בית פורומים מחקר חדש קובע

יותר כלבים בבית, פחות אלרגיות לילדים

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-27/12/2006 17:42 לינק ישיר 
יותר כלבים בבית, פחות אלרגיות לילדים

כלבים - להגנה מפני אלרגיה? תינוקות המתגוררים בבית עם מספר כלבים עשויים להיות בעלי סיכויים נמוכים יותר לפתח אלרגיות מאוחר יותר בחייהם, כך עולה ממחקר חדש.

חוקרים גילו כי תינוקות שחיו בבית עם שני כלבים ויותר, ורמות גבוהות של סוגים מסויימים של חומרים בקטריאליים, נטו פי שלושה פחות לפתח צפצופים בדרכי הנשימה בשנה הראשונה לחייהם מאלו שחיו בבית ללא כלבים.

צפצופים בדרכי הנשימה של תינוקות קשורים לסיכון גבוה יותר להתפתחות אלרגיות ואסטמה מאוחר יותר בחיים.

כלבים מגנים על ילדים

במחקר, בחנו חוקרים מאוניברסיטת סינסינטי  את ההשפעות של החזקת חיות מחמד על צפצופים בדרכי הנשימה בקרב יותר מ-500 תינוקות בסיכון גבוה לפתח אלרגיות, בשל העובדה שלפחות אחד מההורים סבל מהמצב.

התוצאות, שפורסמו בעיתון "Allergy and Clinical Immunology", הראו כי הצפצופים בדרכי הנשימה לא היו קשורים באופן עצמאי בהחזקת כלב, או חתול, או ברמות גבוהות של רעלנים פנימיים שבבית.

רעלנים פנימיים הם רכיבים טבעיים המיוצרים על-ידי בקטריות. ישנן השערות כי חשיפה לרכיבים אלו עשויה לדרבן את המערכת החיסונית.

תינוקות המתגוררים בבית עם שני כלבים או יותר, כאמור, ורמה גבוהה של רעלנים פנימיים (שנמדדו בעזרת האבק שבבית) היו בעלי סיכויים נמוכים פי שלושה לפתח צפצופים בדרכי הנשימה מאשר תינוקות המתגוררים בבית ללא כלבים.

הגוף שלנו מתוכנת לייצר תגובות אלרגיות בשלב מוקדם בחיים, מסבירים החוקרים. אך ישנם גורמים סביבתיים כמו רעלנים פנימיים בקטריאליים שעשויים לשנות את המערכת החיסונית ולחסום את התפתחותן של אלרגיות בשלב זה בחיים.

עדיין לא ברור לחוקרים כיצד ומדוע חשיפה לרמות גבוהות של רעלנים פנימיים בקטריאליים ולמספר רב של כלבים בבית מביאה להשפעה מגנה בקרב תינוקות בסיכון גבוה.nfcתוקן על ידי cuty4plus ב- 27/12/2006 17:42:46
דווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-10/6/2012 11:18 לינק ישיר 

טוב לדעת, אבל תמיד כדאי לספר את הכלבים שלא יכנסו לילדים שערות לדרכי הנשימה.. וכמובן לא לישון עם כלב על המיטה (וגם לא עם חתול...).

מכונת תספורת לכלבים
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > אחר > מחקר חדש קובע > יותר כלבים בבית, פחות אלרגיות לילדים
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר