בית פורומים שות חרדי

האם ללכת לישיבה בגיל 28 ?

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-11/4/2017 02:33 לינק ישיר 
האם ללכת לישיבה בגיל 28 ?

שלום עליכם,
קצת רקע: הנני מגיע מבית דתי , הייתי בישיבה תיכונית אקסטרנית בכיתה ז'-ח' , ובאותו זמן הוריי התגרשו ואבי עבר לחו"ל ושם לצערי ירד ברמת שמירת המצוות, מאותו זמן גם אני ירדתי בקיום המצוות ועברתי לבי"ס חילוני , שם סיימתי עד כיתה יב. (עם געגועים לדף הגמרא מהילדות ולאורח החיים והחברה הדתית).
התגייסתי לצבא , ולאחר מכן נסעתי הלוך - חזור לחו"ל המון פעמים במשך שנים, ולצערי התרחקתי משמירת המצוות ניסיתי כמה פעמים לחזור בתשובה אך לא הבנתי בזמנו מה זה לחזור בתשובה,חשבתי רק לשים כיפה ולשמור שבת, וכל מי שמעבר לזה הוא "פשוט מחמיר" כיום אני בן 28, מבין בכוונה שלמה וברורה חובתי בעולמי, מבין שכוונתי היא להיות בעולם החרדי, התארחתי לשבת אחת בישיבת "אור החיים" בירושלים ופשוט כולי רצון ללמוד שם. תפסתי כמה שניות תוך כדי ליווי את הרב לביתו בשבת, ואמרתי שאני רוצה להתקדם לקראת הכרויות בעולם הדתי, ולפני כן רוצה להתחזק וללמוד יהדות על בוריה, הרב הציע שאלך לעיר שלי (לא ירושלים) ושם אתפוס רב שהוא מכיר (אמר לי את שמו) ושאותו רב יצמיד לי מישהו, שאמשיך לעבוד, חיזק אותי שאני אקים בית נאמן בישראל "ושאבוא לבקר אותו לפעמים". לקחתי עצתו של הרב ופעלתי כמו שאמר, רק שאותו הרב בעיר שלי הצמיד לי מישהו רק ליום שישי בבוקר שעתיים בשבוע .ואני יודע שזה לא מספיק כדי שאלמד הלך רוח העולם החרדי. יתרה מזאת עבודות שניסיתי לעבוד בהם הקשו עליי ברוחניות מבחינת שמירת העיניים שמיעת לשון הרע וכו'. והגעתי למסקנה (כנראה הכל לטובה מעצת הרב) -> שאני ממש בנוי ללימוד תורה כל היום, שאני רוצה להיות קרוב לה' וקרוב לרב אלבז, שאני לא מתאים לעבוד כל היום ולשמוע רק שעה בסוף היום של תורה. מרגע הבינותי את האמת בעולם אני רוצה להידבק בה, (אני מדגיש שאין מדובר בהתלהבות מוגזמת ורגשנית) ויודע שאני יכול לשבת ללמוד יום שלם בע"ה: יש לי סבלנות, יכולות, ידע מקדים, זיקה חזקה, ורצון עז ב"ה .
השאלות הן כאלו :
1) במידה ואצא לשידוך בקרוב, עד כמה בעולם החרדי אישה מבינה את העניין שהבעל יושב ללמוד תורה?
2)מבחינת פרנסה האם אני צריך להבין שאני יוצא לקראת ניסיון גדול מאוד? (קשה לי להסתפק ב "השם שולח" כי אני יודע שהוא שולח הכל , רק רוצה לדעת קצת לאן אני פונה)
3)האם זה שאני חוזר בתשובה עלול להפריע לשידוכים מבחינת חרדיות ? (שוב אני יודע שהכל מאת השם כולל זיווגו של אדם , אני רק שול מה נהוג בחברה כדי להכין עצמי)
4) במידה ואלך לישיבה , האם שם יש מי שדואגים לשידוכים? או שאני צריך לפעול בכל החזיתות, כגון אתרי הכרויות לחרדים, שדכנים חיצוניים וכו')
5) האם לחזור לרב אלבז ולספר לו את כל המהלכים ולהסביר לו שאני מאוד רוצה דווקא ללמוד אצלו?
6)האם יש טעם בגיל 28 ללכת לישיבה? ידוע לי שרבי עקיבא החל בגיל 40, אני שואל מבחינת השידוך שאולי הוא יתאחר לגיל 30-32 עקב לימודים? או שאין בעיה ישר להיכנס לכולל אברכים?
כי אני יודע שלפני כולל אברכים צריך תקופת לימוד והכנה , והנני לא מגיע עם הרבה ידע בלימוד ובסדרי לימוד (אך יש לי קליטה מהירה ב"ה) אז האם תקופה זו תעכב אותי?
7)עד כמה זה חריג ו"עוף זר" להיכנס לישיבה שם? כי תחושה זו יכולה להעכיר מצב רוחי , אני זוכר מאותה שבת שראיתי בעיקר גילאי 20-24 .
8) הציעו לי ישיבה בדרום (טל החיים או תורת החיים) ( יותר רחוק משמעותית מירושלים עבורי ) ששם יש שילוב בין חרדים לדתי לאומי ואפילו ברסלב, ממש על מגוון הקשת, רק ששם גם דוגלים בשילוב בחברה בעבודות וכו'...והכיוון שלי הוא ממש דבקות ה' גדולה ובעיקר היום לימוד ואפילו מסלול לרבנות  , אז לא מתאים לדעתי?, 
אני פשוט שואל על הישיבה בדרום שמכיוון שאני חוזר בתשובה אולי זו תהיה "נחיתה רכה" יותר, יחד עם זאת אני מאמין שצריך ללכת על הדרך המיוחלת וגם אם הנחיתה תהיה טיפה קשה, עדיין, זה המסלול המיוחל בע"ה .

השאלות רבות, לכן אין בעיה אם יענו לי בקצרה על כל אחת מהן , תודה רבה, אני ממש צריך עצה בכל אלו ולהחליט ולצאת לדרך בע"ה, אין לי למי לפנות בנושא הזה, מי שקרא עד לכאן זכות גדולה להשיב לי אם יש בדעתו בעניין
תודה מראש

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/2/2018 13:28 לינק ישיר 

יש את דרך התורה
המסורה מדור דור
של
שילוב תורה ומלאכה,
עד לפני כמה שנים
היה יותר אפשרי ללמוד כל היום,
להשתכר בכולל,
והאישה עבדה,
וקיבלו תמלוגים על הילדים,
והיה יותר שנים
לנסות ולמצוא
מישרה (תורנית) מכניסה,

בזמננו
כמו פעם,
יש חובה ללמוד מקצוע,
או למצוא עיסוק מתאים
ולהתפרנס,
וכמו שכתוב בגמרא,
וגם גדולה מלאכה שמצלת מהחטא,
תצטרך לפרנס משפחה
וההוצאות הן אדירות,
וזה חובה שאתה תקבל על עצמך,
בעזרת ה'
יהיה לך ילדים כשתילי זיתים,
מוטלת עליך החובה
לעשות מאמץ
להתחתן עכשיו,
אז מה שתוכל לעשות זה
ללמוד חצי יום
ולעבוד חצי יום
כמו שהרב אלבז המליץ לך,
וגם אם העבודה תתפרס
על שבע שמונה שעות
עדיין ישאר לך ללמוד 5 שעות ביום
שאתה יכול להספיק בהם המון.

אולי מה שכתבתי קורץ פחות,
זוהיא דרך התורה
מה לעשות,
תוכל גם לחזור לרב
ולהתייעץ איתו.

אם תמצא אישה שהיא תפרנס
אז תוכל ללמוד רבנות.

מטבע הדברים
חרדית מלידה
רוצה חרדי מלידה.
וישנן המוני חוזרות בתשובה.

בהצלחה !

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/5/2018 11:58 לינק ישיר 

אני רק אסכם ואגיד שאף פעם לא מאוחר מידי ואין הביישן למד. אם אתה מתאווה לזה אין בזה שום בושה

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אחר > שות חרדי > האם ללכת לישיבה בגיל 28 ?
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר