בית פורומים מקדש וגאולה

מדיניות המשטרה בהר הבית וסביבו חוקית?

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-4/5/2009 11:01 לינק ישיר 
מדיניות המשטרה בהר הבית וסביבו חוקית?

טיילתי לפני כמה ימים בעיר העתיקה. הלכתי ברחוב השלשלת עד סופו, עד השער. רציתי לעמוד מול השער הפתוח, בשעת לילה. השוטרים עצרו אותי במרחק כמה מטרים.
האם יש עילה חוקית?
אינני נראה פרובוקטור. אם הייתי מגלח את זקני, חובש כובע טמבל ונושא מצלמה גדולה, איש לא היה עומד בדרכי. האם מותר למשטרה לחשוד בכל דתי, כאילו הוא פוטנציאל למהומות?
מה יאמר על זה בית המשפט?

-------
מאיר

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-4/5/2009 11:13 לינק ישיר 

סחור סחור אמרינן לנזירא, לכרמא לא תקרב.

תוקן על ידי beitarnik ב- 04/05/2009 11:11:52

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-4/5/2009 12:36 לינק ישיר 

הר הבית עצמו כולל כבר את שטחי ה'סחור סחור'. להוציא לשיטתך שהכל מקודש.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/5/2009 11:12 לינק ישיר 

אתה הרי יודע שמבחינת המשטרה זה לא משנה מהי ההלכה.

יהודי שמתקרב לאיזור זו פרובוקציה, וצריך להרחיקו כדי לשמור על שלום הציבור. ואם הם היו יכולים הם היו מרחיקים אותך עד בית שמש. ולא צריך הצדקה חוקית לזה, מספיק שהמפקד בשטח חושב כך. ע"ע הצעדה באום אל פאחם. וכמה הם היו צריכים לשגע את הבג"ץ כדי שבסופו של דבר יתנו להם לצעוד שם 5 דקות בסמטה צדדית. והדברים עתיקים.

לגבי העניין ההלכתי כבר הועלה באשכול המדובר הקטע מ"מלחמות" עיי"ש ותרוה נחת.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/5/2009 11:35 לינק ישיר 

לעניין ההלכתי עניתי רק על דבריך. ראיתי את האשכול שם ואינני רואה הכרח יותר מקודם. נשאיר זאת כך.

אני מדבר על העניין של הסדר הציבורי.
האם המשטרה רשאית להניח על פי מראה חיצוני, שאני מהווה סכנה לסדר הציבורי?
ההנחיה אינה כלפי יהודי, משום שיהודי גלוי ראש עם מצלמה, דומני שלא יעכבו בעדו מלהכנס. אולי עדיף שגם ידבר אנגלית טובה. הבעיה היא עם מי שעלול להזכיר חיצונית את אנשי שובו בנים או את איתמר בן גביר. האם זה קביל? שיכינו רשימה של חשודים או של קריטריונים סבירים.
מה חשוד באדם חובש כיפה?
לא שאני לא יודע את התשובה, אלא שאולי כדאי לפנות עם זה לבית משפט ונראה את המשטרה מצליחה לנסח משהו סביר.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/5/2009 13:33 לינק ישיר 

מה אמרת לשוטרים?

אם היית לוקח את פרטיהם ודורש מהם הסבר מדוע הם מעכבים אותך באמצע הרחוב. אני כמעט בטוח שהם היו נבהלים ומתירים לך להמשיך, כוחם טמון בעיקר בפחד שלנו מהסתבכויות ובאלימותם.

שמעתי על בחור בעל תשובה רוסי שלבש חולצת טריקו וג'ינס וכובע מצחיה, ונכנס להר הבית כמובן בלי ליווי הווקף וכו'  ונעמד באמצע הרחבה וצעק "שמע ישראל וכו'" כמובן שמיד עצרו אותו, בבית המשפט האשימו אותו בהתחזות! הוא שאל את השופט האם הליכה בלבוש כמו כל תושבי הארץ יש בה התחזות והשופט אמר כשבחור דתי מתלבש בצורה כזאת זאת התחזות. (את הסיפור שמעתי מר' שלמה נאמן (ניימן) מתנועת חי וקיים)

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > דת ואמונה > מקדש וגאולה > מדיניות המשטרה בהר הבית וסביבו חוקית?
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר