בית פורומים בחדרי חרדים

ישראל היום - כתבה קשה על משמרות הצניעות

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-18/4/2011 12:04 לינק ישיר 

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/4/2011 12:16 לינק ישיר 

מי יכול לסרוק ?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/4/2011 12:35 לינק ישיר 
כתבה ארוכה הנה הפתיח

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/4/2011 12:55 לינק ישיר 

סריקה יותר איכותית של המאמר.
ובכל אופן תודה על זה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/4/2011 15:00 לינק ישיר 

אלחנן בוזגלו (31) היה "המוציא לפועל" של משמרת הצניעות בירושלים. הוא חתום על עשרות מקרים של אלימות • ב2008- נתפס, הורשע ונשלח למאסר, לפני שבועות אחדים שוחרר מהכלא לאחר ניכוי שליש מעונשו • בראיון אישי וחושפני ראשון מסוגו הוא מספק הצצה נדירה לשיטות הפעולה של "המשמרת:" המפגשים החשאיים, קבלת ההחלטות, נערות הפיתוי, המכות, וגם התשלומים על סך אלפי הדולרים • בוזגלו רוצה לפתוח דף חדש, נקי, אבל עדיין משוכנע שבטיפול בעברייני מין - השיטות של משמרות הצניעות הן הטובות ביותר

יהודה שלזינגר

צילומים: יואב ארי דודקביץ'

במבט ראשון - נניח אילו נתקלתם בו ברחוב - לא הייתם מפנים לעברו מבט נוסף. גובהו ממוצע מבנה גופו בינוני שערו שחור קצר. על ראשו כיפה. טון דיבורו שקט נעים לאוזן. אבל כשאלחנן בוזגלו מתחיל לספר על המעשים שעשה בקור רוח שמאפיין מחסלים של המאפיה העור מצטמרר. קשה להימלט מהמחשבה שהוא בכל זאת לא האיש שהייתם רוצים להיתקל בו ברחוב בנסיבות לא נעימות.

בוזגלו 31 נשוי ואב לשלושה ילדים היה "המוציא לפועל" של משמרת הצניעות בירושלים. בחברה החרדית פועלות כמה כאלה. לפני חודש השתחרר מהכלא לאחר שריצה מאסר של שלוש שנים על תקיפת אישה. עוד נחזור לזה. עכשיו הוא רוצה לדבר. לפרוק הכל מהלב לנסות להרגיע קצת את המצפון. להבהיר לעולם שהוא חוזר למוטב. והוא לא חושש לעשות את זה בפנים גלויות. הוא לא מפחד מאף אחד.

במשך שעות ארוכות יושב איתנו בוזגלו בביתו רחב הידיים שבשכונת גבעת זאב ומגולל את שיטות הפעולה שלו במסגרת משמרת הצניעות. דברים שהאוזן מתקשה לשמוע וספק אם תסריטאי "הבורר" היו מעלים על דעתם.

הוא גדל במשפחה בת עשרה ילדים בירושלים. "עד גיל 15 היינו משפחה נורמטיבית לגמרי חרדית קלאסית. אבא מלמד בתלמוד תורה אמא עקרת בית אחים בישיבות ואחיות בסמינרים. התגוררנו בשכונת רמות כולנו למדנו בתלמודי תורה לאף אחד לא היו בעיות. בגיל 14 הכרתי את מי שתהיה אחר כך אשתי והתחלתי לצאת איתה. ואז התחיל הבלאגן. בשכונה לא היו מרוצים שאני יוצא עם בחורה ועוזב את הדת. התחילו לעשות לנו הפגנות מול הבית להתנכל לנו. הפכו אותנו למשפחת פשע. דרשו מהוריי שיעיפו אותי מהשכונה. אני נאלצתי לעזוב את הישיבה את אחיות שלי הוציאו מבתי הספר ואת האחים העיפו מהישיבות. התחלתי לריב איתם בחזרה לא ויתרתי. הפכתי לשבאבניק (כינוי לנוער חרדי נושר י"ש) ונצמדו אלי עוד כמה נערים כאלה."

את הקטטה הראשונה הוא זוכר היטב. "הייתי בן 14 הגעתי הביתה וראיתי אברכים שבאו לאמא שלי ואמרו לה שתוציא אותנו מהבית. בלי לחשוב פעמיים קפצתי עליהם מכות רציניות מאוד. אחד מהם יצא עם שבר בגולגולת. עצרו אותי ואחר כך שיחררו."

אבל ההפגנות נמשכו והמהומה בשכונה רק גברה. "כולם היו נגדי ואני נער בן 15 שרק מחפש את הבלאגן והאקשן. לאט לאט הפכתי למנהיג של השבאבניקים נשאבתי לזה. ראיתי את המפגינים נגדי כאנשים הרעים הייתי ילד עם כוח שבטוח שהוא שולט בעולם ומי הם שיגידו לי מה לעשות. כשעשו לנו הפגנה של 400 איש מחוץ לבית חטפתי עצבים אבל היינו רק שלושה על .400 אז יצאנו עם חומצה והתחלנו להתיז עליהם. הגיעה משטרה ונהיה בלאגן גדול.

"ככה זה היה כמעט כל שבוע בכל פעם משהו אחר. היינו יושבים בגינות עם סיגריות ונרגילות וסתם חיפשנו אקשן. אדם חרדי שהתקרב והעז להעיר לנו - ישר היינו קופצים עליו מפרקים אותו במכות. פעם הבאתי לשכונה שני כלבים גדולים והסתובבתי איתם ברחוב. אף אחד לא יצא לבית כנסת. שכונה שלמה של ילדים שרגילים לצאת בשבת - ואף אחד לא העז לצאת." "לא פחדתי מכלום"

"דאגתי שמי שאירגן את ההפגנות נגדנו יסבול. במקרה אחד ראיתי חמור מת לקחתי את הראש שלו ושמתי לאחד המארגנים מחוץ לדלת. למישהו אחר שמנו בבית קופסה מלאה עכברים. כשהייתי בן 16 החלטנו להתנקם באחד האנשים האלה חוזר בתשובה. הבעיה היתה שיש לו 'דאן שלוש' בקראטה אז קצת פחדנו ממנו. אבל החלטנו להעביר לו מסר דרך הילד הקטן שלו. חיכינו לו שיירד מההסעה ואז קראנו לו: 'קים א-הר צדיק' (בוא לכאן ביידיש.( שיכנענו אותו להיכנס לאוטו שלנו. לקחנו אותו לקטמון והורדנו אותו שם. צילצלנו לאמא שלו ואמרנו לה: הילד שלך בקטמון אבל אם בעלך לא יורד מאיתנו לכי תדעי מה יהיה עם הילד בפעם הבאה. חיפשו את הילד כל היום ואחרי שמצאו אותו התקשר אלי אותו אדם וביקש שאני אבוא אליו לסעודה שלישית כי אם לא אשתו מתגרשת ממנו."

אתה יודע שזה נקרא חטיפה.

"כן אבל אז לא חשבתי על הדברים האלה. לא פחדתי מכלום. עשיתי דברים שהיום כשאני מסתכל עליהם אני בשוק. היה לי אומץ תעוזה תקרא לזה איך שאתה רוצה. הייתי שיכור מכוח. הרגשתי שעשיתי הכל שאף אחד בארץ לא עשה מה שאני עשיתי. הייתי האיש הכי חזק באזור ובכל הציבור החרדי. אם היית אומר בשכונות החרדיות שמות של משפחות פשע זה לא היה מזיז לאף אחד. אבל כשאני נכנסתי למאה שערים כולם זזו הצידה אמרו 'בוזגלו הגיע.' ומאה שערים זה לא מקום קל בכלל. היו איתי בכלא גנבים שתפסו אותם שם ועשו להם לינץ."'

נהנית מזה?

"כשהייתי נער היו סביבי תמיד 30-20 חבר'ה שנתנו לי להרגיש מנהיג. אבל בשלב מסוים כשפקחתי עיניים כאב לי שהמשפחה שלי התדרדרה בגללי. אלמלא הייתי עושה את כל הדברים האלה המשפחה לא היתה מתדרדרת. על זה אני מכה על חטא. אבל גם מי שעשה לי את הבלאגן בשכונה צריך להכות על חטא. אני בסך הכל הייתי ילד. אם מישהו היה בא יושב איתי מסביר לי מראה לי את הדרך הנכונה אולי זה היה אחרת. אבל החליטו להיכנס בי הכי חזק שאפשר."

הוא התחיל להשתמש בשם שיצא לו כדי להתפרנס מגביית צ'קים. "אדם שחזר לו צ'ק היה בא אלי ומבקש בוא תגבה לי אותו. הייתי הולך לאיש שנתן את הצ'ק אומר לו 'שלום קוראים לי בוזגלו' והוא כבר היה נותן לי מה שרציתי. מעולם לא גנבתי אין לי שום תיק על גניבה."

בוזגלו לא גויס לצה"ל. בגיל 19 התחתן ואז החליט למצוא "עבודה הגונה." "כשאדם מתחתן באופן אוטומטי החיים משנים אותו. הוא צריך לשלם משכנתא שכירות אם לא יעבוד מאיפה יביא כסף. הלכתי ללמוד הוראה בבני ברק והתחלתי לעבוד עם נוער בסיכון. לקחו אותי כעבריין משוקם כדי לעזור להם. הזדהיתי איתם אלה נערים שעושים להם בשכונות שלהם בדיוק מה שעשו לי. התחלתי לשבת עם אברכים ועם גורמי רווחה כדי לראות איך עוזרים להם.

"יום אחד ישבתי עם מישהו שקשור לנושא וקשור גם למשמרות הצניעות. הוא אמר לי שאני עם כל מה שעשיתי צריך לעשות 'תשובת המשקל' - שזה אחרי שאדם עושה עבירה הוא עושה את אותו הדבר מהצד השני כדי לכפר עליה. אז אם פעלתי נגד החרדים כשהייתי צעיר עכשיו אני צריך לעשות דברים לטובתם. הוא סיפר לי שיש במגזר פדופילים ואנסים ואני יכול לעשות משהו כדי לטפל בהם. ככה אני גם עושה מצווה וגם מקבל על זה שכר. אמרתי שזה נשמע מעניין ראיתי בזה גם דרך לחזור לקהילה החרדית. ככה התחלתי לעבוד עם משמרות הצניעות.

"זה התחיל בקטן. בגלל המראה שלי והעובדה שהייתי הספרדי היחיד החרדים חשבו בכלל שאני ערבי. ניצלנו את זה לפעילויות מסוימות. למשל אי אפשר לשלוח אדם חרדי למועדון אבל לי לא היתה בעיה להיכנס. שלחו אותי לצלם מסיבה חרדית סגורה במועדון בתל אביב. חגגו שם 20 חבר'ה חסידים לא שבאבניקים מסיבת ריקודים לכל דבר כמו מסיבה חילונית. צילמתי והבאתי להם את התמונות.

"העבודה הגדולה הראשונה שעשיתי היתה פדופיל שהתעסק עם ילדים בשכונה חרדית בירושלים והיה צריך להרביץ לו. ידעו שהוא פדופיל הוא התעסק עם ילדים במקווה. יש למשמרות הצניעות עיקרון ברור שלא עוברים עליו: אין עונשים אם לא מזהירים. קודם באים לעבריין מזהירים אותו אומרים לו: 'אנחנו יודעים שאתה מתעסק עם ילדים ומעכשיו אתה לא נכנס לבית כנסת למקווה אנחנו יודעים שיש בעיה לך לטיפול. אם זה לא עוזר עוברים למכות. כאן גם התחיל נוהל: תשלום של 2 000 דולר לעבודה במזומן. אבל היה תנאי - רצו לראות שבר בסוף שהאיש יהיה עם גבס ביד או ברגל. שמי שנחשף למעשים של הסוטה יידע שהוא נענש עליהם.

"היה לי מקרה של חרדי ספרדי נשוי ואבא לילדים שהתעסק עם ילדים. הזהירו אותו והמשיכו לעקוב אחריו עוד חודש-חודשיים אבל הוא המשיך עם המעשים שלו. ואז שלחו אותי אליו. עקבתי אחריו לפני כן ויום אחד כשהוא מגיע לבניין אני מחכה לו מתחת למדרגות. אני לא אומר כלום רק מפרק לו את הפנים. אוטומטית הוא מקבל אלה למרפקים או לברך במקום שבטוח יעשה לו שבר. תוך 25 שניות אני כבר לא שם והוא שותת דם. הוא היה בבית חולים ארבעה ימים עם גבס."

מקרה אחר של פדופיל הסתיים ב"אזהרה" בלבד. "עקבתי אחרי האיש ואז באחד הימים הפתעתי אותו. באתי אליו מאחור הצמדתי לו מפתח לגב ואמרתי לו שזה סכין ושאם הוא זז או צועק היא יוצאת בצד השני. ביקשו ממני לחקור אותו שיספר באיזה ילדים פגע. לקחנו אותו לבית הקברות בהר הזיתים לחלקה של הערבים. השכבנו אותו מתחת לאוטו ונתנו גז בניוטרל שיפחד. הוא ראה את המוות בעיניים והתחיל לבכות ולהתחנן על החיים שלו שלא נהרוג אותו. הרמנו אותו ואמרתי לו להתחיל לחפור קבר עם הידיים. ואז הוא התחיל לספר את כל המעשים שעשה. שיחררנו אותו ובאתי למשמרת הצניעות עם כל המידע. זה נגמר בטוב הוא הלך לטיפול."

"פדופילים" הוא אומר "זה הכי גרוע שיש. כשאני רואה פדופיל אני יכול להרוג אותו מרוב עצבים אני חושב כאילו נגע בילד שלי." השכר: עד 10,000 דולר

על פי בוזגלו משמרת הצניעות כוללת כעשרה אנשים נציגים של חסידויות שונות שכפופים לרבנים. "הם נחשבים לעסקנים לנושאי צניעות ומוכרים היטב בתוך הקהילות. בחסידות כל מי שיש לו בעיה יודע איך להגיע לנציג שלהם במשמרות. הנציגים נפגשים במשרדים בירושלים פעם בשבוע ומעלים את כל הנושאים שעל סדר היום שבהם צריך לטפל. אני השתתפתי בכמה ישיבות כאלה.

"במשמרות הצניעות לא מתעסקים בבחורים שיוצאים עם בחורות. אם בחור בן 16 הלך עם בחורה לא ייגעו בזה. הם מטפלים רק בדברים חשובים ומהותיים כמו פדופילים אנסים ובגידות של חרדים עם נשים נשואות. סתם בגידות לא תמיד מטפלים אבל בגידות עם נשואות זה קו אדום כי זה יוצר הרבה בעיות הלכתיות.

"לפני כמה שנים היה חסיד שעבד במרכז קניות בירושלים שם ניסה להתעסק עם נשים חרדיות נשואות. כמה מהבעלים של הנשים פנו למשמרת הצניעות ואמרו: הוא התעסק עם אשתי. הם הביאו הוכחה הודעות שהאיש שלח לנשים בטלפונים הסלולריים. כשאתה בא למשמרות הצניעות ורוצה להפיל מישהו אתה לא יכול לעשות את זה סתם ככה צריך הוכחות. אחר כך המשמרת ישבו עליו שמו עליו מעקבים שלא היו מביישים חוקרים של המשטרה. בסוף הבאתי לו נערת פיתוי בחורה שעבדה בשבילי תמורת תשלום. אחרי שהוא התחיל גם איתה חיכיתי לו רעול פנים ופירקתי אותו."

משתמשים הרבה בנערות פיתוי?

"כן. הייתי מוצא בחורות שצריכות כסף ומציע להן תשלום לפי סוג העבודה. לפעמים היא היתה צריכה לעשות כמה פגישות כדי לקנות אמון כי הציבור החרדי הוא חשדן."

הסכומים שקיבל על העבודות נעו בין 2 000 ל10 000- דולר "תלוי מי הבנאדם וכמה רוצים לשלם עליו. כסף מעולם לא היה בעיה בשבילם יש להם תורמים בכל העולם. ככל שהעבודה היתה קשה יותר אם זה היה למשל מישהו שיותר קשה להגיע אליו או לפגוע בו - נגיד עבריין בעצמו - הם שילמו יותר כמה שצריך העיקר להגיע אליו ולטפל בו. אי אפשר להתעסק עם משמרות הצניעות אם הם מחפשים אותך זה אבוד."

תנאי הכרחי לתשלום היה נזק ממשי שנראה על גופו של ה"מטופל." "אחרי כל 'עבודה' שעשיתי הם היו מתקשרים לבית חולים ומבררים מה שלום הבנאדם ומה קרה לו. אם הם לא היו רואים נזק היו עושים בעיות עם הכסף. היה מישהו שאני וחבר שעבד איתי פוצצנו אותו פתחנו לו את כל הראש עם אלות כולו היה מלא דם. יום אחר כך הוא הסתובב בשכונה ולא ראו עליו כלום. פתאום אני מקבל טלפון לא עשית לו כלום. הלכתי לראות את הבנאדם צעדתי לידו ברחוב ואני רואה שבאמת לא רואים שקרה לו משהו. עשו לו איזה שני תפרים קטנים וזהו. הם רצו לראות שבר או נזק ולא היה. והם לא שילמו."

הוא מדגיש שלא כל אחד יכול לקרוא לעצמו משמרת צניעות. "אם שלושה אברכים ראו מישהו גולש באינטרנט והלכו להרביץ לו הם לא משמרות הצניעות. קרו מקרים שבחורים הרביצו לצעיר שיצא עם מישהי ואמרו לו שהם משמרות הצניעות. שטויות. אולי הם קנאים אבל הם לא משמרות הצניעות. המשמרות עובדות תחת רבנים שיושבים ומחליטים כל דבר מה לעשות בכל דבר והם פועלים בכל הארץ בשיתוף פעולה של החסידויות. לא סתם ככה."

במשטרה חושדים שבין השנים 2003 ל2008- היה בוזגלו מעורב כמעט בכל מקרה בירושלים שנקשר לשמן של משמרות הצניעות קרוב למאה וחמישים מקרים. בוזגלו עצמו לא נוקב במספר. "אפשר לומר שאיבדתי צלם אנוש. כשאתה רואה כל היום דם ומכות אתה נהיה אדיש ואכזרי לא מרחם על כלום. אחרי שאתה לוקח את הבנאדם ומוציא אותו שותת דם פעם פעמיים שלוש ארבע פעמים אתה מאבד צלם אנוש. אתה נהיה רוצח רוצח אמיתי. אני שברתי ידיים ורגליים אנשים יצאו מפוצצים דם היה משפריץ עלי כמו מים ובשלב מסוים הפסקתי לראות את הדברים האלה. הגעתי למצב שאם לא היו עוצרים אותי הייתי נעשה מפלצת. פחדתי מעצמי. לא רצחתי אבל מה שעשיתי מספיק גרוע אני יודע את זה."

אף פעם לא ריחמת על בנאדם?

"היה מקרה אחד שכן. זה היה אדם שרדף אחרי בנות סוטה מין מהזן הכי מגעיל שיש. לקחנו אותו לרמת בית שמש קשרתי אותו לפסי הרכבת בידיים וברגליים ואמרתי לו שאני משאיר אותו עד שיגיד לי עם איזה בנות הוא התעסק. הייתי חייב לדעת במי הוא פגע. אחרי שהוא אמר לי את השמות הרבצנו לו הוא קיבל מכות רצח. הבנאדם התחיל לבכות בחיים לא ראיתי דבר כזה. כולו היה מעולף כבר ממכות ובוכה. השארתי אותו שם והלכתי. אבל ריחמתי עליו. חזרתי אחרי שעה ושיחררתי אותו. משם הלכתי הביתה וצפיתי בטלוויזיה."

ואם היתה מגיעה רכבת?

"זה בדיוק העניין מאבדים צלם אנוש. חוץ מזה אתה משקיט את המצפון שלך עם העבירה שהוא עשה אתה אומר לעצמך - כן מגיע לו. זה לא אדם שחתך אותי בכביש ורבתי איתו. פה אתה יודע שמגיע לו."

אבל הוא היה יכול למות?

"אבל הוא רצח ילד חי. בגללו מסתובב ילד חי-מת שהחיים שלו נהרסו וזה גלגל שמסתובב כשהילד הזה יגדל גם הוא יפגע באנשים. אני ישבתי עם הילדים האלה ידעתי לאן הם גדלים."

אשתך ידעה על מה שאתה עושה?

"השתדלתי שלא והיא לא שאלה. המשפחה זה קודש הקודשים זה מעל הכל לא עירבתי אותם בשום דבר. יש לי שלושה ילדים שלא יודעים כלום. הייתי מגיע הביתה והופך את הכובע נהיה בנאדם אחר. הייתי מרביץ למישהו ואחר כך הולך עם אשתי למסעדה והכל היה רגיל אפילו שידעתי שלפני שתי דקות פירקתי מישהו והוא בבית חולים עכשיו."

על אף הסיפורים הקשים רוב המקרים שבהם מעורבים אנשי משמרות הצניעות אינם מגיעים לטיפולה של המשטרה או לתקשורת. "גם כשהמקרים הגיעו למשטרה והם ביקשו מהמותקף להתלונן הוא לא רצה. היו המון מקרים שהמותקף ידע שאני זה שטיפל בו והמשטרה באה ואמרה לו שיש לה מידע מודיעיני שזה הייתי אני - ועדיין אף אחד לא התלונן." הסיבה לדבריו היא לאו דווקא הפחד ממנו - אלא בעיקר הפחד מהחברה החרדית. "אדם צריך להיות טיפש גמור ללכת למשטרה ולהתלונן. מה הוא יגיד? דפקו לי מכות כי חשדו שאני פדופיל או אנס? חוץ מזה ברגע שהוא יתלונן הסיפור ייצא וכולם יידעו ואז לא רק הוא ייפגע אלא מעגל רחב הרבה יותר גם אשתו והילדים שלו ייפגעו המשפחה שלו תיהרס לחלוטין לילדים שלו לא יהיה שידוך. גם החיים של הילדים שהותקפו והמשפחות שלהם ידבק בהם כתם לכל החיים. ככה כשאני טיפלתי בנושא רק אדם אחד נפגע ובדרך כלל הפגיעה היתה חד-פעמית ואחר כך הם למדו את הלקח ולא חזרו לאותם מעשים."

בוזגלו הצליח במשך שנים לא להיתפס. "תמיד חבשתי כובע גרב וכפפות. אף פעם לא באתי עם סלולרי שזה כמו איתוראן ישר יודעים איפה היית ועם מי דיברת. הייתי מחושב. כשאתה מחושב כשאתה עושה כל עבודה לאט ובטוח אתה לא נתפס." ואז הגיע הערב ההוא ביוני 2008 שבאופן פרדוקסלי דווקא לא היה אחד הקשים ברזומה של בוזגלו.

"זאת היתה הפעם הראשונה שטיפלתי במקרה של אישה. מ' היתה צעירה חרדית לשעבר שהתגרשה וחזרה בשאלה. עם זה לא היתה להם (למשמרת הצניעות י"ש) בעיה. הפריע להם שהיא התחילה להביא גברים חרדים נשואים לדירה שלה במעלות דפנה כך התלוננו השכנים. אז שמו לה מצלמות בכניסה.

"באו אלי שלושה חסידים אמרו יש פה אישה שרק צריך לדבר איתה באים אליה גברים נשואים צריך לדבר איתה. אמרתי אין בעיה. רציתי להגיד לה גברת תפני את השכונה אל תגורי פה יותר. מה שאת רוצה לעשות תעשי בשכונה אחרת. זה דבר שעובד לפעמים.    "מ' היתה פיאנית ואנשי המשמרת הפעילו בחורה שהתקשרה אליה ואמרה שהיא רוצה להביא לה פיאה בערב. בעשר בערב היא התקשרה שוב למ' ואמרה שהיא בחוץ שתפתח לה. ככה מ' פתחה לנו את הדלת. היינו שם אני רוסי אחד שעבד איתי ועוד שלושה מאנשי המשמרת. רצינו רק לדבר איתה ולאיים עליה לא להרביץ לה. איך שנכנסנו היא התחילה לצעוק נכנסה להיסטריה. הרוסי סתם לה את הפה ושם אותה על הרצפה ואמרנו לה שאנחנו רק רוצים לדבר. השלושה התחילו לדבר איתה ביידיש לא הבנתי מילה חוץ מזה שצעקו עליה שהיא זונה ושקרנית. כשסיימו אמרו שהם יוצאים וביקשו שאנחנו נשמור עליה שלא תצעק. התיישבתי לידה על הרצפה וכמעט נפלתי אז עצרתי את עצמי עם היד על הרצפה. ודווקא לפעולה הזאת לא באתי עם כפפות"...

בוזגלו שיחרר את מ' כעבור כמה דקות והלך הביתה. הוא קיבל תמורת הפעולה 2 000 דולר. מה שלא ידע היה שמ' התקשרה למשטרה. טביעות האצבעות היחידות שנמצאו בדירה היו שלו.

בסוף יולי כמעט חודשיים לאחר המעשה התדפקו השוטרים על דלת ביתו. המעצר והחקירה סוקרו בהרחבה בעיתונות החרדית. בכמה מהדיווחים נטען כי הוצע לבוזגלו לשמש עד מדינה תמורת עדויות נגד מפעיליו במשמרת הצניעות.

כתב האישום שהוגש נגדו פירט את מעורבותו של בוזגלו בתקיפתה של מ:' "הנאשם והאחרים דחפו את המתלוננת הפילוה לרצפה היכו אותה הטיחו את ראשה ברצפה ובעטו בכל חלקי גופה. הנאשם או מי מהאחרים התיישבו על ראשה במטרה למנוע ממנה לראות את המתרחש וכן כדי למנוע ממנה להתנגד. כמו כן חסמו הנאשם ואחרים את פיה של המתלוננת בפיסת בד ואיימו עליה כי אם תפקח את עיניה יותז לתוכן גז מדמיע. הנאשם או מי מהאחרים חקרו את המתלוננת בדבר קשריה עם גברים וביקשו לקבל פרטים של אותם גברים. התוקפים לקחו מן המתלוננת שני מכשירי טלפון ניידים כדי לבדוק את שמות המתקשרים אליה. בסופו של האירוע אמרו הנאשם או מי מהאחרים למתלוננת כי עליה לעזוב את הדירה בה היא מתגוררת אחרת 'זו רק ההתחלה' וכי אם תמשיך להתגורר במקום תירצח."

באופן אירוני אומר בוזגלו מכל עשרות המקרים שבהם היה מעורב - "דווקא הפעם הייתי חף מפשע. יש לי דבר אחד קדוש ערך עליון והוא שבנשים אני לא נוגע. לא מתעסק עם נשים. אני ממש לא טלית שכולה תכלת אבל מעולם לא הרבצתי לנשים. הציעו לי אלפי דולרים בשביל זה ומעולם לא עשיתי את זה. גם במקרה הזה לא נגעתי בה. אם הייתי רוצה לפרק אותה הייתי עושה את זה."

בסופו של דבר הגיע בוזגלו להסדר טיעון עם הפרקליטות. הוא הודה והורשע בחבלה חמורה בנסיבות מחמירות בסיוע לסחיטה בכוח ובסחיטה באיומים. המדינה ביקשה להטיל עליו מאסר לתקופה ממושכת "לדחות כל שיקול שיקומי ולמצות עימו את מלוא חומרת הדין בשל המעשה האלים והאכזרי למען יראו וייראו." פרקליטתו של בוזגלו ביקשה לדון אותו במידת הרחמים בשל מצוקתו ונסיבות חייו ולהטיל עליו עבודות שירות ומאסר על תנאי.

במארס 2009 גזר בית המשפט על בוזגלו ארבע שנות מאסר בפועל (החל מיום מעצרו) מאסר על תנאי של שישה חודשים ופיצויים בסך 10 000 שקל למ.' השופט נעם סולברג כתב בגזר הדין: "הנאשם הוא איש אלים עוד משכבר הימים. ראוי להרחיקו לתקופה ממושכת אל מחוץ לחברת אנשים אל מאחורי סורג ובריח. עונשו צריך לבטא את הסלידה ממעשיו את הגמול ההולם על פגיעתו הרעה בגופה ובנפשה של המתלוננת את הצורך להרתיע אותו ואחרים שכמותו (...) עם זאת ראוי הנאשם למידה מסוימת של רחמים והתחשבות. הנאשם גדל בתנאים של עזובה רגשית וחינוכית ומצוקה כלכלית. רצונו לקיים אורח חיים נורמטיבי נתקל בחולשת כוחותיו. הנאשם הוא איש בודד כעוס ומתוסכל חש דחוי פגוע נרדף ומתקשה להשתלב בחברה. אין זה מן הנמנע כי בהיותו הוא-עצמו קורבן לאלימות של משמרות הצניעות ראה לחבור לארגון הרע הזה ולפעול במסגרתו כדרכם לעיתים של קורבנות להזדהות עם תוקפיהם (...) בצד צערו על עצמו ועל משפחתו כואב הנאשם גם את הפגיעה שפגע במתלוננת. ענישתו צריכה להעשות בחומרה אך יש להותיר פתח של תקווה עבורו ועבור אשתו וילדיו על מנת שהמשפחה לא תלך לאבדון. זהו העוגן הממשי היחיד שיש לו לנאשם בחייו."

על משמרות הצניעות כתב השופט: "ארגון אשר הצמיח גידולי פרא שכאלו ראוי לגנאי ולטיפול הולם של רשויות אכיפת החוק במה שנוגע למעשים עברייניים של חברי הארגון מגדולם ועד קטנם. הצניעות דומני מהם והלאה."

בחודש שעבר לאחר ניכוי שליש מעונשו בשל התנהגות טובה השתחרר אלחנן בוזגלו מכלא מעשיהו. "על המקרה של מ' דווקא לא הגיע לי עונש אבל על כל השאר כן. היה טוב שנכנסתי לכלא זה נתן לי זמן לחשוב. הגעתי למצב שפחדתי מעצמי. אני יודע מה עשיתי אני יודע שהרגשתי שאין בנאדם בעולם שיכול להתמודד איתי. והיה צריך לעצור את זה."

בכלא עבר בוזגלו קורסים של הורות זוגיות מודעות עצמית ושליטה בכעסים. הוא דאג בעיקר לשלומם של אשתו וילדיו. "אנשי המשמרת סייעו למשפחה שלי הם לא הפקירו אותי - אם זה בכסף לעו"ד לקנטינות בעזרה לאישה. הם דאגו להכל מהתחלה ועד הסוף. לאישה ולילדים לא היה חסר כלום היה לה רכב צמוד וכל מה שהיא צריכה." הוא מצביע על הדירה המטופחת שאליה עברה המשפחה לאחרונה. "כשהבעל יושב שנתיים ושמונה חודשים בפנים היא היתה יכולה להיהרס כלכלית אבל ברוך השם"...

הוא חש שבמשמרת הצניעות מכירים לו תודה. "אני ישבתי בשביל אחרים. קיבלתי את העונש. מבין חמשת האנשים בדירה אני היחיד שנשפט על זה. יכולתי לא לשבת אפילו יום אחד המשטרה הציעה לי גרין קארד לחו"ל כדי שאני אפתח על כולם ולא עשיתי את זה. בסוף המשטרה עצמה ירדה מזה הם לא רוצים להתעסק איתם. ישבתי עם ראש צוות חקירה של המשטרה שאמר לי במפורש שאני הייתי הקורבן של המשטרה שהם היו צריכים למצוא מישהו והעדיפו לתפוס ספרדי כמוני ולא אשכנזי כמוהם. הם רועדים מפחד. מצד שני צריך לזכור שהפעילות של משמרות הצניעות בסך הכל עוזרת למשטרה הם מטפלים בעבריינים במקום המשטרה ובעצם עושים את העבודה שלה."

(דובר משטרת מחוז ירושלים סנ"צ שמוליק בן רובי מסר בתגובה: "טענותיו של בוזגלו אינן שוות התייחסות.("

עכשיו הוא רוצה חיים רגילים. הוא זוכר היטב את הדברים שכתב עליו השופט נעם סולברג בגזר הדין: "באופן בסיסי מגלה הנאשם מוטיבציה לניהול אורח חיים נורמטיבי אך קיים פער בין רצונותיו לבין כוחותיו." על זה הוא אומר: "אני סיימתי עם הפשע חשוב לי שזה יהיה ברור. אני לא רוצה שיחשבו עלי כעל חייל שכיר של כל מיני ארגונים. שיבינו שעשיתי דרך ארוכה בכלא ועכשיו אני רוצה להשתלב בחיי החברה הרגילים. לא בפשע."

בוזגלו מתכוון לפתוח חברת חקירות פרטית שתעסוק רק בענייני המגזר החרדי. "זה תחום שהרבה אנשים זקוקים לו. לפעמים צריכים מידע על עמותות או על משודכים פוטנציאליים שירותי פוליגרף חקירות כלכליות נאמנות עובדים. יש הרבה ביקוש בתחום. יש לי ניסיון במעקבים ובפעולות דומות ועכשיו אני אקח את זה לצד החיובי. אני וחבר שלי מנסים עכשיו לקבל אישור ממשרד המשפטים כך שהכל יהיה חוקי."

אתה לא חושש שינסו לפגוע בך?

"מי יכול לפגוע בי? אני הייתי הכוח שלהם אף אחד מהם לא יכול לפגוע בי. אריה לא צריך לשאוג בשביל לדעת שהוא אריה."

לכל אורך הראיון בוזגלו לא מזכיר אפילו פעם אחת את המילה חרטה. כן הוא רוצה להשאיר את העבר מאחוריו לשכוח לפתוח דף חדש. אבל "המעשים היו צריכים להיעשות. אולי לא על ידי אבל מישהו היה צריך לעשות את זה. עובדה שכל האנשים שעברו תחת ידיי לא חזרו לעשות את המעשים המכוערים שלהם. מה שהכלא לא עושה לעברייני מין ופדופילים אני עשיתי. רק ככה זה עובד." •

תוקן על ידי פשטעס ב- 18/04/2011 15:16:33

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/4/2011 15:42 לינק ישיר 

קשקוש, הכלא מרחיק את עברייני המין מהחברה. הוא מקסימום הרחיק אותם מקהילה ספציפית ושלח אותם למצוא את טרפם בקהילות אחרות.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/4/2011 16:46 לינק ישיר 

למה לא עצרו גם את השולחים ?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/4/2011 16:51 לינק ישיר 

ימח שמו וזכרו של הישמעאלי המהול הלזה.

בוזגלו העבריין סובל ככל הנראה מסינדרום סטוקהולם, ולכן מנסה בכל כוחו לחבור למה שהוא חושב כ'משמרות הצניעות' שניהלו כנגדו עצמו מלחמה (מוצדקת!) בעבר.
מוזר רק שאת קורבנותיו העיקריים, האנשים היקרים והטובים אותם הביא אלי קבר כפשוטו - שכח הרצידיביסט הזה להזכיר, ולו ברמז קל...
הוא לא חשף כלום מעברו.

תוקן על ידי קובי_דרור ב- 18/04/2011 17:19:34

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/4/2011 17:04 לינק ישיר 

ראוי לדעת בדיוק את שמות האירגונים משמרות הצניעות ובעיקר את שמותם הרישמיים והנחמדים
שבחרו בבוזגלו לפעולות אלו .
אין ספק שציבור התורמים צריך לדעת למה הוא תורם ? יש לי ספק גדול מאוד האם ציבור התורמים
רצה לתרום למטרות  אלו, ,

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/4/2011 18:10 לינק ישיר 

גועל נפש . חבל לא הושיבו אותו 24 שנים בכלא אולי זה היה עוזר .  

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/4/2011 22:01 לינק ישיר 
בוזגלו זה ילד טמבל גדול בדיבורים וחלש במעשים

כולנו מכירים את הסיסמה
"כלב נובח לא נושך"

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/4/2011 23:08 לינק ישיר 

תוקן על ידי קובי_דרור ב- 19/04/2011 23:11:22

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/4/2011 23:36 לינק ישיר 

אכן היה ילד פרא בשכונת רמות, שבבניק וכו' וכו', אבל בשנים האחרונות שינה לגמרי את סגנונו, ואין ספק שמה שעשה היה חיוני למען הציבור החרדי, ועל כך חייבים לו הכרת הטוב. כי בינינו מי כאן מעוניין לשמוע שפדופיל פגע בילדו?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/4/2011 23:37 לינק ישיר 

ירקוני כתב:
למה לא עצרו גם את השולחים ?

תשובה לשאלתך תמצא בקישורים האלו:

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/4/2011 01:55 לינק ישיר 

ירקוני כתב:
ראוי לדעת בדיוק את שמות האירגונים משמרות הצניעות ובעיקר את שמותם הרישמיים והנחמדים
אין ספק שציבור התורמים צריך לדעת למה הוא תורם ? יש לי ספק גדול מאוד האם ציבור התורמים
רצה לתרום למטרות  אלו, ,

שמות שולחיו ידועים ואלו הם: ספרנוביץ, בנימין מאורביץ,  שמוצטק'ה בלוי....
שלושה מנוולים ידועים!
יבוא יום וגם הם יקבלו את עונשם.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/4/2011 01:58 לינק ישיר 

ירקוני כתב:
רצה לתרום למטרות  אלו, ,

וכמאמר הידוע: כל כלב בא יומו

תוקן על ידי דברחכם ב- 20/04/2011 02:01:37

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > ישראל היום - כתבה קשה על משמרות הצניעות
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 לדף הבא סך הכל 3 דפים.