בית פורומים מחקר חדש קובע

שוב: אין קשר בין אוטיזם לחיסוני הילדים

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-12/9/2004 11:43 לינק ישיר 
שוב: אין קשר בין אוטיזם לחיסוני הילדים

בדיקת נתוניהם של אלפי ילדים בריטיים הוכיחה שוב כי אין קשר ישיר בין החיסון המשולש הניתן בגיל שנה, לבין אוטיזם. החוקרים: החיסון בטוח והביא לירידה ניכרת בתחלואה ותמותה
מוטי גל | 12.9.04בסוף השבוע האחרון פורסם מחקר נוסף, שאולי ירגיע סופית את ההורים החוששים: לדברי עורכי המחקר מהמרכז למחלות טרופיות והיגיינה שבלונדון, אין כל קשר בין חיסון MMR הניתן בגיל שנה לילדים, לבין סיכון מוגבר לאוטיזם. ההצהרה פורסמה בגליון האחרון של כתב העת הרפואי The Lancet.מידי שנה ניתן החיסון המשולש (MMR ) כנגד מחלות האדמת, החזרת והחצבת ל-120 אלף ילדים בישראל, בגיל שנה ושוב בכיתה א'. היתרון המרכזי שבחיסון הוא במניעת מחלת החצבת , שיכולה לגרום לסיבוכים רציניים כמו דלקת מוח קשה ואפילו מוות.פרסומים קודמים טענו כי חומר השימור "תימרוסאל", המכיל כספית , שהוכנס בעבר לחיסונים, הוא הגורם לאוטיזם, הפרעות קשב והיפראקטיביות ומחלות אחרות במערכת העצבים. החשש מכספית נולד לאחר שילדים ביפן נחשפו לכמויות גבוהות של החומר ולקו בהפרעות התפתחויות.החששות החלו בשנת 1998, אז חיברו 13 חוקרים מסמך אשר קבע כי החיסון המשולש MMR כנגד חצבת, חזרת ואדמת עלול לגרום לאוטיזם. המסמך עורר בהלה רבה בקרב הורים, אשר נמנעו ממתן החיסון לילדיהם. מוקדם יותר השנה, קבעו עשרה מתוכם כי המחקר היה קטן ולא משמעותי מדעית, וכי אין עדיין קשר בין החיסון להפרעת האוטיסטיות.ההצהרה החדשה של החוקרים הבריטיים מסוף השבוע, מסתמכת על בדיקת נתוניהם של 1,294 ילדים שאובחנו כאוטיסטים, בהשוואה ל-4,469 ילדים בריאים. מתוצאות המחקר עולה כי 78 אחוז מהילדים האוטיסטים חוסנו, בהשוואה ל-82 אחוז מהילדים הבריאים. לדברי החוקרים, פער זה של 4 אחוזים אינו משמעותי מדעית, ולכן אין קשר ישיר בין החיסונים לבין אוטיזם.


לדברי החוקרים, המחקרים שפורסמו לאחרונה ושוללים קשר בין החיסונים לבין אוטיזם, מעלים שוב את הצורך במחקרים שיבדקו מהו המקור האמיתי לאוטיזם. לדבריהם, ארגון הבריאות העולמי מצא כי חיסוני MMR הם בטוחים לחלוטין, והביאו להפחתה משמעותית בתחלואה ותמותת ילדים ברחבי העולם.
___________________________________________________
מחקר מוכיח: אין קשר בין חיסון ילדים לאוטיזם[סמודגשמחקר רחב היקף שכלל 140 אלף ילדים אמריקאים קבע כי על אף חששם של מיליוני הורים ברחבי העולם - לא קיים קשר ישיר בין חיסוני ילדים לבין אוטיזם. מומחים: הסיפורים באינטרנט מטעים את ההורים. מידי שנה ניתנים כ-120 אלף חיסוני ילדים בישראל
מוטי גל | 4.11.04חששם של מיליוני הורים ברחבי העולם מהחיסון המשולש הניתן לתינוקות הוא מיותר, כך קובעים השבוע חוקרים, המפרסמים מחקר רחב היקף חדש שכלל יותר מ- 140 אלף ילדים שקובע: אין קשר ישיר בין החיסון לאוטיזם או להפרעות קשב. המחקר פורסם בגליון החדש של כתב העת Pediatrics .מידי שנה ניתן החיסון המשולש (MMR) כנגד מחלות האדמת, החזרת והחצבת ל-120 אלף ילדים בישראל, בגיל שנה ושוב בכיתה א'. היתרון המרכזי שבחיסון מודעה


הוא במניעת מחלת החצבת, שיכולה לגרום לסיבוכים רציניים כמו דלקת מוח קשה ואפילו מוות.


פרסומים קודמים טענו כי חומר השימור "תימרוסאל", המכיל כספית, שהוכנס בעבר לחיסונים, הוא הגורם לאוטיזם, הפרעות קשב והיפראקטיביות ומחלות אחרות במערכת העצבים. החשש מכספית נולד לאחר שילדים ביפן נחשפו לכמויות גבוהות של החומר ולקו בהפרעות התפתחויות. אלא שמהמחקר החדש שנערך בחסות המרכז לבקרת מחלות בארה"ב לא מצא כל קשר ישיר בין החיסונים המכילים כספית, לבין אוטיזם או הפרעות קשב.


"הורים חוששים מאוטיזם כל הזמן וזו שאלה שכל הורה שואל לפני החיסון", אומרת ד"ר לידיה גביס, מומחית בכירה לנוירולוגיית ילדים מהמרכז הרפואי שיבא בתל השומר, "ואנו חוזרים ואומרים שאין אף מחקר שמראה את הקשר. למרות זאת, יש מידע רב באינטרנט שהורים נתקלים בו, של סיפורים של הורים אחרים שקושרים את האוטיזם של ילדיהם לחיסון".


גביס מסבירה כי בעבר הוכנס התימרוסאל לחיסונים, אולם גם אז המחקרים הצביעו על פחות מקרי אוטיזם. הקשר הנוסף לאוטיזם נוצר בשל העובדה שרוב סימני האוטיזם מתגלים בסביבות גיל שנה וחצי, סמוך לזמן מתן החיסון הראשון. "עם זאת, בהסתכלות זהירה ניתן לאבחן אוטיזם עוד לפני גיל שנה, לפני שהחיסון בכלל ניתן".


"החיסון המשולש הוריד את התחלואה במאות אחוזים", אומר ל-ynet פרופ' שי אשכנזי, מנהל מחלקת ילדים ומומחה למחלות זיהומיות במרכז שניידר לרפואת ילדים, "את החיסונים נותנים למיליוני ילדים בעולם כל שנה וחלק מהם יפתחו בהמשך אוטיזם, סוכרת, חלק יפלו מהמיטה וחלק יתחצפו להורים. אפשר להאשים את החיסון בכל דבר".

דווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-17/2/2013 17:17 לינק ישיר 
בסוף השבוע האחרון פורסם מחקר נוסף

בסוף השבוע האחרון פורסם מחקר נוסף, שאולי ירגיע סופית את ההורים החוששיםpasting לעשות חיסונים לילדים ולדברי עורכי המחקר מהמרכז למחלות טרופיות והיגיינה שבלונדון, אין כל קשר בין חיסון MMR הניתן בגיל שנה לילדים, לבין סיכון מוגבר לאוטיזם. ההצהרה פורסמה בגליון האחרון של כתב העת הרפואי The Lancet. 

תוקן על ידי sharona44 ב- 17/02/2013 17:21:20
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > אחר > מחקר חדש קובע > שוב: אין קשר בין אוטיזם לחיסוני הילדים
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר