בית פורומים עצור כאן חושבים

התודעה, (מצאתי לדעתי פתרון לבעיית גוף והנפש)

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-18/8/2011 11:52 לינק ישיר 
התודעה, (מצאתי לדעתי פתרון לבעיית גוף והנפש)

התודעה,

(מצאתי לדעתי פתרון לבעיית גוף והנפש)

אני מקווה שלא צריך להסביר מה הבעיה אבל בכל זאת בקיצור נמרץ, המלומדים בכל הדורות לא מצליחים להבין איפה מתחבר הגוף והנפש, הפתרונות המקובלות זו לחלק בין הגוף לנפש = נשמה כלומר מתי שהוא הנולד מקבל נשמה, זו דעת רוב הדתות והפילוסופים בכל הדורות הלכה למעשה, כלומר מעשית התנהגותית חברתית כדאי היה לחשוב כך, ובכל זאת פילוסופית זה בלתי אפשרי להכניס נשמה ומהי בכלל,  לעולם לא מצאו דרך להבין זאת, ולדעתי מצאתי כיוון תיאוריה וודאית לדעתי, (לו רק היית לי גישה למעבדות המחקר הייתי מוצא ומוכיח את התודעה לדעתי, ולכן והיות שאין בקהילה שלנו (החרדית) מעבדות מחקר אז אני מציע לכל לומד שיש לו גישה כזו שינסה את הכיוון שלי ויצליח לדעתי, וגם שכר יפה בצידו. והיא פרס נובל שעוד לא חילקו לאדם בהיסטוריה, כלומר זה יהיה התגלית הכי חשובה באנושות)

אני מתפלל לאלוקים האדיר שאני יצליח להסביר ושהוא יהיה תמיד לעזרי,

ובכן נתחיל עם המוח הפלסטי, כידוע כל בעל חיי יש לו מוח ובתוכו נתונים דטרמיניסטיות, (וכאן הרמז של חלק מי פתרון הבעיה) כל בעל חיי יותר מפותח בהכרח יש לו מוח יותר גדול, (אמרנו פלסטי ופלסטי גודל לפי הצורך) ולמה ? כי יש יותר נתונים דטרמיניסטיות, יותר אפשרות פעולה ומרכבות מתורגם בנתונים במוח וכך היא גודלת,

הבעל חיי הכי קרוב אלינו מבחינת גודל המוח היא כמובן הקוף, ובמה היא זכתה למוח גדול. כפול מכל בעלי החיים הגדולים ?! התשובה שהמלומדים נותנים היום היא "שח החברתית" !!

ומהי "שח חברתית" ?? כידוע שמישהו הצליח לעשות תוכנת מחשב של משחק השח מט ואף אחד לא הצליח לנצח אותו (אולי כבר כן אבל לא משנה לעניינינו)  

ומה בעצם נמצא בתוכנה ההיא ? כל האפשרויות של המשחק הדטרמיניסטיות, כלומר התוכנה היא מוח עם כל הנתונים והאפשרויות משחק,

הקוף לדעת המלומדים היא חיה חברתית, ושכך יש הרבה משחק כמו בכל חברה, ולכן יש הרבה נתונים במוח שלו ולכן היא גדולה פי כמה מכל בעלי החיים, ויותר מזה, במשחק השח מט אין אפשריות בגידה כלומר אין אפשרות שחייל יעבור צד חברתי, בקופים יש כן אפשרות שכזה, אז הקוף בעצם יש לו תוכנת שח במוחו פי כמה יותר גדול מתוכנת המחשב,

עד כאן מה שידוע למלומדים, ומכאן למהלך המחשבתי שאני רוצה להציע,

לו הנתונים במוחו של האדם היא רק דטרמיניסטיות ?! אז היינו מצפים לראות מוחות בגודל מגדל אייפל, כי הנתונים של האדם היא פי מיליון מהקוף, אז למה גודל מוח הקוף היא ממש כגודל מוח האדם ?? (לפחות קרוב יותר לאדם מי לשאר בעלי החיים)

וכאן המלומדים טוענים שלאדם יש איזה מן עין פנימי ( =תודעה) ואז הוא לא צריך את כל הנתונים הדטרמיניסטיות, לפי יוצא שהמוח לא צריך להיות גדול יותר, אבל מהי העין הפנימי ?? נווו את זה הרי מחפשים !!

וכאן אני טוען רבותי תשכחו מי הדטרמיניזם המוחלט, מה יקרה אם וכאשר קוף מגיע למצב של אין הכרעה ?! כמו השאלה הידוע של חמורו של בורידן, (אריסטו כבר דן בשאלה הזו ששאל חכם קודם לו והוא ביטל את השאלה לגמרי וגם שפינוזה ביטל אותו, אבל הם היו חכמים לאחר מעשה כלומר אחרי שיש מדעות\תודעה ?! זה כבר לא חכמה גדולה לומר שהאדם היה בוחר בכל מקרה)  האם ימות ?? לדעתי כן או יעזוב את המצב אם זה אפשרי, ומה קורה במחשב בתוכנת מחשב במצב של אין הכרעה ? לא ידוע לי אבל ברור לי שהמחשב לא ידע לבחור. ניתן לו מראש נתון שבמצב כזה פנה ימינה, (אני מקווה שהמומחים במחשבים לא צוחקים כרגע ממני, כי ממש אין לי מושג, אבל נראה לי שאני צודק)

כל זה בקוף, הקוף באמת לא יבחר וימות כך גם המחשב, ולמה ? כי בדטרמיניזם אין אפשרות לבחור אין חופש !! ולכן אין הכרעה, או אפשר לומר שאין ולא יקרה מצב כזה בדטרמיניזם מוחלט,

מה קרה לאדם באבולוציה שפתאום יש לו בחירה וחופש ?? ולדעתי כאן קבור הכלב (= התודעה) !!

נתתי כבר את הדוגמא לעניין מקורו של התבונה באנושות, ואני ייתן את הדוגמא שוב לנושא הנידון,

ובכן באמצע יום בהיר באבולוציה האדם החברתי איבד את המשיכה המיני לבן מינו, כלומר הוא היה בסביבת הרבה מיני קופים וסוגי אדם הקדמון ולא ידע את מינו, הנקבה היית צריכה להיכנס להיריון במקרה. כלומר לבקש מכל המינים הקרובים להאדם להכניס אותו להיריון, משום כך היא חייבת להיות מודעת לעצמה, כלומר אין דטרמיניזם כבר, יש צורך לדעת שהיא רוצה ילד יש צורך לדעת מה ומי ואיך עושים ילד, ויש כמובן צורך לדעת מי מהם (מסוגי האדם הקדמון והקופים) יכול לעזור לה,

המצב הזה היא היא הגורם לפתח את המודעות העצמית אצל הנקבה תחילה לפחות, אז מה צריך לחפש ?? פשוט מאוד חייבים לחפש את המקריות ולפסיק לחשוב דטרמיניסטית מוחלט !!

יש כאן מצב של "נקבה" שגברה על הבעיה של חמורו של בורידן, היא פשוט מצא את עצמה את המודעות העצמית, היא לא מתה מחוסר הכרעה, להפך היא גברה על הבעיה בזה שלמדה את המקריות והחופש בחירה,

מה שצריך לעשות במעבדה היא לעקוב אחריה, אייך היא הצליחה לעשות זאת ? זה לא אמור להיות קשה כלל וכלל,

יש לי כיווני מחשבה אייך לעשות זאת במעבדה אבל כאמור אין לי גישה אליהם, כי אין לנו בקהילה (החרדית) מהעבדות מחקר, ולכן אני מציע לכל מי שיש לו גישה אליהם ?! שינסה לחפש פיתרון לנקבה הנ"ל, אייך היא הצליחה לגבור על הבעיה,

אני יכול לתת כיוונים אבל תצחקו ממני מהבורות שלי אייך שפועלים במעבדות מחקר, ובאמת אין לי מושג איך, רק מה ששמעתי בהרצאות ובתמונות וסרטים,

בכל זאת, צריך שני מחשבים ומחשב שליש ברקע (= עין על שניהם) נגרום למחשב אחד להגיע למצב של אין הכרעה והשני יעזור לו להכריעה, והשלישי יהיה המודעות = התודעה,

ואולי לכן יש שני חלקי מוח צד ימין ושמאל,

ואם תצליחו (ותצליחו לדעתי ובעזרת האלוקים כמובן) ?! יהיה לנו רובוטים עם מודעות עצמית, איזה כיף יהיה לנו !!! חבל"ז,

יהלה לעבודה ולחיפוש ולפרס הגדול שעוד אף אחד לא קיבל לעולם,    

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/8/2011 12:31 לינק ישיר 

לא יודע אם פרס נובל אבל הפרס הזה מגיע לך ללא צל של ספק 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/8/2011 12:57 לינק ישיר 

דייר כתב:
לא יודע אם פרס נובל אבל הפרס הזה מגיע לך ללא צל של ספק 

דייר היקר:

אל תחשוב שזה פנטזיה, אני יכול להוכיח לכולם את דרך החשיבה איך הגעתי עד לכאן,
תבין לו הכל דטרמינסטי אז אין אפשרות שאני ואתה יראו וירגישו שונה במודעות, כלומר זה שברור לנו שכל אחד מרגיש אחרת במודעות ?! היא היא ההוכחה שלי שהיא לא דטרמיניסטי, אל כורחינו שהמודעות מקורו במקריות, והמקריות היא הגורם שיצר את המודעות באובולוציה, ומשם את הבחירה, גם בתנ"ך משמע שלפני עץ הדת לא היית להם מודעות עמצית "ולא התבוששו" 

ויש לי הרבה דרכים להוכיח זאת, הכלב (= התודעה) קבור בדיוק כאן, אין לי ספק בזה, ואני מקווה שהמלומדים יקחו את זה ברצינות,

תוקן על ידי maxmen ב- 18/08/2011 13:01:43

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/8/2011 12:58 לינק ישיר 

maxmen כתב:

אני מתפלל לאלוקים האדיר שאני יצליח להסביר ושהוא יהיה תמיד לעזרי,

...

להפך היא גברה על הבעיה בזה שלמדה את המקריות והחופש בחירה

...

א. האלוקים שלך זה השכל שלך בעצמך. אין לך צורך להתפלל אליו. תשתמש בו. (עיין אשכול האלוקים ביהדות מיהו ומהו.)

ב. מקריות וחופש בחירה סותרים זו לזה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/8/2011 13:03 לינק ישיר 

סיבתא_רביא כתב:
 ב. מקריות וחופש בחירה סותרים זו לזה.

כנראה לא הבנת: מתאפשר בחירה במקום שיש מקריות כמו במשל חמורו של בורידן, שיש דטרמיניזם מוחלט אז באמת החמור ימות, אבל אם יש מקריות בטבע, אז כאן המקום לבחור, ראה כאן בהרחבה יותר, הכרעה בהעדר הכרעה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/8/2011 13:17 לינק ישיר 

"

ובכן באמצע יום בהיר באבולוציה האדם החברתי איבד את המשיכה המיני לבן מינו, כלומר הוא היה בסביבת הרבה מיני קופים וסוגי אדם הקדמון ולא ידע את מינו, הנקבה היית צריכה להיכנס להיריון במקרה. כלומר לבקש מכל המינים הקרובים להאדם להכניס אותו להיריון, משום כך היא חייבת להיות מודעת לעצמה, כלומר אין דטרמיניזם כבר, יש צורך לדעת שהיא רוצה ילד יש צורך לדעת מה ומי ואיך עושים ילד, ויש כמובן צורך לדעת מי מהם (מסוגי האדם הקדמון והקופים) יכול לעזור לה,"

מה אני אעשה מקסמן זה מזכיר לי את כוכב הקופים או כל סרט או ספר בדיוני אחר.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/8/2011 13:26 לינק ישיר 

דייר כתב:
"
ובכן באמצע יום בהיר באבולוציה האדם החברתי איבד את המשיכה המיני לבן מינו, כלומר הוא היה בסביבת הרבה מיני קופים וסוגי אדם הקדמון ולא ידע את מינו, הנקבה היית צריכה להיכנס להיריון במקרה. כלומר לבקש מכל המינים הקרובים להאדם להכניס אותו להיריון, משום כך היא חייבת להיות מודעת לעצמה, כלומר אין דטרמיניזם כבר, יש צורך לדעת שהיא רוצה ילד יש צורך לדעת מה ומי ואיך עושים ילד, ויש כמובן צורך לדעת מי מהם (מסוגי האדם הקדמון והקופים) יכול לעזור לה,"

מה אני אעשה מקסמן זה מזכיר לי את כוכב הקופים או כל סרט או ספר בדיוני אחר.

היי היי צדיק זה רק להמחיש את הפילוסופיה שבעניין, זה משל כמו כל משל, מה לא מובן כאן ?
אני נותן אפשרות של מצב שאין דטרמיניזם ויש מצב מקרי לגמרי, והאלוקים לא יתן לכך לקרות כמובן, ואז כביכול חייבים להיות מודעים לעצמינו,

כלומר לו היית מצב שכזה (והיא קיימת בעצם גם היום אין משיכה מינית (דטרמינסטית) דווקא למינו אצל האדם, זאת עובדה שאין מי שיחלוק עליה,) ואין לנקבה מודעות עצמית ?! אז להיכנס להיריון תהיה מקרית בהחלט, והנה מצב מקרי ביקום,
מכאן נגרם הבחירה, תבין שבחירה היא מצב של מקריות אין מצב בחירה בטדרמינזם,  

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/8/2011 13:26 לינק ישיר 

כיף לראות מגלומניה, בכתיבה עדינה וענוותנית.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/8/2011 13:27 לינק ישיר 

מקסמאן היקר!
צר לי, אבל צר לי עליך, אתה נשמע כמו אפרוח שהיום נפקחו עיניו, אחרי שנים של מחנק בציבור החרדי.
במקום לשבת ולפנטז רעיונות יצירתיים אין מה לומר בכל התחומים האלו, תתחיל ללמוד בצורה רצינית ועיקבית את הסוגיות האלו, תבוא לכאן עוד שנתיים אני מקווה שהדברים ייראו קצת אחרת.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/8/2011 13:30 לינק ישיר 

ומה עם הטענה הראשונה שלי לגבי האלוקים שלך?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/8/2011 13:31 לינק ישיר 

תכלo כתב:

נווו באמת בתור ניק מוסתר ????

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/8/2011 13:32 לינק ישיר 

אני לא הבנתי את זה בתור משל אתה כל הזמן משתמש באבולוציה אז הבנתי את זה כפשוטו.
בכל מקרה גם על המשל היצירתי מגיע לך הפרס המדובר. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/8/2011 13:35 לינק ישיר 

סיבתא_רביא כתב:
ומה עם הטענה הראשונה שלי לגבי האלוקים שלך?

אולי תענה לי לאיזה אלוקים אתה מתפלל ?? (לי ברור למי שאני מתפלל וכתבתי זאת בכל הזדמנות, יש הרבה פלוסים באלוקים שלי של היהדות, שאפשר רק לאהוב אותו ותו לא  היי גם להודות לו כל היום וכל רגע, ראה אשכול זה האם אלוקים אשם בטיפשותו של האנושות ??? (השואה, תאונות דרכים, מחלות, ועוד)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/8/2011 13:37 לינק ישיר 

maxmen כתב:

נווו באמת בתור ניק מוסתר ????

אל תיקח אותי קשה. בסך הכל אתה צריך להודות שיש בכתיבתך יומרה כלשהי...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/8/2011 13:38 לינק ישיר 

דייר כתב:
אני לא הבנתי את זה בתור משל אתה כל הזמן משתמש באבולוציה אז הבנתי את זה כפשוטו.
בכל מקרה גם על המשל היצירתי מגיע לך הפרס המדובר. 

תראה צדיק האובולוציה היא גם משל ותיאוריה לפחות לגבי העבר, אף אחד לא חזר אחורה בזמן,
כדי להבין את ההוה והעתיד ?! ממציאים תיאוריה = מן משל שכזה, ואני משתמש עם אותו משל ותו לא,

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/8/2011 14:02 לינק ישיר 

תכלo כתב:
אל תיקח אותי קשה. בסך הכל אתה צריך להודות שיש בכתיבתך יומרה כלשהי...

אפשר להגדיר זאת (באידיש) "היימיש" אני מרגיש היימיש עם החברים כאן, אין לי את המילה הנכונה בעברית אייך אומרים ומגדירים היימיש בעברית ? 

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > דת ואמונה > עצור כאן חושבים > התודעה, (מצאתי לדעתי פתרון לבעיית גוף והנפש)
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 4 לדף הבא סך הכל 4 דפים.