בית פורומים ספרים וסופרים

יחס ר"ד פרידמן לרי"מ פינס [עוללות מאשכול שננעל]

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-9/6/2009 00:17 לינק ישיר 

תכלת,

מה דעתך על מי שיכנה אותך "הזוי"? ואם אני אכנה אותך "נביא" או "הוזה" המצהיר לפני כולם את דברי נביאותו?

מה נראה לך שדעתי תהיי לגביך? כרב צדיק חסיד וחכם או כפסיכי על כל הראש?

אני חושב שכל מי שמכנה ומתאר ככה מישהו, אז הוא חושב שהבנאדם פסיכי. אז אולי אתה חושב אולי שזה לגיטימי וסבבה ומקובל, אני לא.  לדעתי מי שמכנה ככה רב, משוכנע שהרב הוא מדומיין. צריך להיות נביא כדי לחשוב כמותי? אני לא חושב.

לא הרב דוד קארלין כתב ככה, אתה צודק! טעיתי! אלא הרב גימפל שתמך נחרצות ברב פינס למרות שלא הכיר את הרב דיסקין
ובכל זאת הסביר שהרב דיסקין סגור בד אמות של הלכה.

ואני שואל: ראבאק! אתה לא מכיר בכלל את הרבי הזה ואז מה לכל הרוחות אתה מתאר את אופיו? שוחחת איתו? שאלת אותו?
הרי זו בדיוק הטענה שהיתה לרב פינס נגד הרב דיסקין!!!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/6/2009 00:22 לינק ישיר 

[אני חושב שלטיפוסים מוזרים ובחלט שקרנים כמו מפליג-ברשת, אין לענות כלל. יש בדבריו משום טרולייות. סגנונו גס ומרושע, ומרמז הרבה על הפסיכולוגיה שלו. ומעניין שרק מקריאת אשכול זה וויקיפדיה מיד מכיר את הדמיות הפועלות ואת הכותבים כאן. משום מה סגנונו מזכיר מאד את סגנון שמרן100 הידוע.]

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/6/2009 00:26 לינק ישיר 

אתנחתא

אני מוזר. מודה. אולי אפילו גס רוח ובוטה.לא באתי מהרקע של הכותבים כאן. נראה לי. אבל למה שקרן? מקסימום טועה.

תקן אותי ובכיף.

תסביר לי מה דעתך על רבי כמו הרב פינס שכותב על רבי אחר שיוצא נגדו בסרקזם "נביא" ו "הוזה" מחד, ומאידך מפרסם שיש להקפיד על כבודו? כי הוא צדיק ובלה בלה בלה..

יש לך בדיחה יותר טובה מזו?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/6/2009 23:56 לינק ישיר 

אני דוקא מוכן להאמין למפליג ברשת וכושל בכתיבתו, ולשגות באשלייה הזו. כמדומני שאנשים כמוהו עושים שירות מצויין לחרדי המצוי מכמה סיבות. א. חילוני מבטן ומלידה שעדיין משיב לטלפונים בשבתות וסועד בכיפור, ויש לו בקיאות לא רעה בספרות השו"ת. הלואי על כל עם ישראל. ב. חילוני מבטן ומלידה שעדיין משיב לטלפונים בשבתות וסועד בכיפור, והוא גם פסיכולוג במקצועו (כמה שנות אקדמיה?), שטיעוניו חסרי בסיס והנמקה, שחשיבתו מעוותת, כתיבתו 'חרדית' למהדרין, ועוד מתעלה עליהם בסגנון הביבין והבסטות. אז מה אתם רוצים מהחרדים?
ואת אתנחתא אני שואל: ראבאק! אתה לא מכיר בכלל את הרבי הזה ואז מה לכל הרוחות אתה מתאר את אופיו? שוחחת איתו? שאלת אותו?
נ.ב. כיון שלא ידעתי היכן לשים את סימני הקריאה - שמתים כאן והקורא הנבון ישלבם במקומם. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/6/2009 00:16 לינק ישיר 

זוטות,

ענה לי על שאלתי, שאלת הצדק:

כיצד תתייחס לרב שמחד שקורא לך הזוי ונביא,
ומאידך , מפרסם בעתון שאתה חכם וצדיק ולהיזהר בכבודך ?

היש איזה כתב יד נסתר משנת תרפפ"ו שיחפה על הבדיחה?

תוקן על ידי ספרות ב- 10/06/2009 17:35:18

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/10/2009 14:22 לינק ישיר 

chouteng כתב:

יש מקום רב לטעון שדוקא מלחמות הקנאים בכל אלו שלא אחזו כמותם, דוקא הסטנדרטים הלא ריאלים שהציבו, הרחיקה אנשים מהיהדות.

תאר לעצמך אם המהרי"ל היה מקרב רימ"פ, האם היה מתחבר לבן יהודה? ודאי שלא!

בעיתון המודיע פירסם הרב יעקב שלמה לוי סדרת כתבות לרגל 122 שנה לתל אביב של מעלה. בסיכום הכתבה השישית והאחרונה מתאריך כ"ב אלול תשס"ט מצאתי משפט מעניין:
'באחד מספריו מעלה הגרי"מ טיקוצ'יסקי הרהורים על כך שיתכן ולו היו חרדי היישוב הישן מקבלים בזרעות פתוחות יותר את המוני העולים ארצה ומקימי המושבות ולא היו מסתגרים בשלהם הייתה השפעתם רבה ועצומה והם היו מצליחים להקים פה "יישוב חדש" חרדי הרבה יותר'

האם ידוע לאי מי היכן כתב הגרימ"ט את הדברים המיוחסים לו?

[יודגש. הנושא כולו אינו עניין לפורמנו והדברים נידונו באכסניות שונות מימננו ומשמאלנו. תקותי היא כי הדיון יתמקד אך ורק במקור דברי הגרימ"ט]

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/10/2009 19:57 לינק ישיר 

לא ידוע לי מקור הציטוט.

אך לעצם הציטוט, לכאורה אין בכך מן החידוש לגבי רימ"ט שלא נמנה על הפלג "הלוחמני" שבישוב הישן, שכן אפילו לרי"ח זוננפלד זצ"ל - תלמידו של מהרלי"ד וראש העד"ח - מיוחסים כדברים האלה ודומיהם - כמובא בפרק עליו בספרו של ר' משה בלוי על חומתיך ירושלים (ששמעתי שנכתב כגירא בעיני הקנאים).

אגב, באחת הכתבות בסדרה הנ"ל, מתואר מיכל פינס, נשוא האשכול, בשהותו ביפו כאחד שחזר בתשובה וניחם על מעלליו בירושלים, והיה אחד מראשי העומדים לימינו של הרב דאז, רבי נ"ה הלוי בהקמת והחזקת הת"ת בצביון הישן.  

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/2/2010 01:43 לינק ישיר 

אלייעזר כתב:
ובעניין זה, אנקדוטה קטנה: כשגרליץ מצטט ממכתב זה ב'מרא דארעא ישראל' (ח"א עמ' רס"ט), הוא כותב בהערה כציון מקור ש"האגרת במלואה הופיעה בירחון ירושלמי בשנת תשט"ו" - ומלבד שביקש להסתיר מקוראיו שה"ירחון הירושלמי" הנ"ל הוא 'סיני', מבית מוסד הרב קוק, רחמנא לצלן, הוא גם הרחיק עדותו לשנת תשט"ו במקום תשכ"ו.

גם אני אתרום אנקדוטה קטנה... מתוך מוריה מג':

הותאמה רזולוציה 

תוקן על ידי ספרות ב- 09/02/2010 06:09:49

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/2/2010 16:52 לינק ישיר 

[רפים דבריו אלו של גרליץ צוינו כאן בעבר ]

וכיון שבאתי. איני יודע מהיכן אבל שמור אצלי
קישור לקובץ שבו התפרסמה ביוגרפיה קצרה על פינס מאת ד"ר אלפסי (עמ' 5-6)

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

אלייעזר כתב:

בעיתון המודיע פירסם הרב יעקב שלמה לוי סדרת כתבות לרגל 122 שנה לתל אביב של מעלה. בסיכום הכתבה השישית והאחרונה מתאריך כ"ב אלול תשס"ט מצאתי משפט מעניין:
'באחד מספריו מעלה הגרי"מ טיקוצ'יסקי הרהורים על כך שיתכן ולו היו חרדי היישוב הישן מקבלים בזרעות פתוחות יותר את המוני העולים ארצה ומקימי המושבות ולא היו מסתגרים בשלהם הייתה השפעתם רבה ועצומה והם היו מצליחים להקים פה "יישוב חדש" חרדי הרבה יותר'

האם ידוע לאי מי היכן כתב הגרימ"ט את הדברים המיוחסים לו? 

העיר לי חכ"א לדבריו של משה בלוי בשם רי"ח זוננפלד בדבר ההחמצה שעשו אנשי היישוב הישן בהזניחם את החזרה ללשון הקודש בידי בבן יהודה וחבריו (
על חומותיך ירושלם עמ' קטו. אני מניח שלקטע זה התכוון גם נענטר)
האם אי מי מכיר ציטוט חריף יותר בעניין מאת רי"מ טיקוצ'ינסקי? (רחוק לומר שמלבד ההחלפה בין השמות שגה הכותב גם בקרבו עניינים שאינם זהים. והרי ודאי שאינו דומה יחס חיובי לפרט אחד [שלכשעצמו אינו פסול כפי שעולה מהמשך דבריו שם] על גישה כללית נרחבת שהביא כותב המאמר)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/5/2017 14:33 לינק ישיר 

איני מבין.
ע"פ כל המסופר כאן, קשה להבין את דעתו של 'מפליג_ברשת':
אם הי' המהריל"ד כ"כ חכם ונבון-לחש, עד שמתוך שמועות ידע לזהות את 'מהותו' של פינס, כיצד לא זיהה את מהותה של אשתו?!
הרי היא-היא זו שגירשתו בחרפה מעיר רבנותו בריסק (כשהחזירה לאישה את כספה שהשלישה בעבור גט), לאחר מאסר באשמת מעילה באימון (ורק ע"י שוחד הצליחו להבריחו לאה"ק) -
ואיך לא גירשה תומ"י?
או שגם בזה לא הכיר מתוך "צדקתו ופרישותו והיותו מסוגר בד' אמות של הלכה"?!

[אאפ"ל שנישאה לו אחרי בריחתו מבריסק, כי מסופר שהיתה נשואה לו 42 שנה; המהרי"ל נפ' בתרנ"ח. נמצא היא נישאה לו בתרי"ח - כעשרים שנה קודם מעשה בריסק].

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/6/2019 22:03 לינק ישיר 

חיפוש עבודה בירושלים דרושים הצעות - http://www.aptilworkshome.com

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > שירה ספרות ופרוזה > ספרים וסופרים > יחס ר"ד פרידמן לרי"מ פינס [עוללות מאשכול שננעל]
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 4 5 סך הכל 5 דפים.