בית פורומים בחדרי חרדים עיתונות ותקשורת

אחרי העיתונאים, גם הטוקבקיסטים רוצים לשכתב את ההיסטוריה

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-12/8/2009 19:00 לינק ישיר 
אחרי העיתונאים, גם הטוקבקיסטים רוצים לשכתב את ההיסטוריה


ראשומון בטלמון – אחרי העיתונאים, גם הטוקבקיסטים רוצים לשכתב את ההיסטוריה

אבישי עברי

משליך אבנים חי. עיבוד: הילה נועםיום שני, 3 במרץ 2008. בשתיים בצהריים, אחרי שלוש שעות באוויר, נרשמו באתר "ויינט" 251 תגובות לאייטם שעסק בתקרית ירי מזרחית לרמאללה. האייטם עלה תחת הכותרת "מתנחל הרג פלסטיני באזור רמאללה" ודיווח על ירי של יהודי בן 30 מהישוב נריה לעבר התקהלות של ערבים, שגרם למותו של צעיר ערבי בן 17. כותרת המשנה היתה: "פלסטיני בן 17 נהרג מירי של אזרח ישראלי ליד ההתנחלות טלמון. בחקירתו במשטרה סיפר המתנחל כי עשרות פלסטינים התקרבו לעברו, בתחילה הוא ירה באוויר ולאחר מכן לעבר הרגליים". אמנם בינתיים התברר מתחקיר צה"ל שהיורה הותקף באבנים על ידי שלושים ערבים, פעל לפי כללי הפתיחה באש, ובעצם אף אחד לא ראה גופה עדיין וההרוג הפלסטיני הוא בגדר שמועה בלבד (אם כי סוכנות ידיעות פלסטינית ידעה לנקוב בשמו – "מוחמד סאלח שרייתח"). אבל אותנו כאן לא מעניינים האמת האובייקטיבית, הצדק האנושי ובטחון האומה ההולך ומידרדר – אלא הטוקבקים.

ובכן, מתוך 251 התגובות לאייטם הראשון, עסקו 82 (32.6%) בנוסח הכותרת שניתנה לכתבה, בסיבות המשוערות לבחירה בנוסח הספציפי ובפניות, מנומסות יותר או פחות, לעורכי האתר בבקשה לשנות את הנוסח. רוב עצום של התגובות ביקר את הכותרת "מימין". הכותבים ביקרו את השימוש במילה "מתנחל" במקום "תושב", "ישראלי" או "יהודי", את השימוש בפועל "הרג" במקום "ירה" או "התגונן", את השימוש במילה "פלסטיני" ולא במילה "ערבי" או "מחבל" וכן את השימוש בצורת פעיל "מתנחל הרג" במקום סביל "ישראלי ניצל", "תושב ירושלים הותקף" וכדומה. רק מגיב אחד, מספר 139, ביקר את ניסוח הכותרת "משמאל", תוך שהוא משווה את ההתפרעות הערבית בטלמון להפגנות נגד תכנית ההתנתקות ומציע את הכותרת: "מחבל יהודי הרג מחבל פלסטיני". יענו שוויון – אם מחבל אז מחבל, ללא הבדלי דת וגזע.

האם המחאה הטוקבקיסטית הועילה? נראה שכן. לאחר מחאה טוקבקיסטית עזה, באתר "וואלה" הכותרת הוחלפה: מ"מתנחל ירה למוות במפגין פלסטיני" ל"צה"ל: 'המתנחל שירה בפלסטיני פעל כשורה'". אבל מה אומרים עלינו טוקבקים מהסוג הזה, המתייחסים לאופן הסיקור, לניסוח הכותרות? שנהיינו (או: אזרחי ישראל המטקבקים נהיו) מומחים לתקשורת? שהפנמנו את המסר העיקרי של ראש הממשלה הנוכחי לאומה – שהתדמית היא הכל, שלא חשוב מה קרה באמת, במציאות?
http://www.notimportant.co.il/?p=1056
דווח על תוכן פוגעני

מנותק
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים עיתונות ותקשורת > אחרי העיתונאים, גם הטוקבקיסטים רוצים לשכתב את ההיסטוריה
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר