בית פורומים עצור כאן חושבים

טיפול במיסיון ובמיסיונרים

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-23/6/2005 20:53 לינק ישיר 
טיפול במיסיון ובמיסיונרים

אעלה כאן אשכול בעייתי, אבל הדברים בהחלט מציקים לי.

אתמול הגיעו לירוחם עיה"ק כמה מיסיונרים שחילקו חומר בתיבות הדואר. מייד נאספו כל קהל עדת ישראל, חרדין כמיזרוחניקין, ועשו באופן נדיר יד אחת (אף שהיום כבר טרח המלמד המלומד של בני בחיידר להודיע שלא יטעו ח"ו לחשוב שהמיזרוחניקים הם חברים שלנו או משהו כזה, ר"ל) וכיסחו אותם (ואח"כ בטעות גם שני יושבי רכב מחברת YES)במכות עד שהעיפו אותם בחזרה למקומם.

ואנוכי הקטן שומע את תיאוריו הנלהבים של בני, שהתלהב הן מאירועי הכיסוח הנ"ל והן מהאיחוד הנדיר של הכוחות, ותמה לעצמי. עלו בי כמה נקודות ביחס לעניין זה:

1. האם מניעיהם של המיסיונרים הם שפלים? מסתבר שלא. הם רואים לעצמם חובה דתית ומוסרית להחזיר לב הטועים לאבותיהם ואמותיהם הבתולות שעל הארץ ובשמים כאחד. אם כן, מבחינה מוסרית ודאי לא מגיע להם עונש, ובודאי שאין לשמוח לאידם.
2. ועדיין, האם אין ההלכה מחייבת אותנו לנהוג כן, אף שהלב אולי לא שלם עם זה?
3. ועוד שהרי אין ספק שהם מגיעים לירוחם על מנת לצוד נפשות של אנשים שמצויים במצוקה, ולנצל זאת על מנת להשיבם להנ"ל (אמנם לשיטתם נראה שמניעיהם טובים. עיין לעיל. מה היו עושים אנ"ש לגבי חילוניים במצוקה. האם לא היו מנסים לנצל את מצבם?).
4. האם יש דרך אחרת למנוע זאת?
5. האם אין כאן עניין שנתון לבחירתו של כל אחד. הכיצד אנו מונעים מאנשים מבוגרים ושקולים לפגוש טיעונים מנוגדים שיוכלו לבחון אותם ולבחור חופשית? האם מי שיקרא ספרי אפיקורסין למיניהם גם היינו מכים אותו (אני מייד נכנס למחתרת), או שמא יש כאן טינה היסטורית נגד הנצרות שהללו נושאים בעונש מחמתה?
6. האם היינו רוצים שיעשו כן לאנ"ש שבאים להשיב לב ישראל הטועים (מדובר על מבוגרים בעלי בחירה חופשית ושקולים בדעתם) לאביהם שבשמים? הרי כלפי המיסיונרים אנחנו נחשבים בדיוק כמו שהחילונים נחשבים לגבינו. רק שאצלם יש 'מצווה' לנצר ואצלנו אין מצווה לגייר אלא רק להחזיר בתשובה.
7. הערה: אני כבר רואה את מייציץ מצביע על האשכול של חטיפת הילדים, ואני מפנה את תשומת ליבו לכך ששאלתי כאן נוגעת למוסר ולא רק להלכה.
8. האם היינו רוצים שבמדינות הים השונות יעשו כך לאנ"ש? זה אולי כבר שיקול טכני של 'דרכי שלום', 'איבה' וכדו', אבל אני חש שיש כאן גם ממד מהותי של מחוייבות להדדיות כלפי הנורמות הנוהגות כיום בעולם (לשמחתי), לפיהם לא מכים אנשים על אמונותיהם כל עוד הם נוהגים כשורה.
9. ובסופו של דבר אני מצרף גם תהייה האם ראוי שבמדינה מתוקנת יהיה איסור על הטפה דתית (עד כמה שאני יודע יש איסור כזה בישראל. ויתקנו אותי משפטנים או אחרים שבינינו). הרי הדבר מסור לבחירה חופשית של אדם, ומדוע למנוע העלאת טיעונים שונים לטובת צדדים שונים.

כל אלו הרהורים שעלו בלבי הדואב, על אף שאני יודע שהם בעייתיים מאד מבחינת התורה והמסורת כפי שהיא בידינו. אשמח לשמוע התייחסויות.

מיכי

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/1/2010 13:43 לינק ישיר 

בנו של רפורמי באמריקה רצה להתחתן עם גוייה אירית, האבא לא הסכים בשום פנים ואופן,
אמר לו בנו אבא- מה אכפת לך הרי אתה אינן לך כל קשר ליהדות,
השיב האבא -הכל נכון, אבל שיקסה בשום פנים ואופן לא. בשום פנים לא שיקסה.
היות והיו מאוהבים הסכימה השיקסה להתגייר, למדה יהדות במשך כשנה, ולאחר מכן התגיירה גיור אורטודוקסי לתפארת- אם כבר אז כבר.
מספר שבועות לאחר החתונה, בא הבחור הביתה לאביו ואומר. אין לך מושג כמה אני סובל, היא לא מרשה להדליק טלויזיה בשבת, לא לנסוע במכונית. לא ציזבורגר כלום, שומרת על שבועיים טהרה.- משוגעת!

אמר לו אביו-  הרי הזהרתי אותך לא להתחתן עם שיקסה!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/1/2010 13:31 לינק ישיר 

הכוונה היתה שאנחנו מעדיפים יהודים גם אם הם לא בדיוק מחוברים לדת מאשר גויים "פרומר'ס"

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/1/2010 09:56 לינק ישיר 

אנחנו לא משכנעים אף אחד.

שבת דף קד.

דאמר ריש לקיש: מאי דכתיב +משלי ג+ אם ללצים הוא יליץ ולענוים יתן חן, בא ליטמא - פותחין לו, בא ליטהר - מסייעים אותו

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/1/2010 22:35 לינק ישיר 

חבל, חשבתי שאנחנו לא מסיונריים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/1/2010 21:07 לינק ישיר 

אתאמץ  יותרבשביל גוי הרוצה להיות יהודי. מאשר בשביל יהודי הרוצה להיות גוי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/1/2010 19:46 לינק ישיר 

מטפחת, כבר עניתי על כך.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/1/2010 19:42 לינק ישיר 

הכוונה היתה שזאת לא סיבה מספיק טובה לחלק בין יהודים שאתה מתאמץ בשבילם ליהודים שאתה לא מתאמץ בשבילם

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/1/2010 15:41 לינק ישיר 

אחלל עליו אפילו שתי שבתות- לפי ההלכה כשהוא יהודי-, ואחלל עליו  שבת גם לאחר שיהיה גוי, מכיון שהוא בן אדם שנברא בצלם.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/1/2010 15:35 לינק ישיר 

חלל עליו שבת אחת.... ולך אין רצון.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/1/2010 15:13 לינק ישיר 

האם יהודי שמיסיונר יכול לשכנע אותו- בצורה שהם פעלים במפגשים קצרים- או שהמיסיונר מצליח לשכנע אותו בפיתויים חומריים, להמיר את דתו

לי באופן אישי אין כל רצון להחזיק בו כיהודי. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/1/2010 13:50 לינק ישיר 

השאלה היא האם אתה כיהודי שומר תורה ומצוות צריך לשאת בסיכון שהמסיונרים ישכנעו אחרים לעזוב את היהדות.
ב"הלכה" אני מתכוין להתנהגות הרצויה ליהודי שומר תורה ומצוות בסיטואציה מסוימת (אין חלק בשו"ע "הלכות ויכוח עם מסיונרים").

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/1/2010 13:50 לינק ישיר 

mdabraham כתב:
אכן, כל ויכוח נושא בחובו סיכון. אבל היעדר ויכוח נושא בחובו סיכונים גדולים יותר. מה עוד, שכשאתה מדבר על 'סיכון' אתה מניח שהתשובה לויכוח ידועה, והשאלה היא רק איך מנחילים אותה. אבל גם זה לא תמיד נכון, ובודאי לא בוודאות גמורה. אולי הם בכל זאת צודקים? כל עוד לא שמעת לא תוכל לדעת.

מיכי,
אם זה היה קצר יותר, הייתי עושה מזה סטיקר
תודה!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/1/2010 13:09 לינק ישיר 

אכן, כל ויכוח נושא בחובו סיכון. אבל היעדר ויכוח נושא בחובו סיכונים גדולים יותר. מה עוד, שכשאתה מדבר על 'סיכון' אתה מניח שהתשובה לויכוח ידועה, והשאלה היא רק איך מנחילים אותה. אבל גם זה לא תמיד נכון, ובודאי לא בוודאות גמורה. אולי הם בכל זאת צודקים? כל עוד לא שמעת לא תוכל לדעת.

כשאתה מדבר על ה'הלכה', השאלה היא מה פירוש הדבר? האם כוונתך ליישום פשוט ומילולי של השו"ע, או הגמרא? או שמא כוונתך ליישום הנכון לימינו ומקומנו?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/1/2010 12:55 לינק ישיר 

ולשאת בסיכון שהם יוכיחו (לאותם נערים) שאתה מדבר שטויות........
לפי ההלכה אני לא בטוח.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/1/2010 12:41 לינק ישיר 

יש להתווכח עמם ולהראות להם שהם מדברים שטויות.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > דת ואמונה > עצור כאן חושבים > טיפול במיסיון ובמיסיונרים
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 ... 5 6 7 לדף הבא סך הכל 7 דפים.