בית פורומים ממלכה במבחן

החינוך בכוזר

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-29/11/2017 08:18 לינק ישיר 
החינוך בכוזר

עלתה לי אתמול שאלה וחשבתי אולי למישהי כאן תהיה תשובה הגיונית. ועל הדרך מקווה להעיר את הדובים כאן עם פתיחת אשכול חדש.
מהי דרך ההתייחסות לילדים בממלכתנו הנפלאה? זה ששמחים בילדים זה ברור, אבל כל האצילים למיניהם שעסוקים ביותר, האם הם מתנהגים כמו אנשי עסקים רבים בימינו ומביאים אומנת כדי שהילד לא יפריע בחייהם החשובים?
למשל איסתרק בספר מהללאל מתעניין רק בחינוך של יקוואל שעבר כבר את כל הגבולות. אין תזכורת על חינוך של אף ילד חוץ מיקוואל. לא הנסיכים אחיו ולא בנו שלו.
מקווה שהסברתי את עצמי מספיק. יאלה תתעוררו!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/11/2017 11:08 לינק ישיר 

את צודקת גם לי זה קצת הפריע. נדמה שלי שיש אזכור של איסתרק שחושב עם עצמו... על כך שאחיו מתפקדים כראוי ולא מסבים נזקים כמו יקוואל, למרות כל מה שהם עברו והוא הוצרך להתערב רק בשל העובדה שהוא סטה מהדרך. אבל אל תשכחי שמדובר באחיו ולא בילדיו שלו... המלך רעואל היה מאוד מעורה בחינוכם של ילדיו. ולגבי רעואל הקטן...הוא עדיין קטן...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/11/2017 12:10 לינק ישיר 

חוץ מאיסתרק שלעתיד יהיה מלך, גם המלך רעואל לא התערב מידי בחינוך הילדים. למד עם מיכאל ואכל איתם ארוחת ערב. בשום מקום אין איזכור על חינוכה של אונמר, בנימין, ליסיה טור. רק כשאונמר ברחה התערבו פתאום בחינוך שלה. ולפני זה?
חוץ מזה, מה עם כל האצילים האחרים? אין ילדים קטנים לאף אחד? רק בני 17 ומעלה?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/11/2017 07:27 לינק ישיר 

כנראה שזה עקב כי שאר בניו היו יותר מוצלחים. הווה אומר לא היו כל- כך מופרעים, (ויקוואל היה אז 'ילד טוב'- אומר תהילים לאימא שלו, משניות לעילוי נשמתה וכדו').

מנרם בסוף יוזבד תוהה האם לא חינך את בנו כראוי.
איסתרק מהרהר לא פעם למה כשלונו במקרה של יקוואל מעסיק יותר את מחשבותיו מהצלחתם של שאר אחיו.
וכדו' וכדו'

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-30/11/2017 07:53 לינק ישיר 

אז הם לא מחנכים. הם רק מצטערים על זה אחר כך.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/1/2018 19:35 לינק ישיר 

הנסיך_רעוא כתב:
אז הם לא מחנכים. הם רק מצטערים על זה אחר כך.

נשלח מהאנדרואיד שלי

יש משהו באמירה הזו... 
הנקודה של חינוך הילדים בכוזר-הפריעה לי מאז ומתמיד. ולמען האמת-ניראה שהיחיד שבאמת זכה בילדותו למשהו שאמור היה להיות חינוך-הוא מהללאל... ומוזר לחשוב על זה,אבל באמת לא נראה כיאלו האצילים הכוזרים טרודים יותר מדי בחינוך הילדים שלהם...
יכול להיות שמיה באה להראות בזה את העוצמה של אלו שכן מצליחים-ובוחרים,בסופו של דבר,בטוב..

mbc
לשמוע-להתעמק-להתרגש!

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-4/1/2018 16:02 לינק ישיר 

בתכלס' ההורים לא מחנכים
המחנכים מחנכים זה התפקיד שלהם לא?!
ולכל אחד מבני משפחת המלוכה היה מחנך

תוקן על ידי איסתרקוש ב- 04/01/2018 16:02:24

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/1/2018 20:50 לינק ישיר 

מעניין אם זה מה שתחשבי גם בעוד 20 שנה...

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-13/1/2018 18:18 לינק ישיר 

התכוונתי בכוזר..

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/1/2018 17:29 לינק ישיר 

איסתרקוש כתב:
בתכלס' ההורים לא מחנכים
ולכל אחד מבני משפחת המלוכה היה מחנך

תוקן על ידי איסתרקוש ב- 04/01/2018 16:02:24

זה לא נשמע כך

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-6/3/2018 16:42 לינק ישיר 

למה?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/3/2018 19:42 לינק ישיר 

איסתרקוש כתב:

בתכלס' ההורים לא מחנכים

זה נשמע בכללי...
אבל לא משנה...

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-24/6/2018 09:55 לינק ישיר 

החינוך של כל מיני ילדים שהוזכרו פה לא מוזכר בספרים כי הוא פשוט לא הנושא...
אבל באמת נוצר רושם שהחינוך מופקד בידי המחנכים האישיים והאומנות של הנסיכים והנסיכות.
לי נראה שהמלך והמלכה דואגים להיות בקשר צמוד עם המחנכים על מנת להתעדכן או להדריך.
ברור שלמעמד האצולה אין כל כך זמן ולכן הם לא שוהים עם המשפחה והילדים מספיק זמן כדי להיות מחנכים משמעותיים, ולכן נוצר הצורך במחנכים.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-3/7/2018 14:40 לינק ישיר 
)

אוי! כל התגובה נזרקה לפח. חבל! היתה יפה כזו. ארוכה.. אז בקצרה: מקווה להשלים חסרים בלי נדר... קודם כל. איזה אשכול יפה ועל רמה! נהניתי לקרוא את התגובות שלכן, בנות. תודה... אז ככה: רעואל העניש את איסתרק, אחרי הרכיבה שלו שנמשכה מעבר לזמן שתוכנן מראש.. לא זוכרות את הסטירה הצורבת? ונעל אותו בחדר לשעתים, ומה שקרה אח"כ.. אוי וי.. איסתרק מקבל סדרות חינוך גם מטור, אחותו הגדולה (והיא בכתה..) וגם ממיכאל אחיו הקטן. בכללי, הנסיכים הם יתומים, ולכן לא מוזכרת כמעט ענישה וגם הסיבות לחוסר הענישה. דיאלידאן העניש את אונמר ולקח לה את הבובה, וגם חשב באותו הרגע על החינוך הנוקשה של רעואל והוא דגל במכות - בענישה גופנית. יוסף התעצבן על העקשנות של אונמר ותלה את ההתנגות שלה כחוצפה בגלל התרגלות כביכול לענישה קשה מדי. (פתחנו פעם אשכול על הענין! זוכרות? הוא מרתק ממש!) ככלל, במהללאל - בתחילה הוא ספג חינוך רך מהסבתא, אח"כ משה - המאמץ שלו - היכה אותו בחוזקה ובכלל, פעל באלימות כענישה. בארמון - רנה חינכה את אונמר (סוף שאלה בסוף המשפט! ;) ) ואת הנסיכים. כשאיסתרק חזר מהשבי - הוא מקבל פירוט מפורט מהלה לגבי המצב של הנסיכים יחד עם מצב החינוך של יקוואל השובב. הוא גם יושב וחושב עם עצמו לגבי ההתקדמות שלהם (הרי לאחר פטירת אביו, הוא נטל את האחריות על כתפיו כהרגלו הטוב) והוא והלה בכללי דואגים לחינוך של כולם. וכמובן ביוזבד - הרב מינרם הוא מחנך טוב ועדין נפש. מעולה מאין כמוהו! (מענין למה אין כמוהו... אה?...) ואם שמתן לב - בספרים כולם מופיעים המחנכים כמעט בכל מצב ובכל שלב, אחרי התיעצות עם האב / סמכות גדולה (תלוי במי המדובר) איך לנהוג וכיצד.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-4/7/2018 23:54 לינק ישיר 

איזו תגובה נפלאה! ממש סידרת כל דבר במקומו! רק אזכור קטן - טור היא אחות קטנה של איסתרק. השאלה אבל הייתה בעיקר בקשר לאצילים, בעצם התערבות של ההורים בחינוך הוא רק מגיל אחראיות ובמקרי חוסר ברירה? ומה עם חינוך כבר מגיל קטן שכיום זה כבר אפילו גיל 3?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > שירה ספרות ופרוזה > ממלכה במבחן > החינוך בכוזר
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר