בית פורומים סופרי סתם ספרי תורה ומזוזות

תיקון על פי כתר ארם צובה

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-2/4/2010 08:28 לינק ישיר 
תיקון על פי כתר ארם צובה

אני מחפש תיקון על חמש מגילות לפי הכתר. אודה מאוד על מידע בעניין.
תודה רבה.

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/4/2010 10:24 לינק ישיר 

מדובר  בתיקון  סופרים  ע"פ  שיטת  הקראים !!!

המצאה  של  ******  מבני ברק  שם  קונים  ובולעים  כל  המצאה  וחידוש  גם  באם  נוגד  את  המסורת.

ברשותי  פס"ד  של  גדולי  ישראל,  כולל  בד"צ  עד"ח.  ר'  נסים  קרליץ,  הרב וואזנר  ועוד,  שאין  לשנות  מהמסורה.  כלומר  לכתוב  נביאים  כתובים ( כולל  מגילות )  לפי  כתר ארם צובא  המופץ  כיום  שהוא  ע"פ  מסורת  הקראים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/4/2010 21:47 לינק ישיר 
ככל הידוע לי

ויש לי צילום מכתבים מהגר"נ קרליץ והגר"ש ואזנער והגר"מ שטרנבוך והגר"ח קנייבסקי ועוד גדולים וכן הרב עטיה והרב עדס ראש ישיבת קול יעקב ומרבני ארם צובה. שכולם סמכו ידיהם על כתר ארם צובה. וח"ו לומר על כולם שהם קראים. והם הם גדולי ישראל שמפיהם אנו חיים. ועוד שכן הוא המגילות בכולל חזו"א עפ"י גדולי תורה. וכן יש מכתב הרב יעקב פוזן מבי"ד ר' ניסים קרליץ. וגם מכתב הרב שמואל סלנט והרב זונדל סלנט וחכמי הספרדים מירושלים מלפני כמאה שנים שהחזיקו מזה מאוד. וחלילה להטיל מום בקדשים שהוחזקו גם על פי גדול הפוסקים הרמב"ם כספר בן אשר המוגה אשר כל סופרי אשכנז שינו פתו"ס על פיו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/4/2010 22:08 לינק ישיר 

הפס"ד  של  רובם  הוא  נגד 

בל"נ  לאחר  החג  אשתדל  לסרוק  את  הדברים

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-4/4/2010 07:01 לינק ישיר 

א. אין לי סורק אך לפני פס"ד של כל הנ"ל וכפי שכתבתי.
ב. בבי"כ הגר"א בהר נוף אצל הרב שטרנבוך המגילות שה"ש קהלת איכה ורות עפ"י הכתר וכן בכולל חזו"א.
ג. לו יהי כדבריך שיש מחלוקת בעניין "פס"ד של רובם" איך לא רעדה ידך לקרוא לשיטת מקצת החכמים - שיטת הקראים. וכי זו דרכה של תורה שדעת המיעוט היא פסולה מכל וכל כשלא עמדו למנין???
במקומך הייתי חוזר בי ומעדן את התבטאויותיי.
טעות סופר.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-4/4/2010 08:19 לינק ישיר 

באם  ראית  את  הספר  מסורתנו  בענין  מסורת  התנ"ך  ומתייחס  ברצינות  למובא  בו  באופן  אובייקטיבי,  לא  היית  מנסה  ליח"צן  את  שיטת  הקראים.

כתר ארם צובא  שכיום  מופץ  איננו  המקורי.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-4/4/2010 08:30 לינק ישיר 

לא ראיתי את הספר ואשמח מאוד לראותו.
אני לא מנסה ליחצ"ן שום שיטה, ועדיין לא שוכנעתי ש'שיטתך' היא השיטה האמיתית.
בכל מקרה שיטת הכתר אינה שיטה קראית, כפי שהוכחתי לעיל. אלא אם כן הגר"נ קרליץ והגר"מ שטרנבוך הם קראים בעיניך.
בנוסף, הרב ברויאר שהיה יהודי ירא שמים מרבים גם הוא היה מאנשי ה'כתר'. אז תפסיק בבקשה לקרוא למי שהולך בשיטה אחרת 'קראי' קודם שנחליט לגביך כי "כל הפוסל במומו הוא פוסל".

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/4/2010 19:53 לינק ישיר 

ארבל, אני עוד מחכה לסריקות שלך.
אחריהן אשמח להמשיך בדיון ענייני.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/4/2010 08:11 לינק ישיר 

ארבל,
בעודי ממתין לסריקותיך אודיעך שהספקתי לעיין בכמה ספרים בנידון.
ובכן, על ספר מסורתנו הודעתני אך על ספר אשרנו לא הודעתני. מדוע?
האם ראית את הקונטרס נביאי האמת וצדק של הרב יצחקי?
על כל פנים. הר"מ שטרנבוך כותב במפורש במכתבו מתאריך י"ד אייר תשנ"ה כי "הדבורים כאילו בן אשר הוא מהקראים, מקורו מדברי המשכילים" וכן "שאין נדנוד חשש לכתוב כפי בן אשר". הגר"ח קנייבסקי כותב ומובא בכת"י שם "לספר יש לו מסורת נכונה והרוצה לסמוך יכול לסמוך עליו ואנשים רעים הוציאו עליו עלילות". והרוצה לראות יותר יעיין בספריו של הרב יצחקי.
אין בכל הנ"ל כניסה לראיות אמיתיות וענייניות. אבל טיעונך כאילו ח"ו הוא מסורת הקראים - הוא מפי הרב הופמן שהשמיץ את הרבנים טשינגל ויצחקי, והטעה את הרב יהודה שפירא זצ"ל כפי שמופיע שם ממכתבו, והתיקון שלו הוא משובש ביותר כפי שהוכיח הרב יצחקי בטוטו"ד בספרים הנ"ל, וודאי אינו לפי שום מסורת.
ועל זה אמרו חז"ל טול קורה מבין עיניך, וכל הפוסל במומו הוא פוסל.

ארבל, אם אתה אדם רציני, נא התייחסותך.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/4/2010 20:39 לינק ישיר 

ארבל אתה טועה ומטעה,
הכתר הוא המסורת היחידה, ועליו כתב הרמב"ם - ועליו הכל סומכין.

אין מסורת אחרת לאשכנזים. אין!
למה? כי כל נביא ונביא נכתב בצורה אחרת, פוק חזי שמכל הנביאים שלא נכתבו לפי מסורת בן אשר - אין כמעט שני נביאים אותו דבר, אז מה שייך לומר שייש מסורת אחרת לאשכנזים?? זו או בורות או רשעות.

אגב לכתוב ש"מסורתנו" זה אובייקטיבי זה עיוות. הספר הזה מלא בשקרים ועיוותים, חצאי אמיתיות וספינים.

מי שאומר על ה"כתר" שהג"ר שמואל סלנט סמך עליו שהוא מהקראים - חוששני שהוא צדוקי....

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-2/5/2010 08:20 לינק ישיר 

קניתי בקלף בק תיקון לאיכה .....צריך 12 עמודים של מב...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/5/2010 11:16 לינק ישיר 

תודה רבה.

שמתם לב שארבל מיהר ללכלך, והבטיח פסקים. מי יודע מדוע הוא משתהה בהבאתם???

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/7/2010 07:08 לינק ישיר 
אתר שלם על ''כתר ארם צובא''

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > דת ואמונה > סופרי סתם ספרי תורה ומזוזות > תיקון על פי כתר ארם צובה
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר