בית פורומים השטיבל

לילה של כוכבים

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-13/7/2009 00:19 לינק ישיר 
לילה של כוכבים

*--{cps..0}*

שני אנשים נמצאים ביער הענק (Sequoia National Park, California), אוטוטו מחשיך, יער גדול עם עצים עבי מימד וענקי גובה. נכנסנו בשעה מאוחרת יחסית ליער, ובכניסה המליצו לנו לבקר כשעה ואז לצאת.  

יש דובים ביער, כך סיפרו השלטים והאנשים. לא להאכיל אף דב, להתרחק מהם ככל האפשר.

יער גדול, דובים נראו במהלך נסיעה במכונית. האם עמד אחד גדול לידינו? לא ממש, אבל העיקר המחשבה. 

מתחיל להחשיך. בוא ניקח את הרגליים ונסתלק מהיער. אין אורות בדרך, רק אורות המכונית. מסוכן, לא קל לנהוג וכבר יש שלג במורדות הכביש. זהירות בנהיגה, תמשיך רק לפי הוראות המפה. ממשיכים בדרך, פונים ימינה בשלט המורה למלון דרכים בתוך היער. נכנסים למלון, קבלת פנים נעימה במיוחד. שוכרים חדר, נעים וחם בפנים. בחוץ קר מאוד.  

לילה. יוצאים לחושך מוחלט. רק אנחנו והכוכבים שמעל. שמענו שיש הרצאה אסטרונומית. הצטרפנו. המנחה של הערב שאלה כל אדם היכן המקום הכי יפה שהוא ראה בו כוכבים. סיפרתי על הצבא. באיזה בסיס ליד ירושלים, בלילה ללא אורות חשמל, ראיתי את התמונה הכי יפה של כוכבים שאני יכול לזכור. שמיים זרועי כוכבים, המונים. ירח לא מלא ועדיין עם הכוכבים נותן את התאורה הטבעית של כדור הארץ. 

יש מונח כזה שנקרא זיהום אור. בהדליקנו אורות חשמל אנחנו פוגעים בתאורה הטבעית של כדור הארץ. מסתבר שבירח מלא אפשר לשבת בחוץ ולקרוא בספר, פשוט מאורו של הירח. אסור להסתכל בטלסקופ על ירח מלא, כי אורה של השמש משתקף ממנו ויכול להוביל לאיבוד ראייה.  

הבט לשמיים. הנה הקבוצות המפורסמות בשמיים, הדובה הגדולה והקטנה, קסיופיאה עם ה-W והאנדרומדה לא רחוק משם. הנה גם קבוצת אוריון זרחה לה גם וכוכב הצפון, פולאריס זרח במיוחד. מהזודיאק ראינו את קבוצת שור, אבל היינו צריכים לחכות זמן רב בשביל לראות קבוצות אחרות. ונוס כבר לא נראית בשעה כזאת, ויופיטר נדם כבר.

ירח מלא, שמיים זרועי כוכבים. קר, בצד הדרך יש שלג.  זהירות דובים גם בדרך ולא רק בשמיים. הדליקו פנסים. פלסו את הדרך לחדר החם במקום מאוד קר.  

נשארנו לכמה דקות עומדים וקפואים. בשמיים המון כוכבים. 

דווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
מחובר
נשלח ב-13/7/2009 15:46 לינק ישיר 

התמונה שווה הכל!דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > אחר > השטיבל > לילה של כוכבים
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר