בית פורומים תולעי ספרים

\קורמו- מסע הגאולה- זכריה הופמן/

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-24/6/2015 15:49 לינק ישיר 
\קורמו- מסע הגאולה- זכריה הופמן/

אני מיד גומרת את הפרק האחרון וכותבת סיקור.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-24/6/2015 16:59 לינק ישיר 

א' כל, היה מדהים, מהמם, מומלץ בכל פה!

התלבטתי אם לעשות תקציר לספר ולהרוס לכם קצת את חוויית הקריאה, בסוף החלטתי חעשות זאת משתי סיבות:
א. מי שלא רוצה לקרוא שידלג...
ב. הכתיבה היפה מהנה גם כשאין מתח

ובכן:
מסופר על ילד מילדי העברים במצרים שנחטף יחד עם עוד תינוקות להישחט לאמבטיה של פרעה... ()
מצרי חשוך ילדים גונב אותו מתוך העגלה מלאת התינוקות ומאמץ אותו לבן.
קורמו הקטן גדל כמצרי לכל דבר, אך רגשותיו היהודיים לא נותנים לו להנות מראיית הסבל של בני עמו.
עד שמגיעות המכות.
פתאום מתגלה שבאורח מפליא קורמו לא נפגע כלל מהמכות.
כל מכה מגבירה אצלו את סימני השאלה והוא מבין שיש דברים בגו, וכפי הנראה הוא שייך לעם היהודי.
הוא מתחפש ליהודי ומצטרף ללימוד אודות האבות הקדושים, מציאות הבורא ואמונה בדברי משה. הוא מוקסם מהדברים ומשנה את זהותו.
עד הסוף הוא מנסה להתחקות אחר שורשיו.

ועכשיו להערות...

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-24/6/2015 17:16 לינק ישיר 

הספר תורגם מאנגלית. אני לא יודעת אם למרות או בגלל זאת- הלשון של הספר יפה ומסוגננת היטב, ומכניסה לאווירה של פעם באופן טבעי.
התיאורים בספר חיים ממש, ואפשר ממש להרגיש איזה סבל נורא עבר על אבותינו במצרים ולהזדעזע! ממש "והגדת לבנך..".
העלילה הגיונית, חמודה, מחייה ממש את התקופה. תיאורים חיים של מקומות והתרחשויות. אמא שלי אומרת שזה דומה לאיסתרק בכך שהוא לקח תקופה והחיה אותה...

כן יש לי קצת הערות בנוגע לעובדות הסטוריות (ארכיאולוגית או לא?) ולמילים מודרניות שלא הייתי מכניסה... למי שקרא אני יכולה לתת דוגמאות.
אבל בסך הכל- ספר מהמם ומומלץ.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-25/6/2015 09:40 לינק ישיר 

קישור לכריכה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/6/2015 10:57 לינק ישיר 

נשמע ספר יפה! אבדוק אם יש לנו בספריה..

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-4/7/2015 22:16 לינק ישיר 

אז אחרי שקראתי אותו השבת- מצטרפת בחום להמלצה של אסתרק!

ספר מהמם, שממש מכניס לתוך התקופה ומאפשר להבין עד לפרטי פרטים מה היה שם.

בנוסף, הוא כתוב בשפה יפה וזורמת.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/7/2015 01:37 לינק ישיר 

קודם כל - ספר יפה מאד!
לקרוא אותו בשקיקה מתחילה ועד הסוף,
הוא מעניין מאד מהצד של הכתיבה היפה והקולחת, (למרות שמשהו פיצי כזה הציק לי למשך כל הקריאה, אני לא יודעת להצביע על משהו מדויק, אולי זה שזה היה צפוי מדי? שאני יודעת שבקע הבא ידברו על המכה הזאת ואחר כך על המכה הזאת? אבל לא נשמע לי שזה מה שהציק לי... אולי בגלל שזה מתורגם מאנגלית... אבל כשנשאבים בפנים, הכתיבה ממש כיפית לקרוא) התיאורים החיים, וכל האווירה שיש שם,
מתואר מכה - אז מתואר מכה, וזה כזה חי, עד שהצפרדעים קיפצו לי בין הרגליים, וקמתי לראות שאף נמר לא שורט את הקיר מבחוץ,
וכשהטלפון פתאום צלצל לא הבנתי מה הקשר טלפון למצרים
זה מחיה את התקופה, שתמיד זוכרים אותה סתם ככה בתור יציאת מצרים, יש גם סיפורים, אולי סרטים יפים, אבל הספר הזה כתוב בצורה מדהימה, שמומלץ לכל אחד שרוצה קצת יותר לדעת מה קרה שם במצרים במשך 210 שנות שיעבוד לקרוא,
הכל עם מקורות, וזה מה שיפה, כי כל הדברים הכי הזויים והכי לא הזויים - כתובים במקורות בסוף,
כשאמרה לי רידה אי אז שהיא אחרי שסיימה לקרוא את הספר עברה על המקורות, די גיחכתי, לעבור על מקורות?...
אבל עובדה, וכשאני סיימתי את הספר עברתי על כל המקורות, זה פשוט מעניין לראות איך שכל דבר שמוכנס בספר, מבוסס על מדרשים, פרושים או המקרא, אין שם שום דבר מומצא.
העלילה - יפה מאד, והשתלבה יפה עם סיפור מצריים.
קורמו עצמו מתמודד, ומצליח, למרות כל הקשיים שמסביב, הוא בוחר לעצמו את הדרך האמיתית שהוא צריך לחיות בה, 
למי שרוצה לחיות את התקופה - צריך לקרוא,
וגם למי שלא רוצה - מומלץ ממש,
וכשאומרים שבכל יום חייב אדם לראות את עצמו כאילו יצא ממצרים אפשר להגיד את זה ביותר הבנה, מה זה היה מצרים, איך סבלו שם היהודים, סבל נוראי, ואיך שהם יצאו לגאולה גם כן,

הכריכה עצמה אהבתי גם כן.
היא מראה מסתורין, רואים שם את הפירמידות של פיתום ורעמסס, את הנילוס מאחורה, הצבעים הכתום והשחור מאד ניגודיים ובולטים, והגרפיקה גם כן יפה. הכתב בפנים ברור ונקי, יש רווח גדול בין השורות, מה שנותן יותר זרימה לקרוא אותו, למרות שהפונט לא משהו מדי, קצת דק, אבל ממש בסדר
מסקנה סופית:
הספר מומלץ, נהניתי מאד, לא מפסיד מי שקורא, ואפילו מרוויח.

תוקן על ידי מהלעלעל ב- 15/07/2015 01:53:16

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-15/7/2015 01:54 לינק ישיר 

רק שאני לא הכי נהניתי מהכריכה, היא קצת חובבנית לדעתי. והפונט המקורי דווקא חמוד:-)

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-17/4/2016 18:47 לינק ישיר 

תוקן על ידי מיאמוש ב- 17/04/2016 18:50:38

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-17/4/2016 18:49 לינק ישיר 

קראתי השבת בנשימה עצורה!
מומלץ מומלץ מומלץ!!
במיוחד שבוע לפני פסח.. הקריאה ממש המחישה את תקופת העבדות המזעזעת שחוו אבותינו,הגזרות המחרידות הבלתי נתפסות שכולנו יודעים עליהם, אבל לא ממש הפנמנו. מזעזע שפרעה שחט לו תינוקות רכים.. מחריד.
ואח"כ התאור של כל המכות כ"כ עוצמתי. ממש מפנימים עוד יותר את גודלו של הקב"ה ו'אשרינו מה טוב חלקינו שיהודים אנחנו'!!
אגב, אני ממש אהבתי את הלשון בספר, אמא שלי מיד עלתה על זה שזה מתורגם מאנגלית:)( אני לא שמתי לב)

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי

בית > פורומים > שירה ספרות ופרוזה > תולעי ספרים > \קורמו- מסע הגאולה- זכריה הופמן/
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר