בית פורומים בחדרי חרדים אלעד

*** שילוט שכולו 'רווח' ***

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-3/8/2007 01:11 לינק ישיר 
*** שילוט שכולו 'רווח' ***

 

* המכרז התפור של חברת 'אפיקים' מניב דיבידנדים דשנים ורווחיים. *

 

* 'פלאפון' בתמימותה שילמה, 'אפיקים' בערמומיותה השתלטה על שטחי פרסום לא לה, ומועצה מקומית אלעד גיבתה. *


* אפיקים של רווח. *

 

 

אפיקי הפרסום, אינם מפסיקים להניב 'רווחים'.

 

מה שהחל כתפירת מכרז לחברת 'אפיקים' של החבר רווח (תפירה שנחשפה כאן לראשונה), הופך בפועל להשתלטות חסרת בושה, על נכסי הפרסום בעיר, והכל בהעלמת עין של האיש על הקופה – מואיז, גזבר המועצה.

 

שלטי הפרסום הפזורים ברחבי העיר, מתוחזקים על ידי חברת השילוט 'קסטל את שמול', כשהסיכום בין החברה למועצה היה כי החברה והמועצה יתחלקו שווה בשווה בשטחי הפרסום, החברה תפרסם את ענייניה של המועצה במחצית משלטי החוצות, ובמחצית השנייה, תפרסם החברה גופים מסחריים, מהם תגבה כספים. לטענת בעלי החברה, הסיכום בעינו עומד עד ליציאת המועצה למכרז.

 

"הסיכום שערך גזבר המועצה מול חברת 'קסטל את שמול' בעייתי לכשעצמו, הואיל והוא נעשה ללא מכרז", אומר לנו בגילוי לב גורם במחלקת גזברות, "אך מואיז כדרכו, ערך את הסיכום עם החברה על דעתו בלבד, והבהיר כי החברה תהיה בעלת הזיכיון, עד למועד פרסום מכרז מסודר". הזמן חלף, והמועד, כדרכו של הגזבר, לא נראה באופק, ולפיכך, נכון לעכשיו, שטחי הפרסום האמורים, מצויים – לטענת בעלי החברה - בידיה של 'קסטל את שמול', וזאת לאור ההסכם שיש להם עם המועצה.

 

סיכומים לחוד ומעשים לחוד. בתקופה האחרונה, החלה חברת 'אפיקים' להשתלט על כל  שלטי החוצות הפזורים ברחבי העיר, ללא כל חוזה בר תוקף - מול המועצה - המאשר לה את השימוש בשלטי החוצות, ובעוד שחברת 'קסטל את שמול', טוענת מצידה, כי בידיה סיכום ברור עם המועצה ולפיו, שטחי הפרסום, באחריותה.

 

על שלטי הפרסום ברחבי העיר, נתלו מודעות של חברת 'פלאפון', אותה מיח"צנת חברת 'אפיקים', החברה שתלתה את המודעות ונשכרה מטעמה של 'אפיקים' היא חברת 'ענק - קונטרול שלטים' – בשליחותה של 'אפיקים'.

 

יגאל רווח, על פי הטענה, הרוויח בכפליים על גבם של שניים מלקוחותיו: חברת 'פלאפון' שילמה עבור הפרסום טבין ותקילין, ואילו הוא מצידו פרסם את החברה על שלטי הפרסום בעיר, על אף ששלטי חוצות אלו אינם בבעלותו.

"מדובר בשערורייה של ממש", מסביר לנו פרסומאי בכיר, "חברת 'פלאפון', שילמה  לכאורה באמצעות 'אפיקים' עבור קמפיין פיקטיבי, שלא עלה ל'אפיקים' אף לא פרוטה אחת. את ההסברים, ייאלץ כנראה רווח לספק לחברת 'פלאפון' ולסבר את אוזני מנהליה, מדוע נדרשה החברה לשלם עבור הקמפיין החינמי, כאילו היה זה קמפיין רגיל שעלותו גבוהה"...

 

סיכומה של שערורייה, הכספים הוצאו מחברת פלאפון מבלי שהחברה יודעה כי מדובר ב"קמפיין חינמי", 'אפיקים' מצידה, עשתה בשלטי החוצות כבשלה, ולעניין זה, סוגיית החוזה של 'קסטל את שמול' משנית, הואיל ובין כך ובין כך, דבר אחד ברור: ל'אפיקים', אין חוזה עם המועצה והשימוש בשלטי החוצות היה שלא כדין!

 

המועצה המקומית מצידה - טען באוזנינו גורם במועצה - נתנה את הגיבוי (בשביל זה יש חברים...), בהסכמה שבשתיקה, למסע הפרסום, על אף שידעה ששטחי הפרסום אינם בבעלותה.
"אין ספק שהייתה כאן הסכמה שבשתיקה, הרי לא ייתכן ש 'אפיקים' תתלה את פרסומיה על כל שלטי החוצות בעיר באין מפריע". ברור 'כשלט בצהריים'  - מוסיף אותו גורם - כי הגזבר וראש המועצה, נתנו את הסכמתם בקריצת עין, והכל, במטרה לספק את ה'רווח' הנאות לחברת 'אפיקים' בניהולו של חברם התפור רווח".

 

 

תגובת המעורבים בפרשה:

 

בשיחה עם 'בחדרי חרדים אלעד' אומר מר שמול, מנכ"ל חברת הפרסום 'קסטל את שמול': "בכוונתנו לתבוע את חברת פלאפון ואת החברות 'אפיקים' ו'ענק – קונטרול שלטים', על השימוש שעשו בשלטי החברה וכבר החלנו בהליכים המשפטיים. חמש עשרה שנה אני בתחום הפרסום, ובשחיתות כזאת, טרם נתקלתי".

 

גב' לימור נציגת השיווק של חברת 'פלאפון' במגזר החרדי מאשרת כי החברה שילמה תמורה מלאה עבור פרסום שלטי החוצות באלעד. "כל הפרסום במגזר החרדי נעשה באמצעות 'אפיקים' ובכללו הפרסום של שלטי החוצות באלעד, שעבורם שילמנו טבין ותקילין", אמרה לנו נציגת 'פלאפון'.

 

פנינו אל הגב' אסתר שטרית נציגת חברת  'ענק - קונטרול שלטים'. השיחה התנהלה למישרין עד לשאלתנו "האם קיבלתם אישור לתליית שלטי החוצות", בשלב זה, השיבה הגברת: "אני לא מעוניינת לענות לכם תשובות", וטרקה את הטלפון.

 

תגובת מועצה מקומית אלעד, נחלקת לשתיים. בתחילה, בתגובה מבולבלת, טענו בפנינו כי יתכן שהחוזה מול 'קסטל את שמול' נסתיים, ולחילופין נחתם חוזה חדש מול 'אפיקים': "צביקה מכיר את ידידו שמול מהצפון(!) ולכן הסכים שינהל את השילוט, אבל החוזה הסתיים וייתכן ש'אפיקים' קיבלה לידיה את החוזה החדש", נאמר לנו.

רק לאחר שביקשנו לקבל את החוזה החדש או לכל הפחות את תנאיו, ולאחר שהבהרנו כי לטענתו של מר שמול, בידיו ראיות כי החברה שבידיו עדיין מקושרת בחוזה עם המועצה, הבטיחו לברר שוב ולחזור אלינו עם תשובות, וכך נעשה:

 

"החוזה עם חברת 'קסטל את שמול'", טוענת המועצה בתגובתה המשופרת, "הסתיים זה מכבר, התלונה בדבר השתלטות חברת 'אפיקים' על שטחי הפרסום באמצעות חברת 'ענק – קונטרול שלטים' תטופל על ידי המועצה, במלוא החומרה".

 

בחברת 'אפיקים', על אף פנייתנו, העדיפו שלא להגיב.
דווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-3/8/2007 01:13 לינק ישיר 

'פלאפון' שילמה, 'אפיקים' השתלטה על שילוט לא לה, ו'מואיז הקטן' העלים עין, בהסכמה שבשתיקה. 

בתמונה: אחד משלטי החוצות, עליו השתלטה 'אפיקים'.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-3/8/2007 01:14 לינק ישיר 

הנחתום מעיד על עיסתו.
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-3/8/2007 03:04 לינק ישיר קודם כל  על החשיפה המרתקת

מסתבר שיגאל רווח טעה כשחשב שיעשה כאן 'בקטנה' קופה גדולה...

אלעד היא לא ב"ב, החבר'ה כאן יושבים על המשמר ו'כל רז לא אניס ליה'... בדיוק כך.

אין מה לעשות - הקומבינות כאן לא 'מחזיקות  סוד' !

אבל לא נורא עוד כמה סיבובים כאלו (באוזניים...) ואפיקים ילמדו ויתרגלו את הכללים של אלעד.
 או שלא ילמדו , וימשיכו לחטוף - אבל לא 'על הראש' אלא 'לחטוף בראש'...
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-3/8/2007 03:10 לינק ישיר יפה מרנן,

נו, אולי כעת יגאל יתייחס לאלעד בעל כורחו,

מגלגלין זכות על ידי זכאי....
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-3/8/2007 08:42 לינק ישיר 

מה יהיה? אני קורא בהלם ולא מאמין, שזה קורה לנו, שחיתות אחרי שחיתות. כספי ציבור הופכים לכספי שוחד, הכל מותר לצביקה כהן ומואיז הקטן.

עד מתי?????דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-3/8/2007 17:52 לינק ישיר 


צביקה כהן חשב שבמצב הקיים עדיף לו להיות ראש לפחות  לשועלים .

הוא לא לקח בחשבון את גודל עורמת השועלים ומהר מאוד הוא הפך לזנב קשקשן בלבד.

אגב,  זוכרים את המשל של השועל שפיתה וליווה  את יריבו עד לפתח הבאר  ושם נתן לו ליפול לבד,   כל קשר לקורה באלעד מקרי בלבד ?!.
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-3/8/2007 18:22 לינק ישיר 

לא רע
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-3/8/2007 18:28 לינק ישיר 

חאד,

"מואיז השועל", נשמע לא רע...דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-3/8/2007 19:10 לינק ישיר 

קל כנשק אתה שונא שסניקים ותיק ושקוף, אז מה בדיוק אתה רוצה


כולה ההמצאה התורנית שלך זה השלטים? אז אתה שולטתתתתת?דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-16/8/2007 22:11 לינק ישיר 

החשיפה של א. מור באתר בחדרי חרדים על מעללי יגאל רווח וחברת פלאפון באלעד מכה גלים בעולם הפרסום ומתפרסמת היום גם באתר חדשות הפרסום הפופולרי "אייס ניוז"

שלטי החוצות לפלאפון נתלו באלעד והוסרו בטרם עת – והיצרים גועשים
שרלי שטרית  |  16.08.07  |  15:03 
 
חברת השילוט 'ענק קונטרול', תלתה את המודעות לפלאפון, אך אלו הוסרו בטרם הושלם הקמפיין; החברה המתחרה, 'קסטל את שמול', טוענת כי היא הזכיינית הבלעדית דה-פקטו של המועצה, על אף שתם החוזה שלה; המועצה מתנערת מכל מחויבות אליה; 'קסטל את שמול': "בריונות והדבקה חובבנית, באופן שמאפשר את הורדת המודעות למקרה שייאלצו לעשות זאת"; פרסום אפיקים, מזמין המודעות: "אם ענק קונטרול פעלה בניגוד לחוק, נתבע אותה"  
פרשייה מסתורית אופפת בשבועיים האחרונים את אלעד, רשות מקומית חרדית במחוז המרכז, בה מעורבים מחלוקת על הרשות לשימוש בשלטי החוצות של הרשות, הסרת מודעות מן השלטים בטרם תם הקמפיין המוזמן, וטענות למעשה בריונות של הפרסומאי מזמין השלטים.
 
ראשית הפרשה, המרעישה לאחרונה את הברנז'ה החרדית במרכז הארץ,  בכתבה שפורסמה בשבוע שעבר באתר החרדי 'בחדרי חרדים' אשר טענה למחטף לא חוקי לכאורה שביצעה חברת הפרסום 'אפיקים' מתחת לאפה של 'קסטל את שימול' (להלן – 'קא"ש'), חברת השילוט של המועצה עד לאחרונה, כשתלתה - באמצעות חברת שילוט אחרת, 'ענק קונטרול' - מודעות פרסומת לפלאפון, במסגרת קמפיין למכשיר ה'כָשר' של החברה. המשך הפרשה בהסרת השלטים בטרם-עת, ובמכתב התראה ששלחה בשבוע שעבר קא"ש אל פלאפון ואל אפיקים המייצגת אותה במגזר הדתי-חרדי -  כשבתווך פלאפון רוצה בתמורה מלאה לכספה עבור הקמפיין, ואילו מועצת אלעד רוצה בשלום-בית. ומעשה שהיה כך היה:
 
במשך תקופה ארוכה היו שלטי אלעד מוזנחים ופרוצים לכל דיכפין, עד שקא"ש חתמה עם מועצת אלעד על הפעלת השלטים. לפי קא"ש, בתחילה בהסכם חתום עד לפני כשנתיים ואח"כ במכרז שחייב את החברה בתחזוקת השלטים בתמורה לפרסום עליהם, ולפי המועצה – בחוזה לחודשים ספורים. ברם, מאז שתם תוקף החוזה טוענת קא"ש כי המשיכה בעבודתה דה-פקטו ובבלעדיות מול המועצה, כשהראשונה תולה על צידם האחד מודעות פרסומת, בעוד שהשנייה עושה שימוש בצידם האחר למודעותיה המקומיות – וכל זאת עד למכרז חדש שמועד פרסומו מי ישורנו, אם משווים להתנהלות המועצה בעבר.
 
וכך היה לטענת קא"ש, עד שלפני למעלה משבועיים נתלו מודעות על השלטים הפזורים ברחבי אלעד, המבשרות על הסלולרי הכשר של חברת פלאפון, אשר הודבקו באמצעות חברת השילוט 'ענק קונטרול', בהזמנת אפיקים שזכתה לאחרונה במכרז-זוטא למתן שירותי יח"צ למועצה. בעלי קא"ש, גיל קסטל ושלומי שמול, שקמו בבוקר בהיר לגלות כי לנגד עיניהם בוצע 'מחטף', הזדעקו ושיגרו מכתב התראה אל פלאפון ואפיקים בטענה לזכויותיהם שהופרו ביד גסה.
 
בעקבות חשיפת הפרשה באתר החרדי, הוסרו במפתיע השלטים כבר בתחילת השבוע שעבר, אולם פלאפון שמצאה עצמה משלמת עבור מודעות שנתלו לתקופה קצרה מהמתוכנן, דרשה את תלייתן בחזרה. לפי קא"ש, מן המועצה מיהרו לפנות אליהם בבקשה לאפשר את התלייה – ולו לימים ספורים – שלאחריהם ישובו אלה להשתמש בשלטים לצרכיהם. ברם, בקא"ש לא יכלו להיעתר לבקשה, מאחר שלטענתם הם כבר היו חתומים על הזמנות למודעות מצד קופות החולים מאוחדת וכללית לשבועות הקרובים. וכך ניצבים היום אפיקים והמועצה אובדי עצה: הכסף שולם במלואו, השלטים לא מילאו את ימיהם, כשממול טוענת קא"ש לזכיינות דה-פקטו על השלטים מתוקף אחריותה עליהם עד כה - על אף סיום החוזה זה מכבר - ומונעת את השלמת הקמפיין של פלאפון.
 
גיל קסטל, מבעלי קא"ש, מכוון את חיציו דווקא אל אפיקים, מזמינת המודעות: "כל העניין פה הוא בריונות", אמר לאייס, "כי יגאל רווח, בעלי אפיקים, האיש הקרוב לראש המועצה צביקה כהן, יודע שאנחנו החברה שעובדת מול המועצה, אבל הוא חשב שאם אנחנו חברה קטנה אז עובדים בשיטת 'מצליח'.
על פניו ידעו אנשי אפיקים כי הם פועלים באופן לא חוקי, משום ששיטת ההדבקה של שלטי חוצות מסוג זה הינה באמצעות יריעות פלסטיק דו-צדדיות מאחורי המודעה, בעוד שהם הדביקו את כל המודעות במין סלוטייפ רק מסביב להן, באופן שמאפשר את הורדתן במקרה שייאלצו לעשות זאת. זו היתה עבירה מתוכננת, כי השלטים באלעד הם במידה שאין בשום מקום בארץ, והיה ברור שהם עשו הימור, יצליח-לא-יצליח, כדי שיהיה אפשר להוריד בקלות. אני 15 שנה בתחום, ומעולם לא ראיתי הדבקה כזאת.
דבר כזה נעשה כבר בעבר, שחברות שילוט חוצות היו אומרות 'יש פה שלט שאף אחד לא שם לב אליו כבר כמה שנים, בוא נדביק ואם אף אחד לא צועק אז הרווחנו' - וזה מה שהם עשו, בבריונות לשמה. הם ניצלו את זה שהם בקשרים טובים עם המועצה, הם זכו שם באיזה מכרז, אז הם חשבו שהם יכולים להמשיך הלאה".
 
שי לחוביצר, מנכ"ל אפיקים: "פלאפון קנתה באמצעותנו חבילת פרסום מענק קונטרול, ש-13 שלטים ממנה היו באלעד. השילוט הוזמן לשבועיים, מתוכם היו המודעות תלויות רק כ-10 ימים. באלעד אין אף זכיין, והם נותנים אישור פר זכיין לכל קמפיין. רק בדיעבד התברר לנו שיש בעיה בין קא"ש לבין המועצה. ענק מבחינתי אחראית לכל השילוט שהזמנו דרכה, ואנחנו ממתינים עכשיו לתשובתה אם יש לה אישור או לא, כדי לבדוק מה נעשה בעקבות הורדת השלטים. אם ענק פעלה בניגוד לחוק, נתבע אותה משום שזה בהחלט לא תקין מבחינתה".
 
בתגובה לפניית אייס, ממנה רב הנסתר על הגלוי, השיב שמעון מועלם, סגן גזבר מועצת אלעד, בזו הלשון: "הרשות נערכת במהלך ימים אלו להוצאת מכרז להפעלת שלטי חוצות בעיר אלעד. המכרז האחרון הסתים במסגרת פשיטת רגל של חברת 'הכוכב' שזכתה במכרז בעבר.
חברת קסטל את שמול הפעילה לתקופה קצרה בת מספר חודשים את שלטי החוצות בעיר, עפ"י חוזה, והנפיקה שלטים למועצה עפ"י דרישת המועצה ובתיאום עימה בהתבסס על ההסכם שנחתם. מעבר לתקופה הנ"ל, השלטים הם ברשות המועצה בלבד ואין רשות לשום גורם חיצוני לפרסם בהם ללא אישור ותיאום עם המועצה.
כל מי שפועל בתחומי המועצה בכל התקופה בה לא היה זכיין לרשות, המועצה פועלת כלפיו בהנחיית היועמ"ש לאכיפה".
 
השאלות שהפנה אייס - בדבר הסרת השלטים בטרם עת; אישור – האם ניתן, והאם בתשלום – לענק קונטרול לתלות מודעות על שלטי הרשות; יחסי קרבה מכל סוג שהוא, לבד מקשרי עבודה בין ראש המועצה לבין בעלי אפיקים; וטענת קא"ש לפניית המועצה אליה על מנת לאפשר את תליית מודעות פלאפון עד לתום התקופה המשולמת – נותרו ללא מענה.
 
את תגובת משה בן משה, מנכ"ל ענק קונטרול, לא ניתן היה להשיג למרות מספר פניות.

http://www.ice.co.il/article.asp?catId=1&pgId=109710
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-18/8/2007 21:19 לינק ישיר 

יאיר אני לא ירדתי לסוף דעתך למי התכוונת אבל זה לא כ"כ חשוב.

מסיפורים לא יוצא כלום מה עושים תכל'ס עם השחיתות הגואה בעירנו יש לנו תושבי העיר מזל שיש אנשים כמוך שהם עירניים אבל כמה אתם יכולים לשמור כשאין אופוזיציה אולי הגיע הזמן עכשיו בשנת בחירות לעשות קצת רעש ולהראות לגדולי הדור לאן הובלנו  מה קרה שעכשיו הוא נזכר באברכים? בבקשה תתעוררו ותהיו אןפוזיציה לוחמת כי רק כך הציבור יתן בכם אמון ונוכל להחליף את השלטון הספרדי המקומם (לא להבהל אני לא גזען) דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-13/1/2008 00:49 לינק ישיר 


הכלבים נובחים והשיירה ממשיכה....

מישהו צוחק כל הדרך אל הבנק.


דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים אלעד > *** שילוט שכולו 'רווח' ***
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר