בית פורומים בחדרי חרדים אלעד

*** שפוך חמתך על ראש המועצה ***

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-5/4/2007 13:57 לינק ישיר 
*** שפוך חמתך על ראש המועצה ***


* "ושאינו יודע לעתור את פתח לו" *

* הקהילה הדתית-לאומית, שבניגוד לקהילות אחרות, גילתה לויאלוית למהלכי ראש המועצה לכל אורך הדרך, נוטשת את גישת 'דרכי הנועם', ויוצאת לדרך חדשה *

* סוגיית אפליית הקהילה הדתית-לאומית בעיר, מגיעה לפתחו של בית-המשפט, בעתירה שמוגשת ברגעים אלו כנגד המועצה המקומית אלעד ומשרד החינוך. *

* לאנשי הקהילה טענות קשות כנגד ראש המועצה הנכנע, לדבריהם, לסחטנות וללחצים פוליטיים ומחליף את החלטותיו, חדשות לבקרים, בשליפה מהמותן, ובמעבר מעמדה לעמדה בשיטת הזיג-זג *

* "אלא שבכל דור ודור עומדים עלינו לכלותנו" גירסת הקהילה הדתית-לאומית... *
המועצה המקומית אלעד, נקראת ל'סדר' על ידי הקהילה הדתית-לאומית בעיר, באמצעות בא כוחה עו"ד אבי במברגר, איש הקהילה.

בעתירה שמוגשת ברגעים אלו לבית המשפט לעניינים מנהליים בתל-אביב, מבקשים העותרים - 22 מבני הקהילה הדתית לאומית בעיר - מבית המשפט, להוציא צו על תנאי, ולהורות למשיבות (המועצה המקומית ומשרד החינוך), "לבוא לפניו וליתן טעם, מדוע לא תיפתח בשנה"ל הבאה אולפנה לבנות הקהילה".

"בית המשפט יתבקש, לאחר הדיון שיתקיים בעתירה זו, להוציא מלפניו צו קבוע, המורה למשיבות לפתוח אולפנה כאמור בכתב העתירה".

כפי שנחשף בסופה"ש האחרון בגיליון 'חדשות אלעד', את 'המאבק החטיבתי' מוביל יו"ר סיעת המפד"ל חבר המועצה שמואל עמרוסי כשבפיו טענות קשות כלפי המועצה המפלה את הציבור הדתי-לאומי בעיר על רקע קהילתי: "אין לי ספק שלו היה מדובר בבנות מזרם אחר, היה ראש המועצה מוצא את המשאבים הנכונים. מדובר בהתנהלות של 'גיבורים על חלשים'. אנו לא נאפשר זאת ונביא לקץ מדיניות ה'זיג-זג' של ראש המועצה".  נאה דורש ונאה עותר, ושמו של חבר המועצה עמרוסי, מתנוסס בראש רשימת העותרים.

ל'בחדרי חרדים אלעד' נודע, כי יו"ר המפד"ל ח"כ זבולון אורלב, השותף למאבקם של אנשי הקהילה לחינוך שוויוני, עוד מראשית הדרך בשנת 2001, נתן את ברכתו למהלך.

כתב העתירה מגולל מסכת ארוכה של התנכלויות על רקע פוליטי, וניסיונות לתקוע מקלות בגלגלי האולפנה החל משנת 2001 על ידי "הקיצוניים שבמתנגדי הקהילה יחד עם כמה רבנים"...

בין השאר, כנספח לעתירה, מצורפים הפאשקווילים כנגד פתיחת האולפנא, שהושלכו לעבר בתי הכנסת של הקהילה, מודעות שנשאו ביטויים קשים, כגון "גזירה נוראה" "כפיה חילונית" ו"פריצות", לדברי העותרים כותבי המודעות אף התירו במרומז את דמם של נציגי הקהילה. * זגזגן סידרתי *

על פי הנטען בעתירה, הונתה המועצה המקומית את משרד החינוך בהציגה מצגת שוא, שעל פיה נתקבל ההיתר לפתיחת מבנה P1C שבמתחם בתי הספר ברחוב יהודה הנשיא. במצגת שהוצגה לפני משרד החינוך, צויין כי המבנה ישמש כ"על יסודי ממ"ד לבנות", המועצה אף פעלה להנפקת סמל מוסד של בית-הספר האמור, וזאת במטרה לקבל את ההיתרים הנדרשים לשימוש במבנה, אולם בפועל, תוך שהיא רומסת את כללי המנהל התקין ואת הבטחותיה היא, העבירה המועצה את המבנה לידיהן של עמותות פרטיות, שהמוסדות שבבעלותן פועלים בניגוד לחוק וללא רישיון.

לעניין התנהלותו של ראש המועצה וכניעתו ללחצים פוליטיים, מתארים העותרים, כיצד עוד בתקופתו של ראש המועצה הקודם צוריאל קריספל, הביע ראש המועצה את תמיכתו העניינית בפתיחת האולפנה. אלא שעם בחירתו של ראש המועצה הנוכחי צביקה כהן, פעלה המועצה אחד בפה - בהביעה את תמיכתה בפתיחת האולפנה, ואחד בלב - בשיתוף פעולה עם גורמים קיצוניים במטרה לטרפד את הקמת האולפנה.

בסופו של דבר, בהגיע רגע האמת, הופתע מר שמואל עמרוסי לקבל העתק ממכתבו של מנהל מחלקת חינוך במועצה לראש המועצה, ובו מובעת עמדה הפוכה מזו שהובעה בפומבי בפני אנשי הקהילה, כל העת.

במכתבו - נטען בעתירה - אף רומז מנהל המחלקה לשיקולים לא ענייניים שעמדו בבסיס ההחלטה: "הוחלט שלא לפתוח את החטיבה" נכתב במסמך שנשלח מטעם המועצה. וכאן שואלים העותרים: "מי החליט? מי בעל הסמכות להחליט? עם מי הוא שוחח והאם נשמעה עמדת ההורים ונציגיהם?".

לאחר שחזר בו מעמדתו, ניתק ראש המועצה מגע, ונמנע מלענות לפניות ההורים המודאגים ונציגם במועצה ("כנהוג במחוזותינו", מוסיפים העותרים, בעל פה...)

"התנהגות המועצה היא התנהגות שמזלזלת בעשרות ההורים, בנבחר הציבור עמרוסי, ובמשרד החינוך. מדובר בהתנערות מהחלטות שהתקבלו בהליך מסודר והחלפתן בשליפה מהמותן, ללא דיון וללא שיקול דעת. המעבר מעמדה לעמדה נעשה בזיג-זג, מתוך כניעה ללחצים פוליטיים, תוך אפליה פסולה של מגזר שלם בעיר, ותוך התחשבות בטיעונים שאינם רלוונטיים ושיקולים זרים. כל זאת, תוך זלזול במינהל התקין והעלאת טענות סרק ללא גרעין של אמת", מסיימים העותרים את מסכת טענותיהם הקשות.

מאחורי הקלעים, מבהיר לנו בכיר בקהילה, ברחל בתך הקטנה, למי מכוונים הדברים: "בימים האחרונים נחשף כיצד התחייב ראש המועצה למרא דאתרא כי יציית לכל אשר יורה לו. כציבור שומר חוק שסולד מסחטנות ונושא על גבו את מרבית נטל תשלומי המיסים בעיר, לא נאפשר את הפיכת הקהילה לכלי משחק בידי אינטרסנטים קיצוניים, ונשים סוף לסחטנות ולכניעה של ראש המועצה".

באשר להגשת העתירה בעיצומו של מועד אומר לנו הבכיר: "מדובר ב'דבר האבד'. לנו לא נותרה הברירה אלא להתגונן כנגד העומדים עלינו לכלותנו".

 

את תגובת ראש המועצה הנופש משך החג במעונו בטבריה, מול חופי הכינרת, לא ניתן היה להשיג.תוקן על ידי מרנן_ורבנן ב- 05/04/2007 19:53:46
דווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-5/4/2007 14:02 לינק ישיר 

"נתן את ברכתו".

יו"ר תנועת המפד"ל ח"כ זבולון אורלב מארח בלשכתו בכנסת, את עו"ד במברגר.

(צילום: לשכת הקשר הפרלמנטרי - ח"כ אורלב).

_________________
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-5/4/2007 14:12 לינק ישיר 

לקריאת העתירה במלואה, הקלק על הקישור >>> עתמ 1390/07 שמואל עמרוסי נ. מועצה מקומית


 תוקן על ידי מרנן_ורבנן ב- 09/04/2007 23:03:14
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-5/4/2007 15:32 לינק ישיר 

יישר כח

לכל העוסקים במלאכה, למזלם של הד"ל יש להם את משרד החינוך, אחרת לא נותר מהם שריד ופליט. עכשיו הד"ל לומד גם להשתמש בכלים החוקיים שיש לו, על מנת למנוע איש הישר בעיניו יעשה. וגם הגיע הזמן שהד"ל לא יכיר טובה ענקית לכל מי שנותן לו גן או בי"ס. ראש המועצה יכל לקבל הרבה קרידיט אם היה נותן את מה שמגיע. אבל כנראה צריך לקחת בכח.

_________________

בברכה
חד יומא דבר בי רב
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-5/4/2007 17:36 לינק ישיר 

אההממממממ

כמה שאלות לדתי לאומי
למה צריך כאן אולפנה?
זה יהיה בסיס טוב לשבבניקים לא?
ומה רע בזלזניק?_________________

 תוקן על ידי אחד_חכם ב- 05/04/2007 17:34:38
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-5/4/2007 17:43 לינק ישיר 

למה סמינר כן ואולפנה לא?


למה ילדות בכיתה ו' צריכות לעבור וללמוד בעיר אחרת?

נשמע הגיוני?
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-5/4/2007 18:12 לינק ישיר 

עד היכן מוכן עו"ד במברגג ללכת בעבור תאוות הפירסום? הרי כל עו"ד מתחיל מבין, שאי אפשר לתבוע מהמועצה לפתוח אולפנה בשביל פחות מעשרים בנות. מה גם שהתלמידות לא מופלות לרעה שכן הם מוסעות חינם לאולפנה מצויינת בפתח תקווה.

צורם, יש הבדל מהותי בין סמינר שמוקם ע"י עמותה פרטית לבין אולפנה שאמורה לקום ולהתקיים מכספי משלם המיסים.תוקן על ידי צורי321 ב- 05/04/2007 18:12:46
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-5/4/2007 22:27 לינק ישיר 

תאוות פרסום ?

מה הקשר ? עו"ד עושה את עבודתו נאמנה למי שמזמין ממנו , במקרה זה חבר המועצה שמואל עמרוסי ובנות כיתה ז'.
באשר לשבבניקים, אם יש בעיה לכמה אנשים עם היצר הרע שלהם , שירסנו את עצמם, בנות צריכות ללמוד בעיר שלהם אם הם חרדיות או ד"ל.
כמו כן ישנם בעיר הרבה בנות שלומדות בתיכון ומה ההבדל בינם לבין בנות הד"ל.

חוץ מזה לומר 20 בנות זה קשקוש מוחלט, מדובר בכל שנה בערך 30 בנות היום ובשנה הבאה 40 וכו' עד ל-100 כן ירבו.
מדובר בבי"ס מתחיל , מי זה שמקנא ?  כל הסיפור הוא שראש המועצה לא מעוניין להפסיד את בניין p1c , לדעת ראש המועצה הוא גדול מדי וטוב מדי עבור הציבור הד"ל. זלזניק אין בעיה אבל במקום אחר.

דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-5/4/2007 23:26 לינק ישיר 

אין לי אלה להסכים עם צורי 123
עו"ד במברגג עושה את זה כי הוא בטח רוצה להגיע לפריימריס של הדת"ל ולספר לכולם שהוא עובד חינם בשבילכם, אז הוא גזר קופון על הגב של עמרוסי המסכן שכמו תמיד נדחק הצידה ואת "התהילה" גונבים לו מתחת לידיים.

 דברתי עם ממליה  , הגרסה שלו שונה לגמרי מהגרסה המתלהמת של העו"ד וחבר המועצה, הוא טוען שבידו רשימה של 14 בנות בלבד מתוך מחזור של 25 בנות!!! שהביעו נכונות להמשיך במסגרת באלעד והם גם הבטיחו את מקומן במקומות אחרים, "מי זה האדיוט שמוכן לפתוח מסגרת בשביל 14 בנות"?
אז אני כבר לא מבין על מה הולכים לבג"ץ? במברגג כבר גזר את הקופון ואת הפרסום חינם ועמרוסי מה יהיה עליו יצא אידיוט,
כי לפי הבנתי גם אם בג"ץ יתמוך בדעת הדת"ל מי יביא לרשום את הבת שלו בשנה הבאה באולפנה כולם כבר מסודרות לא?
אז אין אולפנה!!
ואם בג"ץ ידחה את העתירה אז עמרוסי יצא אידיוט, לא תהיה אולפנה בעיר בכלל כי זהו הסיכוי האחרון נמוג, המרוויח הגדול יהיה במברגג מהפרסום כמו שאמרנו, וצביקה שיהיה לו שקט אצל הרב גרוסמן והציבור הדתי לאומי יצא מפסיד כי מי שמוביל אותו לא מבין .
אני טועה?
תתקנו אותי עורכי הדין והפוליטיקאים של הפורום.

תגידו אלעדי ובן חורין איך בכלל נתתם לעמרוסי לעשות צעד מטומטם כזה, מישהו מכם הסביר לו את ההשלכות על הקהילה שלכם? בכל מצב אתם מפסידים!!

חד יומא בבקשה אם אתה מסביר , תסביר ברור זה מאוד חשוב לדיון

_________________
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-5/4/2007 23:42 לינק ישיר 

חד, בבקשה, תעשה שעורי בית לפני שאתה כותב, ראשית לא מדובר בבנות כיתה ז' אלא כיתה ו'. שנית מדובר ב-20 בנות ולא 30 כפי שציינת. אני רוצה להאמין שידועה לך מן הסתם מדיניות משרד החינוך בסוגית פתיחת בתי ספר קטנים, שעלותם הכלכלית גדולה ובדרך כלל לא מניבים הישגים לתלמידיהם.
הציבור הדתי לאומי הוא פנינה באלעד, ציבור איכותי וטוב, ועם זאת הנתונים העכשויים אינם מצדיקים פתיחת אולפנה.
לגבי עו"ד במברגג, שאני לא מכירו אך סביר להניח שלא מדובר בעוד עו"ד מתלמד, ומשכך קרוב לודאי שרק תאוות הפירסום מסנוורת אותו.
 
 

_________________
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-6/4/2007 00:14 לינק ישיר 


תרדו מהגב של "במברגג" מיד

חכו חכו תיכף ציפי תגיע...
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-6/4/2007 00:22 לינק ישיר 

אולי התכוונת לרדת מהגג של במברגג

ומה הקשר שלו לציפי?

אאללעעדד חג שמייח ד"ש לשמוליק ליאני התותח!

מתי יוצא הגיליון הבא?
יש גילויים חדשים על הטברייני?

_________________
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-6/4/2007 00:32 לינק ישיר 

הגיע הזמן שמישהו יעשה לצביקה את מה שעשה שמוליק גרוסמן לקריספל.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-6/4/2007 09:21 לינק ישיר 

אני יכול בהחלט להבין את צעדו "הנועז" של עמרוסי שכמוהו כמו לשבור את הכלים עם צביקה.

אחרי סדרת הצלחות מעשיות ופוליטיות של בן חורין שהצליח פעם אחר פעם להביא להצלחות לקהילה הדת"ל ועוד מבלי לוותר על עקרונות לטובת צביקה הרי שלא נותרה ברירה לעמרוסי והוא חייב לפעול בצעד משמעותי כדי לשרוד.

אז הבה ונמתין מהצד ונראה לאן זה יתפתח מי יודע אולי עוד ייסגר דיל אולפנית תמורת הפרטה.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-6/4/2007 10:33 לינק ישיר 

אחד חכם ועוד אחרים,

יש לכם טעות בהבנת החומר, מי שמציג את הצעד הזה ככשלון בכל מקרה אינו יודע מה הוא שח, חדרי חרדים נפוץ מאוד אצל הציבור החרדי אך לא הד"ל, ולכן בכל מקרה עמרוסי יוצא מהסיפור הזה הכי טוב, הוא נלחם עד למשוכה האחרונה, אם יצליח מה טוב לו, אם לאו עדיין הוא היה הלוחם נגד ראש המועצה שעבור הד"ל הוא נחשב כאחד שגונב בניינים מהקהילה. אחד שמבטיח הבטחות ונותן נשיקות ולא מבצעם.
לגבי הפרסום - אם במברגר יתפרסם זה נהנה וזה נהנה, התהילה יכולה להיות גדולה או קטנה אם היא גדולה יחלקו בה במברגר ועמרוסי, ואם היא תיכשל עמרוסי יזכר כלוחם, ובמברגר יקבל נקודות בקהילה הד"ל, אך לא כשמשפטן שניצח.
חוץ מזה מה שחשוב לדעת זה את הקטע של משרד החינוך, הוא תומך במהלך ואף מינה מפקח מלווה על פי האימיילים שנשלחו לקהילה הד"ל, המשמעות: תקצוב מלא של כיתה . יש להניח שבנות שנרשמו בחוץ עשו זאת על מנת להבטיח מקום בכל מקרה שלא יהיה, עדיף להם להפסיד דמי רישום 500-700 ש"ח ולהיות פה, מדובר בהחלטה של 6 שנים, ודמי הרישום הם כסף קטן. יותר מכך על פי מה שידוע לי עמרוסי איננו העותר היחיד, עותרים איתו 20 הורי בנות כיתה ו', ולכן כל המספרים האחרים לא רלוונטיים, כי 20 בנות זה הגדרה של כיתה.
ואם המספר הוא הקובע, שהבג"ץ יקבע, שתהיה כיתה עם 20 בנות.
ואם יש עוד שאלות, אני מניח שבמברגר יפתור אותם ע"י העברת החומר לאתר הנוכחי על מנת שנדע מה הוא קו ההתקפה.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-6/4/2007 10:37 לינק ישיר 


חאד וחלק זה ניק "חדש"? לא לחינם עמרוסי במקום הראשון ברשימה, יש אנשים שעושים הרבה בשקט ויש אנשים שעושים מעט ברעש וד"ל. עמרוסי הוא מהראשונים.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים אלעד > *** שפוך חמתך על ראש המועצה ***
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 לדף הבא סך הכל 3 דפים.