בית פורומים קניית רכב יד שניה

עשרת הכללים לקניית רכב משומש

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-6/5/2010 12:53 לינק ישיר 
עשרת הכללים לקניית רכב משומש

עשרת הכללים לקניית רכב משומש

מומחי הרכב של Avis ריכזו עבורך 10 כללי "עשה ואל תעשה" שחשוב מאוד לזכור בעת שבאים לרכוש רכב משומש:

"עשה"

 • יש לבחון את הרכב באור יום / אור שמש, ולא בערב או במקום מוצל, אור מנורות וכו'. אור השמש מאפשר לראות בצורה טובה את מצבו החיצוני של הרכב, נזקי צבע אם יש, פגמים קלים בפח וכו'.
 • יש לעמוד על כך שבעל הרכב והוא בלבד יציג את הרכב. מקרים בהם מישהו "עוזר לבן משפחה למכור את הרכב", או "חבר שלו בחו"ל והוא עושה לו טובה" – מעידים, ברוב המקרים, על כך שעומד לפניכם סוחר מכוניות. כמובן שיש אנשים טובים שבאמת עוזרים למשפחה ולחברים, אך לצערנו הם מעטים מאוד.
 • יש לבדוק את הפרטים ברישיון ולוודא שהם אכן נכונים:
  • בעלויות קודמות / מספר "ידיים"ניתן לבדוק זאת במשרד הרישוי. לרכב משנת מודל מסוימת יש מס' בעלויות קודמות סביר. רכב בן שנה עם 3 בעלויות קודמותמדליק נורה אדומה. במיוחד היום כשלרכב יש אחריות יצרן לכמה שנים. אדם מחזיק בממוצע רכב למשך שנתיים – שלוש. ככל שלרכב מספר רב יותר של בעלויות קודמותכך צריך הדבר להעלות סימני שאלה, ואולי גם להתבטא במחיר הרכב.
  • קילומטראז'מס' הקילומטרים שעבר הרכב גם הוא משפיע על מחיר הרכב. במחירוני הרכב המשומש יש טבלת קילומטראז' ממוצע. קילומטראז' גבוה מכך – אמור להשפיע על מחיר הרכב.
  • אגב, לאור מקרים של זיוף קילומטראז'ניתן לבדוק את הקילומטראז' העדכני של הרכב באמצעות איגוד המוסכים. כיום, כשרכב מטופל במוסך מורשה – הקילומטראז' מוזן למחשבי המוסך. בדיקת נתון זה תוסיף מידה רבה של בטחון שלא "שיחקו" עם הקילומטראז'.
  • עיקולים / שעבודיםניתן לבדוק במשרד הרישוי אם הרכב מעוקל או משועבד, ולאו דווקא להסתמך על הכתוב ברישיון.
 • בדיקה במכון מוסמך: חשוב מאוד לערוך בדיקה במכון בדיקה מוסמך, שאתם בוחרים. לעיתים אנשים חושבים שעלות הבדיקה, באזור ה- 450 ₪, יקרה מדי. חשוב לזכור שאתם רוכשים רכב בעשרות אלפי שקלים, אם לא יותר. עדיף להוציא 450 ₪ עכשיו מאשר 4500 ₪ שבועיים לאחר שרכשתם חתול בשק. אגב, מכון בדיקה מוסמך מצויד בכל האמצעים הטכנולוגיים הנדרשים בכדי לגלות פגמים במנוע, צבע לא מקורי, פגיעות שלדה ותאונות וכו'. במכון יבדקו התאמה של מס' שלדה, מס' מנוע וכיו"ב לפרטים המצוינים ברישיון. ובנוסף לכל – מכון בדיקה מעניק אחריות על הבדיקה, להסתברות הקטנה שלא התגלה פגם מהותי ברכב במהלך הבדיקה.
 • העברת בעלותחשוב לערוך ברשות הדואר.

"אל תעשה"

 • הזהר מקוסמטיקה חיצונית: יש מקרים בהם רכב / מנוע נקיים "מדי" נועדו להסיט את תשומת הלב מבעיות בדברים המהותיים יותר. ולחילופין – רכב מלוכלך ומאובק עלול להסתיר שריטות או פגיעות פח. ולא להתרשם מהתירוץ – "לא היה לי זמן לנקות את הרכב". הרכב הנבדק צריך להיות במצב סביר. מי שמוכר – ימצא זמן לנקות את הרכב.
 • כיסויים לריפודיםיש אנשים שמכסים את הריפודים המקוריים עם כיסויים כדי לשמור על ניקיון הריפוד המקורי (במיוחד אם מדובר במשפחה עם ילדים קטנים, או ברכב שנוסע בשטח בוצי). אך יש אנשים שמכסים את הריפודים המקוריים כדי להסתיר פגמים, חורים של סיגריות, קרעים וכו'. שווה להעיף מבט מה קורה מתחת לריפודים.
 • אל תתפתו לערוך בדיקה למכונית במכון בדיקה שהמוכר המליץ לכם עליו. גם אם "זה ייצא זול יותר", וגם אם "זה בחינם" – חבל לקחת את הסיכון שהבדיקה תצא "ורודה" יותר ממצבו האמיתי של הרכב.
 • לא להסתמך על חוות דעת של "חבר של אמא של הדודה" , שהיה מוסכניק בפלמ"ח ו- "מבין במכוניות". אותו חבר לא יכול לתת לכם אחריות על המילה שלו, הוא אינו מצויד באמצעים לגלות פגמים פנימיים. עדיף להוציא כמה מאות שקלים מאשר "ליפול" עם הרכב ולהסתכסך עם חבר או בן משפחה.
 • תאונותרכב שעבר תאונה אינו בהכרח "פסול". יש כלי רכב שעברו תאונות קשות, ובעצם מורכבים מ- 2 מכוניות שחוברו להן יחדיו – ומרכב כזה מומלץ להתרחק. אך רכב שעבר פגיעה לא קשה במרכב, והפגיעה תוקנה וכו' – יכול להיות מצוין. במקרה כזה – כל אחד יעשה את השיקול שלו, ובכל מקרה – לקיום פגיעה כזו יש תג מחיר שאפשר לנכות ממחיר הרכב.

עוד משפט אחד על רכישת מכוניות מליסינג: כיום יש יותר ויותר כלי רכב שחזרו מעסקאות ליסינג או מתקופות השכרה ומוצעים למכירה. כל מה שנכתב להלן תקף גם כשבודקים רכב ליסינג והשכרה. אך יש לזכור שלרכישת רכב מליסינג והשכרה יש מספר יתרונות בולטים על פני רכישה מאדם פרטי:

 • אתה יודע ממי רכשת את הרכב. לא מדובר בפלוני אלמוני מהרחוב שהיום הוא שם ומחר הוא נעלם. מדובר בחברה פעילה ומכובדת עם מוניטין, שהיא בוודאי לא תרצה להכתים בעבור כמה אלפי שקלים.
 • אתה מקבל אחריות. גם אם בדקת את הרכב והוא נמצא תקין – כשרוכשים רכב משומש קורה לעיתים שמתגלה פגם כזה או אחר לאחר מספר חודשים . חברת הליסינג/ההשכרה נותנת לך אחריות, כך שבמידה ומתגלה אכן דבר כזה – יש לך למי לבוא. אדם פרטיברגע שחתמת על חוזה המכר – אתה לבד.
 • תשלומיםחברות ליסינג והשכרה רבות מציעות הסדרי תשלומים נוחים, ללא ריבית והצמדה, באמצעות כרטיס אשראי וכו'. אדם פרטי – לא יכול להציע זאת. נוח יותר.
 • טרייד איןחברות ליסינג והשכרה רבות מציעות אפשרות לטרייד אין, ויתרה מכך – מתחייבות לטרייד אין עתידי. זה נותן ראש שקט וחוסך המון טרדה במכירת הרכב הנוכחי שלכם, או בעתיד כשתרצו למכור את הרכב החדש.

 
דווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
מחובר
נשלח ב-6/5/2010 17:29 לינק ישיר 

כתבה מרתקת. תודה רבה.

בעיקר נכון הסעיף: אל תתפתו לערוך בדיקה במכון בדיקה שהמוכר המליץ לכם.

לי זה קרה ואני נכוונתי קשות עם זה


פסח בטוח
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-9/5/2010 11:53 לינק ישיר 

כל מילה בסלע!דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-9/5/2010 12:48 לינק ישיר 

תודה שמח לעזור,
אני אשמח לייעץ לכם ספציפית גם לגבי רכב שאתם מתלבטים לגביודדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
מחובר
נשלח ב-17/5/2010 21:52 לינק ישיר 

אפשר גם להזמין טכנאי עד אליך בעלות של 250 ש"ח הוא בודק טוב גם מתחת לרכב

ואם מחליטים ללכת למכון בדיקה אני ממליץ על מ.מ.מ. בבני ברק יש להם מכשור מתקדם

הם עושים גם טסטים אבל לדעתי לא כדאי ללכת לשם לטסט כיוון שמרוב המיכשור הם כבר ימצאו תקלה...דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-10/6/2012 21:02 לינק ישיר 

"בעלויות קודמות / מספר "ידיים" – ניתן לבדוק זאת במשרד הרישוי"


איפה בדיוק?  אשמח לקבל לינק.
 דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
מנותק
נשלח ב-30/12/2012 10:37 לינק ישיר 
יש לך טיפים גם לאופנועים?

אחלה מאמר, ממש תודה!
אשמח מאוד לקבל טיפים שיעזרו לי בבחירת וקניית אופנוע.
אשמח גם לקבל המלצות היכן כדאי לרכוש אופנועים משומשים / יד שניה. תודה!דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-9/1/2013 22:28 לינק ישיר 
הכנת רכב למכירה/לאחר קניה

שלום לכולם אני רוצה להמליץ על חברת RUN CAR 
היית ברשותי מכונית מדגם מזדה 3 שנת 2008 שרציתי למכור
הגיעו אלי 2 בחורים צעירים ונחמדים ופשוט חידשו לי את הרכב כולל כל המושבים 
הרכב יצא כמו חדש והבטחתי לפרגן
אז הנה פרגנתי (:
זה האתר שלהם WWW.RUNCAR.CO.ILדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-2/10/2013 14:00 לינק ישיר 
קטלוג אופנועים

כאן יש לך רשימה של אופנועים למכירה, גם חדשים וגם יד2. בהצלחהדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-12/11/2013 16:35 לינק ישיר 

ממליץ בחום גם לבדוק את המדריך לרכישת רכב יד שניה של CarCost, יש שם גם מחירונים והשוואת עלויות בעלות לרכבים.
http://www.carcost.co.il/%D7%9B%D7%AA%D7%91%D7%95%D7%AA/%D7%9E%D7%93%D7%A8%D7%99%D7%9A-%D7%9C%D7%A8%D7%9B%D7%99%D7%A9%D7%AA-%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%99%D7%93-%D7%A9%D7%A0%D7%99%D7%94/page-53דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
מחובר
נשלח ב-23/1/2016 18:40 לינק ישיר 

בד'יקהדדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
מחובר
נשלח ב-23/1/2016 19:06 לינק ישיר 

בדיקהדדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
מחובר
נשלח ב-22/2/2016 13:51 לינק ישיר 

הכול טוב ונכון אבל סימו לב לעוד דבר אחד שהינו חשוב מאוד - ירידת ערך שח אוטו שאתה הולך לקנות. אפשר לקבל מידע פה http://www.mehiron.co.il/top/price  . ברור שזה הכל משוער ואפשר להתווכח אבל לא מצאתי משהו יותר אינפורמטיבי באינטרנטדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-9/11/2016 16:22 לינק ישיר 
מימון רכב
תוקן על ידי hagay13 ב- 09/11/2016 16:23:13
תוקן על ידי hagay13 ב- 09/11/2016 16:23:57
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > אחר > קניית רכב יד שניה > עשרת הכללים לקניית רכב משומש
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר