בית פורומים עצור כאן חושבים

חרדים, צבא והסתגרות

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-10/12/2018 11:46 לינק ישיר 

מה זה מענין את החרדים מדינת ישראל? שיקולים ביטחונים שיקולי כבוד המדינה? נו באמת מה ציפית?דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-10/12/2018 13:28 לינק ישיר 

סלח לי אבל אני באמת לא מבין את הירידות על הרב מימוני ואחרים. אצריכים לדון לגופו של ענין ולא לגופו של אדם. נדמה לי שזו תקנות הפורום והשכל הישר והטובדדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-3/10/2019 06:35 לינק ישיר 
נישטאיךhttps://www.bhol.co.il/news/1035831

מהלך להדחתו של חבר הכנסת משה גפני מתפקידו כיושב ראש וועדת הכספים שנעשה על ידי אנשי כחול לבן וישראל ביתנו, סוכל בעזרת חה"כ אחמד טיבי מהרשימה המשותפת, המתנגד בתוקף להדחתו של משה גפני מוועדת הכספים • "לא נשתף פעולה עם הדחת חבר הכנסת גפני".

מי אמר שאין להאמין להבטחות של ערבים?

תוקן על ידי נישטאיך ב- 03/10/2019 04:39:39
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-14/11/2019 15:01 לינק ישיר 
נישטאיך

https://www.bhol.co.il/news/1049778

מענדל ראטה מתקומם על האהדה החרדית לאחמד טיבי

"שמעתי פרשן חרדי בכיר שמסביר בלהט כמה אחמד טיבי הוא דמות ממש אהודה על העולם החרדי. כי הוא ממש טוב לעולם התורה!", כך כותב מענדל ראטה בדף הפייסבוק הפופולרי שלו ותוקף את האמירה הזו, "מחילה, אבל אני מתבייש כל כך שיש חרדים החושבים חשיבה הזויה כזו."
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-15/11/2019 10:06 לינק ישיר 

הקשר אד-הוק פרלמנטרי לא מעיד של שיתוף בתפיסת עולם, אלא באינטרס ריגעי . דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-18/11/2019 15:23 לינק ישיר 
נישטאיך

<הקשר אד-הוק פרלמנטרי לא מעיד של שיתוף בתפיסת עולם, אלא באינטרס ריגעי>

האם אינטרס רגעי מצדיק שיתוף פעולה אפילו עם השטן?

תוקן על ידי נישטאיך ב- 18/11/2019 13:40:18
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-19/11/2019 15:18 לינק ישיר 
נישטאיך

 מאינטרס רגעי לחברות בדגל התורה.

https://www.bhol.co.il/news/1051509

גפני תומך בערבים: "לגיטימיים כמו דגל התורה". 

יממה לאחר ההתקפה הברוטאלית של ראש הממשלה נתניהו בחברי הרשימה הערבית המשותפת, יו"ר וועדת הכספים חבר הכנסת משה גפני יוצא להגנתם. "חבר הכנסת טיבי נראה לי לפעמים כמו איזה איש דגל התורה".

 

אל מול ההתקפה הברוטלית של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שמשתלח בשבועות האחרונים בחברי הרשימה המשותפת בשל החשש שתקום ממשלת מיעוט בראשות בני גנץ וכחול לבן הנשענת על תמיכתם - יו"ר דגל התורה מעניק חיבוק וגיבוי לשותפיו הערבים.

 

בפתח דיון בוועדת הכספים הבוקר (שלישי) אמר חבר הכנסת משה גפני: "במערכת הציבורית אנחנו הופכים את הנציגות של הרשימה המשותפת לדרגה שנייה, כאילו הם לא לגיטימיים. אז אני אומר לכם מבחינתי הציבור הערבי בוודאי, אבל הנציגות הערבית והחברות שלי גם עם חבר הכנסת טיבי וגם עם חברים נוספים ברשימה המשותפת – לגיטימיים".

 

גפני הוסיף ואמר לחברי הוועדה כי, "חבר הכנסת טיבי נראה לי לפעמים כמו איזה איש 'דגל התורה' כזה, עם הדברים במערכת הציבורית שהוא יודע לעשות". גפני רומז בדבריו על השת"פ האדוק ביניהם שפורסם לראשונה ב'בחדרי חרדים'. חבר הכנסת אחמד טיבי השיב לגפני והעיד על עצמו כי הוא "איש דגל ששומר על תורתו".

גפני שאתמול היה נוכח בפגישת בלוק ה- 55 שברובה נוצלה מעל ידי ראש הממשלה למתקפה חזיתית נגד חברי הרשימה המשותפת, גפני וכן ראשי הסיעות החרדיות כולם נזהרו שלא לדבר כנגד הרשימה הערבית

גפני הוסיף ואמר בדיון הוועדה כי "כאן בוועדה אני אומר מה שאצלנו חושבים רבים. פוליטיקה זה דבר אחד, מערכת היחסים זה דבר אחר - נעלה את הנושא לדיון גם בישיבת סיעת יהדות התורה".תוקן על ידי נישטאיך ב- 19/11/2019 13:19:11
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-19/11/2019 15:51 לינק ישיר 

גפני הצהיר לא פעם כי הוא שמאל בהשקפתו. זה לא חדש. גם  רבו מ''ש היה כזה.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-20/11/2019 14:29 לינק ישיר 
נישטאיך

 https://www.bhol.co.il/news/1051867

טיבי עוקץ את דרעי: יש כאלו ששותקים ואחר כך מבקשים את קולות הערבים

לאחר שח"כ גפני הביע תמיכה בח"כים הערבים וביקר את דבריו של נתניהו נגדם - חבר הכנסת אחמד טיבי שיבח את דבריו ועקץ על הדרך את אריה דרעי • צפו בתיעוד

כ"ב חשון תש"פ 20/11/2019 11:20

תגיות: 


בשעה שראש הממשלה ממשיך להוביל את המתקפה כנגד הציבור הערבי בישראל על רקע האפשרות כי כחול לבן יקימו ממשלת מיעוט הנשענת על תמיכת חברי הרשימה המשותפת - גפני גיבה את הערבים וזכה לתשבחות מהח"כים הערבים. לעומתו דרעי לא נדרש לסוגייה ואחמד טיבי עקץ אותו.

במהלך ישיבת ועדת הכספים שהתקיימה הבוקר (רביעי) שיבח טיבי את חבר הכנסת גפני, ״חבר הכנסת משה גפני, אני מוצא לנכון להודות לך על הדברים שאמרת אתמול, הם היו דברים כנים ואמיצים. לא כל חבר בלוק יכול להיות אמיץ. במשך שנים היה אתך שת"פ פורה, ההקשבה שלך לצרכים שלנו הייתה תמיד על השולחן".

טיבי הוסיף, "דבריך היו כל כך חשובים, כי יש מנהיגים של סיעות אחרות בבלוק שעדיין שותקים. הם בד"כ הולכים ליישובים הערבים לבקש קולות". כשהוא כמובן רומז על יו"ר ש"ס השר אריה דרעי. לדבריו, "אתה (גפני) לא עושה את זה, לכן האמירה שלך נכונה וטהורה, טוב עשה הנשיא שהתייחס לדבריך".

טיבי גם הודה לנשיא שיצא בקריאה אמש כנגד ההתקפות על המגזר הערבי, "אני רוצה להודות לנשיא המדינה על דבריו מקרב לב. אני מוכן לשמוע דברים קשים מהנשיא כי הוא אומר את זה בצורה מכובדת, כי יש סגנון לדברים, גם כשיש חילוקי דעות". בנוסף, התייחס טיבי למינוי של גפני לוועדת הכספים ואמר, "אם היה לנו חלק ולו קטן בזה שאתה יושב כאן כ-יו"ר, אני גאה בכך".

כזכור, בפתח דיון בוועדת הכספים שהתקיים אתמול בבוקר (שלישי) אמר חבר הכנסת משה גפני: "במערכת הציבורית אנחנו הופכים את הנציגות של הרשימה המשותפת לדרגה שנייה, כאילו הם לא לגיטימיים. אז אני אומר לכם מבחינתי הציבור הערבי בוודאי, אבל הנציגות הערבית והחברות שלי גם עם חבר הכנסת טיבי וגם עם חברים נוספים ברשימה המשותפת - לגיטימיים".

גפני הוסיף ואמר לחברי הוועדה כי, "חבר הכנסת טיבי נראה לי לפעמים כמו איזה איש 'דגל התורה' כזה, עם הדברים במערכת הציבורית שהוא יודע לעשות". גפני רומז בדבריו על השת"פ האדוק ביניהם שפורסם לראשונה ב'בחדרי חרדים'. חבר הכנסת אחמד טיבי השיב לגפני והעיד על עצמו כי הוא "איש דגל ששומר על תורתו".

גפני הוסיף ואמר בדיון הוועדה כי "כאן בוועדה אני אומר מה שאצלנו חושבים רבים. פוליטיקה זה דבר אחד, מערכת היחסים זה דבר אחר - נעלה את הנושא לדיון גם בישיבת סיעת יהדות התורה".
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-18/12/2019 16:28 לינק ישיר 
נישטאיך

https://www.bhol.co.il/news/1059345

חשיפת 'בחדרי' > 'דגל' דורשים מש"ס שלא לאשר את ההארכה

מחר צפוי השר לשירותי דת מש"ס לחתום על מסמך שיאשר את המשך כהונתו של רב העיר ירושלים הגר"א שטרן, אלא של'בחדרי חרדים' נודע כי ב'דגל' פונים לש"ס בדרישה שלא לאשר את המינוי: "גם הרב עובדיה יוסף פעל נגד המינוי" | כיצד יגיבו בש"ס לדרישה הליטאית, שעות יגידו

פקיעת כהונתו של רב העיר ירושלים הגאון הרב אריה שטרן, ממשיכה להעסיק את המערכת הפוליטית החרדית, כאשר ההתנגדות להארכת כהונתו מעוררת זעם בקרב בכירי הסיעה האשכנזית, שפונים לתנועת ש"ס, שלא לאשר את המשך כהונתו של הרב שטרן.

עד מחר ניתן לציבור, להעניק את הערותיהם לתקנות עליהן צפוי לחתום השר לשירותי דת מש"ס יצחק וקנין, מדובר בתקנות שאושרו על ידי משרד המשפטים והמשנה ליועמ"ש ארז קמניץ, המעניקים אישור להאריך את מינוי הרב עד לחצי שנה, לאחר הרכבת הממשלה.

האישור של משרד המשפטים, ניתן בעקבות כוונה של המשרד לשירותי דת לתקן את החקיקה ולהאריך את מועד פרישת הרבנים, שעומד היום על גיל 75 לגיל 80 והנושא אף עלה במו"מ הקואליציוני לאחר הבחירות לכנסת ה-21.

כעת, יממה קודם שהשר לשירותי דת יכריע, האם לחתום על התקנות שיאריכו את תקופת כהונתו של הרב שטרן, העבירו ב'דגל התורה' דרישה לש"ס, שלא לאשר את הארכת המינוי.

בכיר ב'דגל התורה' אומר ל'בחדרי חרדים' כי "ההשקפה היא לפני הפוליטיקה, וגם הרב עובדיה יוסף פעל נגד המינוי ואנו דורשים כי ש"ס שהאחריות העניין נמצאת אצלה, תמנע את ההארכה".

לטענת 'דגל התורה', "ש"ס הם המבצעים והם התחילו בתהליך. הם אלה שפנו למשנה ליועמ"ש לממשלה ולכן הם אלה שצריכים לשאת באחריות ולזכור שהרבנים מתנגדים למינוי".

תמיד ידעתי שאצל "דגל התורה" ההשקפה היא לפני הפוליטיקה.

המחויבות של גפני לאחמד טיבי תוכיח.תוקן על ידי נישטאיך ב- 18/12/2019 14:58:31
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-27/1/2020 11:06 לינק ישיר 
נישטאיך

https://www.bhol.co.il/news/1071830

">אין לי ברית עם הרשימה המשותפת", הבהיר חבר הכנסת גפני באותו ראיון

חברו אחמד טיבי טען, שגם המילה שלו אינה מילה.תוקן על ידי נישטאיך ב- 27/01/2020 11:08:26
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-25/3/2020 13:29 לינק ישיר 

https://www.bhol.co.il/news/1089757

בתום דיון סוער בוועדה המסדרת של הכנסת, הוחלף ח"כ משה גפני בח"כ עודד פורר מ'ישראל ביתנו' בראשות ועדת הכספים הזמנית | ח"כ מיקי זוהר מהליכוד תקף את הח"כים הערבים על כפיות הטובה כלפי האיש שהגן עליהם תמיד בכל
נושא - גפני 

האם הם ימשיכו להיות חברים?

תוקן על ידי נישטאיך ב- 25/03/2020 13:44:51
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
   
בית > פורומים > דת ואמונה > עצור כאן חושבים > חרדים, צבא והסתגרות
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 4 5 סך הכל 5 דפים.