בית פורומים ממלכה במבחן

יוסף נותן טבעת ירקון לאשר

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-18/12/2018 20:04 לינק ישיר 
יוסף נותן טבעת ירקון לאשר

יוסף נותן לאשר את טבעת הירקון

אשר נכנס בחשש מה בשערי ארמונו של יוסף מלכו. בעצבנות מה הוא תהה האם הוא יענש בגלל שאביו היה אחד הראשונים שעזרו לחברו לשעבר - איסתרק. אמנם הוא האמין שהמלך לא יעשה כזה עיוות בדין, אך הוא עדיין חשש.

הוא העביר את מבטו בחשש מהול בסקרנות על החדרים שדלתותיהם היו פתוחות, הוא אמנם הכיר באופן כללי את המקום כי היה אחד מחבריו ומבני פמליתו של שלוואן, אך זה היה רק ב'כללי'.

חייל הפנה אותו בעדינות למסדרון אחר שהסתעף מהמסדרון בו עמד, ומשם עד לחדר עבודתו של המלך יוסף הדרך הייתה קצרה, הם פנו לעבר מדרגות, עלו לקומה שניה, ונכנסו דרך 'חדר המתנה' ישר לעבר החדר. שני שומרים שעמדו בצדדים לא עיכבו אותם, לתמיהת אשר, וחששו פחת.

החייל נכנס עימו לחדר, קד קידה ויצא החוצה. אשר לעומת זאת בהה באויר מלא מחשבות. לפתע קולו של המלך העיר אותו "כשרואים בדרך כלל מלך, קדים בפניו. הלא כן?! או שאולי איני המלך כי אם בוגד?..."

אשר קפץ כנשוך נחש והחל להתגמגם "כ...כן, וד...דאי, ..."

המלך הביט בו בנעימות התעלם מגימגומיו ואמר "כידוע לך, יותר נכון לומר לכולנו, איסתרק כבש בעזותו, למרות החלטת הוועדה, את המלוכה. אני זקוק כעת למרגל נאמן, שיואיל בשבילי לביים שהוא עובר ל'צד השני'. מישהו שיאמינו לו. כמובן שזה נפל עליך. אתה נאמן לי, אתה 'חבר' של איסתרק ובן של אבא שלך, שבגד בי באופן מחפיר. האם תואיל לקבל עליך את המשימה??? אני פונה אליך מכיוון שאני יודע שיש לך ראש על הכתפיים, כבר בפעם הראשונה שראיתי אותך ידעתי זאת." יוסף חייך בנחמדות לעבר אשר.

אשר נאנח אנחת רווחה, ואמר בהחלטיות "ודאי שאני מקבל על עצמי את המשימה. כל מוחי נתון במחשבות איך לעזור למלכי. כעת כשיש לי את ההזדמנות, האם אחמיצנה?! ברור שלא!" פניו שבו וקיבלו סבר פנים חתום.

יוסף חייך "ידעתי, הלא אמרתי לך שיש לך ראש בין שני הכתפיים?! כעת לך להתארגן, דבר עם מזכירי שיפרט קצת יותר מאחר ואני עסוק למעלה מראשי בדברים, וכאשר תסיים להתארגן בוא אלי." הדברים האחרונים אמרו בטון מצווה.

אשר התארגן, למד איך לעשות את מעשיו בחשאיות, לשלוח יונות בסתר למלך יוסף ובהם חומר הריגול, וכעבור שבועיים הוא ניגש לעבר חדרו של המלך, כעת השומרים לא נתנו לו להכנס מיד, אלא בדקו בו לפני כן שאינו נושא נשק, ורק לאחר שקיבלו אישור מהמלך יוסף, אשר נכנס.

הפעם אשר לא חזר על תעותו, וכאשר נכנס קד עמוקות ולאחר שקיבל  אישור מיוסף התרומם, והודיע צרוד מהתרגשות "הריני מוכן ומזומן" הודיע נרגשות.

המלך חייך חיוך כובש ואמר "אשר, הקשב. אתה אחד מבין אנשי הנאמנים לי ביותר. אנא, קבל נא מתנה צנועה זו." ובאומרו כן הוציא מתחת למגירת השולחן אבן ירקון מדהימה משובצת בתוך טבעת.

נשימתו של אשר נעתקה, הנה הוא זוכה לשמוע דברים כאלו אשר לא רבים שומעים, לא מאנשים רגילים, ובוודאי שלא מהמלך. המלך כמו שם לב לרגשותיו חיכה בסבלנות, עד שאשר שרעד מהתרגשות הצליח להכניס לכיסו את האבן.

"כעת. בוודאי תשמח לשמוע כי מרכבה כבר ממתינה לך בחוץ. ואתה כבר יכול לגשת לפעולה שלך מיד." אשר אמנם הצטער שלא נפרד כראוי מחבריו, אך כלפי חוץ לא הראה את רגשותיו. הוא ידע שאצל יוסף כל טעות, אף הקטנה ביותר עולה ביוקר.

כעבור חודש קשר היונות מאשר החל.

מקווה שלא קצר מדי או דימיוני או כגון זה

דווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > שירה ספרות ופרוזה > ממלכה במבחן > יוסף נותן טבעת ירקון לאשר
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר