר 

לדעתי, מי שנולד חרדי והתקלקל.. ושוב חזר בתשובה, זה נקרא בעל תשובה ועליו הויכוח הנ''ל, אבל מי שהיה תינוק שנשבה ועזב הכל לכבוד האמת שחיפש... זה הדבר הכי גבוה שיש, זה אברהם אבינו בעצמו!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/11/2020 12:18 לינק ישיר 

נו33ת כתבה:

לדעתי, מי שנולד חרדי והתקלקל.. ושוב חזר בתשובה, זה נקרא בעל תשובה ועליו הויכוח הנ''ל, אבל מי שהיה תינוק שנשבה ועזב הכל לכבוד האמת שחיפש... זה הדבר הכי גבוה שיש, זה אברהם אבינו בעצמו!

אין ספק שזה דבר גבוה מאוד אבל זה שונה באופן מהותי מאדם שמעולם לא טעם חטא. אני לא מתכוון פחות מכובד וגדול אלא שונה

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/11/2020 13:30 לינק ישיר 

מה אתה כ''כ מתרגש מ'טעם חטא', תחשוב בהגיון.. הקב''ה שם אדם מסויים במקום מסויים, שנחשב כתינוק שנשבה, על איזה חטא אתה מדבר? הכל טוב. שום חטא לא נחשב לו. אלא שהקב''ה שלח לו איזה איתות.. איזה רמז בתוך החדר בריחה העצום של היקום הזה, והאדם הזה קלט את העניין, והחליט לקפוץ לזרועות של הקב''ה, אח''כ גם זכה לקריעת ים סוף.... יש לך דבר עצום מזה? וכי אחד שעושה כפי שהרגילו אותו והאכילו אותו בכפית של דבש מגיל אפס שווה יותר?

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > חברה וקהילה > שידוכי חרדים > .
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.