בית פורומים עצור כאן חושבים

הרב טל

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-18/7/2019 18:14 לינק ישיר 
מואדיב

.

שורת רבנים ארוכה מהמגזר, מוסיפה את חתימתם למכתב של הרבנים דרוקמן וליאור לגבי לימוד אצל הרב טל.

"
קראנו את העובדות החמורות העולות מפסק הדין בבית הדין של הרב וייס בעניינו של הרב טל.

כתב הרמב"ם: "וכן הרב שאינו הולך בדרך טובה אף על פי שחכם גדול הוא וכל העם צריכין לו אין מתלמדין ממנו עד שובו למוטב, שנאמר כי שפתי כהן ישמרו דעת ותורה יבקשו מפיהו כי מלאך ה' צבאות הוא, אמרו חכמים אם הרב דומה למלאך ה' צבאות תורה יבקשו מפיהו אם לאו אל יבקשו תורה מפיהו. )הלכות תלמוד תורה ד, א(.

וברמב"ם: "אבל ראש הישיבה שחטא מלקין אותו ואינו חוזר לשררותו גם אינו חוזר להיות כאחד משאר הסנהדרין שמעלין בקודש ולא מורידין."

לצערנו לאור העובדות, הרב טל אינו ראוי להמשיך ללמד ולחנך את ילדי ונערי ובחורי ואברכי ישראל ואינו יכול להיות דמות חינוכית במחנינו. אומנם פסיקת בית הדין התירה באופן תמוה לרב טל להמשיך בתפקידו אך וודאי לא חייבה ללמוד במוסדותיו ולקבל את התנהגותו המחללת שם שמיים ומבזה את תורת ישראל ואלוקיו .

https://www.kipa.co.il/userFiles/files/a68f81ff4bac8ca9b4922bb43d217aeb.pdf

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/8/2019 07:10 לינק ישיר 

https://www.makorrishon.co.il/judaism/161663/

פרשיות הרבנים שסרחו: טלטלה מבורכת

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/8/2019 22:23 לינק ישיר 
מואדיב

ספרן כתב:

https://www.makorrishon.co.il/judaism/161663/

פרשיות הרבנים שסרחו: טלטלה מבורכת

קצת חבל שהם לא ציינו במפורש כי מחבר המאמר הוא פסיכיאטר.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/8/2019 03:24 לינק ישיר 

כנראה סמכו על דבריו בגוף הכתבה:

מניסיוני הקליני, ראיתי תוצאות חיוביות ושליליות של טיפולים שנעשו על ידי מטפלים "תורניים״ ומטפלים ״קונבנציונליים״. לא אחת נתקלתי במקרים שבהם תקוות מטופלים לטיפול ״תורני״ הובילה לזניחת טיפולים מקובלים, והסתיימה במפח נפש גדול. ברור לי שיש מטפלים ״תורניים״ שמסוגלים להביא ברכה למטופלים מסוימים, מרקע מסוים, שסובלים מהפרעות ספציפיות. אבל גם ההיפך הוא נכון. טיפול אחראי בתחום הנפש מחייב ענווה וגמישות מחשבתית. חשוב להכיר את גבולותיך כמטפל, את מגבלותיה של שיטת הטיפול שבה אתה בוחר ואת התאמתך לצרכיו האינדיבידואליים של מטופל מסוים בזמן נתון. פרשיות הרבנים צריכות לשים קץ לתפיסה הדיכוטומית שלפיה עולם הטיפול הנפשי מורכב מאנשי אור ואנשי חושך. אנשים תמימים וישרים עשויים להינזק מתפיסה זו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/1/2020 09:21 לינק ישיר 
מואדיב

.

https://www.kipa.co.il/%D7%97%D7%93%D7%A9%D7%95%D7%AA/953668-%D7%A1%D7%A2%D7%A8%D7%AA-%D7%94%D7%A8%D7%91-%D7%98%D7%9C-%D7%A1%D7%99%D7%95%D7%9D-%D7%94%D7%AA%D7%A4%D7%A7%D7%99%D7%93-%D7%91%D7%AA%D7%9E%D7%95%D7%A8%D7%94-%D7%9C%D7%94%D7%A1%D7%9B%D7%9D-%D7%A1%D7%95%D7%93%D7%99%D7%95%D7%AA/

סערת הרב טל: סיום התפקיד בתמורה להסכם סודיות

בעקבות הפרסומים על פרשה נוספת, בה היה מעורב לכאורה, הציעו אנשי הרב שמואל טל פשרה לסיום תפקידו, והתחלת טיפול, בתמורה לשמירה על סודיות ואי פרסום פרשות נוספות

נציגי הרב טל הציעו - פרישה תמורת שתיקה. לאחר הפרסום בשבוע שעבר על פרשה נוספת, בה היה מעורב, לכאורה, הרב שמואל טל, ראש מוסדות ישיבת 'תורת החיים', ומכתב הרבנים שהגיע בעקבות הפרסומים, בו קראו שורה של רבנים בכירים בציונות הדתית שלא ללמוד במוסדות 'תורת החיים', ולהתרחק מהרב טל, הערב (ה') נחשפת התפתחות נוספת בפרשה.

אמש פרסמנו: המועצה מפקיעה את האולפנה האזורית מידי 'תורת החיים'

בעקבות חשיפת הפרשה החדשה נפגשו נציגי הרב שמואל טל עם רב בכיר בציונות הדתית, במטרה להביא סוף לפרשה, במהלך הפגישה הציעו אנשי הרב טל מתווה לפרישתו מרצון של הרב טל.

בסעיפי המתווה נאמר כי הרב שמואל טל יפנה לפסיכולוג מוכר לקבלת טיפולים בתמורה להתחייבות מצד המתנגדים שלא לפרסם סיפורים נוספים על הרב: "המשפחות לא יפרסמו שום חומר מכל הידיעות שהגיעו אליהם על ראש הישיבה ו/או כל אחד מעובדיה.
בתמורה לכך מתחייב הרב טל: "ראש הישיבה יעזוב את ראשות הישיבה וילך לטיפול אצל ד"ר (שמו שמור במערכת) או מישהו בקנה מידה מתאים"

עוד נאמר במתווה כי ההנהלה תורה לקהילת מוסדות 'תורת החיים' שלא להחרים אף אחד מהמתנגדים לרב טל, ותתחייב שלא לעשות זאת עוד לעולם.

מתווה הפשרה בין הרב שמואל טל למשפחות הנפגעות

הסכם בין המשפחות שפרשו ו\או פוטרו מהישיבה  להלן "המשפחות", לבין ראש הישיבה וכל צוות הישיבה רבניה ושלוחיה להלן "הישיבה":

1. המשפחות לא יפרסמו שום חומר מכל הידיעות שהגיעו אליהם על ראש הישיבה ו\או כל אחד מעובדיה. 

2. ראש הישיבה יעזוב את ראשות הישיבה וילך לטיפול אצל ד"ר (שמו שמור במערכת) או מישהו בקנה מידה מתאים. 

3. ראש הישיבה שימלא את מקום ראש הישיבה הפורש יודיע לכל תלמידי הישיבה כי הישיבה לא מחרימה אף אדם ולא קוראת לנתק קשר עם שום אדם. לא מדריכה את תלמידיה לא לומר שלום לאנשים. לא להלבין פנים של שום אדם, בין אם הוא מהמשפחות ובין אם הוא ממקום אחר. 

4. הרב אהרן הראל, הרב בנימין עמוס והרב יעקב אריאל שליט"א יהיו ועדה שתעמוד בקשר עם הד"ר שיבחר, והם יחליטו האם ראש הישיבה קיבל את כל הטיפולים המתאימים ומתי ואם הוא יכול לחזור לישיבה.

תורת החיים: "ממציאים כל יום שקרים חדשים"

ממוסדות 'תורת החיים' נמסר: "גילויים חדשים שייחשפו בשבוע הבא יחשפו גם התפתחות "נוספת" ו"מסעירה" במהלכה יובהר קשר גם לרצח ארלוזורוב. מבקשי רעתנו אינם נחים וממציאים בכול יום שקרים חדשים. רק בימים האחרונים התנפץ שקר נוסף אל קרקע המציאות, עם חשיפת הטעיית הרבנים החמורה. אין לנו אלא לצטט את הגאון הרב נבנצל במכתבו השבוע: "הוצאת שם רע, ביזוי תלמיד חכם וחילול ה'".

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/1/2020 12:08 לינק ישיר 

אותי זה מעציב.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/1/2020 14:15 לינק ישיר 
מואדיב

בעלבעמיו כתב:
אותי זה מעציב.

איך אפשר שזה לא יעציב?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/1/2020 07:54 לינק ישיר 
תלמידטועה

אני הקטן איני מבין מדוע מהרגע שהוא פורש הוא נתון לפקוח וועדה. הוא נהיה אדם פרטי.
ניחוח חרדיות   :)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/2/2020 14:43 לינק ישיר 

שלום לכל שונאי הרב טל מקדמא דנא, שמצאו כעת בקעה להתגדר בה. ברכותיי.
אמנם, מי שמעוניין באמת לחקור ולברר אחר הפרשייה המדוברת, לברור מוץ מתבן ולהבין מה אמת ומה שקר, מוטב לו לקרוא בעיון את הקובץ הנ"ל:

https://drive.google.com/file/d/1zMQUhR1OiZT-cW_ILyXxGU3hplF5KpsG/view

אשמח לענות על כל שאלה בנושא, למי שיטרח ויקרא הכל.

תוקן על ידי izhar ב- 02/02/2020 14:44:29

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/2/2020 16:01 לינק ישיר 
מואדיב

izhar כתב:
שלום לכל שונאי הרב טל מקדמא דנא, שמצאו כעת בקעה להתגדר בה. ברכותיי.אמנם, מי שמעוניין באמת לחקור ולברר אחר הפרשייה המדוברת, לברור מוץ מתבן ולהבין מה אמת ומה שקר, מוטב לו לקרוא בעיון את הקובץ הנ"ל:
https://drive.google.com/file/d/1zMQUhR1OiZT-cW_ILyXxGU3hplF5KpsG/viewאשמח לענות על כל שאלה בנושא, למי שיטרח ויקרא הכל.

תוקן על ידי izhar ב- 02/02/2020 14:44:29

שלום לך,

אינני יודע למה אתה מתכוון כשאתה קורא ל"שונאי הרב". אם התכוונת לכך שיש מי שחולקים על פסיקותיו - אכן, אני נמנה עמהם. מחלוקת הלכתית, ואפילו השקפתית, אינה שנאה.

אני שואל, אם כבר באת לכאן לענות, מה הסיבה? מדוע רבנים כמו הרב דרוקמן או הרב ליאור, יוציאו גילוי דעת כפי שעשו? לפי הדברים שהבאת כאן, יש להם אינטרסים זרים או שנאה יוקדת, וסהדי במרומים שאין לי מושג על סמך מה אתה מאשים בעלי תריסין בהאשמות כאלו.

אשמח לקרוא את התייחסותך.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/2/2020 22:06 לינק ישיר 
izhar

מואדיב כתב:

שלום לך,

אינני יודע למה אתה מתכוון כשאתה קורא ל"שונאי הרב". אם התכוונת לכך שיש מי שחולקים על פסיקותיו - אכן, אני נמנה עמהם. מחלוקת הלכתית, ואפילו השקפתית, אינה שנאה.

אני שואל, אם כבר באת לכאן לענות, מה הסיבה? מדוע רבנים כמו הרב דרוקמן או הרב ליאור, יוציאו גילוי דעת כפי שעשו? לפי הדברים שהבאת כאן, יש להם אינטרסים זרים או שנאה יוקדת, וסהדי במרומים שאין לי מושג על סמך מה אתה מאשים בעלי תריסין בהאשמות כאלו.

אשמח לקרוא את התייחסותך.

לגבי שונאי הרב. כשקראתי את ההודעות האחרונות כאן בפורום, זו האווירה שחשתי. אבל אולי זה רק אצלי.

לגבי שאלתך, אינני בוחן כליות ולב, ואינני דובר של אף רב. אבל בעובדות אני מונח היטב, והן כפי שמתואר במכתב שצירפתי, בעמ' 4, סוף סעיף ב.
הרבנים האלו, לא חקרו ולא בדקו שום דבר. הם פשוט האמינו לאנשים שבאו ודיברו איתם, והראו להם ראיות הניתנות לזיוף בנקל. לא דיברו עם דייני בית הדין שישבו על המדוכה עשרות שעות, אולי מאות (אנו יודעים שלא דיברו, גם ממזכיר בית הדין וגם מהרבנים עצמם), לא עם הרב טל ולא עם אף אחד מטעמו. אחד אחרי השני, כל הרבנים החתומים. לגבי חלקם שמעתי הקלטות של השיחות איתם, ולגבי אחרים שמעתי מכלי ראשון, מאלו שדיברו איתם לאחר החתימה.
זאת ועוד, בשיחות איתם התברר שהם כלל לא חתמו על הנוסח שהופץ בשמם. הם לא הכירו את הנוסח, והיה צריך להקריא להם או לשלוח להם אותו. הם הופתעו לשמוע את המילים החריפות עליהם הם עצמם חתומים, בעוד הם בכלל כיוונו למשהו הרבה יותר עדין, "למיחש מבעי". אחד מהם כנראה היה יותר מעורב, ואכן ראה נוסח כלשהו, אך בסיכום איתו היו צריכות להיות מושמטות כמה מילים חריפות שמשנות מאוד את משמעות המכתב, אך הן נשארו. כלומר, מעבר לעצם איכות הבירור שעשו הרבנים, יש גם מרחק רב בין דעת אותם רבנים למכתב שיצא בשמם. תשאל: אז למה הם לא מיד פרסמו הבהרות? גם אנחנו שואלים. הלוואי שהעולם היה יפה כל כך.
אז למסקנה, לא טענתי שיש להם אינטרסים זרים או שנאה יוקדת, אך בהחלט שסובבו אותם בכחש.
את מי עוד ניסו לסובב בכחש וכמעט הצליחו? את הרב נבנצל. באו אליו עם אותן "ראיות", והוציאו ממנו חתימה, שיש להקים בית דין חדש. אולם לאחר מכן, הוא דיבר עם דייני בית הדין, הבין שה"ראיות" שהוצגו בפניו אינן חדשות אלא כבר נידונו כולן בבית הדין, ושהן אינן אמיתיות אלא מזויפות. ובעיקר: הבין שאלו שבאו אליו עם הראיות הם אנשים הפועלים בדרכים הרחוקות מדרכי היושר. ועל כן הוא פרסם הבהרה חריפה לדבריו. אשריכם תלמידי חכמים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/2/2020 21:01 לינק ישיר 
מואדיב

izhar כתב:
שלום לך,אינני יודע למה אתה מתכוון כשאתה קורא ל"שונאי הרב". אם התכוונת לכך שיש מי שחולקים על פסיקותיו - אכן, אני נמנה עמהם. מחלוקת הלכתית, ואפילו השקפתית, אינה שנאה.אני שואל, אם כבר באת לכאן לענות, מה הסיבה? מדוע רבנים כמו הרב דרוקמן או הרב ליאור, יוציאו גילוי דעת כפי שעשו? לפי הדברים שהבאת כאן, יש להם אינטרסים זרים או שנאה יוקדת, וסהדי במרומים שאין לי מושג על סמך מה אתה מאשים בעלי תריסין בהאשמות כאלו.אשמח לקרוא את התייחסותך.לגבי שונאי הרב. כשקראתי את ההודעות האחרונות כאן בפורום, זו האווירה שחשתי. אבל אולי זה רק אצלי.לגבי שאלתך, אינני בוחן כליות ולב, ואינני דובר של אף רב. אבל בעובדות אני מונח היטב, והן כפי שמתואר במכתב שצירפתי, בעמ' 4, סוף סעיף ב.הרבנים האלו, לא חקרו ולא בדקו שום דבר. הם פשוט האמינו לאנשים שבאו ודיברו איתם, והראו להם ראיות הניתנות לזיוף בנקל. לא דיברו עם דייני בית הדין שישבו על המדוכה עשרות שעות, אולי מאות (אנו יודעים שלא דיברו, גם ממזכיר בית הדין וגם מהרבנים עצמם), לא עם הרב טל ולא עם אף אחד מטעמו. אחד אחרי השני, כל הרבנים החתומים. לגבי חלקם שמעתי הקלטות של השיחות איתם, ולגבי אחרים שמעתי מכלי ראשון, מאלו שדיברו איתם לאחר החתימה.זאת ועוד, בשיחות איתם התברר שהם כלל לא חתמו על הנוסח שהופץ בשמם. הם לא הכירו את הנוסח, והיה צריך להקריא להם או לשלוח להם אותו. הם הופתעו לשמוע את המילים החריפות עליהם הם עצמם חתומים, בעוד הם בכלל כיוונו למשהו הרבה יותר עדין, "למיחש מבעי". אחד מהם כנראה היה יותר מעורב, ואכן ראה נוסח כלשהו, אך בסיכום איתו היו צריכות להיות מושמטות כמה מילים חריפות שמשנות מאוד את משמעות המכתב, אך הן נשארו. כלומר, מעבר לעצם איכות הבירור שעשו הרבנים, יש גם מרחק רב בין דעת אותם רבנים למכתב שיצא בשמם. תשאל: אז למה הם לא מיד פרסמו הבהרות? גם אנחנו שואלים. הלוואי שהעולם היה יפה כל כך.אז למסקנה, לא טענתי שיש להם אינטרסים זרים או שנאה יוקדת, אך בהחלט שסובבו אותם בכחש.את מי עוד ניסו לסובב בכחש וכמעט הצליחו? את הרב נבנצל. באו אליו עם אותן "ראיות", והוציאו ממנו חתימה, שיש להקים בית דין חדש. אולם לאחר מכן, הוא דיבר עם דייני בית הדין, הבין שה"ראיות" שהוצגו בפניו אינן חדשות אלא כבר נידונו כולן בבית הדין, ושהן אינן אמיתיות אלא מזויפות. ובעיקר: הבין שאלו שבאו אליו עם הראיות הם אנשים הפועלים בדרכים הרחוקות מדרכי היושר. ועל כן הוא פרסם הבהרה חריפה לדבריו. אשריכם תלמידי חכמים.

אילולא דמסתפינא, הייתי תוהה מדוע שאלתיך לגבי הרב דרוקמן והרב ליאור, וענית לי לגבי הרב נבנצאל.

אילו הייתי רוצה לתמוה, הייתי תמה מדוע אתה מצפה ממני להאמין לגרסתך - שאינני יודע מי אתה ואיני מכירך - ולתלות בשני רבנים ידועים ששפכו את דמו של ראש ישיבה לשווא, על סמך שמועות בלבד.

אך אני מסתפינא, וחוששני שרק תקלות גם כך יצאו מכאן. 

בכל אופן, דבריך הזכירו לי אותו מעשה שהביא ר' אלתער דרויאנוב בספרו, וכך כתב בלשונו הזהב:

מתנגד נכנס אצל צדיק ומצא: פינכה גדושה סופגניות מהבילה לפניו. וכשהרגיש בו הצדיק, נטל את הממלחה מעל השולחן והריק את כולה לתוך הסופגניות. תמה המתנגד:

למה הוא עושה כך?

לחש לו הגבאי:

כך הוא עושה תמיד, כדי שלא תהא לו הנאה מן הסופגניות.

וכשנפטר המתנגד מלפני הצדיק ויצא, נתקל בצדקת – אשה יפה, בריאה ומקושטת כמה תכשיטים. מיד רכן אל הגבאי ולחש לו:

כמה מלח הוא מטיל לתוך זו?…

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-4/2/2020 00:26 לינק ישיר 
izhar

מואדיב כתב:

אילולא דמסתפינא, הייתי תוהה מדוע שאלתיך לגבי הרב דרוקמן והרב ליאור, וענית לי לגבי הרב נבנצאל.

אילו הייתי רוצה לתמוה, הייתי תמה מדוע אתה מצפה ממני להאמין לגרסתך - שאינני יודע מי אתה ואיני מכירך - ולתלות בשני רבנים ידועים ששפכו את דמו של ראש ישיבה לשווא, על סמך שמועות בלבד.

אך אני מסתפינא, וחוששני שרק תקלות גם כך יצאו מכאן. 

בכל אופן, דבריך הזכירו לי אותו מעשה שהביא ר' אלתער דרויאנוב בספרו, וכך כתב בלשונו הזהב:

מתנגד נכנס אצל צדיק ומצא: פינכה גדושה סופגניות מהבילה לפניו. וכשהרגיש בו הצדיק, נטל את הממלחה מעל השולחן והריק את כולה לתוך הסופגניות. תמה המתנגד:

למה הוא עושה כך?

לחש לו הגבאי:

כך הוא עושה תמיד, כדי שלא תהא לו הנאה מן הסופגניות.

וכשנפטר המתנגד מלפני הצדיק ויצא, נתקל בצדקת – אשה יפה, בריאה ומקושטת כמה תכשיטים. מיד רכן אל הגבאי ולחש לו:

כמה מלח הוא מטיל לתוך זו?…

עניתי באריכות לגבי כל החותמים. בתוכם גם הרב ליאור והרב דרוקמן (יש רק 5 סה"כ, אתה יודע).

אני יזהר ברק מיד בנימין. אתה הדוד הזקן מכיפה. ודאי שאנחנו מכירים.
אתה יכול להאמין לגרסתי, כיון שאני באתי, והעדתי בפניך מה אמרו אותם רבנים עצמם שחתמו, כפי שאמרו בקולם. חלקם שמעתי במו עצמי, בהקלטה, וחלקם שמעתי ממי שדיבר איתם, בסמוך לשיחה. (בהזדמנות זו אדייק פרט אחד במה שכתבתי: אחד הרבנים לא הסכים להודות שלא דיבר עם הדיינים או עם הרב טל. אך די קל להבין זאת מדבריו. וכמובן: כך מעיד גם מזכיר בית הדין). אני עומד כאן מאחורי דבריי, בשמי המלא. ולא רק אני. 27 אנשים חתומים על המכתב הזה, שאומר בדיוק כדברים האלו. אנשים עם שמות.
אינך צריך לתלות כלום, כיון שניתן לפשוט את הספק בקלות. אתה יכול בעצמך לדבר עם אותם רבנים שבתקשורת פורסם שחתמו. שאל אותם האם הם חתמו על הנוסח שפורסם בשמם. שאל אותם האם דיברו עם דייני בית הדין, עם הרב טל או עם מי מטעמו בטרם הסכימו לתת את חתימתם. שאל אותם מה בדיוק אמרו ועל סמך מה. אפשר גם שאלת בונוס אילולא דמסתפינא: אם אכן כך וכך - למה כבוד הרב לא פירסם הבהרה?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-4/2/2020 09:47 לינק ישיר 

.

שלום לך יזהר ברק,

אשאלך בפעם השלישית:

למה?
מדוע רבנים כמו הרב דרוקמן או הרב ליאור, יוציאו גילוי דעת כפי שעשו?

מה האינטרס שלהם לשפוך את דמו של ראש ישיבה ומנהיג קהילה?

אתה מאשים אותם ברצח בשל קלות דעת? בשפיכת דמים ברשלנות?

דומני שאתה מתחמק מלענות על שאלתי כבר פעמיים ברציפות.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-4/2/2020 11:00 לינק ישיר 
izhar

מואדיב כתב:
.

שלום לך יזהר ברק,

אשאלך בפעם השלישית:

למה?
מדוע רבנים כמו הרב דרוקמן או הרב ליאור, יוציאו גילוי דעת כפי שעשו?

מה האינטרס שלהם לשפוך את דמו של ראש ישיבה ומנהיג קהילה?

אתה מאשים אותם ברצח בשל קלות דעת? בשפיכת דמים ברשלנות?

דומני שאתה מתחמק מלענות על שאלתי כבר פעמיים ברציפות.

שלום מואדיב.
אני סבור שעניתי על שאלתך היטב. אולי אתה מצפה לתשובה מאוד ספציפית, ורק היא תשביע את דעתך. אך התשובה הזו אינה נכונה, קרי: אינה עולה בקנה אחד עם העובדות. כתבתי שאינני בוחן כליות ולב, ואינני דובר של אף רב. נתתי תיאור של העובדות כהווייתן, שאינן מצביעות על אינטרס בהכרח, אבל כן על רשלנות.
אם תקרא את הקובץ שצירפתי לעיל במלואו, תראה שיטות עבודה נוספות של אותם גורמים שסובבו אותם בכחש.

אולי הגמרא בסנהדרין קא ע"ב-קב ע"א תניח את דעתך. "
ואף אחיה השילוני טעה וחתם".

תוקן על ידי izhar ב- 04/02/2020 11:00:22

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > דת ואמונה > עצור כאן חושבים > הרב טל
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 ... 50 51 52 לדף הבא סך הכל 52 דפים.