בית פורומים עצור כאן חושבים

הודעה על סגירת הפורום + הבעת חרטה

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-7/3/2004 04:23 לינק ישיר 
הודעה על סגירת הפורום + הבעת חרטה

כן כן זה קרה גם לי

אמש התגלה אלי בחלומי ''מגיד'' עם מסר חשוב מעולם האמת. לאחר שהחלפנו מסרים, דשי'ם. מתכונים מפורום באהלה של יהדות (כולל מתכון סודי המסוגל ללידות קלות. ריפוי עקרות. בעיות בכח גברא, ושאר צרות שלא תדעו מהן - ביצי צולנט ממולאות בשוקולד חלבי, חיידקי סלמונלה, וריבת אתרוגים), הודיע לי הנ''ל כי אנחנו (קרי חברי הפורום) טועים בגדול וכי כפי שכבר ביאר מח''ס המטריקס הכל אחיזת עיניים ואין שום ממשות בחשיבה רציונלית. וכבר עמד על כך מורי ורבי הרב ערך בפניתו הנרגשת למימוני לזנוח את השכל הארור.
בקיצור כוונותינו כמו מעשינו אינם רצויים כלל וכלל.

בתחילה העיזותי פני ושאלתי אותו וכי כיצד אדע כי המסר הנ''ל (כמו שאר הענינים המקובלים לנו) אינם מהווים חלק מאשלית המטריקס? אך לאחר דקות מספר הרגשתי באור יקרות לבן + קול פנימי עז ששכנע אותי שהאמת אכן בפי הרב נויגרשל ואין בלתה אחרת (מה עוד שהוא מצליח לשכנע את כולם!!).

על כן גמרתי אומר לסגור את הפורום במתכונתו הנוכחית ולמזגו עם פורום אהלה של יהדות בתנאי שיחליף את שמו ל-''אמת האבסולוטית''. שכן ''אהלה של יהדות'' רחב דיו להכיל בקרבו דעות שונות, ואלו כנגזר משונותן, לידתם והורתן שלא בקדושה.

כמו כן, אני קורא בזאת לחברי (ובקרוב ממש ex friends) לחזור בתשובה ולהביע חרטה פומבית על מחשבותיהם ואף על קיומם האנושי.

תוקן על ידי - רב_סיינפלד - 07/03/2004 4:26:37

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/3/2004 04:32 לינק ישיר 

http://www.hydepark.co.il/hydepark/topic.asp?whichpage=58&topic_id=455781

תוקן על ידי - רב_סיינפלד - 07/03/2004 4:33:47

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/3/2004 04:40 לינק ישיר 

דברי חלומות אינן מעלין ואינן מורידין.ואין אדם רואה אלא מהרהורי לבו.וכבר כתבו הגאונים (שבאופן פרדוכסלי מייחסים להם ספרי פתרון חלומות)שאין איתנו יודע לפתור חלומות (ב"י הלכות שבת)

מעולם היו וכנראה לעולם יהיו.שתי גישות.היותר שכלתנית .ומאידך היותר אמונית.אולי בזה יחלקו משיח בן יוסף עם משיח בן דויד?.

אם פורום כזה לא נוצר ואינו מכוון למטרות כפירה בתעתועים של וויכוחים ובערמימות..(כמו שכתב מימוני לגבי האתר עם דב שטיין.) ישנה רק סיבה אחת לנועלו בפני ההמון.או לפחות כמה מאשכלותיו .אם הדבר אפשרי כמובן.

ואבאר דבריי :

לא כולם באים מאותה נקודת מוצא.ישנם בחורים או אף אברכים שמקובעים בדיעות מסויימות מראשית עריסותם.פגישה ראשונה ב "בום" אדיר כזה כמו כמה מהאשכולות כאן.מביאים אצלם רתיעה בל תתואר.ואדרבה כגודל הרתיעה כך הם מגדילים את השינאה שלהם לכל צורת חשיבה.

ישנם כאלו דתיים או חילונים שדיונים מסוג זה לא עושים עליהם רושם רב.כוונתי שאין הם מתבהלים לנוכח הנושאים.מפאת מה שעברו או מצבם העכשווי.

לפיכך לעניות דעתי (המתחננת כבר שנים רבות לאפס) ראוי הפורום הזה להיות מחולק לשתי רמות.

הרמה האחת הסגורה: שאלות בעצם האמונה .על אלוהים.על הבריאה . ידיעות חז"ל.וכדומה.

הרמה השניה: הרמה הפרקטית -שאלות בענייני מנהגים.מקורות.הלכות.הסתיגויות וכדומה.נושאים כאלו.הגם שירתיעו כמה מגידולי הקדש דבני ברק מכל מקום אפשר שיתקבלו על אוזן שומעת.

אחרת..באמת על פניו.. הדברים בפורום נראים כאילו הם יוצאים מפי איזה "ידען" אחד...וחבל.
ולא לכולם בא להכניס ראש בריא למיטה חולה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/3/2004 04:59 לינק ישיר 

לפני שאתה סוגר את הפורום רצוי שנדון בצורה רציונלית (כנראה שזה יהיה הדיון הרציונלי האחרון שלך) של מי הפורום?

האם הפורום הוא של מנהלו או של הכותבים בו?

עכשיו שהוצאתי צו על תנאי כנגד סגירת הפרום אני יכול להגיד:

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/3/2004 06:27 לינק ישיר 

מוטי

העלית שאלות חשובות. ואני חייב להודות שבדבר זה ההסתכלות התמימה שלי השתנתה, לאחר שנתקלה בשאלה זו כמה וכמה פעמים. ואפשר שבאמת שהפורום אינו מתאים לכל נפש. אך עדיין אני סבור שאי אפשר לנעלו. מי שזה לא מתאים לו, ייעלם מעצמו.

וזה עובד כך:

בראשית ימי הפורום כתבתי הסבר למטרתו, ודנתי גם בשאלה אם אין מן הראוי להסתיר את הנידון כאן, כפי שנהג הרמב"ם במורה נבוכים.

ושאלתי משל שמיוחס לבעש"ט:

מעשה בבן מלך חולה, שלא נמצאה למחלתו תרופה. הזמין המלך רופא גדול, ונתן לו הרופא תרופה יקרה מאד. ניסו להכניס את התרופה לפיו של החולה, אך בשל מחלתו נשפך הרוב החוצה ורק מעט נכנס לפיו.
אף על פי כן, הורה המלך להמשיך לתת את התרופה. אמר: כדי להציל את חייו, מוטב שייכנס מעט ויישפך הרבה.

הנמשל של הבעש"ט היה תורת הקבלה.

הנמשל שלי הוא הפורום הזה.

איני יודע בדיוק עם אלו מחלות ביקש הבעש"ט להתמודד כדי לרפא את בן המלך - עם ישראל. מחקר היסטורי ומחקר בכתביו יכול להעלות כמה תשובות. יבואו חכמים כמו מסתברא, הלבן ועוד ויענו.

אני יודע עם אלו מחלות אני בא להתמודד. עם המבוכה העצומה של מי שהמדע והטכנולוגיה טופחים על פניו, ושואלים אותו כיצד הוא חי בעולם עם אמת כפולה. אמת של המדרש, שמספר סיפורים בלתי אפשריים, ואמת של הגישה המדעית. עם אמונה במלאכיותם של חז"ל ושל תלמידי החכמים לכל דורותיהם - ועם פירכות העולות זעיר פה זעיר שם עם דבריהם. ועם עוד שאלות שיימצאו באשכולות הגפנים שצומחות פה.

האם על האדם לחיות כמו בארץ הפלאות של לואיס קרול, ולתרגל להאמין בדברים בלתי אפשריים לפני ארוחת הבוקר?

האם האמונה בקדושת חז"ל מחייבת להאמין שלא טעו?

איך ניישב את דברי הרמב"ן בהקדמתו לתורה שכל החכמות והמדע בה והן היו ידועות לשלמה המלך ואפשר לחכמים אחרים עם העובדה שבגמרא יש פה ושם טעויות בתחום המדע, וחז"ל לא ידעו דברים בסיסיים שהיום ידועים לכל ילד בבית הספר?

ושאלות אחרות.

התשובה היא שצריך לפתח הסתכלות של אדם בוגר ולא של ילד. שגדלותם של חז"ל לא נמדדה בידיעתם או ידיעתם של שברים עשרוניים - כי לא הכירו בכך בזמנם. שהתורה לא מכילה את כל החכמות, אך היא מכילה את הפסיכולוגיה כתורת ההתקדשות האנושית - ועוד.

עבור אלו שליבם ושכלם כואבים להם, הפורום הוא התרופה.

אתה שואל: מה יהיה עם אלו שאינם זקוקים לתרופה, כי הם בריאים?

אולי באמת לא כדאי להם להגיע לכאן.

אבל עדיין אני סבור שאין לנו צורך לחשוש.

צא וראה בפורומים שכנים את הכינויים שהדביקו לנו.

מי הם שקראו לנו בכינויים אלו? אותם "בריאים" שסבורים כי אין מחלה כזו כמו שתארתי כאן.

הם מחוסנים מפני המחלה והתרופה גם יחד.

ואולי, כפי שכתבו אחרים, הם פשוט מנסים להחניק את השאלות שלהם בליבם, כי הם אינם מאמינים שיש תשובה לשאלות?

אותם שאינם כשירים לכך, ירחיקו את עצמם. ואדרבה, הפורום עשוי לשמש אותם בשעה שהם יהיו כנים עם עצמם.

אני חוזר על עוד דבר שכתבתי בראשית ימי הפורום:

מזה מאה מאתיים שנה, היהדות מסתגרת בגטו מפני שאלות כאלו.

אבל חומות הגטו נפרצות מאליהן, כי אנו משתמשים בטכנולוגיה. היום, יש אפילו מאיתנו שמשתמשים, ה' ירחם, באינטרנעט.

השאלות קיימות ומציקות. אז האם הפתרון הוא להתעלם מהן? לקרוא תהלים עד שהן חולפות להן?

או - לעצור ולחשוב?

ושמא לקבל סיוע מאלו שהתמודדו עם המבוך ועם המבוכה?

שומר פיו ולשונו
שומר מצרות נפשו

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/3/2004 07:25 לינק ישיר 

מימוני היקר הנכבד החכם

כללת בדבריך עניינים רבים.

חושבני שכוונתי ברורה .ועל משמרתי אעמודה.ישנם סוגיות בפורום הזה.שגם מי שהתחבט בהם.מפני חוסר העדינות שבהתמודדות איתם כאן.עלול להסתגר יותר ויותר.ולהאכל מבפנים.או לחלופין להסתפק בתשובות נוסח "תחזור בתשובה זה יעבור".מכאן שהרצון הטוב (אם ישנו) להטיב לאחריני.הולך לאיבוד בגלל הטעות שבביצועו.

מי שחולה במבוכות כתוצאה ממה שהורגל לחשוב.ונתקל בסתירות שונות.מדעיות לוגיות או מנטליות.לא ניתן לרפואותו בהבזק חד של צורת חשיבה הפוכה באופן חריף למה שהורגל.תחילה עליך להרגילו לצורת חשיבה אחרת.מן הקל אל הכבד.לתת לגיטימציה לשאלותיו.להוכיח את צדקת שאלותיו.ואחר כך אט אט לחשוף אותו לשיטות פתרון שונות ומורכבות יותר.כעין שכתב הרמב"ם במורה כי יש ללמוד תחילה את מלאכת העיון בחכמת הטבע והתכונה ואח"כ באלוהיות.

החשיפה הבוטה בפורום הזה בחלק מאשכולותיו לסוגיות מן החריפות ביותר והמסוכנות ביותר מביאות לשתי סוגי תגובות.

1-אשליית ההתפכחות:

ראיה חד סטרית כי הפתרונות והדרך המובאת כאן היא האמת האבסולוטית.וכשיכור ללכת שבי אחריה.וכדרכם של בעלי תשובה מהעבר השני.כאן עלול להיות אפקט של התלהבות לכיוון התנגדות לכל המקודש.בצורה קיצונית בדיוק כמו שיש מהבעלי תשובה בעבר השני.דבר זה עלול להוביל ליציאה בשאלה.כי אין ערב לכך ואדרבה ההגיון אומר שלא.שיישארו באמונתם.

2-ההתבצרות המגוננת: אחד שגדל על שיטת החשיבה הבני ברקית מזרח-אירופאית שכבודך מכנה אותה "גטו" ייבהל ממחזה עיניו אשר יחזה באשכולות הללו.ומייד ייתבצר כפלי כיפליים באותו גטו.כריאקציה למה שנתפס אצלו חילול הקודש.דבר זה יוביל לדחיית כל עניין שכלי ולבריחה טוטאלית אל הדמיון וההאחזות בשקר.בשם שמירת המסורת כביכול.

א"כ ממה נפשך לא הועלת.

לגבי מסקנותיך על דברי חכמים וטעותם כביכול.שאלת דברי הרמב"ן(ויש להוסיף הגר"א ועוד גדולים רבים) על כללות החכמות בתורה.-מסקנותיך ותפיסתך את דברי חז"ל אינן מקובלות עלי.אם כי אינני חולק על עובדות.יש לי שיטה מסודרת בזה.שאיננה מקובלת עליך.

אבל מחלוקתינו בשורשה (אם אכן שנינו מכוונין לשם שמים.והקב"ה יודע) תחילתה עוד מימי הגאונים.בין רב שמואל בר חפני גאון לבין רב האי גאון.דרך המיימוני לעומת הנחמני.ועוד ועוד.כאמור.דומני כי עד ביאת המשיח ואולי אף אחריו.שתי גישות אלו לעד יהיו.

הכלל הוא לא לסור כמלוא נימה ממה שציוונו חז"ל.להאמין במה שהאמינו יראי השם.יהא זה הרמב"ם או הרמב"ן.לחזור בתשובה שלימה בקיום מעשה המצוות.בפועל ממש ולא באליגוריה חלילה.
להרבות באהבה .ולהניח מקום לכל הדיעות אשר בקודש יסודם.

מימוני היקר-עלינו לנהוג באחריות אדירה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/3/2004 08:03 לינק ישיר 

סיינפלד , אתה חייב להזדרז טרם ייסגר גם פורום האוהל ואז עם מי תתמזג?

מיימוני, מדבריך: 'הם פשוט מנסים להחניק את השאלות שלהם בליבם, כי הם אינם מאמינים שיש תשובה לשאלות?' משמע שבנושאים שאין תשובות, אתה מצדיק החנקה!?

מוטי, כל אחד היה רוצה פורום כזה התפור לפי ההתפתחות הדתית והאינטלקטואלית שלו האישית. אבל ככה לא יהיה לך פורום. פורום הוא בית מדרש בו כל אחד מצטרף למגמה המתאימה לו. זו לא סיבה לסגור מגמות אחרות. הרבה אשכולות טובים לאחד ומעניינים אותו ולא לשני ולהפך. טוב שהפורום הזה מנסה שלא להיות פורום 'מטעם' איזו דוגמה המניחה את מבוקשה מראש ולכן יכול כל חושב למצוא כאן את הדרוש לנפשו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/3/2004 08:10 לינק ישיר 

רב סיינפלד היקר - פורים שמח

צר לי להודיע לך, הייתי אתמול אצל מי שבגדר צדיק גוזר והקב"ה מקיים, הוא אמר לי בזה"ל "פורים יום גדול, יבוא עליכם ניסיון גדול הלילה", וממה שאמר שזה רק נסיון משמע שהחלום שלך הוא על דרך הניסיון, אחרת מה התכוון לומר.

חבל שלא כיוונת בשבת בבוקר בתפילת "ואל תביאנו לידי ניסיון", תזכיר לי נא לשנה הבאה ללכת יומיים לפני פורים לנ"ל ונחסוך לכולנו עוגמת נפש.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/3/2004 08:14 לינק ישיר 

מוטי היקר

אני מצטרף לדברי בוגי. אמת בדבריך כי יש אשר שלבי הבישול המוקדמים לדעות המובאות כאן אינם בידו, לצורך כך כדאי לו להתכתב באישי עם מי מחכמי הפורום ואט אט להשלים פערים.

תאר לך אותו אחד שלא היה בשל דיו בתחילה ואט אט קלט את הרוח והתחיל לכתוב בנוסח פורומנו, היהיו לך טענות נגדו? מן הסתם לא, הפורום אוחז בדיוק שם.

פורים שמח

תוקן על ידי - יהוסף - 07/03/2004 8:17:09

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/3/2004 08:18 לינק ישיר 

http://www.hydepark.co.il/hydepark/topic.asp?topic_id=119483

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/3/2004 08:21 לינק ישיר 

.

סיינפלד יצ"ו :

צר לי מאד, אך לא הבנת את דברי אליך בחלום הלילה. הלילה אבוא אליך שוב ואסביר לך בדיוק עם מי להתמזג, ובאיזו דרך.

מיימוני, מוטי, למה אתם גונבים לו את האשכול ?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/3/2004 08:22 לינק ישיר 

כמה גדולים דברי חכמים שמעלת יום הפורים גדולה ממעלת יום הכיפורים, והא ראיה שאותה תשובה מאהבה שנעשתה ביום הפורים לא נעשתה ביום הכפורים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/3/2004 08:29 לינק ישיר 

מואדיב, אז היה זה אתה שהייתי אצלך? אני מבולבל [כי לפעמים אני שוכח, ובפרט שצדיק בגדר מתחדש ומחדש בכל יום, כך שאולי גם קלסתר הפנים משתנה, כבשעת עריכת תיקון וכיו"ב]

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/3/2004 08:39 לינק ישיר 

רבינו המרא דאתרא שליט"א.

יקח נא מר מעט ריבת אתרוגים, ויעבור זעם.

בדוק ומנוסה.

דיעבד, יוקח נא מזנב הלטאה זי"ע, הידועה באמירת נשמת, ירקחה בריבת האתרוגים הלז, ויצא פורום נפלא.

א גוטען פורים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/3/2004 08:43 לינק ישיר 

מוטי

כתבת דברים חשובים, וראוי להם דיון בפני עצמם. אולי מישהו יעתיקם למקומם בפורום שציין לינקזצר. את תשובתי ואת דבריך. כי הם חשובים.

ומעניין אותי להכיר את משנתך הסדורה. ואולי הטוב ביותר שתפתח אשכול, תעתיק את ראשית דבריך, את תגובתי, ואת משנתך.

ואז נחזיר את האשכול הגנוב לבעליו, לפני שהוא יסגור עלינו את כל הפורום הזה...

שומר פיו ולשונו
שומר מצרות נפשו

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/3/2004 09:12 לינק ישיר 

ליהודימרחוק על שאלתך: "של מי הפורום הזה?"

גוי נחמד אמר זאת בדרך נפלאה ולכן אביא את דבריו שלו בתרגומו של יהודי נחמד:

אולם אתם אשר האזנתם לסיפור מעגל הגיר,
שוו לנגדכם את חכמת הזקנים:
יהי הכל שייך לכל
שיוכל להטיב עימו,
כלומר - הילד לאישה האימהית, למען יגדל.
העגלה לעגלון הטוב, למען ינהג בה ביטב,