בית פורומים מחקר חדש קובע

מחקר: התקשורת בישראל שמאלנית

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-15/12/2009 15:38 לינק ישיר 
מחקר: התקשורת בישראל שמאלנית

מחקר אקדמי בדק את אופי הסיקור של התקשורת הישראלית. המסקנות לא הפתיעו: הטיה קבועה לטובת השמאל בישראל

התקשורת שמאלנית. את מה שידענו עד היום ולאורם שנים, בא עתה מחקר מדעי ומוכיח.

במחקר אקדמי של ד"ר אבי גור שבדק את אופי הסיקור של התקשורת הישראלית נמצא שבתקשורת קיימת הטיה קבועה ועקבית לטובת השמאל הפוליטי בישראל.

את המחקר יציג במרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון ד"ר גור, במסגרת כנס למשפט ותקשורת של המרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון - הכנס עוסק במעמדה של ישראל בתקשורת הבינלאומית ובמשפט הבינלאומי ובמעמדה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית בדעת הקהל העולמית. הכנס יתקיים בנר שביעי של חנוכה, במרכז האוניברסיטאי אריאל.

את המחקר ערך גור במסגרת עבודת הדוקטורט שלו באוניברסיטת בר אילן. המחקר בחן את התנהלות ותפקוד התקשורת הישראלית בתקופת תהליך אוסלו (בין השנים 1994-2004) וניסה לענות על השאלה האם קיימת הטיה בתקשורת הישראלית.

בציבור הישראלי נשמעות טענות רבות על הטיה בתקשורת לשמאל. התפיסה היא שההטיה נובעת מן העובדה שמרבית אנשי התקשורת הם בעלי נטייה שמאלנית. לעומת זאת אנשי התקשורת טוענים שהם אובייקטיביים ומקצועיים ואינם נוטים לטובת שום צד במחלוקת הפוליטית.


תוצאות המחקר הצביעו על כך שבזמן ממשלות רבין/פרס (מאי 1994 עד מאי 1996) ההטיה המשוקללת של ששת אמצעי התקשורת הנבדקים הייתה לטובת השמאל – 47%. וגם בתקופה של ממשלת ימין בראשות בנימין נתניהו (מאי 1996 עד מאי 1999) הייתה הטיה לטובת השמאל - 40%. 

לעומת זאת, בזמן תקופה שלישית - ממשלת אהוד ברק (יוני 1999 עד פברואר 2001) מצאו במחקר הטיה לטובת השמאל - 89%. בנוסף, המחקר בחן את ההטיה לפי אמצעי תקשורת השונים ומצא את הנתונים הבאים: ידיעות אחרונות – 76.4%, קול ישראל – רשת ב' – 75%, ערוץ הטלוויזיה 2 – 70%, ערוץ הטלוויזיה 1 – 55%, רדיו – גלי צה"ל – 43.5% ובמעריב – 30%.


מקור אתר אגודת חלמיש

_________________

היכונו לביאת הקסאם!
דווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
מנותק
   
בית > פורומים > אחר > מחקר חדש קובע > מחקר: התקשורת בישראל שמאלנית
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר