בית פורומים בחדרי חרדים עיתונות ותקשורת

יואב יצחק לא אשוב לכתוב במעריב תחת דנקנר

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-5/7/2004 08:31 לינק ישיר 
יואב יצחק לא אשוב לכתוב במעריב תחת דנקנר

יואב יצחק: לא אשוב לכתוב ב"מעריב" תחת דנקנר

חילוקי דעות ב"מעריב" על עבודתו העיתונאית של יצחק, שפירסם בשבוע שעבר ידיעה שגויה על פרשת האי היווני, הושעה למשך חודש ואתמול התפטר

דנקנר: "יצחק עיתונאי מצוין"

העיתונאי יואב יצחק, שהושעה בשבוע שעבר מכתיבה בעיתון "מעריב", הודיע אתמול כי לא ישוב לעיתון כל עוד אמנון דנקנר עורך אותו. יצחק פירסם ביום רביעי ידיעה שגויה בעניין תיק "האי היווני" והשופטת עדנה ארבל. למחרת, כשנודע כי הידיעה שגויה, החליט דנקנר להשעותו למשך חודש. בנוסף, פירסם העיתון הודעת תיקון חריגה בגודלה ובהיקפה, שלא היתה חתומה על ידי יצחק ופורסמה בניגוד להסכמתו.

יצחק לא נותר חייב: בצעד לא שגרתי הוא החליט לא לקבל את החלטתו של העורך, והודיע על פרישתו מהעיתון. בנוסף, קרא להשעייתו של דנקנר. "ההתנהגות של דנקנר היסטרית", אמר אתמול יצחק, "ואינה לכבוד העיתון או לכבוד הקוראים. מי שצריך להסיק מסקנות זה המו"ל עצמו".

הידיעה שפירסם יצחק המשיכה את הקו שמוביל העיתון נגד פרקליטות המדינה, שארבל עמדה בראשה עד לאחרונה. בידיעה, שעוררה סערה בעולם התקשורת, המשפט והפוליטיקה, טען יצחק כי שר המשפטים יוסף לפיד, השופטת ארבל, יו"ר סיעת הליכוד בכנסת ח"כ גדעון סער, והעיתונאית שלי יחימוביץ', קיימו

יצחק: "להשעות את דנקנר"

פגישה חשאית שבה דנו בתגובה הראויה להאשמות שהטיח בארבל היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, כשהודיע על החלטתו לסגור את תיק "האי היווני" נגד ראש הממשלה. מהידיעה עלה כי לפיד קיים שיחת תדרוך נגד מזוז וכי גורמים פוליטיים ותקשורתיים פעלו בתיאום כדי להגן על ארבל. שלוש עובדות בלתי מדויקות שהופיעו בידיעה הביאו את "מעריב" להתנצלות המקיפה: הפגישה לא היתה חשאית, היא התקיימה כמפגש חברתי שבו השתתפו גם בני זוג, והיא אירעה עוד לפני שמזוז פירסם את החלטתו.

למחרת יצאו לפיד וסער במתקפה תקשורתית רחבה נגד יצחק ו"מעריב" ברדיו ובטלוויזיה ודרשו התנצלות מיידית. ב"מעריב" הסכימו להתנצל ברגע שהבינו את גודל הטעות והנזק שייגרם לעיתון.

שרשרת האירועים חושפת מחלוקת המתקיימת בתוך "מעריב" זה חודשים ארוכים לגבי עבודתו העיתונאית של יצחק. מה שנראה עד עתה כקואליציה אחידה ומגובשת נגד הפרקליטות - שהתקיימה בין המו"ל, העורך הראשי שגיבה ותרם מאמרי דעה (לצד אחרים, כגון בן דרור ימיני, עורך מדור הדעות, ועו"ד יחיאל גוטמן) ויצחק שהביא את הסיפורים - נסדק. כמה עורכים בכירים השמיעו בישיבות מערכת ביקורת על עבודתו של יצחק. הביקורת נגעה הן לשאלה העקרונית אם ראוי ש"מעריב" יוביל קמפיין מובהק ותוקפני נגד פרקליטות המדינה והן לשאלה הספציפית על איכות עבודתו של יצחק; אחד העורכים טען שעבודתו "סובלת מלהיטות יתר" ו"דורשת עבודת עריכה מתקדמת".

בין השאר, רון לשם, ששימש ראש מערכת החדשות עד לאחרונה, סירב לקבל אחריות על שתי ידיעות של יצחק שפורסמו בעבר, ומאז שורר נתק בין השניים. גם ראש מערכת החדשות הנוכחי, חיליק שריר, מחזיק בדעה דומה לגבי יצחק, אך זו מתונה וזהירה יותר. עם תומכיו של יצחק נמנים דנקנר וכן סגן העורך, אבי בטלהיים. כך, למשל, דנקנר חזר אתמול והדגיש בראיון בגלי צה"ל כי למרות החלטת ההשעיה, "יצחק הוא עיתונאי מצוין ורב הישגים".

בתגובה לביקורת עליו ב"מעריב" אמר אתמול יצחק: "מי שעוקב אחרי העבודה העיתונאית שלי, יודע שאני נוהג לטפל בנושאים רבים ומגוונים באופן יסודי ואני מקדיש לזה זמן רב. אני נאבק, מתמיד, מתעקש ונאבק גם כשמנסים להשתיק אותי. כך אני עושה גם עכשיו בעניין ארבל. בכל המאבקים שניהלתי - בשורה התחתונה - אנשים זכו ברבות הימים לדעת שצדקתי, גם אם חלפו שנים".

המו"ל, עופר נמרודי (המשמש גם כמנכ"ל העיתון), מסר בתגובה: "מדובר באירוע מצער שגורם לי כאב לב. יואב יצחק הוא עיתונאי עתיר הישגים וזכויות, אבל דווקא עיתונאי בדרג שלו חייב בדין וחשבון כשנופלת טעות. עורך 'מעריב' החליט להשעותו לחודש, החלטה שהיא קשה מחד גיסא אך מידתית מאידך גיסא. אני מקווה שכשיצטנן מכעסו וכאבו, הוא יחזור לכתוב ב'מעריב'".

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/8/2004 19:38 לינק ישיר 

יואב יצחק, לא פוחד מאף אחד...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/11/2004 09:22 לינק ישיר 

למה באמת הוא חזר בסוף?????

כי באמת אין כל עצב בעולם
למי שמכיר את אור האורות של האמת
http://www.a7.org/data/songs/2002/11/06/Ein-Kol-Etzev.asx

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים עיתונות ותקשורת > יואב יצחק לא אשוב לכתוב במעריב תחת דנקנר
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר