בית פורומים בחדרי חרדים

הרב טאו לנשיא קצב: "יישר כוח על עמידתך התקיפה על טהרת הקודש"

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-13/9/2006 11:35 לינק ישיר 
הרב טאו לנשיא קצב: "יישר כוח על עמידתך התקיפה על טהרת הקודש"

YNET

 

הנשיא קצב יכול לשאוב עידוד ממכתב תמיכה שקיבל מרבה של ישיבת הר-מור בבירה: "אל ייפול רוחך, אפילו גדולי גדולים שבאומתנו סבלו דיבת עם מצד רעי לב וצרי עין". מנהלת מרכז הנפגעות הדתיות: "על רבנים לחשוב איך לסייע לנשים ולא לחשודים"

נשיא המדינה, משה קצב, נחקר הבוקר (יום ד') באזהרה בפעם החמישית בלשכתו. בינתיים, הוא יכול לשאוב מעט עידוד ממכתב תמיכה שקיבל מאחד הרבנים הידועים במחנה הציונות הדתית בירושלים.  


מנהלת מרכז הסיוע לדתיות נפגעות תקיפה מינית בירושלים מבקרת את הרב, צבי ישראל טאו, שכתב לקצב מכתב עידוד ותמיכה על רקע החשדות נגדו בעבירות מין שביצע. "על רבנים לחשוב איך לעזור לנשים שעברו תקיפה, במקום לעזור לחשודים בה", הסבירה דבי גרוס, מנהלת המרכז.


בכך התייחסה גרוס למכתבו של הרב טאו, המכהן כראש ישיבת הר המור בירושלים, אחת הישיבות היוקרתיות במגזר הדתי- לאומי, שהופנה לנשיא קצב: "יישר כוח על עמידתך התקיפה על טהרת הקודש של מסורת ישראל ורוח קדשו", כתב הרב טאו לנשיא. מתוכן המכתב אפשר להבין כי הרב אינו מאמין באמיתות החשדות נגד הנשיא, למרות שעדיין לא מוצה הליך החקירה עד תומו. הרב כתב: "אל ייפול רוחך, אפילו גדולי גדולים שבאומתנו סבלו דיבת עם מצד רעי לב וצרי עין". בהמשך חיזק טאו את הנשיא ואף בירך אותו: "רק חזק ואמץ ואל תירא מהם בטח בה' ועשה טוב. יברכך ה' וישמרך המלא עוז וביטחון טהרה ואמונה בה' המושיע חוסים".


 

בסיום המכתב העלה הרב תקווה ש"בעזרת ה' מהרה תצמח ארוכה לנגעי חברתנו, יזרח אור לישרים ויצאו האמת והצדק לאור עולם, ויבשו וייכלמו כל חפצי רעתך ורודפיך חינם".


במרכז הסיוע לנשים דתיות בירושלים התקשו לעכל את דברי הרב. "צר לי לשמוע שנותנים גיבוי למישהו שחשוד בעבירות מין במקום לתמוך במי שעברה תקיפה", אמרה מנהלת המרכז.


היא הוסיפה שהיא מצטערת לשמוע ש"תומכים במישהו שחשוד כרגע בתקיפה מינית. התייחסות כזו עלולה למנוע מאשה לבוא ולהגיד אם מישהו עשה לה משהו. זה ההפך מלעודד אותה".


 

במרכז הסיוע שמנהלת גרוס, נותנות נשים דתיות מענה לדתיות שעברו תקיפה מינית בקהילה בה הן חיות. המותקפות נאלצות להתמודד עם היחס של החברה הדתית כלפיהן, שאינו תמיד תומך, וכן עם תחושות האשמה והבושה שלהן, הנובעות מעצם היותן דתיות.


בין שאר פעילות הסיוע לנשים מקיים המרכז קורסים מיוחדים לרבנים, המכהנים מעצם מעמדם בתפקיד מרכזי וחשוב בקהילה הדתית ויחסם לנושא הוא ברבים מן המקרים מכריע. "הקורסים לרבנים נועדו כדי שהם ידעו איך לתמוך בנשים וידעו כמה קשה לאשה שעברה תקיפה מינית, וכדי שידעו גם איך להתערב", מסבירה גרוס. "בקורסים אנחנו מלמדים מהי תקיפה ומהי התעללות". לדבריה, "רבנים יודעים שכמו שלא פוסקים פסיקה הלכתית בנוגע לשבת בלי ללמוד את הנושא, כך אני מקווה שכל רב יבוא וילמד וידע איך צריך לטפל בקורבנות. שיבינו כמה זה קשה לבוא ולהעיד".
דווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-14/9/2006 16:43 לינק ישיר 

זיתון,
כלומר כל החקירה בכלל מיותרת. אולי באותה הזדמנות תקבע גם את גזר הדין?דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-14/9/2006 23:37 לינק ישיר 

עפר,
כמה נכון ועצוב.
כל אמצעי התקשורת כבר דיווחו שבכלל אין ספק למשטרה שמעשה היה ועם א"א. כל החקירה היא אם זה היה ברצון או באונס. לסנהדרין זה לא מעניין והם היו סוקלים כך או כך.
לא יאומן איזה מלמד זכות נהיית. ממש ר' לוי יצחק.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-15/9/2006 04:36 לינק ישיר 

זיתון,
מן הסתם אם היה מדובר במישהו מהאנ"ש הנכון היית נותן לנו הסבר מפורט כמה אי אפשר לסמוך על התקשורת. והיית צודק כמובן. אבל זה לא מהאנ"ש הנכון, ולכן עכשיו דבר התקשורת הוא תורה מסיני.
אגב, כמה כלי תקשורת זה "כל כלי התקשורת"? כל האלפים שבמדינת ישראל, או שכבודו קצת מגזים?דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-15/9/2006 09:50 לינק ישיר 


מה לעשות והשופטים של ימינו אינם פוסקים לפי הלכות הסנהדרין, וזה לא מעניין אותם אם זה א"א או פנויה. אגב - כידוע לך גם הסנהדרין לא סוקלת כל כך מהר.

עקב הסיפור הלא יאומן של חיים רמון, שאחת התעלקה אליו, נצמדה וכו' וכו' ועוד התלוננה - עד כדי כך שהוא עומד היום למשפט, אני כבר לא מאמין לאף עובדת (כמעט). הסיפורים על עובדות שגומלות חסדים לבוס, וממשיכות לעבוד כאילו כלום, ואחרי זה מתלוננות, ומה שיוצא מזה זה אונס (כאילו התנפל עליה ביער חשוך) , מתחילים להימאס.

היום כל עובדת שחוששת מפיטורין, יכולה להחזיק "תיק" על המעביד שלה, והדבר מוכר לי היטב.

אכן - יהודי שומר תורה ומצוות, שמתלבט מה לעשות והיה אם עובדת תושיט לו יד ללחיצה, פטור מדאגות כאלה.
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > הרב טאו לנשיא קצב: "יישר כוח על עמידתך התקיפה על טהרת הקודש"
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר