בית פורומים ממלכה במבחן

הרהורים בעקבות יוזבד

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-13/10/2017 14:15 לינק ישיר 

אסתרק כתב:
א. יוזבד

לא הדמות הראשית. בכלל בכלל לא הדמות הראשית. שלוואן באמת מתאים יותר, אלרון או יקוואל.

הוא כן!!!!!! בדקתי, ויוזבד ממלא 260 עמודים של טקסט כתוב (תחילת פרק נחשב חצי עמוד), מתוך 944 (של טקסט כתוב). אלרון ושלוואן, לעומת זאת, יחד 205. (ההגדרות שלי היו כך: אם יוזבד מדבר עם מישהו, לא משנה מיהו, זה נחשב עמודים ליוזבד. אם שלוואן מדבר עם מישהו, מלבד יוזבד- זה נחשב לו וכו'.)
אני מבינה שאת טוענת  שהם עוברים יותר משברים וכו', אבל גם עם זה אני לא מסכימה! שלוואן כבר החליט לפני זה! הוא מילט את פיליאק ואנלין! ובכלל, הוא מודה שהבריחה- לא הייתה הבחירה שלו אלא ההכרח!!!

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-3/11/2018 19:44 לינק ישיר 

ידוע מתי יצא פדהאל? יש תאריך מסוים או שנה מוגדרת?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/11/2018 17:18 לינק ישיר 

הצפי הוא לחכות חמש שנים, כהרגלה בקודש בד"כ... לרוב היא לא מוציאה אותם לפני הזמן הזה. נקווה שה' יעשה לה איזו קפיצת הדרך.. ;)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/11/2018 15:11 לינק ישיר 

למה חמש שנים?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/11/2018 02:11 לינק ישיר 

לא סיבה מוגדרת, פשוט בערך לפי מה שהיה עד עכשיו

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/6/2019 14:33 לינק ישיר 
מהילהאלי

אסתרק כתב:
האמת היא, שלא כל כך הבנתי מה כל הכעס עליו. וגם לא הבנתי איך העבד הנורדי (ויקינגי) הגר והליצן שלו, הפך להיות נאמן לאלוקים יותר ממנו, אבל את זה נעזוב.

המדליונים אצלו, הנוסחה לא. דוד סאנפאל המנוח ידע היטב מה שהוא עושה והשמיט מהמחברת שניתנה כמשכון לאחיה של תרצה, אחיה (אני נהנית ממשחק המילים :) ) את הדפים הקשורים לסוד האבקה.

שלוואן מנסה כל הזמן לפענח את הנוסחה ולא מצליח. כשהיא תהיה אצלו הוא ייתן אותה לדיאלידאן? לא התרשמתי שככה, משום מה. הוא לא מאמין באבא שלו, הוא לא ייתן לו כזה כח הרס.
לעומת זאת, לתת את המדליונים כמתת נאמנות לאיסתרק, נשמע לי הגיוני ומתבקש. כך גם הנוסחה תהיה בידיים הנכונות, וגם שלוואן יתקבל בכוזר האמיתית. הוא הרי ממילא לא מצליח לפענח את הנוסחה. עבור מה להמיס אותם, להשמיד ולהרוס בלי תכלית? לא הבנתי את השאיפה הגדולה לכיוון הזה, את ההשפלות שהוא סופג בגלל זה מהעבד שלו, את ייסורי הנפש הנוראיים כאילו הוא עשה משהו רע.

שלוואן משחק דמות כמעט ראשית בספר, אהבתי לקרוא עליו. המהלומות ההדדיות שלו עם אלרון כייפיות ממש, וליאה המתוקה ודיאן הקטנה גרמו לי להנאה. אלעזר, אגב, הרבה פחות שווה ממנו, לידיעת הקוראת ליאה.

אהבתי את המשחק בסוף הספר בין ברכיהו, ידרת, דיוואל בן ליראם וכל מי שחושב שהוא מבין ויודע מה שלוואן עושה באיזור הזה של הגבול. זה היה חכם ויפה מצידה של קינן שלנו.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/10/2020 13:52 לינק ישיר 

היי,
אני משתמשת די חדשה פה:)
נחמד לקרוא את כל ההגיגים שלכם על הסדרה!
לא ממש היה לי כח וזמן לקרוא את הכל אזז עצרתי בעמוד חמש בערך...אשמח לתקצירים-של-התובנות-שהגעתם-אליהם בסופו-של-דבר:))
יש לי מלא מה להעיר ולהוסיף אזז מפאת חוסר המקום והזמן אני רק אגיד משהו, קיטשי וידוע וצפוי אמנם אבללל לא יכולה לוותר, זה מדי בוער:
למה-יקוואל-מת????????
מיההה איך עשית לנו את זה....
להעביר אותו את כל הדרך הארוכה...
עמוס בתובנות.....
עם עבר עשיר של מעשים שראוי להתגאות בהם......
ואז להרוג אותו???????????????????
רצח בלתי נתפס.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > שירה ספרות ופרוזה > ממלכה במבחן > הרהורים בעקבות יוזבד
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 ... 8 9 10 סך הכל 10 דפים.