בית פורומים בחדרי חרדים

בבוקרו של יום: האדמו"ר מאמשינוב קידש את הלבנה

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-22/8/2011 18:35 לינק ישיר 
בבוקרו של יום: האדמו"ר מאמשינוב קידש את הלבנה

מְסַדֵּר אֶת הַכּוֹכָבִים • בבוקרו של יום: האדמו"ר מאמשינוב קידש את הלבנה
בסוף השבוע שעבר, בשעת בוקר מוקדמת, הגיע האדמו"ר מאמשינוב כשהוא מלווה בקומץ מחסידיו - לרחוב שערי תורה בשכונת בית וגן בירושלים - בכדי לערוך קידוש לבנה • במשך שעה ארוכה סבב האדמו"ר ברחוב ואמר בלהט ובהתרגשות את הפרקים והמזמורים • צפו בתיעוד בלעדי בוידאו ובתמונות
משה ויסברג, בחדרי חרדים 16:50 22/08/2011

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/8/2011 12:19 לינק ישיר 

asher177 כתב:

הרב יעקב עדס שליט"א ראש ישיבת "קול יעקב" 

התכוונת מן הסתם לאביו הרב יהודה עדס שליט"א

אכן התבלבלתי.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/8/2011 12:16 לינק ישיר 

אניןטעם כתב:

הרב יעקב עדס שליט"א ראש ישיבת "קול יעקב" 

התכוונת מן הסתם לאביו הרב יהודה עדס שליט"א

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/8/2011 12:16 לינק ישיר 

תודה רבה לך
ואם יש מישהו אחר היכול להביא נימוקים וכדו', אשמח לקבל.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/8/2011 12:12 לינק ישיר 

זכרונאי כתב:
יש הבדל מהותי בין מחשב לזמני התפילה.
מלבד זאת שבמחשב אינני מבין ולכן זה לא מעניין אותי, ובהלכה אני כן מבי וזה מאד מעניין אותי.
הרי שישנם רבים המזלזלים בזמני התפילה, ותולים את עוונם באדמורים המאחרים.

מיציתי את הדיון.

ה' יברכך בכל משאלות לבך לטובה.

יש לציין שבשונה מדיונים וניקים אחרים כאן הדיון היה ענייני, פורה ומכובד ללא השתלחות, ללא השמצות הדדיות ובלי לרדת לרזולוציות נמוכות של פגיעה אישית. מסגנון דבריו של 'זכרונאי' ניכר שהוא אכן אדם רציני המתעניין באמת ובתמים. ישר כח. 

יתן ה' וכל הוויכוחים כאן יהיו באותו אופן ובאותה צורה. זה אפשרי!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/8/2011 12:05 לינק ישיר 

יש הבדל מהותי בין מחשב לזמני התפילה.
מלבד זאת שבמחשב אינני מבין ולכן זה לא מעניין אותי, ובהלכה אני כן מבי וזה מאד מעניין אותי.
הרי שישנם רבים המזלזלים בזמני התפילה, ותולים את עוונם באדמורים המאחרים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/8/2011 12:00 לינק ישיר 

זכרונאי כתב:
זה אכן לא נפק"מ לגדולתו, ואני בהחלט מעריץ אותו.
שאלתי על נימוקיו, כי זה מאד מאד מעניין אותי.
ואישית, אני מתאפק לא לחשוב ולדבר נגדו.
כאן בפורום כתבתי רק העתק של אני מאמין, ותו לא.
מי שחושב שזה נגדו, יש לו בעיה.

אם כך, אנחנו באותו צד...

רק שאותי ממש לא מסקרן מה הם נימוקיו וסיבותיו, כיוון שכאמור, אני בטוח שהוא יודע היטב מה הוא עושה.

כפי שלהבדיל, אותך לא מעניין מה הם רכיביו של המחשב וכיצד מייצרים מנוע של מטוס ריסוס... למה? כי אתה רואה מול עינך מוצר מוגמר שמוכיח את עצמו. אתה סומך על היצרן שעשה את עבודתו נאמנה, שהרי כולם משתמשים בו, נהנים ממנו והוא עובד כראוי. איך זה קורה? מדוע? כיצד? לא מעניין.

אם תתבונן מעט סביבך, תגלה שיש אינספור דברים רוחניים וגשמיים שאין לך בהם שמץ של הבנה והשגה ובכ"א אתה מאמין ומקבל.

מה לעשות? אנחנו בני אנוש, ובשכלנו הדל איננו מבינים כל דבר.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/8/2011 11:48 לינק ישיר 

זה אכן לא נפק"מ לגדולתו, ואני בהחלט מעריץ אותו.
שאלתי על נימוקיו, כי זה מאד מאד מעניין אותי.
ואישית, אני מתאפק לא לחשוב ולדבר נגדו.
כאן בפורום כתבתי רק העתק של אני מאמין, ותו לא.
מי שחושב שזה נגדו, יש לו בעיה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/8/2011 11:43 לינק ישיר 

זכרונאי כתב:
אנין טעם היקר
האם כל הרבנים הנ"ל שמרו את הנימוקים לעצמם? או שאולי יוכלו לספר גם לנו?

כתבתי שחלק מהרבנים שאלו אותו ולא כולם, היו גם שהאמינו ומאמינים בגדולתו וקדושתו ולא הרהרו אחריו כלל.

אלו ששאלו אותו מעולם לא סיפרו אך למאי נפק"מ? 

אגב, אני מכיר יהודי אחד שהלך בדרכך ודווקא כן דיבר נגדו והמציאות היא שאותו אדם סובל ממגוון של צרות צרורות בצרורות, אני מדגיש שאני ממש לא מבין בחשבונות שמים ואין לי מושג אם יש קשר בין הדברים, אך זוהי המציאות.
וכבר אמרו חז"ל "הזהרו בגחלתן"

ועוד אגב, אתה מכיר מישהו מגודלי ישראל שהתבטא נגדו?  אני לא! זה אומר משהו, לא?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/8/2011 11:31 לינק ישיר 

הכותב היקר
צר לי, אך לא קראת את דברי, ולא כתבת אף משפט ענייני, ע"כ אין לי דרך להתייחס להודעתך.
אנין טעם היקר
האם כל הרבנים הנ"ל שמרו את הנימוקים לעצמם? או שאולי יוכלו לספר גם לנו?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/8/2011 11:18 לינק ישיר 

זכרונאי,

ר' מאיר ברנסדורפר זצ"ל היה מגדולי מקורביו והוא היה פוסק הלכה בכל מהותו.
הרב יעקב עדס שליט"א ראש ישיבת "קול יעקב" שאינו חשוד על השתייכות חסידית, חסיד גדול שלו ומתייעץ איתו בכל צעד ושעל.
ר' שלמה זלמן אוירבך זצ"ל היה בקשר איתו וידוע ומפורסם שהוא העריך אותו בכל מאודו, ואגב, בנו הרב עזריאל מבית וגן ממשיך בדרכו של אביו בענין זה.
הרב בן ציון אבא שאול זצ"ל התבטא אודותיו בצורה בלתי שגרתית, ביטויים של חיבה והערכה אין סוף הוא היה קורא לו "עמוד התפילה" של הדור ואחיו חכם מרדכי עד היום מגיע לאפיית מצות עם הרבי, הוא משתתף לעיתים בעריכת ה"טישים" של הרבי ועוד ועוד. 
הרב ברודיאנסקי שליט"א מראשי ישיבת "קול תורה" בקשר אמיץ בן שנים ארוכות עם הרבי.
המקובל רבי דוד אבוחצירא שליט"א, כשבנו של הרבי הגיע לבקר אצלו, הוא התבטא בהערצה גדולה על הרבי וידוע שיש קשר אמיץ ביניהם.
כל קשת האדמורים הרחבה, כולם מברכים, מעריצים ומעריכים.

וכאן נשאלת השאלה, א"כ מה ראה 'זכרונאי' לפקפק בגדולתו של האדמו"ר? אלא שכנראה הוא יותר חכם/ מבין / צדיק / קדוש / בקיא  מכל אלו שמניתי.

ומה בכל אופן ההבדל? פשוט מאוד! חלק מהרשימה הנ"ל כשתמהו על דרכו פשוט באו ושאלו אותו בכבוד על כך והוא ענה לכולם בלי לגמגמם. ו..אתה מטקבק באינטרנט...

אגב, לרשימה הנ"ל ניתן להוסיף עוד כהנה וכהנה ועל כל אחד מהשמות אתה מוזמן לברר ברר היטב אם נכונו דברי, אל תאמין לי! תברר. 

תוקן על ידי אניןטעם ב- 24/08/2011 11:20:37

תוקן על ידי אניןטעם ב- 24/08/2011 11:31:08

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/8/2011 10:57 לינק ישיר 

אם אתה למדת דרך הפסק כמו שקראת את התגובה שלי שמפריך את הטענה  שלך לחלוטין שרק השו''ע קובע את ההלכה הנהוגה  בכל ענין וענין , אז כמובן  יש לך שאלות על גאוני ישראל שליט''א ודרכם בקודש ... אני את המוסד או ספר בר אילן לא נכשלתי בהם אף פעם בחיי ב''ה .
דרך אגב , יש בעיה להודות על האמת  בכלל או רק עכשיו ?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/8/2011 10:33 לינק ישיר 

הכותב17 כתב:
זכרונאי,

שאלות על מנהגיו והליכות בקודש של האדמו''ר הקדוש מאמשינוב שליט''א בבקשה תפנה ישירות  אליו , אננו מוסמך לענות לך בשמו ,
בענין '' כפיפות'' הפוסקים  חחחחחחח האם אתה בקיא ברמב''ם וראב''ד ?  סליחה , הפורום זה לא הבמה המתאים לנושא זה בבקשה גש לרבי משה ברנדסדורפר או לרבי מנדיל שפרן וכו' והם כבר יסבירו לך דרכי הפסק והבדליה בין הרמב''ם  , הראב''ד,  השו''ע  , והרמ''א , המגן אברהם  , והב''ח  , הט''ז , והגר''א , הנוב''י והעה''ש  אח''כ תחזור לפורום תעדכן לחברה מה למדת .......

תוקן על ידי הכותב17 ב- 24/08/2011 10:25:16

אם לא היית מערבב את שמות הראשונים עם האחרונים, וראשוני הפוסקים האחרונים עם אחרוני הפוסקים, הייתי טורח לענות לך בפירוט.
אך זה נראה שאספת כמה שמות מ'בר אילן' וכדו'.

תוקן על ידי זכרונאי ב- 24/08/2011 10:34:34

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/8/2011 10:17 לינק ישיר 

זכרונאי,

שאלות על מנהגיו והליכות בקודש של האדמו''ר הקדוש מאמשינוב שליט''א בבקשה תפנה ישירות  אליו , אננו מוסמך לענות לך בשמו ,
בענין '' כפיפות'' הפוסקים  חחחחחחח האם אתה בקיא ברמב''ם וראב''ד ?  סליחה , הפורום זה לא הבמה המתאים לנושא זה בבקשה גש לרבי משה ברנדסדורפר או לרבי מנדיל שפרן וכו' והם כבר יסבירו לך דרכי הפסק והבדליה בין הרמב''ם  , הראב''ד,  השו''ע  , והרמ''א , המגן אברהם  , והב''ח  , הט''ז , והגר''א , הנוב''י והעה''ש  אח''כ תחזור לפורום תעדכן לחברה מה למדת .......

תוקן על ידי הכותב17 ב- 24/08/2011 10:25:16

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/8/2011 10:10 לינק ישיר 

הכותב17 כתב:
שאלו פעם את אחד מגדולי הפוסקים על הלכה שפסק שלא כהשו''ע היתכן ?
וזה מה שהשיב , מאותו מקום מאיפה שהשו''ע והרמ''א פסקו מה שפסקו  , גם אני חיפשתי  גם שם וגם במקורות אחרים ופסקתי הפוך !
אצל הדור הקודם , אמרו עם הארצים עסוקים רק עם השו''ע , וטוב שכך , 
 תלמיד חכם מתחיל תורה , משנה ,  גמרא  ,ראשונים  , ואחרונים ופוסק כדין להבנתו !

ישבתי לו מזמן בשיעור שהעביר ת"ח חשוב, בשיעור הוא דיבר גם על התפילה הסביר על שיבושים שנכנסו לנוסח, על תפילות בעייתיות וכיו"ב. למרות כל זאת, בתפילה הוא מתפלל בנוסח המקובל, למרות הביקורת שלו.

הגמרא מלאה בסיפורים על חכמים שקיבלו את דברי חבריהם למרות שחלקו עליהם, אין צורך לספר לך את המעשה בר' יהושע שנאלץ להגיע במקלו ובתרמילו ביום הכיפורים לפי חישובו.

תוקן על ידי אלי_ו ב- 24/08/2011 10:11:47

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/8/2011 07:02 לינק ישיר 

הכותב17 כתב:
שאלו פעם את אחד מגדולי הפוסקים על הלכה שפסק שלא כהשו''ע היתכן ?
וזה מה שהשיב , מאותו מקום מאיפה שהשו''ע והרמ''א פסקו מה שפסקו  , גם אני חיפשתי  גם שם וגם במקורות אחרים ופסקתי הפוך !
אצל הדור הקודם , אמרו עם הארצים עסוקים רק עם השו''ע , וטוב שכך , 
 תלמיד חכם מתחיל תורה , משנה ,  גמרא  ,ראשונים  , ואחרונים ופוסק כדין להבנתו !

הדברים חמורים.
הרי כמעט כל האחרונים היו כפופים לשו"ע, וגם הבודדים שחלקו עשו זאת רק אם ראו שדעת רוב הראשונים שונה מהשו"ע.
אך חלילה לא אם מצאו איזה דעת יחיד.
מעבר לזה שעוד לא נולדה הדעה שניתן להתפלל מוסף בלילה, וכו'.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > בבוקרו של יום: האדמו"ר מאמשינוב קידש את הלבנה
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 4 5 לדף הבא סך הכל 5 דפים.