בית פורומים הפורום הכללי והחרדי

השפלת בנות ישראל ע"י הבלניות במקוואות

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-21/1/2010 23:46 לינק ישיר 
השפלת בנות ישראל ע"י הבלניות במקוואות

לאחרונה גונב לאוזני כי במקוואות רבות הבלניות אינם שואלות כלל את הנשים שבאות לטבול האם הם הם מעוניינות לעבור בדיקה מקיפה ופרטנית (ציפורניים, אוזניים, עיניים, גב, וכמדומני שעדיף להימנע מהמשך הפירוט). אלא פשוט כופות עליהן את הבדיקה ו"העיון", והרבה פעמים בצורה משפילה וגסה, גם שמעתי מקרה על אשה שסירבה בעדינות לבדיקה והבלנית חסמה לה בגופה את הדרך לבור הטבילה!!!, אני יודע שבכמה מקוואות בעיר התורה והחסידות בני-ברק הבלניות אינם כופות בדיקה, ורק מי שמבקשת לעבור בדיקה אכן עוברת, ואילו דווקא בערים החרדיות החדשות יותר פשט לו נוהג נפסד זה.

חשוב לציין כי בספרי ההלכה גם של זמנינו (טהרת בת ישראל, קיצור הלכ' נדה, משמרת הטהרה, מראה כהן, יסוד הטהרה, ועוד) לא מוזכר ולו ברמז שאשה צריכה לעבור בדיקה שכזו. גם בשיחות עם רבנים חשובים אמרו לי שאשה אינה צריכה לעבור בדיקה (ורק בפעמים הראשונות שהיא איננה מנוסה ויכולה לשכוח כדאי שתבקש לעבור בדיקה).

דעתי שזו כפייה גסה משפילה, חדירה בוטה לצנעת הפרט, אשמח לשמוע את דעתכם או דעתכן בעניין, ולקבל תגובות  ודיווחים אם גם נתקלתן במקרים חמורים כאלו, ובכלל מאיין יצאה ההוראה המשונה הזו, לאן התדרדרנו ?????.  

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/4/2010 16:45 לינק ישיר 

שום דבר לא מחייב גם מה שחפרת בענין הבלניות

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/2/2010 00:56 לינק ישיר 

לכל מי שרוצה להגיב כנסו לפורום "זוגות שלנו"

ואגב זה שנרשמתי על הגדרת זכר, אינו מחייב שכך היא המציאות האמתית.........................................  

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/1/2010 04:21 לינק ישיר 

יכול להיות שהנשים שמסתובבות בפורום אינן נוהגות לבקר בבית הטבילה ??????

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/1/2010 21:56 לינק ישיר 

ל-

לפעמים אפשר לכפות גם ב"עדינות". את לא מצפה שאשה תגיד לבלנית אני לא מעוניינת לעבור בדיקה. בשעה שברור לה שהבלנית הלבושה תרים מבטה בתמיהה ותתחיל להסביר לה בעדינות ובנועם, ממש במתק שפתיים כמה בכל אופן הדבר חשוב וכו'. ואגב ביררתי ושמעתי שיש מקומות שנתנו הוראה לבלניות לבדוק בלא לבקש, ומי שמסרבת  מסבירים לה בנועם עד שתצא נשמתה.....................................

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/1/2010 02:55 לינק ישיר 

נראה לי קצת מצוץ מהאצבע. אני אישית יצא לי להיות בכמה מקומות[בנסיבות אישיות] ולא נראה לי ששמעתי או ראיתי דבר כזה. !כמובן שאם זה מקרה שאין ברירה. אז על זה יש להם היתר. כמו הקרחת אצל החסידים. שעקרונית אסור להמ בלי

אין אין אין כמוני 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/1/2010 01:14 לינק ישיר 

אני מעולם לא נתקלתי בהתנהגות כזו, להפך, הבלניות מתנהגות בעדינות ובנימוס רב

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > חברה וקהילה > הפורום הכללי והחרדי > השפלת בנות ישראל ע"י הבלניות במקוואות
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר