בית פורומים בחדרי חרדים

הכתובת היתה על הקיר! היה מי שהתריע:

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-19/8/2011 09:40 לינק ישיר 
הכתובת היתה על הקיר! היה מי שהתריע:דווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-27/10/2011 00:49 לינק ישיר 

 
השקט הופר • רקטת גראד נפלה סמוך לאשדוד • הטווח: למעלה מ-40 ק"מ
בשעה 23:14 נשמעה אזעקת צבע אדום באשדוד, רחובות ובערים נוספות • שלוש רקטות גראד משופרות נורו לעבר ישראל • לראשונה: ירי בטווח תקדימי של למעלה מ-40 ק"מ • ההערכה: הירי בוצע על-ידי הג'יאהד האיסלמי מחורבות הישוב דוגית ברצועת עזה • פיקוד העורף מחדד הנחיות
אלי שלזינגר, בחדרי חרדים 00:06 27/10/2011
נפילת גראד באשדוד. צילום ארכיון  
 
הדפס שלח לחברסלולר
2

לאחר תקופה ארוכה של שקט, הלילה בשעה 23:14 נשמעה אזעקת צבע אדום בעיר אשדוד ומסביב לה. 

על פי הדיווחים, מדובר במטח של 3 רקטות גראד משופרות, שנורו למספר גזרות. טווח הרקטות מעל 40 ק״מ - וזו פעם ראשונה שמתבצע ירי מסוג זה לעבר ישראל. 

רקטת הגראד שהתפוצצה בשטח פתוח בתחומי המועצה האזורית באר טוביה בין אשדוד לגדרה, נורתה ככל הנראה מצפון רצועת עזה, ליד חורבות היישוב דוגית. 

אזעקות נשמעו גם ברחובות, נס ציונה, גן יבנה וגדרה, אך לא דווח על נפגעים. 

בפיקוד העורף מחדדים את ההנחיות: בהישמע אזעקה או קול נפץ יש להכנס למרחב המוגן. יש לשהות במרחב המוגן 10 דקות ורק לאחר מכן לצאת. 

על-פי הערכות גורמים במערכת הביטחון, הירי בוצע ע"י הג'יהאד האיסלאמי בנקמה על חיסולו היום לפני 16 שנים של מייסד הארגון, פתחי שקאקי, ע"י סוכני המוסד במלטה.


דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-21/8/2011 18:16 לינק ישיר 

דברי גם הם מובאים בעיקר עבור המון העם, השומע את המילים הקדושות 'דעת תורה' ומיד קופץ לדום.
עבורך, כבר מזמן הייתי מתייאש. האמן לי, מתסכל מאוד לקיים דיון עמוס כ"כ בסטיות מההקשר הממוקד שלו.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-21/8/2011 18:06 לינק ישיר 

צנינים, 
הדברים לא מובאים בשבילך, בין כך לא תבין \ תסלף אותם.
אם יש לך טענות עניניות, תביא. אם לא תקיים מאמר חז"ל אודות השתיקה.

בשביל לבנות התנחלויות אין צורך בחילונים או ערב רב, יש לפתוח את התורה הקדושה ולראות שלפי רוב ככל גדולי ישראל יש מצוות עשה דאורייתא של יישוב כל ארץ ישראל גם בגלותינו.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-21/8/2011 17:33 לינק ישיר 

הכי מצחיק זו ה'קביעה' של סטיב גובס שהגאון מוילנא 'המציא את הליטאים'...דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-21/8/2011 17:29 לינק ישיר 

עט חד, מכתב זה אכן מבטא נאמנה את דעתם של כל גדולי ישראל שאין לסמוך כלל על הנהגה חילונית לכלל ישראל, לא בהחלטות שלום, וק"ו בן בנו של ק"ו לא בהחלטות מלחמה והתגרות כמו התנחלויות בתוך האף של הערבים.
ישנם מכתבים מפורשים נגד התנחלויות ברמה הרבה יותר חריפה ומפורשת. הסלקציה שלך וההשמטה של מה שלא נוח לך + הוצאת דברים מהקשרם, יש בה כדי ללמד על רמת היושרה שלך והדומים לך מבית מדרשך.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-21/8/2011 16:06 לינק ישיר 
דעת תורה מאת מרן הג"ר אלעזר מנחם מן שך זי"ע בהצטרפות גדולי ישראל נגד הסכמי אוסלו

דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-19/8/2011 17:27 לינק ישיר 

מי_אדיר כתב:
סטיב,

לפני שאתה מתרחק מהיהדות החרדית בגלל כמה עשבים שוטים אני חייב להעמידך על טעותך,

רוב עצום ממנין ובנין היהדות החרדית ובראשם גדולי  מנהיגי ישראל כהרבי מלובביטש, הפני מנחם מגור, האדמור מויזניץ, השפע חיים מצאנז, הרב אלישיב, האדמור מסדיגורא, הרב מערלוי, רבי בנימין זילבער, האדמור מבוסטון, הרב מרדכי אליהו, הבבא סאלי, הרב כדורי ועוד רבים וטובים כולם זעקו והתריעו שהחזרת שטחים לאויבים מרצחים על גבול ישראל זו הפקרות ופיקוח נפש ואסור מדאורייתא בתכלית האיסור וכן היה פסק דין הכנסיה הגדולה במרינבאד שאין לנו רשות לוותר על שעל מארץ ישראל. ובודאי שלא היו מסכימים לגירוש יהודים מביתם. בודדים חריגים (כהרב שך והרבי מבעלז שבכלל על מהותם יש מפקפקים בתוככי שלומי אמוני ישראל היו בדעה אחרת מסיבות לא תורניות) וכבר נאמר שאין לקצוף על כל העדה בגלל בודדים.מה שהבאתי לא היה שלי אלא של ניק ללא אישור כתיבה, אני שמח לראות בכל אופן שיש חרדים שמבינים שעמידה איתנה על ארץ ישראל היא חובה גמורה וכל מי ששולח את ידו לחבל בארץ ישראל מסכן פיזית את כלל היהודים היושבים כאן אפילו בלי קשר למצוות ישוב הארץ המחייבת את כולנו.

גם הגאון מווילנה שהמציא את הליטאים שאף כל ימיו להגיע לארץ וליישב אותה למרות הסכנות ולמרות שבאירופה הוא יכל ללמוד תורה ללא דאגה ומחסור (יחסית לתנאים בארץ באותה תקופה)
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-19/8/2011 17:08 לינק ישיר 

סטיב,

לפני שאתה מתרחק מהיהדות החרדית בגלל כמה עשבים שוטים אני חייב להעמידך על טעותך,

רוב עצום ממנין ובנין היהדות החרדית ובראשם גדולי  מנהיגי ישראל כהרבי מלובביטש, הפני מנחם מגור, האדמור מויזניץ, השפע חיים מצאנז, הרב אלישיב, האדמור מסדיגורא, הרב מערלוי, רבי בנימין זילבער, האדמור מבוסטון, הרב מרדכי אליהו, הבבא סאלי, הרב כדורי ועוד רבים וטובים כולם זעקו והתריעו שהחזרת שטחים לאויבים מרצחים על גבול ישראל זו הפקרות ופיקוח נפש ואסור מדאורייתא בתכלית האיסור וכן היה פסק דין הכנסיה הגדולה במרינבאד שאין לנו רשות לוותר על שעל מארץ ישראל. ובודאי שלא היו מסכימים לגירוש יהודים מביתם. בודדים חריגים (כהרב שך והרבי מבעלז שבכלל על מהותם יש מפקפקים בתוככי שלומי אמוני ישראל היו בדעה אחרת מסיבות לא תורניות) וכבר נאמר שאין לקצוף על כל העדה בגלל בודדים.
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-19/8/2011 16:50 לינק ישיר 

כל האלהה (מלשון אלהים) של עניין או מצווה מסויימת על פני כל התורה כולה, יש בה מן המושג 'עבודה זרה'.
אולי חיילי צה"ל הם אלו ששמרו על הגבולות. הנשים והילדים שהתגוררו במקומות המסוכנים הנ"ל, יותר הזיקו לביטחון הלאומי שלנו, עם כל פיגוע שגרם שם להרוגים, מאשר הועילו.
גם אם היו רבנים נחשבים שהתנגדו להתנתקות, הם היו רחוקים כרחוק מזרח ממערב מהסיבות שגרמו לשכמותך להתנגד לה. אתם בס"ה מנצלים מחלוקת לגיטימית בסוגיות של פיקו"נ כדי לערבב כדרככם סלט שלם.
בינתיים ההשקפה מבית מדרשכם הציוני נוחלת כשלון אחרי כשלון. אז לפני שתגדיר השקפה מוצקה ומבוססת תורנית של גדולי ופוסקי דורנו כ'קשקוש עלוב', טול קורת בית הבד מבין תלתליך.
אינני משקר כשאני אומר שהאסון הזיז לי. אני בכנות חס ומרחם על האנשים האיכותיים והיקרים הללו שנאלצו לראות את נחלתם נהפכת לזרים. אני רק לא מנצל את אסונם כדי לערבב אותו עם השקפת עולמי הסובייקטיבית. אסון אישי וציבורי לחוד ושאלות הרות גורל לחוד.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-19/8/2011 15:57 לינק ישיר 

לצנינים כתב:
אם המזרחניקים היו כואבים את כאבם האישי של מפוני ההתנתקות, ניחא.
 העניין הוא, שיותר משכואב להם האסון של המשפחות האומללות, כואב להם על שחיטת העבודה זרה של ההתנחלויות. בזה אין לנו חלק ונחלה עימם.
אדרבא, דווקא אצלנו, נעשתה ההפרדה הברורה בין האסון האישי שכולנו כאבנו אותו לבין ההחלטה באיזה אופן לנהוג מבחינה פוליטית והלכתית בשאלת ההתנתקות.
השימוש הציני שעושים באסונן של משפחות המפונים, בכדי לתקוף החלטה אידיאולוגית והלכתית נטו, הוא הבזוי והשפל. לימוד זכות יש כאן, ששוב העקמומיות הידועה שולטת ברמה והם אינם מסוגלים להבחין בדקויות מעין אלו.


מעניין שישוב ארץ ישראל נחשב על פיך לעבודה זרה  ,אל תשקר שהאסון הזיז לך ,אני בטוח שאתה מאלו שתומכים בגרוש יהודי יו"ש .
שום פוסק שפוי לא יכריע שמותר לגרש יהודים ,לגזול את בתיהם ולהוציא מתים מהקבר ומעל הכל לא לאמר תודה (הכרת הטוב) לאלו ששמרו עליהם בגופם  אפילו לא בשביל "הסכם שלום" אלא סתם בגלל רשעות הערב רב החילוני והחרדי (אלו שתמכו בכך) .
הרב עובדיה יוסף פוסק הדור והרבה אדמורים ורבנים ליטאיים הביעו דעה נחרצת נגד ההיתנתקות ואתה בא לחלוק עליהם בגלל איזה קשקוש עלוב של "השקופה"????

לא רק שאתה בתור יהודי אמור להתנגד לגרוש יהודים אחרים אתה גם אמור להביע הערכה לאלו ששמרו עליך מלקבל את הקאסם באשדוד,אשקלון וכל האזור. אני מקווה שתחזור בתשובה לפני שהטיל הבא יפול לך על הפרצוף ואז כבר יהיה מאוחרדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-19/8/2011 15:33 לינק ישיר 

אם המזרחניקים היו כואבים את כאבם האישי של מפוני ההתנתקות, ניחא.
 העניין הוא, שיותר משכואב להם האסון של המשפחות האומללות, כואב להם על שחיטת העבודה זרה של ההתנחלויות. בזה אין לנו חלק ונחלה עימם.
אדרבא, דווקא אצלנו, נעשתה ההפרדה הברורה בין האסון האישי שכולנו כאבנו אותו לבין ההחלטה באיזה אופן לנהוג מבחינה פוליטית והלכתית בשאלת ההתנתקות.
השימוש הציני שעושים באסונן של משפחות המפונים, בכדי לתקוף החלטה אידיאולוגית והלכתית נטו, הוא הבזוי והשפל. לימוד זכות יש כאן, ששוב העקמומיות הידועה שולטת ברמה והם אינם מסוגלים להבחין בדקויות מעין אלו.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-19/8/2011 15:29 לינק ישיר 

סטיב, שישארו עם התנ"ך והעקמימות שלהם, ויעזבו אותנו לנפשינו.
היהדות החרדית מחשיבה חינוך ילדינו מעבר לכל השאר. אנחנו לא מכריעים בנושאים של מלחמות, מכיוון שאין אנו לוקחים חלק בנטל.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-19/8/2011 15:23 לינק ישיר 

עזה בכלל ארץ ישראל לפי הלכהדדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-19/8/2011 15:10 לינק ישיר 

קיבלתי באישי:

כֹּה אָמַר ה' עַל שְׁלֹשָׁה פִּשְׁעֵי עַזָּה וְעַל אַרְבָּעָה לֹא אֲשִׁיבֶנּוּ עַל הַגְלוֹתָם גָּלוּת שְׁלֵמָה לְהַסְגִּיר לֶאֱדוֹם:

כֹּה אָמַר ה' עַל שְׁלֹשָׁה פִּשְׁעֵי צֹר וְעַל אַרְבָּעָה לֹא אֲשִׁיבֶנּוּ עַל הַסְגִּירָם גָּלוּת שְׁלֵמָה לֶאֱדוֹם וְלֹא זָכְרוּ בְּרִית אַחִים:

כֹּה אָמַר ה' עַל שְׁלֹשָׁה פִּשְׁעֵי אֱדוֹם וְעַל אַרְבָּעָה לֹא אֲשִׁיבֶנּוּ עַל רָדְפוֹ בַחֶרֶב אָחִיו וְשִׁחֵת רַחֲמָיו וַיִּטְרֹף לָעַד אַפּוֹ וְעֶבְרָתוֹ שְׁמָרָה נֶצַח:

כֹּה אָמַר ה' עַל שְׁלֹשָׁה פִּשְׁעֵי יְהוּדָה וְעַל אַרְבָּעָה לֹא אֲשִׁיבֶנּוּ עַל מָאֳסָם אֶת תּוֹרַת יְקֹוָק וְחֻקָּיו לֹא שָׁמָרוּ וַיַּתְעוּם כִּזְבֵיהֶם אֲשֶׁר הָלְכוּ אֲבוֹתָם אַחֲרֵיהֶם:

כֹּה אָמַר ה' עַל שְׁלֹשָׁה פִּשְׁעֵי יִשְׂרָאֵל וְעַל אַרְבָּעָה לֹא אֲשִׁיבֶנּוּ עַל מִכְרָם בַּכֶּסֶף צַדִּיק וְאֶבְיוֹן בַּעֲבוּר נַעֲלָיִם:

על החרדים

עד לאחרונה, הרגשתי סימפטיה רבה כלפי החרדים. נהניתי ללכת לאורך רחוב רבי עקיבא בבני ברק, ולספוג את המראות והאוירה היהודית בסגנון של פעם. המראה של יהודים כה רבים בעלי חזות של תלמידי חכמים ואנשי תורה, חימם את הלב. אפילו שקלתי לא פעם ברצינות להצטרף גם אני למגזר החרדי, השומר על אחוזי הצלחה גבוהים בחינוך הילדים ומוציא מתוכו מספר גדול של בני ישיבות ורבנים. אולם לא עוד. אל נוכח "תכנית ההתנתקות", התגלתה חרפתו של הציבור החרדי במלוא ניוולה ומערומיה. לא עוד יטעו אותי הזקנים והמגבעות לחשוב, שמאחוריהם ניצבת דרך חיים אמיתית יותר, או נאמנות מרובה יותר להשקפת עולמה של תורה. לא יעלו בי עוד הרהורי ספק, שמא מוטב שאשלח את ילדי לחינוך החרדי. מאחורי החזות המבריקה התגלה ריקבון עמוק יותר מכפי שניתן היה לשער.

את זה שהחרדים מחקו את ארץ ישראל ואת מצוות ישובה מספרי הלימוד שלהם, שעבור חלק מרבניהם זוהי רק פיסת אדמה שאפשר להסתדר בלעדיה עוד אלפיים שנה, שניסי מלחמת יום העצמאות ומלחמת השחרור אינם מהווים בעיניהם כל שינוי ממנהגו של עולם, או סבה להלל ולהודות לקב"ה- את כל זה ידעתי מזמן.

אבל כיצד, למען השם, כיצד יכול מי שלב יהודי בקרבו, ועל אחת כמה וכמה אם הוא בן תורה-לגלות אדישות כזאת לנוכח סבלם הנורא של יהודים אחרים?! כיצד אפשר לעבור בשתיקה- ואף בתמיכה של הסכמה- על הריסת בתי כנסת ומסירתם לערבים כדי שיהפכו אותם למסגדים?! על חורבנן של ישיבות ובתי מדרשות, תלמודי תורה ובתי ספר?! על עקירת מתים מקבריהם?! על השלכתן לרחוב של משפחות שלמות, מרובות ילדים, ללא מקור פרנסה?!

ריבונו של עולם! הרי אילו היה מנסה מישהו לגעת בישיבה חרדית "קדושה" אחת ולסגור אותה; אילו היה מישהו מעלה בדעתו להרוס שכונה אחת בבני ברק או במאה שערים; אילו היתה עולה הצעת חוק למסור שטיבעל אחד לידיהם של נכרים, או לפנות את קברו של אדמו"ר אחד ממקומו- איזו מלחמת עולם היתה פורצת! הרי לא היה נשאר תלמיד ישיבה אחד שלא היה יוצא למלחמת קודש נגד גזירות השמד! כאשר סוללי כביש 6 פוגעים בקברים של ספק יהודים מלפני אלפיים שנה- באיזה קנאות ונחישות מוסרים החרדים את נפשם כדי למנוע עבירה זו!יוצא חתן מחדרו ואברך מכוללו! אם אברך אחד לוקה בליבו, לאחר ששקע בחובות כבדים עקב נישואי ילדיו-מיד יופיעו מודעות ובקשות התרמה קורעות לב, על "זעקת האלמנה ויללת היתומים"! כמה צעקות ומחאות על כל קיצוץ בקצבאות הילדים או בתקציבי הישיבות!

ובמה, אם כן, במה נשתנה דינם של תושבי גוש קטיף משל כל יהודי אחר?! האם התורה הנלמדת בישיבות שם אינה תורה?! האם בבתי הכנסת שלהם אין קדושה?! רק תשובה אחת לדבר: הם "מזרוחניקים", חובשי כפה סרוגה, הם אינם מ"אנשי שלומנו"! כנראה שהמזרוחניק, דין אפיקורוס לו, שהרי הוא חוגג את יום העצמאות ולומד בכתבי הרב קוק-האם לא כך הורה החזון איש? ואם כן דמו מותר וממונו מותר, אין כאן לא קדושה ולא תורה ולא אמונה ולא יהדות, וודאי שמצוה רבה להקריב את גוש קטיף על כל יישוביו ומוסדותיו, כדי להשיג תוספת תקציב לאברכינו מרובי הילדים הרעבים ללחם.

ירקדו הערבים על גגות בתי הכנסת; יעלו באש ספרי הקודש בישיבות; יאבדו משפחות את בתיהם ומטה לחמם; ייעקרו הרוגי מלכות מקברותיהם; ישיש העולם הנוצרי על התגשמות חזונו; יעלה חילול ה' עד לב השמים-וכי בנפשנו הוא הדבר? וכי באנשינו מדובר? כיפות סרוגות וכתומות להם, לא שחורות כשלנו. ילכו נא במועצותיהם, ישלמו את מחיר התחברותם לציוניים! אנו אין לנו אלא הוויות דאביי ורבא, קצות ונתיבות, חידושי הגר"ח והגרי"ז; אין לנו אלא סיומי מסכתות מפוארים, חתונות בני אדמור"ים, וטקסי פדיון פטר חמור. מה ליהודי ולחבל עזה, מה ליהודי ולחממות? אין לקב"ה בעולמו אלא מעמיד דמעמיד בסוכה ומצה לא שרויה בפסח. באלה ייבחן איש הישראלי, ולא בהזיות של דחיקת בקץ ועליה בחומה, שלא שערום אבותינו. אם ה"חפץ חיים" לא ייסד את מכון התורה והארץ, והסטייפלער לא נטע את "גן המצוות"- הרי שגם לנו אין ענין לשמור עליהם ודאי לא במחיר ישיבה באופוזיציה.

על היתר שמן קטניות בפסח רגשה ותיהום הארץ; על היתר עגונה אחת כמה נהרות של דיו נשפכים. על ההיתר להחריב את גוש קטיף לא נכתבה אפילו שורה אחת! גזירה היא מלפני, קבלוה משעשעי דת יומיים! דעת תורה היא, דעת גדולי הדור הרשכבה"גים, וכל המהרהר אחר רבו כמהרהר אחר השכינה. אין צורך לא בנימוקים ולא בראיות, לא במשא ומתן ולא בפלפולא דאורייתא; דעת תורה היא ותו לא מידי! בלחישה מפטירים ברסיסי מלים: פקוח נפש, התגרות באומות, לא החזיקו שכר סופרים... וכך נתנו העצים את הקת לגרזן החוטב באחיהם.

האם שמעתם את בכיים של ילדים שאביהם מוכה ונעצר לנגד עיניהם? את תחינותיהן של נשים לפני קלגסים אטומי לב? את קול זעקתם ושוועתם של תינוקות של בית רבן, של נערים וזקנים, אנשים ונשים, העומדים בתפילה לבטל רוע הגזירה? האם ראיתם יהודים נגררים מבתיהם בידי חיילים ומועמסים על אוטובוסים? תינוקות נקרעים מחיק אימותיהם? צעצועים וספרים מושלכים על הרצפה, רהיטים שבורים? ארוחות בוקר שנקטעו בחטף באמצעיתן? או שמא טחו עיניכם מראות ואזניכם משמוע? ידי מי שפכו את הדם הזה? האם ידי עשיו של קוזאקים או גרמנים- או שמא ידי יעקב יושב אהלים, המפלפלות בתורה וסברא? על מי זועק הנביא: "ותופשי התורה לא ידעוני"?!

לא בקשנו מכם לעבור לגוש קטיף; לא בקשנו שתחסמו כבישים, למרות שכשזה נוגע לכם אתם יודעים לעשות זאת מצויין. אפילו לא בקשנו שתשתתפו בהפגנותינו, שהרי יש שם נשים רחמנא ליצלן, ואיזהו חסיד-זה הרואה אשה טובעת בנהר ומעלים עיניו; אבל עצרת תפילה המונית בכותל-גם לזה אין אנחנו ראויים? או לפחות לתפילות בשבת בבתי הכנסת אחרי הקריאה בתורה? להבעת הזדהות כלשהיא? אולי להפגנות משלכם על טהרת הקודש? למה ייגרע חלקנו מחלקה של כל קהילה בפולין ובאוקראינה, הנתונה בצרה וצוקה? למה בחו"ל ידע כל יהודי שכאבו של אחיו הוא גם כאבו שלו- ואילו בארץ ישראל אפשר להחריב קהילות שלמות, בעוד אחיותיהן בוחשות בקופת הכספים של המדינה ומפנות את גבן באדישות? "ביום עמדך מנגד, ביום שבות זרים חילו, ונכרים באו שעריו, ועל ירושלים ידו גורל-גם אתה כאחד מהם!"

אמרו רבותיכם: תלמיד המשתתף בהפגנות-אינו ראוי ללמוד בישיבה. ואנו אומרים: ישיבות שכאלה-אינן ראויות שילמדו בהן. קחו לכם את כל ספרי המוסר והיראה שלכם, את ה"אור ישראל" וה"מכתב מאליהו", את כתבי הסבא מקלם והסבא מסלובודקא. המשיכו לדקדק אחר נגיעות אישיות ונדנודי פניות, להקפיד על קוצו של יוד בנטילת ידיי של שחרית ובקריאת שמע שעל המטה. המשיכו לגרוס נשים נזיקין בעיון ופלפול, ולחדש מערכות על עדי חתימה ומסירה בגיטין. אנו ניקח לנו את ספרי הנביאים, אותם אינכם פותחים; ניקח לנו את הלב היהודי האמיתי, הכואב בצרת הזולת גם אם הוא אינו מחוגו, הבוכה על חילול כבוד ישראל ועל חילול ה', היודע שדמעתו של יהודי יקרה יותר מכל האתרוגים והלולבים המהודרים, ושארץ ישראל חשובה יותר מכל חותמות הבד"ץ.

ו"בוקר"-בבוא השחר של הגאולה- "ויודע ה' את אשר לו, ואת הקדוש והקריב אליו. ואת אשר יבחר בו יקריב אליו".
תוקן על ידי סטיב_גובס ב- 19/08/2011 15:10:05
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-19/8/2011 14:35 לינק ישיר 

סטיב, אתה מצדיק את המוניטין העקמומי המפורסם שיצא לכם.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > הכתובת היתה על הקיר! היה מי שהתריע:
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 4 לדף הבא סך הכל 4 דפים.