בית פורומים בחדרי חרדים

לחסום את כל הניקים הרכילותיים ומהר

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-26/10/2004 03:16 לינק ישיר 
לחסום את כל הניקים הרכילותיים ומהר

נמאס מהם.

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/10/2004 11:39 לינק ישיר 

האשכול הזה *סגור*.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/10/2004 11:38 לינק ישיר 

לא נמחק כאן אף ניק בגלל חשבון אישי כזה או אחר.

באותה מידה גם לא תמחק הודעה זו.

שקרים תלך לשקר במקום אחר. לא על הגב שלי.

באם לא אקבל רשימה של אנשים שנחסמו "על דברים פעוטים או בגלל חשבונות אישיים" אל *התיבה האישית* שלי - לא תוכל להמשיך לכתוב כאן.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/10/2004 11:31 לינק ישיר 

זו ההוכחה הראשונה בסדרה.

תאשר מחדש את כל החסומים שמחקת בגלל חשבונות כאלה ואחרים, ותקבל את אחד האשכולות העשירים בתגובות.

נראה אותך לא ממהר למחוק תגובות שלא בדיוק מוצאות חן בעיניך, ובפרט את התגובה הזו.

מחיקתה של התגובה היא ההוכחה הטובה ביותר לדברי.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/10/2004 11:24 לינק ישיר 

אבידר,

באם לא תיתן בתוך שלוש שעות הוכחה להאשמה המופרכת כי "יש כאן הטסות לא מעטות, על דברים פעוטים או בגלל חשבונות אישיים" -

לא תוכל להמשיך לכתוב כאן.

את הסדר פה נתחיל איתך.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/10/2004 11:18 לינק ישיר 

קשה להטיסם אל מחוץ לגבולות השטייטל?
תרשה לי לחלוק על דבריך.
יש כאן הטסות לא מעטות, על דברים פעוטים או בגלל חשבונות אישיים.
השיקול הוא לקוי. אין לי מושג מיהו הקברניט של מטוס אבל הוא יודע להטיס, רק לא תמיד המוטסים הם אלה שהיו אמורים לטוס.

ניתן לקבל ניקים חדשים, ולהיות עם אצבע על הדופק.

מי אומר שלנהל פורום כזה לא נדרש זמן רב? זה לא קל. ואולי המעמסה על כתפי המנהלים גדולה עליהם.
כדאי לשקול צרוף כח עזר נוסף.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/10/2004 10:57 לינק ישיר 

בתור בקר בעבר במגדל הפיקוח של הפורום, יש קושי למנוע נחיתת ניקים לא מתאימים ואח"כ עוד יותר קשה להטיסם אל מחוץ לגבולות השטייטל. אומנם בגיבוש של כל הבקרים - ניתן לשפר בהרבה את המצב.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/10/2004 10:53 לינק ישיר 

ברור שיש כאן משהו שאין במקומות אחרים.

צריך להחזיר את הפורום לימים הטובים שלו. וכמו שזיסער אמר, להטיס מכאן ומהר את כל הניקים הרכלניים/משמיצים/פרובקטורים וכו'.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/10/2004 10:49 לינק ישיר 

OK,
ז"א שיש משהו שיש כאן שאין במקומות אחרים - אבל לעתיתם הוא מוגזם.

חזרנו אם כן לשאלת הגבולות.

השייח,

לדעתי יותר מתאים לומר, שהפרשנות הנוכחית הניתנת לחוקה יוצרת פרצות רחבות מדי... לכך אני מסכים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/10/2004 10:32 לינק ישיר 

אני מניח שאתם לא מתנגדים לרכילות (זה כל הפורום) אלא לשקרים
שאלה תמימה -איך יודעים מה רכילות ומה שקר? הוא יודע ככה אתה יודע אחרת. תוכיח שהוא משקר.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/10/2004 10:27 לינק ישיר 

זיסער צודק.

אבל לפני זה:

"אין עונשים אלא אם כן מזהירים"

אולי לרענן את נושא מניעת לשון הרע ורכילוט זולה כאן בפורום.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/10/2004 10:24 לינק ישיר 

מרכא היקר,

כל הבעיה שההמנהלים לא שומרים על החוקה.
כל הבעיות היו נמנעות אם החוקה היתה נשמרת.
כל רגע שאותו ניק רכילותי חי וקיים כאן עד כדי כך
שעוד צריך לפתוח אשכול מחאה, זה פשלה.
מה לא מובן מאליו שצריך לחסום ניק שכל מטרתו
זה להשמיץ אדם/חוד מסוים או להדליק כאן אש כרמוז בשמו?
גם לפתיחות יש גבולות. עובדה שלפעמים הנהלה נקטה ביד קשה מדי נגד אנשים שדיברו סרה נגדה וחסמה אותם.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/10/2004 10:12 לינק ישיר 

גם אני מצטרף להנ"ל. ובכלל חשוב לעצור את תופעת "ניק לעניין אחד".
יש פה ניקים שנטפלו לאדם אחד ומתיישבים עליו בכל פעם.
הדוגמאות הבולטות הן הניקים נגד הרבצ"ר והניק החדש נגד הרב מצגר. אין לי שום דבר בעד או נגד האישים הנ"ל, אלא שניקים שכל מטרתם הינה להתעלל באישיות מסויימת, לא נראה לי שמוסיפים לשמו ולרמתו של הפורום.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/10/2004 09:53 לינק ישיר 

בןציון,
"עם עיקש תתעקש" - התכוונת ודאי "עם עקש תתפל."

באשר לנושא האשכול,

טרם מצאתי הדרך ליצור אוכלוסיית כותבים שיהיה להם נעים לכתוב יחדיו ולא יהיו חשופים לקלי דעת, גסי רוח, חוצפנים, שקרנים, רמאים, חולי נפש ועוד מרעין בישין המקלקלים את השורה ומוציאים את החשק לכתוב.

היו נסיונות ליצור מסגרות אחרות - אלה שהייתי שותף להם לא צלחו בגלל מיעוט המשתתפים.

בעיית הכתיבה הלא נעימה יש בה ענינים הלכתיים ויש בה עניינים של טעם וריח.

המצב בפורום משקף נאמנה את המצב בחברה. בהסרת המסכות, בשיחות אישיות, בהתנהגות שאינה לאור הזרקורים - כך נראים האנשים, זהו שיחם וזהו סגנונם.

הווירטואליות מסירה חסמים ומעמידה אותנו מול הראי - לגבי עצמנו, לגבי חברינו ולגבי חברתנו.

כיצד יש לנהוג כשלבית הכנסת הצטרף מתפלל חדש רעשן, סכסכן, מתוסכל שתוך תקופה קצרה גורם מהומות ואווירה לא נעימה ?

אישית - אין לי פיתרון אלא להחליף בית כנסת. אחרים יחשבו שיש לדבר אתו, לנסות לשכנע, להזמינו לדין תורה וכד' - יתכן שזה יועיל ויתכן שלא. יתכן שאחרי תקופה הוא יעזוב מעצמו ויעבור למקום אחר.

הפורום כמוהו כקהל שיש לו עסקנים, גבאים מנהלים ושליחי ציבור.

לדעתי לו היתה ההנהלה מתכנסת פנים אל פנים, מקבלת החלטות באשר לסגנון שיש לעוקרו, ומחליטה על דרכים מעשיות ליישום ההחלטות - היה משתנה הרבה.

אין לבוא בטענות לאיש - כי הכל בהתנדבות וע"ח הזמן הפרטי.

אחת הדרכים לנסות ולהתמודד היא זיהוי של הכותבים בפני ההנהלה טרם קבלת אישור כתיבה.

לדעתי, מהלך כזה יצמצם את הכתיבה המלוכלכת במידה עצומה, עם שיביא לכך שכמה חששנים ימנעו מכתיבה בשל כך.

אם עניין הזיהוי יהיה רק מכאן ולהבא, וכלפי מי שיש צורך לרסן את צורת התבטאותם - יתכן שניוותר עם טובי הכותבים של פעם ועם חדשים פחות מתלהמים ורכלנים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/10/2004 09:14 לינק ישיר 

לא הייתי כאן בראשית ימי הפורום, ולכן אינני יודע מה היה בו.
הקושי הוא בהגדרת "רכילות".
מי שסבור, שכל ביקורת או האשמה נקראת רכילות, מעוניין בעצם בחדשות "סטריליות". כולם טובים, כולם אהובים, וכולם עושים באהבה.
לדעתי, העיקרון צריך להיות הגינות. לדווח ביושר, ללא גוזמאות, ולבקר בצורה עניינית.
רבים מעוניינים, בהימנעות משיוך כוונות נסתרות, לכל פעולה ציבורית שהיא. אולם זוהי היתממות, שכן כל מי שמכיר מעט את הנפשות הפועלות, יודע עד כמה המניעים האמיתיים, חבויים מתחת לפני השטח.
לא מעט מפלגות הבטיחו לבוחריהם "פוליטיקה הגונה". ללא שחיתויות וללא פרוטקציות וניגוד אינטרסים. כולן, לא קיימו את הבטחתם לבוחר. לא מפני שלא התכוונו ברצינות, אלא מפני שלבסוף נוכחו שזהו לב ליבה של הפוליטיקה. ההבטחה, כמוה כהבטחת "פוליטיקה ללא פוליטיקה".
הישר אמור להכיר גם הוא את הרמאויות כמו שאמר הכתוב "עם עיקש תתעקש" וכך אמרו חז"ל על יעקב שאמר "אם רמאי הוא, אחיו אני ברמאות".
הדרישה צריכה להיות, שהכותבים לא יכוונו להטלת רפש, אלא לתועלת. גם מבחינת ההלכה, יש משמעות רבה ביותר לכוונת האומר, על מנת להחשיב את הדברים, כלשה"ר ורכילות לתועלת.
כמדומני, שבאגרות החזו"א כתב, שידיעת מידותיהם של גדולי הדור הן הן גופי תורה. למיעוט הבנתי, הדברים אמורים לטוב ולמוטב.

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/10/2004 09:12 לינק ישיר 

Nימוני, כדרכך כל מילה פנינה.

המלצתך שלא להתיחס לאשכולות שכאלה, אינה עומדת תמיד במבחן המציאות, בגלל האמוציות הרבות והטעונות, הקשורות לנושאים הנידונים.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > לחסום את כל הניקים הרכילותיים ומהר
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.