בית פורומים בחדרי חרדים

איך מידעים את ההורים שאני מעונינת בשידוך בחור לא חסידי?

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-31/1/2007 17:46 לינק ישיר 

אנחנו משפחה חרדית מבני ברק, משפחה חסידית חשובה ומוכרת. אחיותיי נישאו כולן לבחורים חסידים כמונו אבל אני חושבת שיותר מתאים לי בחור ליטאי. אני חוששת שהורי יקבלו את זה מאד קשה, לא יודעת מה עושים

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/3/2011 05:33 לינק ישיר 

שאלה קשה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/3/2011 03:31 לינק ישיר 

כתבןפלוס כתב:
1. מה זה גוראי ליטאי?
2. אם החברות התחתנו עם בחורים חסידים לא מישיבת גור וצורת החיים יותר מתאימה לך, מה הפירוש ש'אין שום סיבה להתחתן עם חסיד שאינו גור'?

כעת ראיתי את המכתבים שלכם ואני באמת מודה שאני מבולבלת  

אני שייכת למשפחה של חסידי גור ואין לי בכלל בעיה עם הלבוש החסידי ולא עם הזקן, ממש לא. העניין הוא שאין שום סיבה להתחתן עם חסיד שאינו גור ולכן האפשרות היא או חסיד גור או גוראי ליטאי ועל זה דיברתי. הורי לא יקבלו יפה את העובדה שהחתן לא יהיה כמונו מבית גרער מובהק, אני לא רוצה את הקו הזה ואני רואה את החברות שלי שהתחתנו עם בחורים חסידים לא מישיבת גור והצורה של החיים שלהם יותר מתאימה להשקפותיי...

איך הולך השיר?

בלבלי בלבלי..............

יצאנו מבולבלים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/3/2011 14:15 לינק ישיר 
למען האמת גם אני קצת מבולבל

1. מה זה גוראי ליטאי?
2. אם החברות התחתנו עם בחורים חסידים לא מישיבת גור וצורת החיים יותר מתאימה לך, מה הפירוש ש'אין שום סיבה להתחתן עם חסיד שאינו גור'?

mats כתב:
כעת ראיתי את המכתבים שלכם ואני באמת מודה שאני מבולבלת  

אני שייכת למשפחה של חסידי גור ואין לי בכלל בעיה עם הלבוש החסידי ולא עם הזקן, ממש לא. העניין הוא שאין שום סיבה להתחתן עם חסיד שאינו גור ולכן האפשרות היא או חסיד גור או גוראי ליטאי ועל זה דיברתי. הורי לא יקבלו יפה את העובדה שהחתן לא יהיה כמונו מבית גרער מובהק, אני לא רוצה את הקו הזה ואני רואה את החברות שלי שהתחתנו עם בחורים חסידים לא מישיבת גור והצורה של החיים שלהם יותר מתאימה להשקפותיי...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/3/2011 12:01 לינק ישיר 

שרק לא תשכח הבחורה את הכלל שקודמי ניסו לרמוז: בעל המאה הוא בעל הדעה,
אם היא מעוניינת להינשא בכוחות עצמה כמו אחינו החילוניים, תפאדל.
 אבל אם צריכה את עזרת ההורים שתקח בחשבון שזה מצורף עם "עצת ההורים".........

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/3/2011 11:26 לינק ישיר 

מאור עינים,  מה ראית לנכון להקפיץ אשכול כ"כ ישן???

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/3/2011 07:02 לינק ישיר 

להורים זה מאוד חשוב

אבל כאשר אחד הילדים מתבגר ולא הולך בתלם
האם ההורים חייבים לממן אותו

האם ההורים חייבים לשם לו את החתונה וההוצאות וכו'
האם ההורים חייבים להובילו לחתונה

כשילד יודע זאת מראש לפעמים הוא "עושה חושבים"

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/2/2007 13:27 לינק ישיר 

כאן המקור והם גם מביעים תרעומת

http://rotter.name/kolot/prime/10344.shtml

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/2/2007 13:00 לינק ישיר 

המוכיח

בל נהיה תמימים. להורים יש אכן נסיון והבנה גדולים משל בתם. אבל האם הם יודעים עליה הכל ? האם הם בטוח מכירים אותה טוב, מאשר היא את עצמה ?

אבל כל זה זניח לעומת העובדות הידועות לכולנו. לכל זוג הורים החיים בקהילה סגורה, חשוב מה תאמר הקהילה. איך יקבלו זאת השכנים ? איך המשבקי"ם יתייחסו לזה (ואלי יעבירו הלאה...) ? מה יהיה מעמד האב בשטיבל ? בכולל ? מה יאמרו היאכנעס מהקומה למעלה ? מה יקרה עם השידוך של הבאות בתור ?

אל תספר לי שלהורים כל זה אינו חשוב.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/2/2007 12:38 לינק ישיר 

אף אחד לא ניסה להבין, אולי ההורים כן יש להם סיבות ונימוקים, ולמה להם להסכים תיכף ומיד בכפיפות ראש לשגיון של ילדה צעירה...

אינני מתכוון רק לגופו של ענין זה, אלא להנחה הפסולה הרווחת בזמנינו, הגורסת: "שאל בנך ויגדך, נכדיך ויאמרו לך". 

הם מכירים אותה יותר טוב מכל אחד אחר, מכירים את עצמם ואת שאר ילדיהם, יודעים את טבעה, את תכונות נפשה ומידותיה ואת אופי אישיותה, ומאידך את חולשותיה ופתיוניה, ולו מעט יותר מאשר הילדה בכבודה ובעצמה...
אז אולי גם להם יש איזו זכות לחשוב, להתייעץ ולהידבר ואולי גם להסביר ולשכנע, וכל ילדה טובה המכירה בטובת הוריה וחכמת חייהם, שהם הכי מסורים אליה בעולמה, היא כלי מוכן לקבל ולהבין וגם להפנים, וכך לקבל את החלטת חייה מתוך שפיות ודעת מיושבת, ללא להיטות הנעורים היתירה, ובודאי שלא מעצות חטופות של גולשים זרים ומוזרים...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/2/2007 12:04 לינק ישיר 

יחזקאל
אם דברי הביקורת שלך הופנו כלפי אבקש ליידע אותך כי לא הבנתי דבר וחצי דבר מכל מה שכתבת, אם אתה הבנת אשמח אם תוכל להסביר לי.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/2/2007 11:43 לינק ישיר 

בעקבות דבריו "שומר הכותל", הייתי מציע להנהלת הפורום להכניס לחוקת הפורום חוקים נגד טמטום.
וזאת מפני כמה סיבות:

1. הצדיק הנשגב העומד אחר כותלינו, משתמש באינטרנט, משתמש בפורום דנן, וזורק בצדקנות צבועה אש וגופרית כנגד אחרים הגולשים וחברי הפורום כמוהו.
2. הנ"ל משתמש בדמגוגיה ועונה תשובות בלתי ענייניות וחסרות כל קשר לנושא שהועלה, הוא אינו מנסה לעזור אלא להכפיש את מי שהעיז לחשוב ולחפש דרך אחרת ממה שהוא בחר.
3. הסיבות שגורמות לשומרי מצות להימצא כאן הן רבות ומגוונות, ונידונו בהרחבה במקומן ובשעתן. כל מי שאינו מכבד את החלטותיו של הזולת הנובעים לרוב מנסיבות החיים השונות של כל אדם וגילגוליו, ולעיתים הם בגדר כורח המציאות וצו השעה, ראוי לו שיהיה נאה דורש ונאה מקיים, ויכבד אותנו, "העבריינים", באי-נוכחותו.

ובאשר לשאלה הנדונה.

צר לי על כך שגם את וגם משפחתך לא מחפשים בבחור את ה"בן אדם" אלא את המסיכה השטחית המתקלפת. את הסטריאוטיפ, את הסטיגמה ואת השטנץ.
בכך את מנציחה את העוול ההיסטורי שעושה החברה שלנו לעצמה.

בן אדם בכלל, ויהודי בפרט, הוא ראשית כל "מענטש". יצירה אינדבדואלית בפני עצמה, שערכה נמדד בעבודתו העצמית וביושרו הנרכש, ולא בסביבה שבה בחר עבורו הגורל להיוולד, או בסממנים אלה ואחרים שאימץ לעצמו בעיקבות זאת.

עם זאת, אני מעריך את האומץ והתעוזה שאיפשרו לך שלא להשלים עם מציאות שאינה לרוחך.
כל שאני יכול לעשות הוא לאחל לך: תהי האמת נר לרגלייך ויהי אלוקים עימך!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/2/2007 11:00 לינק ישיר 

לא! אני לא מעונין לספר כאן בפורום איך זה הולך שמה. בהחלט לא! הכותבת קיבלה ממני הודעה באישי ואני מקווה שהיא תהיה מספיק הגונה בשביל לא לפרסם את זה כאן.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/2/2007 10:24 לינק ישיר 

אני גורנישט.

אבל הבטחת לספר לנו איך זה הולך שמה... כי לי כמובן אין מושג.

השאלה אם אתה מסוגל לומר את האמת, ולא רק בסגנון סרטי התעמולה של גור המשודרים בצופר.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/2/2007 10:14 לינק ישיר 

למה? לאישתך אמרו "או גור או גורנישט"? אז מה אתה גור או גורנישט?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/2/2007 09:59 לינק ישיר 

שומר הכותל

אדרבה !! ספר לי איך זה הולך. כי אני שומע ממקור ראשון (אשתו כגופו..) את הבעיות ישירות מהמשודכות.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > איך מידעים את ההורים שאני מעונינת בשידוך בחור לא חסידי?
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 4 לדף הבא סך הכל 4 דפים.