בית פורומים בחדרי חרדים אלעד

*** בניינים פורחים באוויר ***

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-22/6/2007 13:50 לינק ישיר 
*** בניינים פורחים באוויר ***

  • במלאת שנה לפיצוץ עסקת 'אור האמת', מתברר כי דבר לא נלמד...
  • כמו תלמיד שנשאר כיתה ונותר בעצלותו, חוזרים הגופים האמונים במועצה על אותם טעויות.
  • לא רק בניינים, גם ההבטחות, פורחות באוויר ומחולקות ללא כל כיסוי.
  • וראש המועצה? הוא מצידו הודיע על 'התנתקות'. כמנהגו בקודש, התחברות מחודשת תבוצע תכף עם פרסום מודעות הברכה המוזמנות...

 

"נפיק את הלקחים" הבטיחו אך לפני שנה, הגורמים האמונים במועצה החל מהעומד בראש וכלה במנהל המנהלת בגזברות, הבטיחו אך לא הבטיחו לקיים.

 

כדרכו בקודש העביר ראש המועצה את הכדור לפתחם של אחרים, היושבים בקודש ב'וועדה מייעצת' לצורך פתיחת שנה"ל, הלא הם, (כל אחד לפי כבודו ורום מעלתו): המם-מם צביקה הרבסט, המהנדס רוני אלישע, מנהל מחלקת חינוך מרדכי ממליה ומנהל המנהלת במחלקת הנדסה איציק טרבלסי.

 

חישבו חברי הועדה להתכנס בשלווה, קפץ עליהם רוגזם של מנהלי המוסדות בעיר.

 

בישיבה מיוחדת של חברי הועדה, אליה הוזמנו מנהלי מוסדות החינוך בעיר, התברר לנוכחים כי המועצה ניצבת בפני שוקת שבורה. הפגישה נערכה ביום רביעי, ובעקבותיה, ועקב דחיפות העניין, היו החברים אמורים להתכנס שוב בשעה זו לישיבת עבודה בביתו של המם-מם, אלא שהפגישה בוטלה לאחר הצהרת המלחמה של צביקה הרבסט מעל דפי גיליון 'קוראים אלעד' כנגד 'השוחד הפוליטי' שבהעברת גני הילדים לידי רשת 'מעיין החינוך'. ("המם מם שוב בורח מאחריות, בתירוצים מתירוצים שונים. מדובר במימוש הסכם קואליציוני מול סיעת קדימה. שיתלונן המם-מם מול נציגיו בכנסת על חידלון ידיהם", מגיבים בסביבתו של ראש המועצה).

 

לקחי הישיבה שכונסה ביום ד' הפתיעו את המשתתפים. למי מהגולשים העסוק בהכנות השבת, רק נאמר כי מבני המוסדות שיועדו לפינוי, עקב העברת המוסדות השוכנים בהם למבנים חדשים, התבררו כבלתי מפונים בעליל, מי מחמת אי עמידה בלוח הזמנים של קבלן המבנים החדשים (אותו קבלן פשלן מן השנה דלעיל, עוד טעות שלקחיה לא הופקו), ומי מפאת סירוב מנהלי המוסד לפנות את מקומם הישן מחמת "גידול טבעי", בבחינת ישן גם חדש, לא תוציאו...

 

ונפתח בקרוואנים ברחוב בן זכאי של רשת גני אגו"י שיועדו לפינוי, והיו בבחינת הלבנה הראשונה שנפלה בבניין הרעוע לאחר שהתברר, כי לטענת מנהל הרשת עקב הגידול הטבעי לא יתאפשר לפנות את מתחם הקראוונים שברחוב בן זכאי 97.

 

הלבנים הנוספות, אף הן מיהרו ליפול. מנכ"ל מוסדות 'דרך התורה' הרב פרדו שהגיע אישית לישיבה, הופתע גם הוא להתעדכן כי לכיתותיו ולכיתות ת"ת 'אור המאיר', לא נמצא מקום משכן לעת עתה, עקב העיכוב בבניית מתחם B3000 שברחוב בן זכאי, שתוכנן להימסר לידי תלמוד תורה 'פרי תואר' שאמור היה מצידו, לפנות את המבנה שברחוב יהודה הנשיא פינת אבן גבירול, לטובת שני תלמודי התורה האמורים. שוב באה המציאות מבית היוצר הג'בראני והוכיחה כי בבניינים פורחים באוויר, לא ניתן לאכלס כיתות לימודים.

 

זה יוצא וזה בא. בזה אחר זה הגיעו מנהלי המוסדות ונתוודעו לברדק החוגג. ר' בנציון דייטש מנהל ה'כלל חסידי' גילה כי מישהו במחלקת חינוך שכח לעשות שיעורי בית, וציפה כי המוסד שבהנהלתו לא רק יפנה את המתחם הישן אלא אף יחלוק את המתחם החדש ברחוב בן יאיר, עם מוסד חסידי נוסף, כאשר במציאות הגידול הטבעי של תלמידי המוסד, אינו עולה כדי חלוקה...

 

חישבו החברים אובדי העצות, כי מחיים מאייר כץ תבוא להם הישועה, אך בא הגזבר "קשה הקליטה" והוכיח שוב, כי אין מומחה ממנו בטריפת הקלפים.

 

חברי "הועדה" הסבירו כי הוא היחיד שיכול לפנות את כיתות הקראוונים שתחת ידי מוסדות החסידות, עקב הכניסה למבנה החדש. כץ הנהן בראשו, אך כשנתבקש לחתום על הסכמתו לכך, סירב ונימוקו עמו.

 

"כבר חתמתי" הפתיע חבר המועצה הממולח את הנוכחים ושלף מסמך חתום על ידו ועל ידי הצד השני הלא הוא מיודענו הגזבר.

 

"חתום שוב" הפצירו בו נואשות חברי הועדה, וכי מה איכפת לך, הלא גם במסמך שאתה מציג מופיעה הסכמתך לפינוי, בצד הבטחותיו של מקסימוב לצרכי החסידות.

 

"אמת ויציב. אלא שבמסמך החתום על ידי הגזבר מופיעה הסכמה לפינוי, אך לא לקראת שנה"ל התשס"ח ולפיכך אני פטור מעולו של פינוי", הפתיע חיים מאייר בסברה למדנית, שלשמעה נותר אף המם-מם נציגה של תורה ולמדנות, פעור פה.

 

"שוב אמנון דופק אותנו עם קשיי הקליטה שלו", סינן מנהל מחלקת חינוך בזעם ועזב את החדר, כשיחד עמו נוטשים בהפגנתיות, המם-מם, טרבלסי ואלישע, כשכולם מקטרים על מחדלי הגזבר שנותר ספון ושפוף בחדר בצוותא עם חבר המועצה המתחכם.

 

נקמת האמנון לא איחרה לבוא, כשאתמול (יום חמישי) ניסה חבר המועצה, המכהן כמחזיק תיק הנדסה, להיכנס למחלקה. "תצא בחוץ  ובוא בשעות קבלת קהל", אמרה לו המזכירה וטרקה בפניו את דלת הלשכה, טריקה שהדיה באו עד חדר הגזבר, ועד בכלל...

 

ואף על פי שיתמהמה

 

סוגיה חמורה לא פחות מההתנהלות הכושלת, טמונה בהתעקשות התמוהה של המועצה לסגור את כל חוזי בניית מחתמי בתי הספר מול הקבל ג'בארין, שיכולותיו הבלתי מוכחות, ידועות לכל עוד מהשנה שעברה.

 

בדיוק כמו בשנה החולפת, הכתובת רשומה על הקיר. בניין B3000 לא יוכל לאכלס כיתות תקניות ב-1/9, שוב יחכו עד לרגע האחרון בתקווה שיימצא פיתרון ולו זמני, אך עולה על כולנה שערוריית גני הילדים, גם היא מאותו בית יוצר קבלני.

 

ראש המועצה מבהיר כל העת כי לא יאפשר למוסדות ללא רישיון להיכנס למתחמים החדשים, אך בכל הנוגע לגבי דידו, הרישיונות מהווים אמצעי להשגת מטרה, שרק הוא יודע מהי...

 

13 גני ילדים, מתוכם 10 גני רשת 'מעיין החינוך' (שערורייה בפני עצמה. ראה תגובת ראש המועצה לעיל) שבנייתם הובטחה על ידי משרד החינוך, לא יהיו מוכנים לקראת שנת הלימודים הבאה, אך ורק עקב התעקשותו של ראש המועצה כי הגנים ייבנו על ידי ג'אברין, ללא מכרז.

 

משרד הפנים מסרב לאשר את הבקשה וכהן בעל הקשרים הענפים עם הקבלן, בשלו. לדידו, ואף על פי שיתמהמה האישור, עם כל זה מחכה לו בכל יום שיבוא, לאישור, ולכרוך בו... וד"ל.

 

על אבן זו אניח ראשי

 

כמו אותו צדיק עומדים מנהלי המוסדות כשהם נבוכים. השבוע התברר, כי לא רק שהמועצה לא נערכה כראוי, אלא שאף הבטיחה הבטחות כפולות, ולעיתים אף משולשות למנהלי מוסדות, כשכל אחד בטוח, והבטחות בידיו, כי על אבן זו יניח ראשו.

 

והמבטיח, צביקה כהן? הוא מתנתק ומבהיר כי אין זה מתפקידו לרדת לפרטים. "ישחקו חברי הועדה לפנינו", מבהירים מקורביו.

 

לא זו אף זו, ראש המועצה, כמו בשנה שעברה תופר הבטחות מאחורי גבם של מנהל מחלקת חינוך וחברי הועדה. החברים הופתעו לשמוע המתחם שמפנה ת"ת 'מוסדות אלעד' (שעתיד לעבור למתחם ברחוב רש"י), נודב על ידי ראש המועצה לישיבה קטנה 'שערי תבונה', וזאת בנוסף למבנים השוכנים על שטח בן מספר דונמים שנמסרו לישיבה במתחם העליון של העיר לפני כשנתיים.

 

"בעוד אנו נאבקים למציאת מקומות לילדי העיר, נאבק ראש המועצה למענם של זרים, שאינם ילדי העיר, מסיבות לא ענייניות", מלינים באוזנינו גורמים במועצה.

 

בסביבתו של ראש המועצה דוחים את הטענה ומבהירים כי ראש המועצה לא ייגרר ויימנע מהתערבות ישירה: "צביקה מצידו אינו מתכונן לחזור על הטעות של ירידה לפרטי הפרטים", מבהירים המקורבים, ונימוקם הפוליטי עמם: "היה ותיכשל הועדה במציאת פיתרון – תישלח האצבע המאשימה לכיוונה. היה ותצליח – יידעו הכל מי העומד בראש ונושא באחריות להצלחה". צפו למודעות הברכה בחינמונים...
דווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-15/8/2007 20:12 לינק ישיר 
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-15/8/2007 20:10 לינק ישיר 


לא יפה, כתב_מהשטח לכלכת.

אני מבקש לתקן ולהבא לדייק: לציון גואל ולא לכלב גואל... אמן.
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-15/8/2007 16:12 לינק ישיר 

הבוקר, לאחר לילה טרוף נביחות, הגיעו בהנהלת מוסדות ערלוי, להסדר עם המועצה המקומית, ובא לכלב גואל.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-15/8/2007 02:13 לינק ישיר 
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-15/8/2007 02:12 לינק ישיר 

השעה 2:00 בלילה, שש שעות לפני פתיחת שנת הלימודים, ושעות ספורות לאחר פריצת המבנה.

 בתוככי התלמוד תורה המואר באור יקרות, מנסים האחראים, לעשות סדר.
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-15/8/2007 02:07 לינק ישיר 


מהצד השני של הרחוב, נפרץ גם מבנה תלמוד-תורה 'קהל חסידים'. התלמידים יפתחו מחר את שנת הלימודים במבנה החדש, על אף שטופס 4, טרם ניתן למבנה.


דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-15/8/2007 02:02 לינק ישיר 

ר' אלון טיברגר על תקן "כלב השמירה של הדמוקרטיה".


דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-15/8/2007 02:01 לינק ישיר 
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-15/8/2007 01:59 לינק ישיר 

ההצגה הכי טובה בעיר.
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-15/8/2007 01:58 לינק ישיר נראה לי שהשומר העובד בזה מקיים את "אשרי מי שעמלו בתורה"...
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-15/8/2007 01:56 לינק ישיר 

ב'מוסדות ערלוי' מצאו דרך מקורית, על מנת למנוע פינוי לילי של הקראוונים אליהם פלשו הבוקר.

כלב שמירה, בליווי מאבטח, הוצב סביב מתחם הקראוונים. קהל סקרנים נאסף מסביב והכלב הפליא לעשות בביצועי אקרובטיקה מרשימים.
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-14/8/2007 09:47 לינק ישיר 

מלחמות 'היום הראשון'  (לפתיחת שנת הלימודים בתלמודי התורה), כבר כאן.

מוסדות ערלוי, שפלשו למתחם הקראוונים ברחוב רשב"י (לשעבר מתחם 'קהל חסידים', ובעתיד הנראה לעין, על פי 'מפת הדרכים', מתחם 'גני החושן'), עוררו עליהם את זעמם של ראש המועצה, והמרא דאתרא הגרש"ז גרוסמן פטרון המוסדות הליטאיים בעיר, ו'גני החושן' בכללם.

בערלוי טוענים כי הגנים הובטחו להם, אולם במועצה מתנערים ומציינים כי לערלוי הוקצו קראוונים אחרים, קטנים יותר, לאור כמות הילדים הקטנה יחסית, לעומת כיתות הגן של 'גני החושן' המלאות על גדותיהן.

במועצה מבטיחים להוציא צו פינוי, בעוד במוסדות ערלוי מבהירים כי ילחמו עד הסוף, גם כנגדם של בריונים שלדבריהם, עושים את דרכם למתחם על מנת להוציאם בכוח הזרוע.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-25/7/2007 12:10 לינק ישיר 

הרבסט יכול לנסות לסכסך עד מחר אבל הרב שוורץ מתואם מא' עד ת' עם רב הקהילה וכל ההחלטות הם על פיו. החוצפה לנסות לעקוף את מנהלי המוסדות ולסכסך מאחורי גבם זאת חוצפה של תתואר.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-25/7/2007 09:45 לינק ישיר 

ה'פינג-פונג' נמשך.

בשיחה עם 'בחדרי חרדים אלעד' מבהיר הרב בועז שוורץ כי הוא מגובה גיבוי מוחלט על ידי רב קהילת חב"ד, וכי בדברים שנאמרו על ידי מקורבי המם-מם אין ממש.

"גני הילדים שבהנהלתי, פועלים זה מספר שנים בתחום החינוך המיוחד, לגב' לבנה אברמוביץ דעה חיובית על ניהול הגנים על ידי הרשת, ומיותר לציין כי אנו מגובים גיבוי מוחלט על ידי רב הקהילה ופועלים על פי הנחיותיו.

חבל שמלחמה פוליטית נעשית על גבם של ילדי החינוך המיוחד", מסכם הרב שוורץ: "במוצאי תשעה באב, אנו מצפים ממנהיגי העיר שיפעלו לאחדות השורות מתוך ראיית טובת הכלל ולא טובת האינטרס הפוליטי הצר".

המשך יבוא...דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-25/7/2007 09:18 לינק ישיר 

עם כוס הקפה של הבוקר, באה התגובה מלשכת ה'מם-מם':

"הרב בועז שוורץ מנהל "רשת" גני חב"ד באלעד, אינו מגובה על ידי רב קהילת חב"ד בראשות רב הקהילה, והוא פועל על דעת עצמו בלבד.

לגופו של גן, הגב' לבנה אברמוביץ הודיעה כבר לפני כחודש כי לא תאפשר את פתיחת גני החינוך המיוחד, אלא על ידי גוף יחיד ובעל ניסיון, והגוף היחיד העונה לדרישה הינו רשת גני הילדים של אגודת ישראל.

הרב צבי הרבסט יוסיף להילחם על צרכי כל הקהילות ולא יאפשר סגירת דילים מתחת לשולחן על ידי ראש המועצה.

רק אצל ראש מועצה הפכפך כצביקה כהן ניתן לגרוס ולהשמיד בהינף יד, סיכומים שנעשו באינספור ישיבות ודיונים, שחלקם עלו למשלם המיסים בתשלומים לרשתות מלונות למיניהם ושאר כיבודים.

לכשיבחר הרב הרבסט לראשות המועצה, ייווכחו הכל כי מילה זו מילה, סיכום הוא סיכום וכי ניתן לנהל  את העיר בצורה אחראית ובוגרת ולא כבאסטה טיפוסית בשוק טברייני", סוף ציטוט!דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים אלעד > *** בניינים פורחים באוויר ***
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 4 לדף הבא סך הכל 4 דפים.