בית פורומים שות חרדי

להחליף לחליפה ארוכה

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-11/4/2018 04:38 לינק ישיר 
להחליף לחליפה ארוכה

שלום. כליטאי אני נוהג ללבוש חליפה קצרה, אך לאחרונה התחלתי לשקול לעבור לחליפה ארוכה. זאת לאחר מחשבה מחודשת בנושא. שהרי ידוע שהחזו"א וגדולי ישראל קדומים יותר התנגדו לכך שיהודים יראי ה' שינו את לבושם הנהוג מדורי דורות שהיה בגד עליון ארוך, לבגד עליון קצר. ואין זה רק עניין של לא שינו את לבושם, ולא להידמות לגויים, שהרי כיום אף בגד עליון קצר אינו נהוג כ"כ בין הגויים. אלא יש פה עניין אמיתי של צניעות. כידוע, צניעות אינה 'שייכת' לנשים בלבד, ורבותינו בכל הדורות הקפידו על כך מאוד. ובגד שצורת איברי הגוף נראית דרכו אינו צנוע. ויותר מכך, בדורות הקודמים אפילו אצל הגויים היה ברור שלא יוצאים לרחוב ללא בגד עליון, ובגד עליון ארוך! (אצל הרוסים, בין היתר). אך כל זה השתנה עם ה'אופנה' והתפחתות הדורות, עד שהיום אפילו בגד עליון קצר נחשב למיותר... (שלא לדבר על בגדים בכלל..) לכן יש בדעתי להחליף את לבושי הקצר לחליפה ארוכה. כמובן איני גורס שזו הדרך הנכונה לכולם, ורבים וטובים ממני חושבים אחרת. אך זו הרגשתי האישית. ומבחינת המראה אינני חושב שיהיה לי קושי, אני דווקא מחבב את המראה של חליפה ארוכה וחושב שכך נראה יהודי אמיתי בלי להתבייש. זה אף יהלום את זקני הארוך.. לאשתי אין התנגדות. אשמח לשמוע את דעתכם בעניין ואם מישהו מכם עשה גם כן את השינוי הזה אשמח עוד יותר לשמוע מניסיונו. תודה.

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/5/2018 12:53 לינק ישיר 

חשיבה יפה.
עלה והצלח

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-28/8/2018 13:51 לינק ישיר 

לדעתי תשאל רב

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אחר > שות חרדי > להחליף לחליפה ארוכה
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול