בית פורומים תושבי ת"א החרדים

פסק הלכה: אשה לא צריכה לנהוג בבני ברק

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-3/1/2011 23:08 לינק ישיר 
פסק הלכה: אשה לא צריכה לנהוג בבני ברק

פסק הלכה: אשה לא צריכה לנהוג בבני ברק.
 את פסק ההלכה החדש הוציא הרב אברהם יוסף, בנו של הרב עובדיה, מאחר ולטענתו אישה שנוהגת זה דבר לא צנוע, במיוחד בערים חרדיות .
 דניאל אוחיון | 2/1/2011 9:10 .
,פסק הלכה חדש קובע כי יש למנוע מנשים לנהוג ברחבי הערים בחרדיות בהן הרבנים אינם מתירים זאת. ראוי להבהיר כי פסק ההלכה של הרב אברהם יוסף, רב העיר חולון ובנו של מנהיג ש"ס, הרב עובדיה יוסף, לא נקבע בשל יכולת הנהיגה של נשים, אלא בשל בעיות צניעות.

בתשובה לשאלה באתר "מורשת" קובע הרב יוסף כי נהיגת נשית ברכב היא אינה מעשה צנוע, במיוחד לא בעיר חרדית דוגמת בני ברק. עוד טוען הרב כי אין לתת לאישה ללמוד נהוג בשביל מותרות אלא רק אם מדובר בהכרח גדול. פסק ההלכה של הרב יוסף הוא אינו היחיד וכי גם רבנים נוספים פסקו בעבר בעניין. הרב שמואל הלוי וואזנר, מבכירי הרבנים החרדיים קבע בעבר כי עצם לימוד הנהיגה לנשים הוא אינו צנוע וכי הדבר גורם לתאונות הדרכים הרבות בכבישים. לדבריו: "מה שנשים לומדות ומרגילות עצמן לנהוג מכונית אוטו, הנה מן הנסיון למדתי שהוא דבר שראוי לאוסרו איסור גמור, כי עצם הלימוד גרם כבר וגורם לפריצות... שהאשה חושפת עצמה בזה בשוקים ורחובות לעין כל רואה נכשלת ומכשלת את האחרים..ולבי אומר לי שהוא אחד הסיבות של האסונות הגדולות שנעשים בדרכים בא"י המפילים כל כך חללים והרגו כבר טובים וצדיקים".
יש לציין כי למרות פסקי ההלכה האוסרים נהיגת נשים ברכב, התופעה מאוד נפוצה בקרב המגזר החרדי ובשנים האחרונות ניתן למצוא לא מעט נשים המשמשות כמורות נהיגה, זאת על מנת לעמוד בכללי הצניעות הנדרשים. ח"כ ציפי חוטובלי מהליכוד, המכהנת כיו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה הביעה הסתייגות מפסק ההלכה שפרסם הרב יוסף הן כאישה והן כאדם דתי. לדבריה: "אין בכוחן של פסיקות מסוג אלה למנוע השתלבות נשים באחת הפעולות היומיומיות כדוגמת נהיגה. דווקא המגזר הדתי בו ישנן הרבה משפחות ברוכות ילדים, משתמשות ברכב ככלי חיוני למשפחה. לאמהות חלק בלתי נפרד בנטל המשותף של חיי המשפחה כדוגמת קניות בסופר-מרקט, ביקור משפחתי או הסעת הילדים".דווח על תוכן פוגעני

מנותק
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > תושבי ת"א החרדים > פסק הלכה: אשה לא צריכה לנהוג בבני ברק
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר