בית פורומים שידוכי חרדים

ראשון בעולם: פורסם מחקר הענק מישראל על יעילות החיסון

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-25/2/2021 11:17 לינק ישיר 
ראשון בעולם: פורסם מחקר הענק מישראל על יעילות החיסון

המחקר של קופת החולים כללית על החיסון של פייזר, שבדק 600 אלף מחוסנים לעומת 600 אלף לא-מחוסנים, הוא הראשון שמתפרסם לאחר ביקורת עמיתים עצמאית. ממצאיו – בין היתר יעילות של 94% במניעת הדבקה תסמינית – מעוררים תקווה בעולם, וכלי תקשורת רבים דיווחו עליו בכותרות הראשיות שלהם: "ציון דרך עבור מדינות שנואשות להביא סוף לסגרים"
ynet והסוכנויות
פורסם: 25.02.21 , 02:51

מבצע החיסונים בישראל ממשיך לעורר תקווה ברחבי העולם, וכעת אחד המחקרים שנערכו בה בשבועות האחרונים – ואשר מראים כי לחיסון שפיתחה חברת פייזר יעילות גבוהה ביותר נגד נגיף הקורונה – הפך למחקר הראשון בעולם שעבר ביקורת עמיתים והתפרסם בכתב עת מדעי.

המחקר המדובר הוא אותו מחקר שפרסמה בשבוע שעבר קופת החולים כללית, שהראה כי שבוע לאחר קבלת המנה השנייה לחיסון יעילות של 94% במניעת הדבקה תסמינית ויעילות של 92% במניעת מחלה קשה. את המחקר ערך מכון כללית למחקר, וסייעו לו חוקרים מאוניברסיטת הרווארד.

נתוני יעילות החיסון של פייזר – ממצאי המחקר של "כללית":
מניעת הופעת תסמינים:
• 57% שבועיים עד שלושה לאחר המנה הראשונה
• 66% בתקופה שבין 21 ימים עד 27 ימים לאחר המנה הראשונה
• 94% שבוע לאחר המנה השנייה
מניעת מחלה קשה:
• 62% שבועיים עד שלושה לאחר המנה הראשונה
• 80% בתקופה שבין 21 ימים עד 27 ימים לאחר המנה הראשונה
• 92% שבוע לאחר המנה השנייה
מניעת תמותה:
• 72% שבועיים עד שלושה לאחר המנה הראשונה, שהולכת וגוברת עם הצטברות
• 84% בתקופה שבין 21 ימים עד 27 לאחר המנה הראשונה
* במחקר לא מצוינים נתונים מדויקים לגבי הפחתת תמותה אחרי המנה השנייה
החוקרים סקרו נתונים של כ-600 אלף מתחסנים בגילאי 16 ומעלה. קבוצת המתחסנים נבחנה מול קבוצת ביקורת של כ-600 אלף לא-מתחסנים שהותאמה בקפידה, כך שכל מתחסן נבחן ביחס לאדם לא-מחוסן הדומה לו בסדרה ארוכה של מדדים כמו רמת הסיכון להידבק, רמת הסיכון לפתח מחלה קשה, מצב בריאות ועוד.

המחקר פורסם במגזין New England Journal of Medicine ובכלי תקשורת רבים בעולם דיווחו עליו בכותרות הראשיות שלהם, תוך שהם מדגישים כי מדובר במחקר הראשון שנבדק באופן עצמאי ומראה כי החיסון – לפחות זה של פייזר – יעיל ב"עולם האמיתי" ממש כפי שהראו הניסויים הקליניים שערכה פייזר יחד עם חברת ביונטק הגרמנית.

דווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-25/2/2021 11:55 לינק ישיר 

בעקבות מותה של אוסנת בן שטרית, קופות החולים מדווחות על עלייה של מאות אחוזים בביקוש לחיסונים בקרב נשים בהיריון  

ארבעה ימים בלבד לאחר שאוסנת בן שטרית ז"ל, אם לארבעה שהייתה בשבוע ה־30 להריונה, נפטרה כתוצאה מנגיף הקורונה, בקופות החולים מדווחים על זינוק דרמטי במספר הנשים בהיריון שהגיעו להתחסן: "המקרה של אוסנת שינה כיוון" • בני משפחתה, שבעקבות מותה קראו לציבור להתחסן, התרגשו לשמוע על מורשתה: "זה בזכות האישה הצדיקה הזו", אמר בעלה, "לכו תדעו כמה נפשות הצילה"

ביום ראשון לפנות בוקר הלכה לעולמה אוסנת בן שטרית ז"ל, אם לארבעה בת 32 מגבעת זאב שהייתה בשבוע ה־30 להיריון, לאחר שחלתה בנגיף הקורונה. ב־72 השעות מאז מותה אלפי נשים הרות מכל רחבי הארץ מיהרו להתחסן. עד כדי כך, שבקופות החולים דיווחו על זינוק אדיר של מאות אחוזים. כאשר שמע אתמול בעלה של אוסנת, יהודה בן שטרית, על התופעה, הגיב בהתרגשות רבה. "היא הצילה את העולם, כל בן אדם שמתחסן ומנע מוות מיותר זה בזכות האישה הצדיקה הזו", אמר. "לכו תדעו כמה נפשות היא הצילה, שזה יעמוד לזכותה".

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-25/2/2021 12:35 לינק ישיר 

גרושי,
אם לא קשה לך,
לפרסם את מרכולתך
באשכול אחד בנושא חיסונים.
תודה

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/2/2021 12:45 לינק ישיר 

רציף כתב:
גרושי,
אם לא קשה לך,
לפרסם את מרכולתך
תודה

נשלח מהאנדרואיד שלי

מה גם אליך פנתה ה'חרדתית'?

הנה את ההודעה הזו כתבתי באשכול קיים.

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-25/2/2021 12:49 לינק ישיר 

גרושי כתב:

רציף כתב:
גרושי,
אם לא קשה לך,
לפרסם את מרכולתך
תודה

נשלח מהאנדרואיד שלי

מה גם אליך פנתה ה'חרדתית'?

הנה את ההודעה הזו כתבתי באשכול קיים.

יפה מאוד,
תודה רבה

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/3/2021 12:57 לינק ישיר 
הרה''ג אריאל: על ההורים לתבוע את המורים הלא מחוסנים שהדביקו את ילדיהם

הרה"ג יעקב אריאל, מחשובי הפוסקים והרבנים בציונות הדתית, רב העיר ואב"ד ממונות רמת גן לשעבר ונשיאם של ישיבת ההסדר רמת-גן וארגון חותם, קורא להורים לתבוע לדין מורים שהדביקו ולמנוע ממורים כאלו להיכנס לבתי הספר, מבלי לפצותם על כך.

הרב אריאל נשאל באתר "ישיבה" אודות כיתה שהודבקה ע"י מורה שלא התחסן, וכל ילדי הכיתה נכנסו לבידוד לשבועיים כולל פורים, האם יש מקום לתבוע את המורה לדין ולדרוש פיצוי?
וענה:

כן. למורה יש דין 'רודף' (אומנם הוא לא חייב מיתה חלילה) ויש לדרוש ממנו פיצוי מדין שבת וצער ואולי עוד.

שבת הוא אחד מתשלומי חובל ולכן מי שהכניס אדם למקום סגור חייב לפצותו על כך. בדרך כלל התשלום הוא על הפסד ימי עבודה, אך גם הפסדי ימי לימודים, ניתוק חברתי ומשפחתי ובפרט משמחת פורים, אלו הפסדים קשים וביה"ד יצטרך לשום אותם.

אותו מורה לא יכול להתגונן בטענה שלא עשה מעשה ולא התכוון. הוא פשע שלא התחסן במועד (למורים ניתנב עדיפות בתור לחיסונים) הוא ידע שזו מגפה מדבקת, ובעצם כניסתו לכיתה עשה מעשה חמור.
אני קורא בזאת להורים לא לשתוק. זכות בריאותם של ילדינו עדיפה מ'זכות הפרט' של מורים להדביק את ילדינו ולסכן את חייהם חלילה. יש לתבוע לדין מורים שהדביקו ולמנוע ממורים כאלו להיכנס לבתי הספר, מבלי לפצותם על כך.

מקור:
https://www.yeshiva.org.il/ask/127118

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-1/3/2021 13:42 לינק ישיר 

עדכון מביה״ח וולפסון: 64 חולי קורונה מאושפזים.

54 לא מחוסנים כלל.

10 מהם חוסנו במנה אחת.

0 מהם ב-2 מנות.

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-1/3/2021 23:01 לינק ישיר 

היום לקחתי חיסון ראשון... מקווה שהכל יהיה בסדר

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/3/2021 23:07 לינק ישיר 

אם עד מחר לא צומח לך זקן אז זה בסדר.. (ואם כן אז כנראה נתנו לך את החיסון הרוסי)

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-2/3/2021 00:42 לינק ישיר 

בתתימן כתבה:

היום לקחתי חיסון ראשון... מקווה שהכל יהיה בסדר

נשלח מהאנדרואיד שלי

אין מה לחשוש.
להשאר ללא חיסון זה סיכון
גדול.
הרב קנייבסקי מברך
את מי שהתחסן.
זה פורסם היום בקבוצות.
אני מאמין שתמצאי
את הדרך להגיע לזה.
כי באפליקציה המעולה של אדם
אין מצב לשלוח את התמונה
של הפרסום הזה

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/3/2021 01:29 לינק ישיר 

מצורף כאן הפרטים ; מי שיתחסן יזכה לברכת הקודש אצל מרן רבי חיים קנייבסקי שליט"א www.kikar.co.il/386594.html

נשלח מהאנדרואיד שלי

תוקן על ידי רציף ב- 02/03/2021 01:39:01

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/3/2021 10:48 לינק ישיר 
בתתימן

אדם_ה1 כתב:
אם עד מחר לא צומח לך זקן אז זה בסדר.. (ואם כן אז כנראה נתנו לך את החיסון הרוסי)

חחח זקן לא צמח עדיין, אבל האיזור של הזריקה ממש כואב.. קשה להזיז את היד.. חוץ מזה הרגשתי כל מיני מיחושים בכמה מקומות בגוף.. בעיקר בצד של החיסון ובאמצע הגב.. 

אולי תספרו איך זה היה אצלכם אחרי החיסון הראשון??

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/3/2021 11:16 לינק ישיר 

אצלי היה יומיים כאב באיזור של החיסון.
אצל בעלי היה כאב עד לפרק כף היד. אחרי יום יומיים עבר.
תאמיני לי - חיסון שעלת של הריון כבר כואב יותר.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי

בית > פורומים > חברה וקהילה > שידוכי חרדים > ראשון בעולם: פורסם מחקר הענק מישראל על יעילות החיסון
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר