בית פורומים בחדרי חרדים אלעד

*** בניינים פורחים באוויר ***

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-22/6/2007 13:50 לינק ישיר 
*** בניינים פורחים באוויר ***

  • במלאת שנה לפיצוץ עסקת 'אור האמת', מתברר כי דבר לא נלמד...
  • כמו תלמיד שנשאר כיתה ונותר בעצלותו, חוזרים הגופים האמונים במועצה על אותם טעויות.
  • לא רק בניינים, גם ההבטחות, פורחות באוויר ומחולקות ללא כל כיסוי.
  • וראש המועצה? הוא מצידו הודיע על 'התנתקות'. כמנהגו בקודש, התחברות מחודשת תבוצע תכף עם פרסום מודעות הברכה המוזמנות...

 

"נפיק את הלקחים" הבטיחו אך לפני שנה, הגורמים האמונים במועצה החל מהעומד בראש וכלה במנהל המנהלת בגזברות, הבטיחו אך לא הבטיחו לקיים.

 

כדרכו בקודש העביר ראש המועצה את הכדור לפתחם של אחרים, היושבים בקודש ב'וועדה מייעצת' לצורך פתיחת שנה"ל, הלא הם, (כל אחד לפי כבודו ורום מעלתו): המם-מם צביקה הרבסט, המהנדס רוני אלישע, מנהל מחלקת חינוך מרדכי ממליה ומנהל המנהלת במחלקת הנדסה איציק טרבלסי.

 

חישבו חברי הועדה להתכנס בשלווה, קפץ עליהם רוגזם של מנהלי המוסדות בעיר.

 

בישיבה מיוחדת של חברי הועדה, אליה הוזמנו מנהלי מוסדות החינוך בעיר, התברר לנוכחים כי המועצה ניצבת בפני שוקת שבורה. הפגישה נערכה ביום רביעי, ובעקבותיה, ועקב דחיפות העניין, היו החברים אמורים להתכנס שוב בשעה זו לישיבת עבודה בביתו של המם-מם, אלא שהפגישה בוטלה לאחר הצהרת המלחמה של צביקה הרבסט מעל דפי גיליון 'קוראים אלעד' כנגד 'השוחד הפוליטי' שבהעברת גני הילדים לידי רשת 'מעיין החינוך'. ("המם מם שוב בורח מאחריות, בתירוצים מתירוצים שונים. מדובר במימוש הסכם קואליציוני מול סיעת קדימה. שיתלונן המם-מם מול נציגיו בכנסת על חידלון ידיהם", מגיבים בסביבתו של ראש המועצה).

 

לקחי הישיבה שכונסה ביום ד' הפתיעו את המשתתפים. למי מהגולשים העסוק בהכנות השבת, רק נאמר כי מבני המוסדות שיועדו לפינוי, עקב העברת המוסדות השוכנים בהם למבנים חדשים, התבררו כבלתי מפונים בעליל, מי מחמת אי עמידה בלוח הזמנים של קבלן המבנים החדשים (אותו קבלן פשלן מן השנה דלעיל, עוד טעות שלקחיה לא הופקו), ומי מפאת סירוב מנהלי המוסד לפנות את מקומם הישן מחמת "גידול טבעי", בבחינת ישן גם חדש, לא תוציאו...

 

ונפתח בקרוואנים ברחוב בן זכאי של רשת גני אגו"י שיועדו לפינוי, והיו בבחינת הלבנה הראשונה שנפלה בבניין הרעוע לאחר שהתברר, כי לטענת מנהל הרשת עקב הגידול הטבעי לא יתאפשר לפנות את מתחם הקראוונים שברחוב בן זכאי 97.

 

הלבנים הנוספות, אף הן מיהרו ליפול. מנכ"ל מוסדות 'דרך התורה' הרב פרדו שהגיע אישית לישיבה, הופתע גם הוא להתעדכן כי לכיתותיו ולכיתות ת"ת 'אור המאיר', לא נמצא מקום משכן לעת עתה, עקב העיכוב בבניית מתחם B3000 שברחוב בן זכאי, שתוכנן להימסר לידי תלמוד תורה 'פרי תואר' שאמור היה מצידו, לפנות את המבנה שברחוב יהודה הנשיא פינת אבן גבירול, לטובת שני תלמודי התורה האמורים. שוב באה המציאות מבית היוצר הג'בראני והוכיחה כי בבניינים פורחים באוויר, לא ניתן לאכלס כיתות לימודים.

 

זה יוצא וזה בא. בזה אחר זה הגיעו מנהלי המוסדות ונתוודעו לברדק החוגג. ר' בנציון דייטש מנהל ה'כלל חסידי' גילה כי מישהו במחלקת חינוך שכח לעשות שיעורי בית, וציפה כי המוסד שבהנהלתו לא רק יפנה את המתחם הישן אלא אף יחלוק את המתחם החדש ברחוב בן יאיר, עם מוסד חסידי נוסף, כאשר במציאות הגידול הטבעי של תלמידי המוסד, אינו עולה כדי חלוקה...

 

חישבו החברים אובדי העצות, כי מחיים מאייר כץ תבוא להם הישועה, אך בא הגזבר "קשה הקליטה" והוכיח שוב, כי אין מומחה ממנו בטריפת הקלפים.

 

חברי "הועדה" הסבירו כי הוא היחיד שיכול לפנות את כיתות הקראוונים שתחת ידי מוסדות החסידות, עקב הכניסה למבנה החדש. כץ הנהן בראשו, אך כשנתבקש לחתום על הסכמתו לכך, סירב ונימוקו עמו.

 

"כבר חתמתי" הפתיע חבר המועצה הממולח את הנוכחים ושלף מסמך חתום על ידו ועל ידי הצד השני הלא הוא מיודענו הגזבר.

 

"חתום שוב" הפצירו בו נואשות חברי הועדה, וכי מה איכפת לך, הלא גם במסמך שאתה מציג מופיעה הסכמתך לפינוי, בצד הבטחותיו של מקסימוב לצרכי החסידות.

 

"אמת ויציב. אלא שבמסמך החתום על ידי הגזבר מופיעה הסכמה לפינוי, אך לא לקראת שנה"ל התשס"ח ולפיכך אני פטור מעולו של פינוי", הפתיע חיים מאייר בסברה למדנית, שלשמעה נותר אף המם-מם נציגה של תורה ולמדנות, פעור פה.

 

"שוב אמנון דופק אותנו עם קשיי הקליטה שלו", סינן מנהל מחלקת חינוך בזעם ועזב את החדר, כשיחד עמו נוטשים בהפגנתיות, המם-מם, טרבלסי ואלישע, כשכולם מקטרים על מחדלי הגזבר שנותר ספון ושפוף בחדר בצוותא עם חבר המועצה המתחכם.

 

נקמת האמנון לא איחרה לבוא, כשאתמול (יום חמישי) ניסה חבר המועצה, המכהן כמחזיק תיק הנדסה, להיכנס למחלקה. "תצא בחוץ  ובוא בשעות קבלת קהל", אמרה לו המזכירה וטרקה בפניו את דלת הלשכה, טריקה שהדיה באו עד חדר הגזבר, ועד בכלל...

 

ואף על פי שיתמהמה

 

סוגיה חמורה לא פחות מההתנהלות הכושלת, טמונה בהתעקשות התמוהה של המועצה לסגור את כל חוזי בניית מחתמי בתי הספר מול הקבל ג'בארין, שיכולותיו הבלתי מוכחות, ידועות לכל עוד מהשנה שעברה.

 

בדיוק כמו בשנה החולפת, הכתובת רשומה על הקיר. בניין B3000 לא יוכל לאכלס כיתות תקניות ב-1/9, שוב יחכו עד לרגע האחרון בתקווה שיימצא פיתרון ולו זמני, אך עולה על כולנה שערוריית גני הילדים, גם היא מאותו בית יוצר קבלני.

 

ראש המועצה מבהיר כל העת כי לא יאפשר למוסדות ללא רישיון להיכנס למתחמים החדשים, אך בכל הנוגע לגבי דידו, הרישיונות מהווים אמצעי להשגת מטרה, שרק הוא יודע מהי...

 

13 גני ילדים, מתוכם 10 גני רשת 'מעיין החינוך' (שערורייה בפני עצמה. ראה תגובת ראש המועצה לעיל) שבנייתם הובטחה על ידי משרד החינוך, לא יהיו מוכנים לקראת שנת הלימודים הבאה, אך ורק עקב התעקשותו של ראש המועצה כי הגנים ייבנו על ידי ג'אברין, ללא מכרז.

 

משרד הפנים מסרב לאשר את הבקשה וכהן בעל הקשרים הענפים עם הקבלן, בשלו. לדידו, ואף על פי שיתמהמה האישור, עם כל זה מחכה לו בכל יום שיבוא, לאישור, ולכרוך בו... וד"ל.

 

על אבן זו אניח ראשי

 

כמו אותו צדיק עומדים מנהלי המוסדות כשהם נבוכים. השבוע התברר, כי לא רק שהמועצה לא נערכה כראוי, אלא שאף הבטיחה הבטחות כפולות, ולעיתים אף משולשות למנהלי מוסדות, כשכל אחד בטוח, והבטחות בידיו, כי על אבן זו יניח ראשו.

 

והמבטיח, צביקה כהן? הוא מתנתק ומבהיר כי אין זה מתפקידו לרדת לפרטים. "ישחקו חברי הועדה לפנינו", מבהירים מקורביו.

 

לא זו אף זו, ראש המועצה, כמו בשנה שעברה תופר הבטחות מאחורי גבם של מנהל מחלקת חינוך וחברי הועדה. החברים הופתעו לשמוע המתחם שמפנה ת"ת 'מוסדות אלעד' (שעתיד לעבור למתחם ברחוב רש"י), נודב על ידי ראש המועצה לישיבה קטנה 'שערי תבונה', וזאת בנוסף למבנים השוכנים על שטח בן מספר דונמים שנמסרו לישיבה במתחם העליון של העיר לפני כשנתיים.

 

"בעוד אנו נאבקים למציאת מקומות לילדי העיר, נאבק ראש המועצה למענם של זרים, שאינם ילדי העיר, מסיבות לא ענייניות", מלינים באוזנינו גורמים במועצה.

 

בסביבתו של ראש המועצה דוחים את הטענה ומבהירים כי ראש המועצה לא ייגרר ויימנע מהתערבות ישירה: "צביקה מצידו אינו מתכונן לחזור על הטעות של ירידה לפרטי הפרטים", מבהירים המקורבים, ונימוקם הפוליטי עמם: "היה ותיכשל הועדה במציאת פיתרון – תישלח האצבע המאשימה לכיוונה. היה ותצליח – יידעו הכל מי העומד בראש ונושא באחריות להצלחה". צפו למודעות הברכה בחינמונים...
דווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-22/6/2007 17:25 לינק ישיר 

בינתיים לאאללעעדד יש קבלות של דובר אמת שלא מפחד להיחשף בשמו ועומד מאחורי מילתו, לך אין. אז אנא חסוך מאיתנו טרוליזציה!

לגופו של ענין, יש רק דרך אחת לשנות משהו בעיר הזאת וזה להתחיל לחשוב על אלטרנטיבה שלטונית ראויה. אני לא יודע אם הרבסט מתאים, אבל צביקה כהן נכשל פעם אחר פעם, והכי גרוע שהוא לא לומד דבר. מה שכן, לא נראה לי שהוא לא לומד במזיד, הוא לא לומד מטעויות כי הוא לא מבין שהוא נכשל, והוא לא מבין שהוא נכשל כי הוא לא מבין.

יש חוסר הבנה בסיסי בכל ההתנהלות של האיש הזה. זה אופי, משהו שאי אפשר לשנות וכל עוד הוא יהיה בתמונה אנחנו אבודים.

צריך להיות כנים. ניסינו ללכת על מועמד מוסכם ונכשלנו ובניגוד לצביקה לנו מותר גם ללמוד מטעויות.

תוקן על ידי פוילישער ב- 22/06/2007 17:31:17
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-22/6/2007 17:49 לינק ישיר 

הכי טוב הרבסט
הכי טוב עוד אחד שיכנע ל"מרא" שיוכל לסמן וי נוסף
הכי טוב שהמרא באמצעות שלוחו הרבסט יתכנן ויבצע (אולי הוא גם יקבל זכות חתימה על הצ'יקים של המועצה..מי יודע?)
עזבו אותכם משטויות, גם צביקה הרבסט לא יצליח לעשות יותר, כי העיר הזאת בנויה על ה"בלתי אפשרי" החל מהרכב האוכלוסיה, ההרכב הפוליטי, הרכב רבני העיר ועד היקף הצרכים מול ההיצע, המציאותי יש לומר.
אז במקום לתקוף את צביקה שמיותר לציין שהוא כאן בבחינת "סוס מת" תתחילו כבר מעכשיו לתקוף את יורשיו הפוטנציאליים שאולי כבר יצא להם החשק עוד לפני יריית הפתיחה הרשמית של מערכת הבחירות, וכך נקבל אלטרנטיבה גרועה יותר ומפה עד לתחתית המדרון, הדרך לא ארוכה במיוחד.
שבת "שלום" (תרתי משמע)

תוקן על ידי אלעד48 ב- 22/06/2007 17:48:29
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-22/6/2007 18:42 לינק ישיר 

צביקה קיבל את ההזדמנות ונכשל. להפיל את הכישלון על העיר ותושביה זה הכי קל, אני בכל זאת הייתי מעדיף מישהו שחוץ מלהאשים אחרים ולברוח מאחריות מנסה גם לספק פתרונות.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-22/6/2007 19:08 לינק ישיר 

מיותר שתדע מי אני -------מר פוילישער--------
ובכל אופן זו העובדה שהאדון הנכבד אלעדדרר עושה עצמו לא יודע ומקיים בכך את מאמר חזל לעולם ילמד אדם לשונו[ואולי גם עטו } לומר איני יודע. וד"לדדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-22/6/2007 19:44 לינק ישיר 

,אלעד48 
מי שהוכיח עד היום מנהיגות ודאגה לכל האוכלוסיה הוא המרא דאתרא. תשאל את ההורים הספרדים למי הם פונים ברגעי
מצוקה לא להרבסט ולא לכהן אלא למרא דאתרא האשכנזי שדלתו פתוחה לכל

להאשים בהכל את הרב זה הכי קל אבל המציאות מוכיחה שהרב הוא היחיד שדואג ועוזר לכולם ולכן בבקשה תסתדרו עם
המחדלים לבד ואל תערבו בזה את היחידים שעושים ופועלים

שבת שלום (ובלי מרכאות)
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-24/6/2007 02:05 לינק ישיר 

"מחובר" על שעון שבת?
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-24/6/2007 11:47 לינק ישיר 

מחובר,

נדון אותך לכף זכות ונניח שכתבת את ההודעה מחו"ל, אבל כדאי שתקפיד על הנהוג בפורומים החרדיים של "הייד פארק מסורת", להוסיף להודעה הנכתבת בשעה כזו את ההבהרה "נכתב בחו"ל ביום חול" כדי להסיר לזות שפתיים.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-24/6/2007 12:28 לינק ישיר 

ואם הוא בחו"ל עליו נאמר "מושך באוזני כלב, מתעבר על ריב לא לו"   אם הוא בחו"ל מה לא ולבעיות האלעדיות?
ואם הוא איננו בחו"ל  למה השתיקה הרועמת?דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-25/6/2007 06:55 לינק ישיר 

נכתב בחו"ל או ביום חול?

_________________
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-29/6/2007 17:48 לינק ישיר 

היות ומקורות יודעי דבר שיברו את אוזני לאחרונה, כי מר #### הינו עו"ד מצליח וקרוב משפחה של אחת הדמויות "הפופולאריות" בפורום, שהה בחו"ל לאחרונה, ובשעות האחרונות זכתה אלעד שהנ"ל שב לשכון בתוכה, נברכנו בברכת ברוכים השבים.

*** נא להמנע מאאוטינג שאסור לפי חוקת הפורום ***

 תוקן על ידי אלעדי_ותיק ב- 01/07/2007 0:26:00
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-4/7/2007 19:39 לינק ישיר 


מסכם בלילה, ומעדכן ביום.

את הסיכומים שהושגו הלילה בינו לבין ממלא מקומו הציג אחר הצהריים ראש המועצה לצוות העובדים בראשות המהנדס, מנהל מחלקת חינוך וחברים נוספים.

מנהל מחלקת חינוך ששב מ'פורום המנהלים' של 'המודיע' התקשה להסתיר את תדהמתו לנוכח התקפלותו של ראש המועצה מול ממלא מקומו במספר נושאי מפתח, דוגמת נסיגתו של ראש המועצה מהדרישה לפינוי הקראוונים של חסידות ויז'ניץ.

ראש המועצה, עייף מפגישת הלילה, זעף לעיתים ולדברי הנוכחים ניכר היה כי אירועי הלילה החולף, לא עשו לא טוב, בלשון המעטה...דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-6/7/2007 12:56 לינק ישיר 


ה_פ_ת_ע_ה   ???           מ_מ_ש   ל_א_א_א  !!!

בשיחה של  אחד מראשי המוסדות בעיר עם המהנדס רוני עוד לפני כארבעה חודשים הצהיר המהנדס שבתי הספר לא יהיו מוכנים לפתיחת שנת הלימודים תשס"ח, ואולי אחד או שניים, מתוך 14 (ארבע עשרה!!!) בתי הספר, אלה,  שכבר למעלה משנה מוכרים לנו יועצי/דוברי/יחצנ"י  התקשורת המתחלפים על בנייתם המאסיבית בעיר, אולי שניים מתוכם יהיו מוכנים.

התרעה על הקטסטרופה העביר המם מם הרבסט  מספר פעמים לצביקה כהן, כשהפעם הראשונה היתה כבר במוצאי פורים,  אך תמיד נענה בשחצנות מופגנת   "הכל בשליטה, תהיה רגוע".   כנראה שלהט הפרסום לא נתן לעובדות לבלבל אותו.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-6/7/2007 13:23 לינק ישיר 

האמת צריכה להיאמר ובגלוי

לפי הידוע והנאמר לי מראשי המוסדות אין אמת בדברים שצביקה הרבסט התריע .
ההיפך הוא הנכון צביקה הרבסט התהדר גם הוא בבתי הספר הללו שהם יהיו מוכנים במועד.  כעת כשנוח לו הוא טוען הפוך.
אדרבא אם יש לך מסמכים המוכיחים שהוא התריע תציג אותם פה . יראו כולם וידעו שהדברים אינם נכונים .
סדנא דהנהלת המועצה חד הוא . השקר שולט שם בכיפה ואחריו הדמיון .
רק לפני שלושה שבועות התחיב צביקה הרבסט לראשי המוסדות בהתועדות שלהם איתו ועם רוני וממליה שתוך ארבעה עשר יום כולכם תקבלו הודעה היכן אתם משוכנים בתחילת שנת הלימודים וכן תקבלו זמן מספיק להתארגן.

נו מה תאמרו על התעלולים? מענין הא?דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-6/7/2007 13:40 לינק ישיר 

ZW

אתה צודק,

הברסט התריע וגם התחייב לתקן אלא שאז החליט ראש המועצה להחרים את הרבסט, וחודש שלם ראש המועצה לא נתן להרבסט לנהל את פתיחת שנת הלימודים, התוצאה ברורה איחור בחודש בארגון פתיחת שנת הלימודים, לא צריך להיות גאון (ובפרט לאלו הכותבים באנגלית, למרות שזה שתי אותיות בלבד וללא הקשר...) כדי להבין שאם טרפדו להרבסט חודש לארגן את פתיחת שנת הלימודים אז פתיחת שנת הלימודים תיהיה גם היא רק לאחר חודש.

מה לעשות האגו של הראיס עולה לו לראש על חשבון ילדי העיר.

_________________
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-6/7/2007 16:18 לינק ישיר 

הונגרים פולנים מרוקאים אנגלית כל הדברים הללו אינם צריכים ואינם יכולים לשנות את האמת הפשוטה שבמקום לסגור דברים בהחלטות ברורות בחנוכה . החליטו כולם אבל כולם לדבר דיבורים כאילו מרגיעים .
ואל תשאל את הכותבים או את חברי המועצה , שאל את כל אלה שצריכים לאכלס מוסדות חינוך בשנה הבאה הם יספרו לך את מה שהם סיפרו לי .
אינני רוצה להמעיט את הידע שברשותך . אבל תבין לבד שמי שרוצה להיות ראש מועצה יודע היטב כבר בחורף איך פועל לוח זמנים מסודר . הוא יודע מה המשמעות של מועדים וזמנים ולוחות שנה {כי אם את זה הוא לא יודע מה הוא יודע?} אז מה זה הדיבורים של חודש ניתוק ? אלה תירוצים של ילדים בחידר למה הם איחרו.
איך זה יתכן שאדם שמודע לתקלה שאמורה להתרחש איננו מוריד את האינפורמציה הקריטית הזו למנהלי המוסדות?

אז למרות הידע שברשותך ואולי בגלל הידע שברשותך הדברים שכתבתי המה נכונים מדי ועצובים מדי.

הינגארישר באטשי: שיהיה לך שבת שלום עם דגים וקוגל מהמטבח ההונגרי לכבוד שבת קודש .
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים אלעד > *** בניינים פורחים באוויר ***
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 4 לדף הבא סך הכל 4 דפים.