בית פורומים ספרים וסופרים

מהו הספר 'מקימי'

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-2/9/2008 13:51 לינק ישיר 
מהו הספר 'מקימי'

מהו הספר 'מקימי' ששמעתי שחיברה בעלת תשובה אחת ויצא לאור בהוצאת עם עובד?

תוקן על ידי bin ב- 02/09/2008 13:58:32

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/6/2019 02:31 לינק ישיר 

https://www.srugim.co.il/351593-%d7%99%d7%95%d7%91%d7%9c-%d7%93%d7%99%d7%99%d7%9f-%d7%94%d7%95%d7%a8%d7%93%d7%aa%d7%99-%d7%9b%d7%9c-%d7%a1%d7%9e%d7%9e%d7%9f-%d7%97%d7%99%d7%a6%d7%95%d7%a0%d7%99-%d7%93%d7%aa%d7%99-%d7%9e%d7%9e

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/11/2008 12:24 לינק ישיר 
תיקון

מרחביה כתב:
למיטב זכרוני הסיפור היה שהראי"ה ביקש מעגנון את ספריו, והוא הביא לו חלק מהם, והשמיט את 'על כפות המנעול' שהוא סיפורי אהבה. 

הסיפור מופיע ב"מעצמי אל עצמי" בשני מקומות, בעמוד 93 ובעמוד 199, ובשניהם לא הוזכרה השמטת הספר "על כפות המנעול", שכפי הנראה מליבי בדאתיה.
אמנם בדומה לזה מתואר שם בעמ' 199 "אמרתי, כבר חשבתי ליתן לו אחד או שנים. הוא אמר אבל אני רוצה את כל הספרים ואתה חשבת ליתן לי חלק מהם. אמרתי רצונו זהו כבודי".

תוקן על ידי מרחביה ב- 19/11/2008 12:20:56

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/9/2008 00:41 לינק ישיר 

פרספקטיבה של עשר שנים אינה יכולה לשקף "ספרים של היום וספרים של פעם".

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/9/2008 00:37 לינק ישיר 

אני מתייחסת בעיקר לסגנון הכתיבה שהשתפר פלאים, ובכלל לרעיון הסיפור.
זריצקי- הוא מקרה מיוחד בפני עצמו [ולכן הוא גם בחתימה שלי :)]
אבל לך תמצא סופר חרדי טוב מלבדו בשנים שבהן כתב.
היום, ספרי הקריאה של ח. גרינבויים, או דבורה רוזן, או מאיה קינן [למרות שהבנתי שאיסתרק הוא לא משהו] ח. רוזנברג שהרבה אוהבים את הספרים שלה [אני אישית לא], מ. ארבל... אורית הראל...
תראה הם לא משהו,
אבל לפחות הם הרבה יותר שווים מהספרים שהיו פעם על "הסמינר" או "בין קורי העכביש" או כל מיני ספרים של ציפורה אדלר.
אפשר ללכת היום לחנות ספרים ולראות מבחר, של כל מיני סגנונות- פעם זה לא היה כך.

מקווה שירדתם לסוף דעתי.

"תורת אמת היא תמיד מעניינת, אך אין מגייעים אליה אלא אחרי שמואסים בגשמיות שעלי האדמות" [ד. ז.]

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/9/2008 00:35 לינק ישיר 

לא הצלחתי להבין מה לא נקי בספר של נועה שביגללה חזרתי ביתשובה.
גם הצלחתי להבין שהספר מבוסס על ציטוט של רב שהיה אומר "מקימי מעפר דל מאשפות ירים את האביון" וזה אומר שצריך לתאר גם את האשפות שזה אשפה למי שלא יודע.
והעיקר לא לפחד כלל. אמן סלה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/9/2008 00:20 לינק ישיר 

שחר:
"הספרים שמוציאים היום הרבה יותר טובים מהספרים של פעם"
 האם כוונתך לצד הרוחני (ששביעיה הפך לחבורתא קדישתא ומותחן הפך לערבול קצוות של מצוות מאפיה חצאי משפחות שוטרים גנבים ומעשים טובים).
או שמא לזיבולת שכתובה בסגנון עממי שאין בו שמץ אנליטיות זריצקאית או דמיון מוטרף פרגאי. משהו יכול להדמות בקצהו ללהמן ושכנוביץ?
שוב ראיתי שקדמני מלח ואהמר יתר עליו: אם ימצאון שניים יכופר לכולם בעדם.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/9/2008 00:18 לינק ישיר 

אחד הוזכר כבר בחתימתה (זריצקי)..

[רק אחרי כותבי הבנתי שכוונת מלח לסופרים עכשויים. מילא]

תוקן על ידי מרחביה ב- 10/09/2008 0:32:32

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/9/2008 00:09 לינק ישיר 

שחר, תני חמישה כותבים (אף אחד לא הגיע לדרגת סופר) איכותיים בספרות החרדית.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/9/2008 23:58 לינק ישיר 

העצני כתב:
נו בחייכם,  גם בתמול שלשום יש 'קטעי אהבה' בין יצחק לסוניה ותיאורים שלמרות לשונו  הפתלתלה של עגנון לא מתפרשים לשני פנים.
אפשר אולי למנות על  כף יד אחת את הספרים (רומנים) שהם גם נקיים לגמרי וגם ראויים לקריאה. אז מה, לא נקרא שום דבר ?  

דוקא בגלל הקטעים הללו ספריו של שי עגנון לא מתקבלים בציבור החרדי.
סתם הערת אגב, חילונים שלומדים את ספריו לבגרות נאלצים להשתמש בספרים עם מקראה למטה, שם יש פירוש למיני מליצות מן התורה שרק אדם לומד תורה מסוגל להבין אותם.

ספרי קריאה לא חסרים לציבור החרדי. להיפך, הספרים והסופרים החרדים נמצאים עכשיו במצב של התפתחות ספרותית, שים לב שהספרים שמוציאים היום הרבה יותר טובים מהספרים של פעם.
הכל זה רק עניין של זמן, אבל בהחלט יש ספרים בספרות החרדית ששווים כל מילה שכתובה בהם.

"תורת אמת היא תמיד מעניינת, אך אין מגייעים אליה אלא אחרי שמואסים בגשמיות שעלי האדמות" [ד. ז.]

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/9/2008 23:49 לינק ישיר 

צודק, סליחה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/9/2008 23:41 לינק ישיר 
העצני, הבנת הנקרא, מכיר?

מלח_הארץ כתב:
שחר, לבי לבי איתך (ברצינות גמורה).
אני מצטרף לדברי בין ולכך בדיוק התכוונתי.
בהתייחסי לנועה ירון, ר"ל שיש ששבע תועבות בליבם, אך מכיון שהוריהם זכו להיוולד שומרי תו"מ וכו' הם יזכו לשידוכים טובים וכו', ואלה שלא כמו ירון שלא זכתה ומתאמצת בדרכה שלה (ובודאי עמדה בדברי תורה מתוך שנכשלה בהם) לא צריכים לעמול על מידותיהם.

שים לב, יש כאלה (ר"ל חרדים מבטן ומלידה) (שאע"פ) ששבע תועבות בליבם, כלל לא צריכים להילחם על המקום שלהם (או על מקום בגן של הבת שלהם) כמו נועה ירון, רק בגלל שהם נולדו להורים שומרי תו"מ.

כלומר, אם לא הבנת, בדיוק ההפך ממה שכתבת, היה פה לימוד זכות על ירון, ואולי גם דין לכף חובה את המערכת החרדית שלא מסוגלת לקבל אחת כמו ירון.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/9/2008 22:31 לינק ישיר 

ומזה שעל עגנון (אני מקווה ש) לא היית אומר ש'שבע תועבות בליבו', אני למד שהביקורת שלך נובעת מדעות קדומות ביחס לחוזרים בתשובה. (שאגב גם אני נמנה מבינם)    

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/9/2008 21:19 לינק ישיר 

זו רק ההוכחה שהתשובה לשאלה שנשאלה בתחילת האשכול האם הספר נקי, אינה ברורה והחלטית כל כך והיא בהחלט רלטיבית.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/9/2008 21:10 לינק ישיר 

נו בחייכם,  גם בתמול שלשום יש 'קטעי אהבה' בין יצחק לסוניה ותיאורים שלמרות לשונו  הפתלתלה של עגנון לא מתפרשים לשני פנים.
אפשר אולי למנות על  כף יד אחת את הספרים (רומנים) שהם גם נקיים לגמרי וגם ראויים לקריאה. אז מה, לא נקרא שום דבר ?  

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/9/2008 20:42 לינק ישיר 

יישר כוחך, מרחביה

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > שירה ספרות ופרוזה > ספרים וסופרים > מהו הספר 'מקימי'
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 4 5 לדף הבא סך הכל 5 דפים.