בית פורומים ספרים וסופרים

ספר חדש - מפתחות לתלמוד

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-17/7/2018 18:51 לינק ישיר 
ספר חדש - מפתחות לתלמוד

יצירה תורנית ייחודית בעולם הגמרא:

'מפתחות לתלמוד' – יסודות הבנת הגמרא לתלמידים

לראשונה: פרקים סדורים להורים ומורים המדריכים כיצד להפוך את הילד ללומד עצמאי בגמרא

נתקלתם בתלמיד המתקשה בלימודי הגמרא? או אחד מילדיכם שנפשו חשקה בלימוד הגמרא אך אינו מצליח להשיג את דרכיה ואת נפתוליה? הללו חשים תסכול רב, כאילו שערי הגמרא נעולים בפניהם...

הספר 'מפתחות לתלמוד' הוא מהפכה של ממש עבור אותם תלמידים ועבור הוריהם ומוריהם. הוא מעניק בידיהם את המפתחות לעולם הגמרא. בצורה בהירה ושיטתית הוא מבאר מה זאת הגמרא, מדוע היא כה חשובה, מה מטרותיה, מה היא מבררת וכיצד, מדוע כה חשוב להתייגע בהבנתה, איך מתחברים להבנתה, כיצד מסדרים את דבריה, הוא גם מעניק כללים ייחודיים ללימוד שפתה, לזכור את דבריה ולסדרם דבר דבור על אופנו.

הספר כולל בתוכו שני חלקים:

א. מבוא נרחב לתורה שבעל פה, השתלשלותה מאז מעמד מתן תורה, דברי ימי רבותינו התנאים והאמוראים, אופן החיים בתקופות אלו, דרך כתיבת המשנה והגמרא ומטרותיהם, כשמתוך כל אלו מעלה תשובות לשאלות שונות של התלמידים בדבר נחיצות לימוד הגמרא.

ב. הכרת דרכי ונפתולי הגמרא, שפתה, אופן קריאתה, מטבעות הלשון שטבעו רבותינו האמוראים מסדרי הגמרא ומשמעויותיהם, כל אלו, מלוקטים מספרי כללי התלמוד של רבותינו הראשונים והאחרונים, מעלים עצות והדרכות ללימוד הגמרא. כיצד לגרום לתלמיד שיהפוך ללומד בכוחות עצמו תוך הבנה ובשום שכל לברר מקחה של תורה.

'מפתחות לתלמוד' מיועד אפוא בראש ובראשונה להורים ומורים, הוא מעלה להם תובנות והצעות כיצד להפוך את תלמידיהם ללומדים עצמאיים, בד בבד הספר מתאים גם לתלמידים צעירים ומבוגרים, הרוצים לחדד את שמועתם, להכיר היטב את לשונות הגמרא ודרכיה, לסדר את הסוגיות ולזכרם לימים רבים.

 

הספר 'מפתחות לתלמוד' זכה להסכמותיהם הנלהבות של גדולי ישראל מכל העדות והחוגים וכן לעידודם הנמרץ של בכירי אנשי החינוך בציבור החרדי. מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי שליט"א הגיב בהתפעלות ובהתרגשות למראה הספר ואמר שזהו ספר מפואר ומיוחד.

הספר יוצא לאור בתקופת בין הזמנים בו אוגרים כוחות ורעננות לקראת ה'זמן' הבא. הקריאה בו תעניק לכם תוספת חיות, רעננות עם כלים ורעיונות חדשים כיצד להעשיר, לבסס ולקדם את התלמידים בשנת הלימודים הבעל"ט.

את הספר ניתן להשיג בחנויות הספרים המובחרות. הפצה ראשית - ספריית אור החיים.

 
נשלח מהאנדרואיד שלי
דווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-18/7/2018 13:47 לינק ישיר 

פרק מהספר:

http://www.shturem.net/index.php?section=news&id=100277


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-28/2/2019 16:56 לינק ישיר 

https://www.hidabroot.org/article/1122186

כתבה באתר הידברות


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
   
בית > פורומים > שירה ספרות ופרוזה > ספרים וסופרים > ספר חדש - מפתחות לתלמוד
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר