בית פורומים הנה ימים באים

שי דרומי חוגג: מקווה שהלקח נלמד

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-15/7/2009 13:00 לינק ישיר 
שי דרומי חוגג: מקווה שהלקח נלמד

החוואי שזוכה מהריגת פורץ אמר: "אני נושם לרווחה. אינני יודע כיצד לתאר את הרגשת ההקלה". הוא הוסיף כי נלמד לקח לתת לאנשים לחיות בד' אמותיהם. לגבי העתיד אמר: "יש לי עדר שדורש המון שעות של עבודה, גם ביום וגם בלילה"
אילנה קוריאל

*******>var agt=navigator.userAgent.toLowerCase();var is_major = parseInt(navigator.appVersion);var is_ie = ((agt.indexOf("msie") != -1) && (agt.indexOf("opera") == -1));var is_ie5 = (is_ie && (is_major == 4) && (agt.indexOf("msie 5.0")!=-1) ); function txt_link(type,url,urlAtts) { switch (type){ case 'external' : if( urlAtts != '' ) {var x = window.open(unescape(url),'newWin',urlAtts)} else {document.location = unescape(url);} break; case 'article' : urlStr = '/articles/0,7340,L-to_replace,00.html';url=urlStr.replace('to_replace',url); if( urlAtts == '' || !urlAtts) {document.location = url;} else {var x = window.open(url,'newWin',urlAtts)} break; case 'yaan' : urlStr = '/yaan/0,7340,L-to_replace,00.html';url=urlStr.replace('to_replace',url); if( urlAtts == '' || !urlAtts) {document.location = url;} else {var x = window.open(url,'newWin',urlAtts)} break; case 'category' : urlStr = '/home/0,7340,L-to_replace,00.html'; url=urlStr.replace('to_replace',url); if( urlAtts == '' || !urlAtts) {document.location = url;} else {var x = window.open(url,'newWin',urlAtts)} break; } } function setDbLinkCategory(url) {eval(unescape(url));}

לאחר שבית המשפט זיכה אותו היום (ד') מהריגה - יצא שי דרומי לחגוג במסעדה בבאר-שבע. דרומי, שנראה רגוע ומאושר, אמר: "אני נושם לרווחה. אינני יודע כיצד לתאר את הרגשת ההקלה שאני חש, הוקל לי כאשר נכנסתי לבית המשפט והמילה הראשונה של השופט היתה זכאי. לאורך הדרך לא חששתי. גם אם הכרעת הדין היתה נגדי - עדיין הייתי נשאר עם צדקתי".

 

דרומי, שזוכה ברוב של שני שופטים מול אחד, הדגיש כי הוא מצר על אובדן חיי אדם,

ח"כים ערבים:
"אות קין לשופטים" / שרון רופא אופיר
המערכת הפוליטית - שנחלצה להגנתו של שי דרומי עם אישור החוק על שמו - סערה בעקבות זיכויו. ח"כ טיבי: חייו של ערבי אינם שווים בפני החוק. ח"כ בן-ארי: לבדוק עינוי הדין
לכתבה המלאה

 כפי שאמר לאורך כל הדרך. "אני מקווה שנלמד לקח, תנו לאנשים לחיות בד' אמותיהם. החיים מספיק קשים גם כך, לא צריך להעמיס עליהם גם את הצורך בהתגוננות".

 

כאשר נשאל האם הוא חש כגיבור ושהוא תרם משהו לחברה, אמר: "ימים יגידו. אני מקווה שקרה פה משהו טוב, שאני הקטן - תרמתי משהו לכלל. אם עוד פעם הייתי נאלץ לעמוד באותה סיטואציה, הייתי עושה אותו דבר".

 

 

 

דרומי ציין כי יחד עם פרקליטיו, עורכי הדין בני נהרי וליאור אשכנזי, הוא האמין בצדקתו לאורך כל המשפט. "אני מקווה שגם הפרקליטות תדע לקבל את הכרעת הדין ולא תערער על כך". דרומי נשאל לגבי עתידו, אך הוא ענה בפשטות: "אמשיך בחיי, יש לי עדר שדורש המון שעות של עבודה, גם ביום וגם בלילה. בעתיד הרחוק אלוהים גדול. השתדלתי לשמור על שגרת חיים ולהמשיך בענייני. עסקתי בעניין המשפט רק כאשר נדרשתי לכך. חיי היומיום בחווה דרשו כל כך הרבה, עד שלא נשאר יותר מדי זמן להתעסק במשפט".


דרומי לאחר זיכוי. "השתדלתי לשמור על שגרת חיים" (צילום: הרצל יוסף)

 

בהכרעת הדין כתבו השופטים, כי "הנסיבות נכפו על דרומי בעל כורחו, שרק ביקש לחיות את חייו ולהרחיק את הפורץ". השופט יהושע פלפל קבע כי דרומי חש שהוא בסכנת חיים ולכן ירה. לדבריו, קודם לירי עברה על דרומי מסכת של התנכלויות שאותם ספג לאורך שנים.

 

"ההחלטה לזכותו היתה קשה, קופחו חיי אדם ואחד נפצע קשה", כתב פלפל.

 "התלבטתי ארוכות, שכן הוא לקח חיי אדם שלא היה צדיק תמים, אך לא ניתן להבין את מעשיו מבלי להתייחס לשורה של אירועים, עדויות חוואים אשר סבלו אף הם מהתנכלויות, חיתוך גדרות בחוותו של הנאשם, חיתוך צינורות, הרעלת כלבים ויחס מזלזל של המשטרה מאירועים קודמים, השמדת להקת אווזים, 15 תלונות של הנאשם על התנכלויות ולבסוף רצח חוואי במרדף אחר עובד של הנאשם, על-ידי קבוצת פורעים והשגות גבול לשטחו".

 

דווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
מחובר
   
בית > פורומים > דת ואמונה > הנה ימים באים > שי דרומי חוגג: מקווה שהלקח נלמד
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר