בית פורומים מחקר חדש קובע

האם האלכוהול מכווץ לכם את המוח ?

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-14/10/2008 20:55 לינק ישיר 
האם האלכוהול מכווץ לכם את המוח ?

חוקרים גילו כי ככל שצריכת האלכוהול הייתה גבוהה יותר כך קטן יותר היה נפח המוח של המשתתפים במחקר הקשר בין שתייה לנפח המוח היה חזק יותר בקרב נשים

▪  ▪  ▪
ככל שאדם שותה כמות רבה יותר של אלכוהול, כך קטן יותר נפח המוח שלו. אלו המסקנות העולות מדוח שפורסם בגיליון אוקטובר של "U.S. journal Archives of Neurology".

נפח המוח יורד עם הגיל בקצב משוער של 1.9% לעשור, יחד עם העליה בנזק הנגרם לרקמות החומר הלבן, כך על-פי מידע נלווה למאמר.

נפח מוח נמוך יותר ונזק רב יותר לרקמות של החומר הלבן מופיעים גם במהלך התקדמות דימנציה ובעיות חשיבה, לימוד וזכרון. צריכה מתונה של אלכוהול נמצאה בעבר קשורה לסיכון נמוך יותר למחלות קרדיווסקולריות (של הלב וכלי הדם), ומאחר והמוח מקבל דם ממערכת זו, חוקרים משערים כי כמויות קטנות של אלכוהול יכולות לצמצם את ההדרדרות הקשורה להזדקנות בנפח המוח.

החוקרים, מקולג' וולסלי שבמסצ'וסטס, חקרו 1,839 מתנדבים (הגיל הממוצע - 60). בין השנים 1999 ל-2001 עברו המשתתפים סריקת תהודה מגנטית (MRI) ובדיקות בריאותיות. הם דיווחו על מספר המשקאות האלכוהוליים ששתו בשבוע, וכן על גילם, השכלתם וגורמים אחרים.

רוב המשתתפים דיווחו על צריכת אלכוהול נמוכה, וגברים נטו יותר מנשים לדווח על שתיה מתונה עד כבדה. החוקרים דיווחו כי ניתן היה לזהות קשר לינארי שלילי בין צריכת אלכוהול לבין נפח המוח.

למרות שגברים נטו לשתות אלכוהול יותר מנשים, הקשר בין שתייה לנפח המוח היה חזק יותר בקרב נשים. החוקרים משערים כי הסיבה לכך היא גורמים ביולוגיים, כולל גודל קטן יותר של האישה ורגישות גבוהה יותר להשפעות האלכוהול.

בהיבט של בריאות הציבור המחקר מעביר מסר ברור והוא הסכנות האפשריות של שתיית אלכוהול. יחד עם זאת עדיין נדרשים מחקרים נוספים כדי לאשר את הממצאים וכן גם לקבוע אם תוצאות תפקודיות קשורות גם הם לצריכה גוברת של אלכוהול.

המחקר מראה כי שלא כמו הקשר למחלות קרדיווסקולריות, צריכת אלכוהול אינה בעלת השפעה מגנה על נפח המוח.

http://www.news1.co.il/Archive/001-D-175882-00.html?tag=20-53-15דווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > אחר > מחקר חדש קובע > האם האלכוהול מכווץ לכם את המוח ?
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר