בית פורומים עצור כאן חושבים

למה אני לא אעמוד דום מחר !

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-3/5/2005 16:53 לינק ישיר 
למה אני לא אעמוד דום מחר !

* לא כי אני חרדית או חרדלית או מה שתבחרו להגדיר כזהות דתית כל שהיא

* לא כי אני מנסה להלך אימים על שילטון הדמוקטיה הניבחר

* לא כי אני לא מזדהה עם זיכרון השואה או הגבורה

* לא כי אני מנסה לזלזל במנהגי מדינה או שילטון

* כי עמידה בת שתי דקות בדומיה מבזה את המתים על קידוש השם .חוסר התנועה במתיחת הגוף מזכירה שיעור התעמלות כפוי מאשר יחס אישי לקדושי השואה וזיכרם .

* כי אני מעדיפה לזכור את כל מתי וקדושי האומה לאורך כל השנים ללא אפליה בין קדושי השואה לבין נירצחי מרד בר כוכבא.

* כי הזיכרון הקולקטיבי שלי מכיל אלפי שנות הסטוריה על קידוש השם והערכים ,וקדושי השואה הינם עוד חוליה במלחמת הזהויות היהודית לדורותיה.

* כי הזמנים והימים שבהם אני זוכרת את מתי העם וקורבנותיו אינם מסתכמים אצלי בדקותיים של קיפאון שרירים כפוי.אני נוהגת לפרוס את זיכרון אחי ואחיותי הי"ד לאורך מעגל השנה ברצף מתמיד של אמירה ותפילה וצדקה, בהם פעיל הלב שלי ושרירי הפה אומרים תפילה זכה .

* כי מאות אלפי תלמידי בית הספר שיקראו לעמוד דקה דומיה יגחכו כמו בכל שנה ולא יצליחו לכבוש את הצחוק שמשתחרר דוקא שצריך לעמוד דום. והמנהלת שושנה תביט בהם במבט מזרה אימים .המבט ששמור למנהלות של דקה דומיה לזכרון קדושי העם .

* כי כשיהודי זוכר עוולות גויים הוא זועק מרה ,בוכה ,מתפלל ,לומד ,מקים מצבות ,משפץ בתי כנסת ,מקים אירגוני חסד ,ומלווה קשישים ניצולים לקופת החולים ללא תשלום אלא רק בשביל החסד.

והדומיה -שמורה לאלו החושבים שדקה של קיפאון חושים תוביל לשינוי פני ההסטוריה הבוגדנית .

דווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-3/5/2005 17:03 לינק ישיר 

אחלה טיעונים.מסכים עם כל מילה.ועומד דום.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/5/2005 17:04 לינק ישיר 

התבהרות,

יש הרבה אמת בדבריך, ובכ"ז קשה לי שלא למצוא את הדמיון בינם לבין טענות שאני שומעת מחברים וחברות חילוניים לגבי הצום ביום הכיפורים - "אני מבקשת סליחה כל השנה", "מה הקשר בין צום לבין כפרה" וכו' .

אגב,
אני מקוה שאף אחת לא תעמוד דום מחר, מכיוון שיום הזכרון לשואה יחול רק ביום חמישי.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/5/2005 17:12 לינק ישיר 

מן הראוי לברר פעם, ואולי הפורום הזה הוא המקום הראוי, מה מקומן של החלטות שהתקבלו על דעת רוב הקהל בתוך המסגרת ההלכתית. אם הציבור היהודי בארץ החליט לכבד כך את זכר הנופלים, אין מן הנמנע שההחלטה הזו תחייב גם את החרדים, אלא אם כן נאמר שמדובר ממש בדרכי עכו"ם.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/5/2005 17:14 לינק ישיר 

אכן ראוי .

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-3/5/2005 17:14 לינק ישיר 

יש משהוא במה שאת אומרת

אבל כל זה רק בפרטי, ברחוב יש לעמוד כדי לא לעורר מהומות.

גם אני חשבתי על זה פעם אבל החלטתי לעמוד גם כשאני לבד,
כי אני מעדיף לטעות עם כל עם ישראל מאשר להיות "צודק" לבד.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/5/2005 17:16 לינק ישיר 

קראתי, קראתי, ולא הבנתי עדיין למה.

* כי עמידה בת שתי דקות בדומיה מבזה את המתים על קידוש השם .חוסר התנועה במתיחת הגוף מזכירה שיעור התעמלות כפוי מאשר יחס אישי לקדושי השואה וזיכרם .
- האם עמידה בחוסר תנועה ורגלים צמודות בתפילת שמונה עשרה (להבדיל) מזכירה לך שעור התעמלות? האם היא מבזה את התפילה?

* כי אני מעדיפה לזכור את כל מתי וקדושי האומה לאורך כל השנים ללא אפליה בין קדושי השואה לבין נירצחי מרד בר כוכבא.
- ומי מפריע לך?

* כי הזיכרון הקולקטיבי שלי מכיל אלפי שנות הסטוריה על קידוש השם והערכים ,וקדושי השואה הינם עוד חוליה במלחמת הזהויות היהודית לדורותיה.
- אז בגלל זה לא צריך לעמוד לזכרם?

* כי הזמנים והימים שבהם אני זוכרת את מתי העם וקורבנותיו אינם מסתכמים אצלי בדקותיים של קיפאון שרירים כפוי.אני נוהגת לפרוס את זיכרון אחי ואחיותי הי"ד לאורך מעגל השנה ברצף מתמיד של אמירה ותפילה וצדקה, בהם פעיל הלב שלי ושרירי הפה אומרים תפילה זכה .
- יישר כח. למה זה מונע ממך לעמוד מחר?

* כי מאות אלפי תלמידי בית הספר שיקראו לעמוד דקה דומיה יגחכו כמו בכל שנה ולא יצליחו לכבוש את הצחוק שמשתחרר דוקא שצריך לעמוד דום. והמנהלת שושנה תביט בהם במבט מזרה אימים .המבט ששמור למנהלות של דקה דומיה לזכרון קדושי העם .
- ומה זה קשור לשאלה אם את תעמדי או לא?

* כי כשיהודי זוכר עוולות גויים הוא זועק מרה ,בוכה ,מתפלל ,לומד ,מקים מצבות ,משפץ בתי כנסת ,מקים אירגוני חסד ,ומלווה קשישים ניצולים לקופת החולים ללא תשלום אלא רק בשביל החסד.
- אז?

והדומיה -שמורה לאלו החושבים שדקה של קיפאון חושים תוביל לשינוי פני ההסטוריה הבוגדנית .
- לא, מה פתאום? גם כשאני פוקד את קבר סבי ביארצייט שלו איני סבור שהבקור יקים אותו לתחיה, או ימנע מקרובים אחרים שלי למות.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/5/2005 17:18 לינק ישיר 

ראשית, אל תעמדי כן תעמדי,למי אכפת?
זו מדינה חופשית וזכותך לעשות ככל העולה על רוחך.
אבל, אל תבואי לבכות אם גם אנו לא נכבד את חגייך ,רחובותיך,ובתי כנסיותיך.

1] עמידת דום מבזה את המתים? מנין לך שטות זו? לתאר בתיאורים פלסטיים את העמידה זו לא חכמה גדולה.רוצה שאתאר לך את נענועי הלולב?
2] משל למי שיאמר שהוא רוצה לזכור את אביו ואמו ככל האנשים בעולם. ברור שיש חיבור יותר קרוב אל האנשים שחלקם עדיין חי ומספר וזועק את כאבו. ואין מה להשוות את השואה לכל אירוע הסטורי אחר.
3]מניחה הנחות (שגויות) וקובעת על פיהם מסקנות. החילונים (לא כולם) זוכרים את השואה במשך כל השנה אם בתיעוד,או ביקור ביד ושם,מחנות ההשמדה.ואם בסרט או ספר.
מה את עושה?
4] גיחוכם של ילדי בית הספר אינם אומרים שום דבר להתנהגות בוגרת ורצינית ותקוותי שאת כזו. שאספר לך את גיחוכם של ילדי החיידר על כפרות למשל...
5]היכן אותה זעקה,בכי,תפילה? אל תתפארי בחסד ובארגוני החסד.שאספר לך על החסד שעושים החילונים או הדתיים(הלאומיים) שהם עיקר המתנדבים במה שמכונה ארגוני החסד החרדיים כיד שרה וכו"

הכבדי בביתך ועשי את אשר דיברת צעקי והתפללי.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/5/2005 17:19 לינק ישיר 

התבהרות יקרה!

ביום הזכרון אל תהיי צודקת, תהיי חכמה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/5/2005 17:21 לינק ישיר 

ניראה לי ממש מיותר לציין.
ברור שאם אהיה ברחוב אכבד את העומדים ואעמוד גם.
זה הרי ברור לא?!

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-3/5/2005 17:21 לינק ישיר 

מה שאין כל השנה לא יבא פתאום ביום הזכרון.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/5/2005 17:23 לינק ישיר 

שלויימלע,

א. אמת זו נכונה כל השנה, ולא רק ביום הזכרון לשואה.
ב. חכמה - ברור לי שאין כאן. צדק - אני עדיין תוהה. האם תוכל לבאר דעתך בעניין?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/5/2005 17:23 לינק ישיר 

אה, ועוד שתי הערות חשובות:

א. התבהרות,
ב. צריך להכיר קצת את התבהרות כדי להבין טוב על מה היא מדברת. אני יכול רק לומר שהיא רחוקה מאד מלהיות משה גרילק, למשל.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/5/2005 17:28 לינק ישיר 

חצקל,

מי זה משה גרילק?

ואת מי צריך להכיר תחילה כדי להכיר את משה גרילק?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/5/2005 17:28 לינק ישיר 

נו חצקל הם חושבים שאני פרומערית ...באה ממחוזות עמוקים וטהורים של חזונישניקיות מהולה באבק כוכבים חסידי ,עטוי שטיירמעל של זנבות ארנביכפר .
שיהיה .

שלוימעלע,
אוי כמה שעמדתי.... אין טכס שלא ידע טעמו של רוק יבש אל מול שמש צורבת, תוך הנפת סמל הלאום המתפרק.

תוקן עקב בעיות בהקלדת המילה "חזונישניקיות"

תוקן על ידי - התבהרות - 03/05/2005 17:31:14

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-3/5/2005 17:33 לינק ישיר 

לא חושב עליך כלום. והאמת להיות פרומער זה לא פגם, מוזר שזה יוצא מפיך.
אני מתיחס לטיעון ומצידי את יכולה להיות רפורמית .

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > דת ואמונה > עצור כאן חושבים > למה אני לא אעמוד דום מחר !
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 ... 9 10 11 לדף הבא סך הכל 11 דפים.