בית פורומים בחדרי חרדים

לראשונה פוזרה הפגנה ע"י גלי קול

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-21/9/2011 14:42 לינק ישיר 
לראשונה פוזרה הפגנה ע"י גלי קול

במהלך הפגנה שהתקיימה לפני זמן קצר סמוך למחסום קלנדיה, בה יידו עשרות פלסטינים אבנים לעבר החיילים במחסום, כוחות צה"ל עשו שימוש באמצעי לפיזור ההפגנות - 'צעקה', המשדר גלי קול בתדר בלתי נסבל לשמיעה.

מח"ט בנימין, סער צור, הנמצא במקום סיפר כי זו הפעם הראשונה שצה"ל מפעיל את אמצעי זה מחוץ לגזרת בילעין. שניות בודדות לאחר הפעלת האמצעי, המפגינים התפזרו

"ה'צעקה' הופעלה היום לראשונה במחסום קלנדיה, ויעילותה הוכחה, כששניות ספורות לאחר שהופעלה התפזרו כ-30 צעירים פלסטינים שיידו אבנים לעבר החיילים. המכשיר פועל כך שכל מי שנמצא בסמוך למכשיר או מאחוריו מסוגל להמשיך לעמוד ללא הפרעה משמעותית, ואילו רק מי שנמצא ממולו סובל. גם אטמי אוזניים אינם יעילים מול הצעקה".בתוך כך, בישראל נערכים להפגנות ברחבי הגדה, ואלוף פיקוד המרכז, אבי מזרחי, הנחה הבוקר את כוחותיו לעבות את מערכי האבטחה לאורך הצירים המרכזיים ביהודה ושומרון. "המטרה היא להיות ערניים ומוכנים למקרה שבו ההפגנות ייצאו מהערים הפלסטיניות ויגלשו למוקדי חיכוך מול אזרחים ישראלים",דווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-21/9/2011 14:48 לינק ישיר 

תמונה: כך נראה מכשיר ה''צעקה'' של צה''ל לפיזור הפגנות


זהו המכשיר החדש של צה"ל לפיזור הפגנות, שמשדר תדרי קול צורמים.
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-21/9/2011 15:55 לינק ישיר 

ארגון "אל-צעיקה"דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-21/9/2011 16:05 לינק ישיר 

אחלה רעיון!! להעתיק בהקדם לשכונת מאה צעקני 'נאצים'!דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-21/9/2011 16:19 לינק ישיר 

....
זו הפעם הראשונה שהאמצעי מופעל בגרסתו המתקדמת, ללא כלי הרכב הייעודי לו, במסגרת המותקן המכשיר על גבי ג'יפ צבאי רגיל ובמהלך הפרות סדר, הוא מופעל ומשמיע צליל בתדר מסוים, שאינו מאפשר למי שנמצא מול המכשיר לעמוד באותו מקום במשך יותר מ-20 שניות. הפעלת המכשיר גם מחייבת את מיידי האבנים או המפגינים גם לסתום את האוזניים ולמעשה מונע מהם ליידות אבנים.

בשל החשש מהפגנות אלימות בצל ההכרזה הפלסטינית על מדינתם, רכש צה"ל האמצעי מתוצרת ארצות הברית בגרסתו המתקדמת והיום מופעלים ארבעה כאלה בגזרת בנימין. לדברי קצין בכיר, "מדובר באמצעי אל-הרג אפקטיבי מאוד, שעובד בתדרים שקשה לאדם לעמוד מולו לאורך זמן, קל מאוד לתפעול, והוא לא גורם לנזקים לטווח ארוך. הוא גם יעיל יותר גם מבחינה רפואית מכל אמצעי אחר כדוגמת הפעלת גז או ירי כדורי גומי".
...

מקור: http://news.walla.co.il/?w=/9/1862404דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > לראשונה פוזרה הפגנה ע"י גלי קול
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר