בית פורומים בחדרי חרדים אלעד

*** שפוך חמתך על ראש המועצה ***

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-5/4/2007 13:57 לינק ישיר 
*** שפוך חמתך על ראש המועצה ***

* "ושאינו יודע לעתור את פתח לו" *

* הקהילה הדתית-לאומית, שבניגוד לקהילות אחרות, גילתה לויאלוית למהלכי ראש המועצה לכל אורך הדרך, נוטשת את גישת 'דרכי הנועם', ויוצאת לדרך חדשה *

* סוגיית אפליית הקהילה הדתית-לאומית בעיר, מגיעה לפתחו של בית-המשפט, בעתירה שמוגשת ברגעים אלו כנגד המועצה המקומית אלעד ומשרד החינוך. *

* לאנשי הקהילה טענות קשות כנגד ראש המועצה הנכנע, לדבריהם, לסחטנות וללחצים פוליטיים ומחליף את החלטותיו, חדשות לבקרים, בשליפה מהמותן, ובמעבר מעמדה לעמדה בשיטת הזיג-זג *

* "אלא שבכל דור ודור עומדים עלינו לכלותנו" גירסת הקהילה הדתית-לאומית... *

המועצה המקומית אלעד, נקראת ל'סדר' על ידי הקהילה הדתית-לאומית בעיר, באמצעות בא כוחה עו"ד אבי במברגר, איש הקהילה.

בעתירה שמוגשת ברגעים אלו לבית המשפט לעניינים מנהליים בתל-אביב, מבקשים העותרים - 22 מבני הקהילה הדתית לאומית בעיר - מבית המשפט, להוציא צו על תנאי, ולהורות למשיבות (המועצה המקומית ומשרד החינוך), "לבוא לפניו וליתן טעם, מדוע לא תיפתח בשנה"ל הבאה אולפנה לבנות הקהילה".

"בית המשפט יתבקש, לאחר הדיון שיתקיים בעתירה זו, להוציא מלפניו צו קבוע, המורה למשיבות לפתוח אולפנה כאמור בכתב העתירה".

כפי שנחשף בסופה"ש האחרון בגיליון 'חדשות אלעד', את 'המאבק החטיבתי' מוביל יו"ר סיעת המפד"ל חבר המועצה שמואל עמרוסי כשבפיו טענות קשות כלפי המועצה המפלה את הציבור הדתי-לאומי בעיר על רקע קהילתי: "אין לי ספק שלו היה מדובר בבנות מזרם אחר, היה ראש המועצה מוצא את המשאבים הנכונים. מדובר בהתנהלות של 'גיבורים על חלשים'. אנו לא נאפשר זאת ונביא לקץ מדיניות ה'זיג-זג' של ראש המועצה".  נאה דורש ונאה עותר, ושמו של חבר המועצה עמרוסי, מתנוסס בראש רשימת העותרים.

ל'בחדרי חרדים אלעד' נודע, כי יו"ר המפד"ל ח"כ זבולון אורלב, השותף למאבקם של אנשי הקהילה לחינוך שוויוני, עוד מראשית הדרך בשנת 2001, נתן את ברכתו למהלך.

כתב העתירה מגולל מסכת ארוכה של התנכלויות על רקע פוליטי, וניסיונות לתקוע מקלות בגלגלי האולפנה החל משנת 2001 על ידי "הקיצוניים שבמתנגדי הקהילה יחד עם כמה רבנים"...

בין השאר, כנספח לעתירה, מצורפים הפאשקווילים כנגד פתיחת האולפנא, שהושלכו לעבר בתי הכנסת של הקהילה, מודעות שנשאו ביטויים קשים, כגון "גזירה נוראה" "כפיה חילונית" ו"פריצות", לדברי העותרים כותבי המודעות אף התירו במרומז את דמם של נציגי הקהילה. 

* זגזגן סידרתי *

על פי הנטען בעתירה, הונתה המועצה המקומית את משרד החינוך בהציגה מצגת שוא, שעל פיה נתקבל ההיתר לפתיחת מבנה P1C שבמתחם בתי הספר ברחוב יהודה הנשיא. במצגת שהוצגה לפני משרד החינוך, צויין כי המבנה ישמש כ"על יסודי ממ"ד לבנות", המועצה אף פעלה להנפקת סמל מוסד של בית-הספר האמור, וזאת במטרה לקבל את ההיתרים הנדרשים לשימוש במבנה, אולם בפועל, תוך שהיא רומסת את כללי המנהל התקין ואת הבטחותיה היא, העבירה המועצה את המבנה לידיהן של עמותות פרטיות, שהמוסדות שבבעלותן פועלים בניגוד לחוק וללא רישיון.

לעניין התנהלותו של ראש המועצה וכניעתו ללחצים פוליטיים, מתארים העותרים, כיצד עוד בתקופתו של ראש המועצה הקודם צוריאל קריספל, הביע ראש המועצה את תמיכתו העניינית בפתיחת האולפנה. אלא שעם בחירתו של ראש המועצה הנוכחי צביקה כהן, פעלה המועצה אחד בפה - בהביעה את תמיכתה בפתיחת האולפנה, ואחד בלב - בשיתוף פעולה עם גורמים קיצוניים במטרה לטרפד את הקמת האולפנה.

בסופו של דבר, בהגיע רגע האמת, הופתע מר שמואל עמרוסי לקבל העתק ממכתבו של מנהל מחלקת חינוך במועצה לראש המועצה, ובו מובעת עמדה הפוכה מזו שהובעה בפומבי בפני אנשי הקהילה, כל העת.

במכתבו - נטען בעתירה - אף רומז מנהל המחלקה לשיקולים לא ענייניים שעמדו בבסיס ההחלטה: "הוחלט שלא לפתוח את החטיבה" נכתב במסמך שנשלח מטעם המועצה. וכאן שואלים העותרים: "מי החליט? מי בעל הסמכות להחליט? עם מי הוא שוחח והאם נשמעה עמדת ההורים ונציגיהם?".

לאחר שחזר בו מעמדתו, ניתק ראש המועצה מגע, ונמנע מלענות לפניות ההורים המודאגים ונציגם במועצה ("כנהוג במחוזותינו", מוסיפים העותרים, בעל פה...)

"התנהגות המועצה היא התנהגות שמזלזלת בעשרות ההורים, בנבחר הציבור עמרוסי, ובמשרד החינוך. מדובר בהתנערות מהחלטות שהתקבלו בהליך מסודר והחלפתן בשליפה מהמותן, ללא דיון וללא שיקול דעת. המעבר מעמדה לעמדה נעשה בזיג-זג, מתוך כניעה ללחצים פוליטיים, תוך אפליה פסולה של מגזר שלם בעיר, ותוך התחשבות בטיעונים שאינם רלוונטיים ושיקולים זרים. כל זאת, תוך זלזול במינהל התקין והעלאת טענות סרק ללא גרעין של אמת", מסיימים העותרים את מסכת טענותיהם הקשות.

מאחורי הקלעים, מבהיר לנו בכיר בקהילה, ברחל בתך הקטנה, למי מכוונים הדברים: "בימים האחרונים נחשף כיצד התחייב ראש המועצה למרא דאתרא כי יציית לכל אשר יורה לו. כציבור שומר חוק שסולד מסחטנות ונושא על גבו את מרבית נטל תשלומי המיסים בעיר, לא נאפשר את הפיכת הקהילה לכלי משחק בידי אינטרסנטים קיצוניים, ונשים סוף לסחטנות ולכניעה של ראש המועצה".

באשר להגשת העתירה בעיצומו של מועד אומר לנו הבכיר: "מדובר ב'דבר האבד'. לנו לא נותרה הברירה אלא להתגונן כנגד העומדים עלינו לכלותנו".

את תגובת ראש המועצה הנופש משך החג במעונו בטבריה, מול חופי הכינרת, לא ניתן היה להשיג.

תוקן על ידי מרנן_ורבנן ב- 05/04/2007 19:53:46

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-4/9/2008 14:03 לינק ישיר 

בטקס פתיחה רב רושם, נערכה אמש מסיבת פתיחת האולפנא.
הבג"ץ, המלחמות המאבקים הסתיימו, וצמח קטן עם שרשים חזקים יקום ויהיה לעץ נחמד שישא פרי , ופואורותיו יצילו על חלקת אל-קים הקטנה של הציבור הדתי לאומי.
אם עד היום נטענו יסודות בגן עד ו' (כיתות), הרי שהיום הזה שבו עשה ה' ונגילה ונשמחה בו
 הוא תחילת גידול העצים הבוגרים , החזקים שיטעו יתד נאמן, אהל בל יצען לציבור הדתי לאומי באלעד.
אני מרשה לעצמי להודות לחברי הטוב עו"ד במברגר על שתילת הזרעים בצורה הנכונה, ובגינו והעמל הגדול שנעשה קיבלנו את הפרי הנחמד הזה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-4/9/2008 14:00 לינק ישיר 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/4/2007 22:45 לינק ישיר 

קפד ראשו אולי די!?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/4/2007 09:22 לינק ישיר 

שמואל עמרוסי נכנע וכל מילה אחרת או פרשנות אחרת הם נסיון לכסות על המחדל של חדל האישים הזה ואת הבדיחה שעשה מעצמו, הקהילה הדתית לאומית נפגעה קשות בגלל משחקי הכבוד של אדון עמרוסי הבושה שכל אחד מאיתנו מרגיש בעקבות הכניעה של עמרוסי והבית ספר שעשה לו צביקה כהן הם גדולים מאוד.

עמרוסי אתה כזה קטן!

תתבייש שהובלת קהילה שלימה לביזיון ועוד יש לך חוצפה לצייר את זה כניצחון גדול , במקומך לא היינו מוציאים את הפרצוף החוצה אתה נזק לקהילה ונזק בכל דבר שאתה נוגע!!

מישהו כבר אמר כאן
ההר הוליד
עמרוסי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/4/2007 18:06 לינק ישיר 

"הִיגֶן"...

תוקן על ידי קוקי_כפרה ב- 13/04/2007 18:04:22

אללה יסתור.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/4/2007 17:35 לינק ישיר 

מישו צחק כאן על פולניות?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/4/2007 13:59 לינק ישיר 

בןחורין

"סייג לחכמה שתיקה".

כדאי לבדוק (בקלות) עובדות לפני שיורים מהמותן-אולי היה מקום שתבקש פרשנות מאלעדי ותיק שהיטיב לכתוב: "החברים מתבקשים לא לעשות אאוטינג לאחרים, גם אם לפעמים מדגדג בקצות האצבעות וגם אם אתם חושבים שאתם יודעים במי מדובר. כי מה לעשות לפעמים גם טועים... "

עם כל הכבוד להשכן..."ויש הרבה כבוד"....השכן אינו משו.

"גם אויל מחריש חכם יחשב" תקף גם לנסיון האאוטינג הכושל שניסית לבצע.

נכס צאן ברזל כמו לאה גולדברג לא עושה לך את זה?
הרי זה בוודאי מסוג הדברים שהשתיקה יפה להם.

ודבר אחרון....לפני שיורים כדאי לוודא שלא יורים באנ"ש....

משו למחשבה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/4/2007 13:50 לינק ישיר 

שלום לכולם.

רציתי להודיע שבע"ה אולפנא קום תקום, על מה אתם מתבססים, משרד החינוך הם בעלי המאה ובעלי הדעה, והם נתנו את ברכתם והסכמתם ואת הכסף של המדינה שאתה כה שונא אך אוהב לקבל את כספה.
באשר לטעמה של דף גמרא, למה יש לי תחושה שיש לך בעיה בלשון כנראה לא טעמת את טעמה של הגמרא שאנחנו טעמנו. טעם מתוק של אהבת ישראל באשר הם.
לידיעתך ההבדל בין אולפנא לבין בי"ס אחר לבנות, הוא אך ורק בתוספת הקדושה ואהבת ישראל. תחזור לדף גמרא שאתה לומד ואז תשכיל ותבין ואולי המילים הרכות יחדרו ללבבך לב האבן.
ואל תחשוב שמילותי מביעות כעס, אלא אך ורק חמלה על אנשים החושבים שהם נציגי ה' וביום הדין יופתעו לגלות שהם נחשבים כחלק מעוכרי ישראל בלבותם את אש השנאה היוקדת.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/4/2007 10:05 לינק ישיר 

אולפנה לא תקום ולא תהיה. צביקה הרבסט וחבורתו יכולים עד מחר לתקוע תריז ולנסות להכניס לנו בדלת האחורית אולפנות במקום ישיבות ולהרוס את העיר הכל בגלל פוליטיקה קטנה של אינטרסנטים שלא טעמו טעם דף גמרא. מהרסייך ומחריבייך ממך יצאו אבל נתגבר גם עליהם.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/4/2007 09:58 לינק ישיר 

הדיון הזה איבד פרופורציה!!!!
אולי יש כמה גננות שמשמעם להן ותסכמנה לנהל את הויכוח ... ממש גן ילדים!

הנה ימים באים...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/4/2007 06:28 לינק ישיר 

מר בן חורין, אתה מדבר ברמזים למרות שיין יכול לעזור. אני אוהב אותו חצי יבש אבל גם כשאני יגמור את הבקבוק אני ימשיך לחשוב שהעיר שלנו היא עיר חרדית ולא צריך להביא לפה תגבור של אולפנות מכל הארץ. וזה לא מפריע לי לחשוב שאתה הגבר האחרון שנשאר במועצה. אין קשר בין שני הנושאים

תוקן על ידי הגרשז ב- 12/04/2007 6:32:15

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/4/2007 01:42 לינק ישיר 

בן חורין,
יותר משהזלזול, פורע את מה שהוא הרוויח ביושר, הוא פוגע בך, באישיותך, בטענותיך ובאמינותך.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/4/2007 01:24 לינק ישיר 

הדיון הזה איבד פרופורציה, מתנהלות פה מלחמות של מפסידים בלבד כמו קטטה בין שני ילדים שבה כל אחד כבר ספג 700 מכות אך עדיין מתעקש לתת את המכה האחרונה.

(ואני מתייחס גם למלחמת בן חורין - עמרוסי וגם למלחמה בין "הגרשז" - דת"ל)

אני מציע שנמתין להתפתחויות ואיש ינצור לשונו.

מעתה אמור במיצריים לקו 10 מכות ובפורום 700.

"שׁוּבוּ בָנִים שׁוֹבָבִים נְאֻם ה''".

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/4/2007 00:04 לינק ישיר 

אהה 'כבוד הרב' בן חורין. כל הכבוד שאתה מתקן את טעותך ומייד מקדיש לי כפול שורות ויחס..
ועוד נקודה, מכיון ש'כבודו' לא שוגה במה שעמרוסי שוגה, אנו מקוים כי גם 'כבודו' יקפיד להבא להעביר כל הודעה פנימית לחברי הקהילה דרך הפורום בלבד, (חבל שזה יגיע בכל פעם דרכי במקום ישירות מהמקור)

אנחנו נבחרנו לכל החיים !

שוב, נא להמנע מאואטינג...

תוקן על ידי אלעדי_ותיק ב- 12/04/2007 0:13:56

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/4/2007 00:00 לינק ישיר 

הגרש"ז כלומר,בכל מקום בו נמצא ציבור שמיתנהג בניגוד לנורמה השוררת
צריך לייבש אותו פן ירבה ופן יפרוץ......
אם יש חרדים בנתניה או תל אביב ,אז צריך לעשות הכל כדי שלא תהיה
להם אופציה להתרחב חלילה ,ואפילו להמשיך ולחיות באותה מתכונת
צריך לסגור להם גנים מסיבות "בטיחותיות" ,לא לאפשר פתיחת נוספים
מסיבות של מחסור בתקציב וכו'
ואז ממילא יעדיפו לעבור לבני ברק,
שים לב שאת אותה התנהגות אתה מיישם כלפי הציבור הד"לי ,שפשוט
מנסה לחיות כאן.
כלומר אם היו רוצים לפתוח בית קולנוע הייתי מבין שאסור, אבל מוסד חינוך?
כמה נמוך אפשר לרדת...
משום מה זה מזכיר לי את פרעה שפגשנו לא מזמן בהגדה,או את שינוי.....

מרא דאתרא  קבל ח"ח וכן מר בן חורין ,גם אני לא עז (אין לי כח להוסיף סמיילי עמך הסליחה)

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים אלעד > *** שפוך חמתך על ראש המועצה ***
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 לדף הבא סך הכל 3 דפים.