בית פורומים חינוך בגיל הרך

מפעילי גני ילדים פרטיים בת"א מאיימים להשביתם

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-4/5/2010 20:43 לינק ישיר 
מפעילי גני ילדים פרטיים בת"א מאיימים להשביתם


אם הרשויות לא יתערבו - נשבית את גני הילדים

מפעילי גני ילדים לפעוטות: תוכניות הבניין בתל אביב לא כוללות אישורים להפעלת גני ילדים פרטיים, למרות שהם צורך חיוני

מירב שלמה-מלמד 

אם לא תיפתר בעיית גני הילדים הפרטיים - לא נהסס להשבית אותם. כך טענו כ-150 בעלי גנים כאלה בתל אביב בכנס פורום משאבי חינוך לגיל הרך, בהשתתפות סגנית ראש העיר ויו"ר מרץ, מיטל להבי.

 

לדברי משתתפי הכנס, למרות שחוק חינוך חובה חל רק מגיל 5 ומעלה, וגני ילדים לגיל הרך הם צורך בסיסי, הנושא אינו מוסדר. כך למשל, תוכניות הבניין ברחבי העיר לא מתייחסות לנושא, ולא כוללות ייעוד אזורים לשימוש מעורב של מגורים והפעלת גנים. כתוצאה מכך, חלק גדול מבעלי הגנים עוברים למעשה על החוק, בעל כורכם.

 

לפי נתוני משרד התמ"ת, 25% מגני הילדים לפעוטות ברחבי הארץ מסודרים במסגרות ציבוריות כמו ויצו ו נעמת. שאר הפעוטות מגיעים לגנים בשוק הפרטי. בתל אביב הנתון שונה דרמטית: הממוצע למרכז העיר וצפונה עומד על 10% בלבד, עקב מחסור בשטחי קרקע בעיר. בצפון תל אביב, עקב אכלוס שכונות חדשות, בולט המחסור החמור במסגרות לגיל הרך.

 

בסוף שבוע שעבר ערכה להבי את כנס "פורום משאבי חינוך לגיל הרך". הכנס נערך זו הפעם השלישית והמפגש עסק הפעם בנושא גני הילדים הפרטיים. להבי שמה לעצמה לדבריה כמטרה את הסדרת בעיית הגנים באמצעות קידום תוכנית בניין עיר מקומית הולמת, וכן באמצעות הקלה על הגנים הפועלים כבר, והשגת היתר לשימוש חריג במבנה בו הם ממוקמים.

 

לדברי מפעילי הגנים הפרטיים, רבים מהם נמצאים כרגע במסגרת הליכי אכיפה והוגשו נגדם כתבי אישום פליליים. הגנים הביעו תרעומת רבה על אופן התנהלות הרשויות נגדם – מחד הם מספקים צורך בסיסי לתושבים, ומאידך הרשויות רודפות אותם מבלי לספק פלטפורמה חוקית אפשרית לקיומם.

 

להבי: "הרפורמה המקודמת על ידי ראש הממשלה, בנימין נתיניהו לתיקון חוק התיכנון והבניה יכולה להוות הזדמנות לתיקון המצב הקלוקל כיום לפיו

 
גני ילדים הם בן חורג במקום לראות בהם מוסדות חינוכיים חיוניים שיש לטפחם. לכן פניתי לנתניהו בהצעה לתיקון חוק התכנון והבנייה לאפשר את קיומם של הגנים הפרטיים, ולייתר את הצורך לקבלת היתר לשימוש חורג. כמו כן, כדי לעודד את הגנים להיות מפוקחים ומוכרים במשרדי הממשלה יזמתי שורה של הקלות לגן שיציג רשיון או סמל מעון כגון הנחה בארנונה", אמרה להבי. "אני קוראת לכל מפעילי הגנים הפרטיים להצטרף אלי למאבק על יצירת פלטפורמה חוקית ואפשרית לקיומכם כאנשי חינוך שיש לכבדם וגורל עוללנו בידיהם".

http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-3884326,00.html

גני ילדים הם בן חורג במקום לראות בהם מוסדות חינוכיים חיוניים שיש לטפחם. לכן פניתי לנתניהו בהצעה לתיקון חוק התכנון והבנייה לאפשר את קיומם של הגנים הפרטיים, ולייתר את הצורך לקבלת היתר לשימוש חורג. כמו כן, כדי לעודד את הגנים להיות מפוקחים ומוכרים במשרדי הממשלה יזמתי שורה של הקלות לגן שיציג רשיון או סמל מעון כגון הנחה בארנונה", אמרה להבי. "אני קוראת לכל מפעילי הגנים הפרטיים להצטרף אלי למאבק על יצירת פלטפורמה חוקית ואפשרית לקיומכם כאנשי חינוך שיש לכבדם וגורל עוללנו בידיהם".דווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > חברה וקהילה > חינוך בגיל הרך > מפעילי גני ילדים פרטיים בת"א מאיימים להשביתם
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר