בית פורומים בחדרי חרדים

צה"ל: כללי צניעות חדשים

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-14/3/2005 10:48 לינק ישיר 
צה"ל: כללי צניעות חדשים

שורת הנחיות חדשות להקפדה על צניעות תוך כדי השירות הצבאי, התקבלו בימים אלה על ידי הרמטכ"ל. בראש הועדה שהמליצה: הרב אבי רונצקי. יישום ההנחיות יוצא לדרך.
בעקבות ריבוי התלונות של חיילים דתיים אודות תנאי שירותם הצבאי המחייב קשר ולעיתים אף מגע עם חיילות בניגוד לצו ההילכתי הוקמה וועדה שתבחן את מצוקת החיילים הדתיים ומתן פתרונות.

בראש הוועדה הוצב הרב אבי רונצקי, ראש המכינה חיצים שבאיתמר, סגן אלוף במיל. בדרגתו. בפני הרב רונצקי הוצגו מסקנות בעקבות סידרת ביקורים שבוצעו על ידי קצינים בכירים בבסיסי צה"ל. בסיורים אלה נבנו הטענות אודות אופן התנהלות שיעורי כושר על ידי מדריכות שאינן מקפידות על גדרי הצניעות ומקשות בכך על חיילים דתיים לבצע את המוטל עליהם. נבדק גם אופן השירות המשותף של בנים ובנות במשימות שמירה וסיור. כמו כן נבדקו גדרי המגורים בין מתחמי בנים לבנות בצה"ל וסוגיות נוספות. בין השאר התגלו מכשולים כחדרי מקלחות משותפים בהם נעשה השימוש תוך סידור שעות שימוש לחיילים ולחיילות.

על פי דיווח בעיתון 'מעריב' הגישה הוועדה, מעין מינהלת, בראשותו של הרב רונצקי את מסקנותיה והמלצותיה בפני הרמטכ"ל. בין ההוראות החדשות נקבע כי מדריכות כושר תצויידנה בביגוד הולם וצנוע, חייל שיבקש לא יחוייב להישאר בחדר סגור עם חיילת ולעבור על איסור 'ייחוד', לא ישמרו חייל וחיילת יחד, חיילים יוכלו לסרב להשתתף בשיעורים המחייבים מגע גופני עם חיילות. כמו כן נקבע כי מגורי חיילים וחיילות יורחקו ולא יהיו באותו בניין, למעט מקרים בהם הדבר בלתי אפשרי, אז תינתן אפשרות למקם את הבנות בקומה נפרדת.

באשר למקרים בהם נעשה שימוש באותם חדרי מקלחות לחיילים ולחיילות, היקצה צה"ל סכומי כסף להקמת מתקנים נוספים.

http://www.a7.org/news.php?id=106127דווח על תוכן פוגעני

מנותק
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > צה"ל: כללי צניעות חדשים
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר