בית פורומים מחקר חדש קובע

מחקר: הגורם לבעיות קשב - פירות מרוססים

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-12/6/2010 12:25 לינק ישיר 
מחקר: הגורם לבעיות קשב - פירות מרוססים

מחקר חדש מציג אשם מפתיע להפרעות הריכוז של ילדים: זרחנים בחומרי הדברה, שמרוססים על פירות וירקות

אם אתם מנסים לשכנע את ילדכם שיאכלו פירות וירקות מתוך אמונה שזה בריא להם, כדאי שתחשבו פעם נוספת. מחקר שהסתיים לאחרונה בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת הארוורד היוקרתית מצביע על אשם אפשרי חדש לבעיות הקשב והריכוז בקרב ילדים: זרחנים אורגניים שנמצאים בחומרי ההדברה המרוססים בעיקר על ירקות ופירות.

העלייה בכמות הילדים הלוקים בהפרעת קשב וריכוז (ADHD) מטרידה מאוד את ההורים ואת מערכת החינוך ומספקת עבודה לחוקרים שונים ברחבי העולם. במחקר שפורסם בכתב העת החשוב לרפואת ילדים פדיאטריקס, נמצא שחשיפה לחומרי הדברה עלולה להגדיל משמעותית את הסיכון ללקות בהפרעת קשב וריכוז.

עיקר החשיפה לחומרי הדברה נעשית באמצעות אכילת ירקות ופירות המכילים שאריות ריסוס, אבל גם מוצרי מזון אחרים המבוססים על גידולים שרוססו כגון לחם או פסטה, עלולים להכיל שאריות מחומרי ההדברה.

החוקרים מהארוורד ושותפיהם מאוניברסיטת מונטריאול בדקו את הקשר בין ריכוזם של כמה סוגי חומרי הדברה בשתן של ילדים לבין הפרעת קשב וריכוז.

המדגם מנה 1,139 ילדים אמריקאים בני 8 עד 15, והתגלתה התאמה בין ריכוז הזרחן האורגני דיאלקיל פוספט בשתן לבין הסיכון ללקות בהפרעת קשב וריכוז. לילדים שבשתן שלהם נמצא ריכוז גבוה של זרחן אורגני היה סיכוי גבוה פי שניים ללקות בהפרעת קשב וריכוז.

נאסרו לשימוש

הזרחנים האורגניים הם קבוצה של חומרים כימיים רעילים המשבשים את פעולת מערכת העצבים. התכשירים שמבוססים עליהם נפוצים בשימוש בחקלאות ונחשבים לקוטלי חרקים יעילים וככלי נשק במאבק מול מזיקים רבים.

גם רבים מחומרי ההדברה הביתיים מכילים את הזרחנים האורגניים, ואפילו הלוחמה הכימית מתבססת עליהם: שאיפתם עלולה לגרום לפרכוסים, לאובדן שליטה על הסוגרים ולהתייבשות.

במחקר שנערך בארצות הברית התברר ששתן של ילדים שאכלו במשך כמה ימים מזון אורגני היה נקי משאריות זרחנים אורגניים, בעוד בקבוצה מקבילה של ילדים שאכלו מזון רגיל נמצאו כמויות גבוהות של זרחנים אורגניים בשתן.

בשנים האחרונות מצאו חוקרים תחלואה עודפת בקרב אוכלוסיות המתגוררות בסמוך לחלקות חקלאיות שרוססו. בעקבות הממצאים נאסרו כמה רעלים ממשפחת הזרחנים האורגניים לשימוש בהדברה ביתית, אבל בחקלאות עדיין מותר להשתמש בהם.


http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/118/550.html?hp=0&loc=150&tmp=2843תוקן על ידי cuty4plus ב- 12/06/2010 12:25:51
דווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-24/2/2013 19:20 לינק ישיר 

אומנם מחקר הזוי אבל לך תדע, הרי לא ידוע על גורם אחד ספציפי לבעיית קשב וריכוז אצל ילדים.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > אחר > מחקר חדש קובע > מחקר: הגורם לבעיות קשב - פירות מרוססים
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר