בית פורומים לשמוע אל הרינה ואל התפילה

סיגריות ומיתרי הקול

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-16/9/2005 16:37 לינק ישיר 
סיגריות ומיתרי הקול

יש חזנים שמעשנים סיגריות, האם סיגריה מזיקה לקול מבחינה מדעית?

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/5/2012 01:20 לינק ישיר 

כתבו פה על משה קוסוביצקי שהיה מעשן
אני לא יודע אם זה נכון או לא .ואם כן אני לא יודע אם זה בגלל זה, אבל למי שלא יודע הוא נפטר 
מסרטן בגרון.!!!!!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/5/2012 22:05 לינק ישיר 

בכוונתי לעורר את ענין העישון שמזיק לבריאות בכלל, ולמיתרים בפרט, גורם לבצקות לליחות ולעוד מרעין בישין שמקשים על השירה בטווח הקרוב והרחוק. שלמה רביץ כשהיה רואה תלמיד עם סיגריה בפיו זה היה מספיק בשבילו לגזור הרחקה על התלמיד, אני חושב שהמודעות אצל החזנים ובמיוחד אצל הצעירים לנושא חלשה ויש צורך לעורר את הנושא, בכוונתי לכתוב מאמר בענין לכשיתפנה הלו״ז.
קישורים למאמרים בנושא יתקבלו בברכה שתפו אותנו, ידוע לי על פוטנציאלים רבים שנהרסו גם בעקבות העישון, אם בזכות אשכול זה אצליח להבריח אפילו אדם אחד מהעישון הנורא וזה יהיה שכרי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/9/2007 15:03 לינק ישיר 

חיים אליעזר הרשטיק לא מעשן שום סיגרים!!!!!!
כתלמיד שהיה ועדיין מגיע אליו לביתו, אף פעם הוא לא החזיק סיגר או סיגריה בידו או על השלחן, אף פעם גם לא היה ריח של סיגרים בביתו או ברכבו.
כמו"כ כל מי שמעשן לידו הוא מיד מוחה ויש לו הרבה מה לומר לו...

דודי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/2/2006 04:19 לינק ישיר 

נכון שיש תמונות של חזן משה קוזבצקי עם סגרי', גם Pavarotti לפעמים מעשן אבל לומר שהיו מעשנים זה מאוד מוגזם.
הייתי נוכח בני יארק באופרה Carmen וכמה מהמקהלה עישנו באמצע האופרה, זאת אומרת שהעישון אינו הורס הקול.
יש חזנים שהעישון עוזר להם, אלה חזנים ששרים בעובי הקול, עושים עצמם חזנים על ידי לחץ וירידה בגרון לתת עומק ועובי לקול, כמו החזן חיים אליעזר הרשטיק שעושה עצמו כטנור דרמטי ועושה לעצמו קול כמו יוסעלע רוזנבלאט. מי ששר על אויר, ושר בחלק העליון של הקול יכול לעשן ולא יזיק לו, אבל גם לא יעזור לו.
החזנים המודרנים ששרים בטכניכה של היום שותים הרבה מים וכולי, העישון מעביר הרטיבות מהגרון, אבל יש דרכים קלים לתקן את זה, וגם אינו מזיק לזמן ארוך.
לעשן מדי פעם לא נורא לחזן אבל להיות מעשן כמובן שהורג כולם.
דוד שלי נפטר מעישון דבר ברור, גופו הי' חזק אבל מהריאות לא נשאר אצלו כלום. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/2/2006 23:52 לינק ישיר 

חזנות,
 דיינו אם כל הפורום קם בזכות התמונה הזאת אתה ענק! תמשיך להגדיל את עולם החזנות.
תוקן על ידי - CHAZZAN - 15/02/2006 9:31:11

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/2/2006 19:30 לינק ישיר 

מצורף קובץ

לעומת זאת ריאות של אדם מעשן:

תסבירו לי איך אפשר להתחזן מכאלו ריאות...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/2/2006 19:28 לינק ישיר 

מצורף קובץ

ריאות של אדם שאיננו מעשן:

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/12/2005 20:32 לינק ישיר 

בס"ד
תסמיני דלקת הסימפונות, ברונכיטיס, כוללים שיעול וליחה רבה. הדלקת מגיעה פעמים רבות למצב כרוני אצל מעשנים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/11/2005 05:33 לינק ישיר 

מחקר על (עישון פאסיבי) קצת שונה
המחקר הזה מצא שעישון פאסיבי מקטין את הסיכוי שלך ללקות בסרטן; ובעצם, הוא הוכיח רק דבר אחד - מחקרים שמורכבים מניתוח נתונים של מחקרים קודמים אינם אמינים במיוחד.
אז למה?
מדענים מכובדים, בית-משפט, ואפילו ועדת מחקר של הקונגרס פסקו שהמחקר של המשרד לאיכות הסביבה שגוי ומוטה בכוונה. אם זה לא היה משרד ממשלתי היו מעמידים את האחראים לדין. מחקרים נוספים נערכו מאז, ואף-לא-אחד מהם הצליח למצוא קשר בין סרטן-ריאות לעישון פאסיבי.

תכל'ס, רוצה לדעת כמה מעשן פאסיבי מעשן? במחקר רציני בו הלבישו על אנשים מודדי-עשן מיוחדים למשך פרקי-זמן ארוכים, התגלה שמי שחי ועובד בסביבה עשירה בעשן סיגריות (פאב, או ליד פינת עישון) שואף כמות עשן המקבילה בערך לשש סיגריות בשנה.

ובכל-זאת, זה לא מה שאתה שומע .

למה? התשובה פשוטה מאד: כסף.

הגופים שמפרסמים את התעמולה השקרית הזו מקבלים תקציבים ממשלתיים מרשימים מאד כדי להלחם בנגע החדש. צריך עוד אנשים, עוד חומר הסברה, עוד סטיקרים, עוד חוקים לחוקק, עוד תרומות - ובכל הזמן הזה האזרח הקטן והמרומה מרגיש שדואגים לו ושהמיסים שהוא משלם הולכים למקומות חשובים.

חלק מהתעמולה הזו אפילו ממומנת על-ידי חברות שמייצרות מדבקות, מסטיקים, וכדורים לגמילה מעישון - תעשיה של בליוני דולרים. סיבה טובה לשקר לך, לא?
האמת
אני לא אוהב שמעשנים לידי.

אני בטוח שזה פחות בריא מאוויר צלול, וזה הרבה יותר מסריח; אבל זה לא מסרטן.

מבחינה בריאותית זה הרבה פחות מסוכן מאגזוז של מכונית (שלא לדבר על פגוש של מכונית שפוגע בך), ואני לא רואה אף-אחד מציע חוק שיגביל נסיעה של מכוניות במקומות ציבוריים.

אז מה אתה מעדיף? שיעשנו עליך או שישקרו לך?

מפורטל נענע

מה אתם אומרים

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/11/2005 03:22 לינק ישיר 

היו מקרים כששרתי בשמחות (אני מדגיש בשמחות), והפסקתי לשיר, אפילו שכהמוניטור היה טוב מאוד, אלא רק בגלל הרעש מהמסובים

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/11/2005 03:00 לינק ישיר 

רעש חתונות..בר.בת מצווה...קונצרטים רועשים..אולמות עם מוסיקה מרעישה..זה הכי גרוע..אתה מנסה לדבר..ומתחיל לצעוק..איום ונורא עבור הקול.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/11/2005 11:32 לינק ישיר 

לדעתי, מיזוג אויר, עשן המכוניות, וכל מה שהורס את האוזן, גורם נזק גדול יותר למיתרים מאשר הסיגריה.

אי אפשר להכליל. כל אחד יבדוק מה טוב לו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/11/2005 13:33 לינק ישיר 

ד"ר דולנסקי..זה נכון..ומסיבה פשוטה..שכלי הדם..שבגוף..ספגו את הניקוטין..שהוא מעין סם..כבר התרגלו ונכנסו בתוך הגוף..אז אתה כבר דיקטייט..לדבר..כמו לכל דבר בחיים שנהיה דיקטייט..
ואז אתה לא יכול בלי זה...וכל הסיסטם עובד אחרת..ולהיפך אם אתה מפסיק.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/11/2005 07:23 לינק ישיר 

סיפור מעניין
הכרתי זמר שסיפר לי שניסה להפסיק לעשן וזה פגע בקולו
כשחזר לעשן שוב חזר לו הקול.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/11/2005 23:08 לינק ישיר 

סיגרים..? כן מזיק...כל עשן ניקוטין..מזיק..לא רק למעשן..גם לאלה שמריחים לידו ובקרבתו...

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > הכל סביב המוזיקה > לשמוע אל הרינה ואל התפילה > סיגריות ומיתרי הקול
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 לדף הבא סך הכל 3 דפים.