בית פורומים ממלכה במבחן

יוזבד (הזהרת ספוילר)

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-20/8/2016 23:04 לינק ישיר 
יוזבד (הזהרת ספוילר)

ראשית שלום לכולן.
אני עוקבת כבר זמן רב אחרי הפורום החמוד כאן. כעת, לאחר שלושה ימים (לילות...) עם יוזבד, הגיע הזמן להצטרף.

כמה נקודות שעלו לי בקריאה ראשונה של יוזבד.

קודם כל הספר מדהים. אפשר לומר שהוא בהחלט עונה על הציפיות ואין לו במה להתבייש בכלל בפני קודמיו.

שם הספר: האם יוזבד הוא הדמות המרכזית? לדעתי לא. אני  חושבת שהדמות המרכזית הוא מנרם, אביו של יוזבד. למה בכל זאת מיה בחרה ביוזבד לגיבור הספר? יש לי כמה סיבות: קודם כל, מנרם לא מתמודד, וממלכה במבחן היא סדרה על התמודדות ובחירה בטוב. לא על מלאכים בדמות אדם... שנית, יוזבד הוא בגיל המתאים (17), מה ישימו על הכריכה דמות של בן 50? היה מקום לקרוא לספר על שם שלוואן, אבל זה לא היה חדשני ומסעיר מספיק, ויוז באמת לא פחות מרכזי ממנו, ובסך הכל הוא הבן של אבא שלו וגם כל האירועים מתרחשים סביבו.

הספר באופן כללי: מוקדם לקבוע אחרי קריאה אחת, אבל בגדול נראה לי שמבחינת רמת הכתיבה והשנינות הוא לא נופל מקודמיו, אולי אפילו עולה עליהם. כך גם מבחינת רמת המתח והמורכבות של העלילה. מבחינת המסר, אני חושבת שהוא לא טבעי ממש ממש כמו איסתרק אלא יותר דומה למהללאל. מבחינת חווית הקריאה, קצת היה לי חסר במהלך הסיפור דברים שכיף לקרוא, זה היה קצת יותר מדי כל הזמן מכוון לסוף הגדול של הספר וקצת פחות מסופר על מאורעות שפשוט נעים לקרוא עליהם. אבל יכול להיות שהרגשתי כך רק בגלל המתח של הקריאה הראשונה.

הפריע לי שאת כל החלק האחרון של סיפורו של יקוואל בעצם אין מי שיספר. כלומר, מאיפה מיה ידעה על הסיפור הזה? :) היא תצטרך להמציא איזה חלק נוסף מורכב שהוא פגש באמצע הבריחה על ההר עוד מישהו ושח לו את ליבו או משהו כזה...

גם קצת היה חסר לי בסוף, מה נסגר עם פנרס. האם הוא חזר לתפקידו? האם איסתרק התנצל על החשד הקל?

חוץ מזה לא ממש הבנתי מה באמת הייתה המוטיבציה של ישי לגייס לגדוד המגן של יוזבד. האם זה באמת היה מתוך הכרה בצורך להגן על היישובים? כנראה שכן.

מבחינה טכנית: מצאתי איזה שתי שגיאות לשון בחלק ב', נראה לי שלא היו דברים כאלו באיסתרק ומהללאל. גם הפונט של הקטע השני בכריכה האחורית של חלק ב' - מתחלף מהפונט של הקטע הראשון ולא תואם לחלק א'. כנראה שבאמת לחצתן יותר מדי על מיה להוציא כבר את הספר...
סתם סתם, זה ממש שטויות והזדקקות לזוטי זוטות. כי הספר מדהים!!

שורה תחתונה: מעולה מעולה, עונה על הציפיות בהחלט! יש נקודות יותר טובות מהקודמים ויש פחות.

ולמיה-
התחלתי כבר לחכות לפדהאל...
תודה!! 

תוקן על ידי פדהאל ב- 20/08/2016 23:07:01

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/8/2016 23:13 לינק ישיר 

עוד לא הגעתי לחלק השני. כרגע מזדהה עם מה שכתבת.. הספר באמת מקסים וברמה, וגם אני הרגשתי את החוסר באירועים שכיף לקרוא כמו שהגדרת מצוין. נראה מה יהיה בחלק השני:)
ופדהאל, כיף שהצטרפת!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/8/2016 00:55 לינק ישיר 

וואו פדהאל
ברוכה הבאה קודם כל! כמה כיף שיש עדיין עוקבים לפורום הזה... ידעתי שיוזבד יעשה משו לפורום...
מוזמנת לכתוב לנו באשכול 'ברוכים הבאים' שנעוץ למעלה (ההוא שהגבירה רנה התעקשה לכתוב שם תגובה כדי שהוא יגיע ל771 תגובות...:)
ולגבי הספר עצמו..
יוזבד
כמה חיכינו לווווו
כמה!!
כמה חששנו שהוא לא יאמת את הציפיות שלנו...
אבל אפשר לומר שהוא אימת. ובגדול.
התחלתי ביום שישי ולפני כמה שעות סיימתי את הספר השני..
הוא היה מרתק. הן מצד העלילה והן מצד העמקות שבו
אפשר לומר שהעלילה בספר גאונית אם כי העמקות והמסרים הרבה פחות גלויים ורבים
אבל האלה שנתקלתי בהם גרמו לי לחזור שוב לתחילת הפסקה ולקרוא שוב. דברי חכמה לרוב זוג הספרים האלה נושא בין דפיו..
וואלה הפכתי לפיוטית אבל זה לא מפריע לי כל עוד אני כותבת מה שנכתב לי... כמאמר חתימתי - נתתי לאצבעות ללכת במקומי..

אז ככה:
אני לא אעשה כעת השוואה בין איסתרק ומהללאל ליוזבד שלנו
או שבעצם איזושהי השוואה אני אעשה... פה ושם בטוח..
כמו שכתבת - באמת גיבור הסיפור העיקרי הוא לא בדיוק יוזבד בעצמו
ובספר הראשון עוד פחות
אפשר לומר שאת חלקו השני של הספר קראתי בשקיקה ובנשימה עצורה יותר, אולי רק משום שאת החלק הראשון קראתי בלילה ואת השאר במנוחת צהריים של היום?...
אני, שעוד שקועה בעלילת מהללאל ואיסתרק היה לי קשה קצת שגיבור הסיפור הוא פתאום מישהו חדש שאני לא מכירה וכל פעם שרק הוזכר שמו של מהללאל או כל דמות אחרת מוכרת ומעלת געגועים נוסטלגים קצת צללתי בהתלהבות אחר כל פיסת מידע חדשה על הדמות שאני כבר מכירה
דברים חשובים לחברות הממלכה שהציקו לי:....
- פאנזי לא מוזכר בספר בכלל!!!! |בוכה| |מיקנון| התנחמתי בזה שפעם אחת ויחידה שלוואן מזכיר אולי אפילו במחשבתו רק את בית המחסה בגיאט מה שהביא שלווה מזויפת לליבי שסירב להאמין שהוא אכן, לא גיבור הספר ואפילו לא הטיפש של הספר..
- נשים מוזכרות בספר אך בקושי, ומחשבותיהן והלך רוחן, מסקנותיהן והגיגיהן וכל שאר דברי החכמה שאהבתי לקרוא נמצאו בקושי אצל ליאה (מזל טוב לה:) והלה שאולי אמרה שם משפט שניים (אם אנחנו לא לוקחות בחשבון שאת כל הגיגי הספר כתבה אישה...)
- הכי חשוב - אולה בסוף כן קושר קשרי שידוכין עם אונמר הנסיכה! וזה כלכך משמח! אם כי הייתי מצפה ולו קצת לשמוע גם את צידה של אונמר המתוקה בסיפור והיא לא מוזכרת שם בכלל ואולי שמה מוזכר שם פעמיים בקשר לאולה שגם הוא נזכר להופיע רק בסוף הספר הראשון...
- אחרי כל הדיונים - בסטיאן קורא למהללאל מהללאל ולא מיכאל:)...
יש מסתמא עוד דברים סתם זה מה שעולה לי בראש כרגע
העלילה גאונית אין מה לומר, יש עוד מלא קצוות שצריכים סגירה
אפשר לומר שהיא מיצתה כל מה שהיה צריך להכתב על האבקה השחורה,
היו גם דמעות פה ושם שהוזלתי, במיוחד בסוף כשכל כך הייתי בטוחה שהוא יחזור וכל כך האמנתי בו וידעתי שהוא יצליח להתגבר על עצמו
ובסוף היא הביאה לו מוות שכזה וזה כאב...
הדמויות החדשות ברובן שהיא הכניסה לא היו דמויות הכי נלבבות אבל חלקם דווקא כן אהבתי.. מה שלא נותן הרבה מדי שמות חדשים לניקיות שעוד תבאנה בעז"ה...
הזוי איך שדמות כמו אלרון שבמהללאל מוזכרת רק פה שם כמשרתו של הנסיך הופכת פה לדמות משמועתית יותר מסתם משרת
ואיך שבמהללאל לא ידענו אפילו על קיומה של אחוזת בנטליאן (חוץ מאולי הקטע שאיסתרק שלח את אולה עם הנוסחה של האבקה לאנשהו כנראה לשם...:)
הזוי איך מעל אלף עמודים ועדיין קצוות רבים כלכך נשארו פתוחים...
איך ספר שלם ורנה לא מוזכרת בו מאומה, רנה אשת הברזל שלנו...
וכמה אנשים מתים שם בקצב מסחרר אחד אחרי השני...
אני אהיה חייבת לקרוא את הספרים שוב זה ברור...
עכשיו אני עדיין אחרי התרשמות ראשונית ויש לי עוד הרבה מה לומר אבל השעה קצת אממ...
אני יכולה להגיד שהיה שווה לחכות
אני נהניתי מאד לקרוא
והחכמתי
כאבתי ונלחמתי
ברחתי והקצתי
דברים שהובנו ודברים שיובנו
תצריפים הזויים ופאזלים שעוד לא מושלמים
בתקווה שאני אצליח להשכיל ממה שקראתי וללמוד - כי יש הרבה מה
הספר עוצמתי לא פחות מקודמיו.
מחכה לשמוע תגובות מעוד מי שקראה
ויאללההה... להתחיל להקפיץ אשכולות דיונים ומשחקים וכל מה שעוד יש...
פדהאל - איזה כיף שבאת! :)

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-21/8/2016 02:46 לינק ישיר 

יש גם המון אכזבות בספר
לא פרטתי הכל
ואני גם צריכה לקרוא אותו שוב
אבל מהרבה אחרות שמעתי מלא אכזבות רשימה שלימה שלא גמרו לפרט...

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-21/8/2016 15:55 לינק ישיר 

מהלעלעל כתב:
- הכי חשוב - אולה בסוף כן קושר קשרי שידוכין עם אונמר הנסיכה! וזה כלכך משמח! אם כי הייתי מצפה ולו קצת לשמוע גם את צידה של אונמר המתוקה בסיפור והיא לא מוזכרת שם בכלל ואולי שמה מוזכר שם פעמיים בקשר לאולה שגם הוא נזכר להופיע רק בסוף הספר הראשון...
אולה את אונמר??? מי היה השדכן??? 

איך ספר שלם ורנה לא מוזכרת בו מאומה, רנה אשת הברזל שלנו...
אוף ואוף! אוף על שאונמר לא מוזכרת ואוף על שרנה לא מוזכרת!

מה עם שלוואן? (ת'אמת, הדמות שהכי מסקרנת אותי בספר...)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/8/2016 16:36 לינק ישיר 

איסתרק היה השדכן זה היה מרומז כבר בסוף מהללאל השידוך הזה...
יש עוד מלא שלא מוזכרים וזה מבאססס
חוץ מיקוואל שום נסיך לא מוזכר ליסיה ובנימין בנשימה אחת אי שם ומיכאל גם טיפונת
שלוואן מוזכר הרבה אבל בעיקר בעיקר אלרון המשרת שלו מוזכר והיה אפשר לומר שהספר יכול להקרא אלרון.. הוא עשה שם את הבחירות הכי משמעותיות והכי הרבה עבד על עצמו מכל הדמויות...

ושירהיהודית איך זה שרק עכשיו את נכנסת לפה אם קראת כבר את הספרים האלה?!!

נשלח מהאנדרואיד שלי

תוקן על ידי מהלעלעל ב- 21/08/2016 16:37:47

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-21/8/2016 16:44 לינק ישיר 

אז כדי להבין את מה שרשמת אני אצטרך לקרוא את "יוזבד"...

בקשר לשורה האחרונה - זו נזיפה?! 

תוקן על ידי שירהיהודית ב- 21/08/2016 16:46:44

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/8/2016 16:51 לינק ישיר 

אני לא חוזרת לעצמי.

מה זה הדבר הזה שלא מזכירים אותי בספר?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/8/2016 19:57 לינק ישיר 

רנה אני נפגעתי בשבילך
כמו שכולם נפגעו בשבילי שפאנזי לא מוזכר וזה ממש עגום

שירה יהודית זה סוג של....

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-22/8/2016 00:07 לינק ישיר 

מהלעלעל, עד כדי כך? ואני לא יודעת מה יותר מוזר- שאת מופתעת מזה שקראתי את הספרים או מזה שאת מופתעת שנכנסתי רק עכשיו (וליתר דיוק - כתבתי רק עכשיו).

הגבירה רנה - אני לא מבינה איך את אפשרת לזה לקרות? אחרי הכל את אשת הברזל ה(כמעט) כל יכולה!
רק היית אומרת לקינן שאם היא לא מכניסה אותך לעלילה כמו שצריך, אז את תכניסי אותה לטרייר לצד הגבינות המעופשות, ובטוח היא הייתה מסדרת לך איזה סצנה שבה הכל מתמוטט עד שאת באה ומצילה את המצב!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/8/2016 00:40 לינק ישיר 

חחחחח
סתם מצחיק שירה, איך שהפורום שלנו היה כלכך שקט בזמן שחברות חדשות יכלו להצמיח את השממה...
ואני נהנית אגב לקרוא את כל התגובות שלך במיאמי - כל תגובה - תגובה...

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-25/8/2016 19:02 לינק ישיר 

פדהאל כתבה:
יוזבד (הזהרת ספוילר)

חוץ מזה לא ממש הבנתי מה באמת הייתה המוטיבציה של ישי לגייס לגדוד המגן של יוזבד. האם זה באמת היה מתוך הכרה בצורך להגן על היישובים? כנראה שכן.

אולי ישי חושב שכדאי להשקיע בגדוד כדי להוסיף הגנה למיכאל? הוא הרי היה מעורב בהבאת מיכאל לאחוזה

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/8/2016 20:01 לינק ישיר 

גם לי זה היה נשמע ככה.
הרי דאן הוא ממש גשש אלוף, במעט כמו אהליאב זכרונות לברכה, אם יורשה לי להביע את דעתי בנושא.
ואם הוא מצטרף לגדוד, ישי יכול להיות רגוע יותר.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-6/3/2018 00:48 לינק ישיר 

מתי אמור לצאת הספר פדהאל?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/3/2018 19:44 לינק ישיר 

מתישהו בעתיד....
מתישהו, בעוד שנה, אולי שנתיים ואולי יותר

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי

בית > פורומים > שירה ספרות ופרוזה > ממלכה במבחן > יוזבד (הזהרת ספוילר)
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר