בית פורומים בית שמש

מאמר מדהים מהרב צבי יהודה - המדבר בגנות "שנאת חינם"

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-16/11/2009 13:37 לינק ישיר 
מאמר מדהים מהרב צבי יהודה - המדבר בגנות "שנאת חינם"

מקוה נייעס נוהג נכון לבקרים להסביר את שנאתו להרב יעבץ, פרידמן ובעצם כל מי ששונה ממנו בהסבר המלומד של "משנאיך ה' אשנא"חשבתי שנכון וראוי להביא את דבריו המדהימים של הרב צבי יהודה - המדבר בגנות "שנאת חינם" שימו לב במיוחד לשורות המודגשות...

"זה הספר הנקרא ספר בראשית נקרא לפי הנביאים ספר הישר ... ומפרש ר' יוחנן זה ספר אברהם יצחק ויעקב שנקראו ישרים שנאמר "תמות נפשי מות ישרים" ויש להבין הטעם למה קרא בלעם את אבותינו בשם ישרים בייחוד ולא צדיקים או חסידים וכד'. וגם למה מכונה זה הספר בייחוד ישרים. ובלעם התפלל על עצמן שיהא אחריתו כמו זה הכינוי. והעניין דנתבאר בשירת האזינו על הפסוק "הצור תמים פעלו ... צדיק וישר הוא" דשבח ישר הוא נאמר להצדיק דין הקב"ה בחורבן בית שני שהיה דור עקש ופתלתל ופרשנו שהיו צדיקים וחסידים ועמלי תורה אך לא היו ישרים בהליכות עולמים. על כן מפני שנאת חינם שבלבם זה את זה חשדו את מי שראו שנוהג שלא כדעתם ביראת ה' שהוא צדוקי ואפיקורוס. ובא על ידי זה לידי שפיכות דמים בדרך הפלגה ולכל הרעות שבעולם עד שחרב הבית. ועל זה היה צדוק הדין שהקב"ה ישר הוא ואינו סובל צדיקים כאלו אלא באופן ש הולכים בדרך הישר גם בהליכות עולם ולא בעקמימות אע"ג דהוא לשם שמים  דזה גורם חורבן הבריאה והריסות יישוב הארץ. וזה היה שבח האבות שמלבד שהיו צדיקים וחסידים ואוהבי ה' באופן היותר אפשר עוד היו ישרים היינו שהתנהגו עם אומות העולם אפילו עובדי אלילים מכוערים מכל מקום היו עמם באהבה וחשו לטובתם באשר היא קיום הבריאה כמו שאנו רואים כמה השתטח אברהם אבינו להתפלל על סדום".

אשמח לשמןע את דעתו המלומדת של מקוה.

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/11/2009 14:54 לינק ישיר 

מעניין שמקווה עדיין לא הגיב,

כנראה שדברים היוצאים מהלב נכנסים ללב.

לא ראיתילא שמעתילא אמרתי.תן חיוך הכל לטובה 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/11/2009 15:22 לינק ישיר 

מחשבות ידידי!
לדעתי הבאת מאמר נפלא זה לכאן יגרום לגנותו של הרב צבי יהודה זצ"ל. משום שחלק מחברי הפורום כאן אינם בדרגת השגת תורה ממי שאינו שייך לזרם הנכון מבחינתם.
מצוות ואהבת לרעך כמוך לדידם היא בתנאי שרעך הוא "כמוך"... לבוש כמוך, נראה כמוך, מצביע כמוך וחושב כמוך...
שוכחים שאברהם אבינו הכניס אורחים שנראו לו עובדי ע"ז.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/11/2009 15:34 לינק ישיר 

שלמה הגזמת,
הם היו בלי כובעקאובוי וחליפה? לא יכול להיות. לפחות שטריימל או ספודיק

תוקן על ידי פום_פאקערט ב- 16/11/2009 15:39:03

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/11/2009 16:45 לינק ישיר 

שלמה745 כתב:
מחשבות ידידי!
לדעתי הבאת מאמר נפלא זה לכאן יגרום לגנותו של הרב צבי יהודה זצ"ל. משום שחלק מחברי הפורום כאן אינם בדרגת השגת תורה ממי שאינו שייך לזרם הנכון מבחינתם.
מצוות ואהבת לרעך כמוך לדידם היא בתנאי שרעך הוא "כמוך"... לבוש כמוך, נראה כמוך, מצביע כמוך וחושב כמוך...
שוכחים שאברהם אבינו הכניס אורחים שנראו לו עובדי ע"ז.

שלמה ידידי,

אני בטוח שמקוה לא מחלק דברי רבנים לפי זרמים וייתייחס בעז"ה לגופם של דברים.

תוקן על ידי machshavot ב- 16/11/2009 17:44:11

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/11/2009 16:56 לינק ישיר 

בוא נמתין ונקיים "אשרי המאמין..."

תוקן על ידי שלמה745 ב- 16/11/2009 17:50:46

תוקן על ידי שלמה745 ב- 16/11/2009 17:52:03

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/11/2009 16:59 לינק ישיר 

למה להמתין, חשוב ש  דעת תורה תשמע ברבים.

אני בטוח שמקוה אחרי דברי התורה הנ"ל יחזור בתשובה שלימה.

תוקן על ידי machshavot ב- 16/11/2009 17:48:55

תוקן על ידי machshavot ב- 16/11/2009 17:51:17

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/11/2009 21:29 לינק ישיר 

ניצחוני בניי!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

אני מוריד את הכובע בפניכם, זהו זה היה האס!!!! אכן גמרתם אותי פעם אחת ולתמיד!!!

אין ספק שכאשר עומדים בפניי כל אותם גדולי עולם ראשונים ואחרונים מגדולי הראשונים והאחרונים כמו שהזכרתי בארוכה באשכול ההוא [יעשה לי מישהו חסד וימצאנו]

החל מספר חסידים
רמב"ם
רבינו יונה
רשב"א
ספר החינוך
הגר"א
החפץ חיים
החזו"א
הגרי"ז מבריסק
הגר"ח מבריסק
כל גדולי הדור שחיו איתנו כמו הגרא"מ שך זצ"ל הסתפיילר ואלו החיים איתנו כיום ועוד המון המון שלא הזכרתי. סוברים שיש מצוה גדולה לשנוא את הרשעים ואת אלו העושים שלא כפי דרך התורה.

אבל מכיון שהרב צבי יהודה קוק כתב את דעתו, הריני מבטל את הרמב"ם והרבינו יונה רשב"א ספר החינוך הגר"א החפץ חיים החזו"א הגרי"ז מבריסק הגר"ח מבריסק, ועוד רבים. כי הרי הרב צבי יהודה כתב במפורש שהקב"ה לא סובל צדיקים כאלו.

אז מה כל אלו כמו הרמב"ם והרבינו יונה רשב"א ספר החינוך הגר"א החפץ חיים החזו"א הגרי"ז מבריסק הגר"ח מבריסק, ועוד רבים שוים אם הקב"ה לא אוהב אותם!

ח"ו  ורחמ"ל.

הייתי מצביע עם החילונים אבל חששתי לתועלת התנועה -דעת תוירה של תנועת "טוב"

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/11/2009 23:01 לינק ישיר 

מקווה כתב

מקוה_נייעס כתב:

אני מוריד את הכובע בפניכם, זהו זה היה האס!!!! אכן גמרתם אותי פעם אחת ולתמיד!!!

אין ספק שכאשר עומדים בפניי כל אותם גדולי עולם ראשונים ואחרונים מגדולי הראשונים והאחרונים כמו שהזכרתי בארוכה באשכול ההוא [יעשה לי מישהו חסד וימצאנו]

החל מספר חסידים
רמב"ם
רבינו יונה
רשב"א
ספר החינוך
הגר"א
החפץ חיים
החזו"א
הגרי"ז מבריסק
הגר"ח מבריסק
כל גדולי הדור שחיו איתנו כמו הגרא"מ שך זצ"ל הסתפיילר ואלו החיים איתנו כיום ועוד המון המון שלא הזכרתי. סוברים שיש מצוה גדולה לשנוא את הרשעים ואת אלו העושים שלא כפי דרך התורה.

אבל מכיון שהרב צבי יהודה קוק כתב את דעתו, הריני מבטל את הרמב"ם והרבינו יונה רשב"א ספר החינוך הגר"א החפץ חיים החזו"א הגרי"ז מבריסק הגר"ח מבריסק, ועוד רבים. כי הרי הרב צבי יהודה כתב במפורש שהקב"ה לא סובל צדיקים כאלו.

אז מה כל אלו כמו הרמב"ם והרבינו יונה רשב"א ספר החינוך הגר"א החפץ חיים החזו"א הגרי"ז מבריסק הגר"ח מבריסק, ועוד רבים שוים אם הקב"ה לא אוהב אותם!

ח"ו  ורחמ"ל.

מה קפצת מקווה? נגעו לך במקום רגיש?
איך זה שלוימה?

תוקן על ידי פום_פאקערט ב- 16/11/2009 23:02:48

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/11/2009 00:47 לינק ישיר 

שהקב"ה ישלח לך רפואה שלימה במהרה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/11/2009 06:51 לינק ישיר 

מקוה תתייחס לתוכן ולא לאדם!
קבל את האמת ממי שאמרה!
(ולא משנה מי אמרה)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/11/2009 08:18 לינק ישיר 

מקוה_נייעס כתב:

ח"ו  ורחמ"ל.

מקוה יקר שלי,

כשכתבתי בכותרת הרב צבי יהודה, חששתי שתגובתך תהיה זלזול בדברים, במחשבה שאם הדברים נאמרים מפי רב גם אם גדול בתורה אבל לא מהמגזר שלי, הרי שאין עלי חובה להתייחס לדברים, נהפוך הוא אני יכול להתייחס אליהם בזלזול ובציניות.

אך מה לעשות הדברים שהבאתי למעלה לא שייכים להרב צבי  יהודה קוק זצ"ל אלא להרב נפתלי צבי יהודה ברלין, הלא הוא הנציב מוואלזין.

כן כן הנציב ראש ישיבת וואלזין בהעמק דבר בהקדמה לספר בראשית.

אולי עכשיו תתחיל להתייחס לגופם של דברים?

אולי תחזור בתשובה?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/11/2009 08:36 לינק ישיר 

מחשבות כל הכבוד עמדתי ממש הרגע להסביר למקוה את התרגיל שעשית לו .

אגב התרגיל מראה שהוא אינו גדול הדור במוסר והשקפה . איך אדם יכול לקרוא לעצמו "בן תורה " או "מעתיק שמועה" ואינו מכיר את הקדמת הנצי"ב שהוא חלק משלשלת העתקת השמועה מהגר"א .

גם בנגלה אינו בקי גדול ואינו מכיר חזו"א בריש מסכת חולין אחרת לא היה סופר כעמיר גורנה את החזו"א כתנא דמסייע לשרירות ליבו של מקוה להיות מומר ופוקר לאיסורי לשה"ר באופן מבהיל .

יתירה מכך מכל באי הפורום מקוה הוא בגדר רשע , פסול עדות מדאורייתא ומכת שאינה מקבלת פני שכינה עד שיחזור בתשובה שלמה מכיוון שאנן סהדי איך פקר והחציף כלפי שמיא באיסורי דאורייתא מפורשים .

ולחיבת העניין אוסיף מדברי קודשו של הנצי"ב " ובמדרש רבה פמ"ט איתא  על זה שאמר לו הקב"ה לאברהם אהבת צדק ותשנא רשע . אהבת להצדיק את בריותי ותשנא להרשיען . והיינו ממש כאב המון גויים שאע"ג שאין הבן הולך במישרים מכל מקום שוחר שלומו וטובתו" ודפח"ח זי"ע .

מקוה שוב יום אחד קודם מיתתך שמבזה ת"ח אין רפואה למכתו רח"ל .

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/11/2009 08:53 לינק ישיר 

יש לי בקשה חריגה, זוהי הזדמנות שלא תחזור.

מקוה ידוע כמי שנשמע לדעת תורה, יש סיכוי שאם לא נעלוב בו הוא יקח את דברי הנציב אל ליבו ויחזור בתשובה, אנא אל תוסיפו עוד דברים לאשכול עד שנשמע (יותר נכון נקרא) את דברי מקוה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/11/2009 09:48 לינק ישיר 

מה עם איסור הלבנת פני חבירו ברבים?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/11/2009 10:05 לינק ישיר 

פיינרך, מי מלבין את מי?

מקוה, אתה עדיין איתנו?

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בית שמש > מאמר מדהים מהרב צבי יהודה - המדבר בגנות "שנאת חינם"
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 4 5 6 לדף הבא סך הכל 6 דפים.