בית פורומים ממלכה במבחן

אשכול המונדרים

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-18/6/2017 18:52 לינק ישיר 

ליסייה כתב:
שירו, הם כן מקבלים את דת כוזר!!
רק לא בקטע המוסדי... זה קצת מסובך אבל אני ינסה להסביר. בכל דבר, אפילו טוב, יש גם רע.. וגם בממלכת כוזר הקסומה יש חסרונות, כי סה"כ לבן אנוש קשה להגיע לדרגה גבוהה של להתנהג רק רק לפי הרצון של הקב"ה ויש לכל אחד יצר הרע.. 
והמונדרים כן מקבלים את הדת, אבל לא אוהבים את הרעיון שהיא ממוסדת בחוקים..
אוף. מסובך לי.. מישי מבינה אותי פה? :)

אני (בתור דתית לאומית) חושבת שזה מזכיר לי את החרדים דווקא.
זה שמקבלים את האמונה בממסד באופן אישי.
זה שהם נבדלים (וזה גם גורם לאפליה שלהם).
נ.ב אני מאוד מאריכה את הציבור החרדי וגם אם מישהו חושב שדברי פוגעים אני לא מנסה לפגוע ח"ו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/7/2017 18:51 לינק ישיר 

ח"ו! לא רק הם חרדים! לי זה נראה יותר:
נתיני איסתרק- חרדי
והשאר ד"ל.

ממלכה במבחן- הבחירה שלי!

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-18/7/2017 21:10 לינק ישיר 

איסתרק- חרדים יוסלה- רפורמים (מנסים להראות לכולם שהם שומרי תורה אבל בתכלס..) מונדרים- אתיופים נבדלים מסוגרים (גששים) חיים מהיד לפה וכו'

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/7/2017 03:19 לינק ישיר 

טמיאל כתב:
שירו, הם כן מקבלים את דת כוזר!!רק לא בקטע המוסדי... זה קצת מסובך אבל אני ינסה להסביר. בכל דבר, אפילו טוב, יש גם רע.. וגם בממלכת כוזר הקסומה יש חסרונות, כי סה"כ לבן אנוש קשה להגיע לדרגה גבוהה של להתנהג רק רק לפי הרצון של הקב"ה ויש לכל אחד יצר הרע.. והמונדרים כן מקבלים את הדת, אבל לא אוהבים את הרעיון שהיא ממוסדת בחוקים..אוף. מסובך לי.. מישי מבינה אותי פה? :)אני (בתור דתית לאומית) חושבת שזה מזכיר לי את החרדים דווקא.זה שמקבלים את האמונה בממסד באופן אישי.זה שהם נבדלים (וזה גם גורם לאפליה שלהם).נ.ב אני מאוד מאריכה את הציבור החרדי וגם אם מישהו חושב שדברי פוגעים אני לא מנסה לפגוע ח"ו.

טמיאל, אני לא יודעת איך פיססתי כזו הודעה!! אבל עכשיו ראיתי ואני חייבת להגיב ככה בקטנה,

כמובן שאני בתור חרדית חושבת אחרת ממך וזה נושא לדיון רחב מאוד מאוד..... והאמת הייתי שמחה לנהל אותו (כמובן מתוך כבוד והערכה ובלי להיכנס לפסים אישיים) אבל לצערי נראה לי הפורום הזה לא כל כך מתאים לזה.

אבל אני חייבת לציין שהיה לי נחמד ומעניין לקרוא נקודת מבט שונה כ"כ, אז תודה!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/8/2017 12:49 לינק ישיר 

בסטיאני כתב:
איסתרק- חרדים יוסלה- רפורמים (מנסים להראות לכולם שהם שומרי תורה אבל בתכלס..) מונדרים- אתיופים נבדלים מסוגרים (גששים) חיים מהיד לפה וכו'

ממלכה במבחן- הבחירה שלי!

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-24/6/2018 10:04 לינק ישיר 

קראתי השבת את הקטע שהמונדרים חוזרים מהנסיון לשכנע שבטים שלהם להצטרף לאיסתרק.
המונדרים היו נראים לי ספרדים, אבל של פעם- לא כאלה שמנסים להשתכנז היום.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-30/10/2018 12:32 לינק ישיר 

הנהגות המונדרים מזכירים מאוד את הנהגות בני יתרו [יעל, אשת חבר הקיני] מתקופת הבית. גם הם נבדלו מעם ישראל ולא גרו בבתי קבע מסיבות עקרוניות.

מעניין אם כשהסופרת תיארה את המונדרים והקווארים, היא הסתמכה על עמים הסטוריים שהתקיימו במציאות של אותה תקופה כמו הרומאים, הסינים והבולגרים וכן ממלכות בבל, פרס, ביזנטויון וערב - שמוזכרים בסידרה בהקשרים הגיוניים המתאמים להיסטוריה.
מי היו עמים [הקווארים והמונדרים] אלו? היכן הם מישורי הפלאט? אולי מישור פאנוניה שבהונגריה? אולי דווקא באסייה - ממזרח לים הכספי? 

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > שירה ספרות ופרוזה > ממלכה במבחן > אשכול המונדרים
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 4 סך הכל 4 דפים.